Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 670290 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1500 Dátum: 2013. Május 21. - 07:55:08 »
Ez gyenge? :o
Ne csak egy kép alapján ítélj!  ;) A jelmezes részek nem vészesek benne (habár abban is vannak érdekes megoldások, ennél a képnél is elég megnézni Magma lábát), de a többi sajnos közel sem ilyen jó. Persze nem azt mondom, hogy gáz, de sajnos nem olyan jók látványban, mint pl abból az időből Ron Frenz, Rick Leonardi vagy Sal Buscema rajzai. Nagyon az érződik rajta, hogy sietve készült, mert a rajzok nem kidolgozottak, és a részletek teljes hiánya is ezt az érzést erősíti.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 21. - 07:58:09 írta Sepi »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1501 Dátum: 2013. Május 21. - 12:16:55 »
Ez elmondható az X-men-ről is, hiszen abban is rajzolt, érdekes módon ott senki nem hozta fel hibának a technikáját, ami persze mára másabb lett Silvestri-nek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1502 Dátum: 2013. Május 21. - 13:04:15 »
Az, hogy nem hozták fel hibának a technikáját akkor, nem jelenti azt, hogy jó volt. Akkoriban ezért a képért milliók rajongtak és a képregényrajzolás legnagyobb zsenijének tartották az elkövetőjét, aki milliomossá vált az ilyen munkáiból.

SwitcX

  • Vendég
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1503 Dátum: 2013. Május 21. - 13:24:27 »
Az, hogy nem hozták fel hibának a technikáját akkor, nem jelenti azt, hogy jó volt. Akkoriban ezért a képért milliók rajongtak és a képregényrajzolás legnagyobb zsenijének tartották az elkövetőjét, aki milliomossá vált az ilyen munkáiból.


 :hehe:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1504 Dátum: 2013. Május 21. - 13:24:45 »
Na Liefeld tényleg gáz, mai szemmel nézve meg pláne! Sok helyen teljesen idióta dolgokat produkált a fickó. Remélem az ő rajzaival nem nagyon fogunk találkozni semmilyen magyar kiadásban.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1505 Dátum: 2013. Május 21. - 15:32:19 »
Ez elmondható az X-men-ről is, hiszen abban is rajzolt, érdekes módon ott senki nem hozta fel hibának a technikáját, ami persze mára másabb lett Silvestri-nek.
Ahogy azt tg is mondja, az egy teljesen más időszak volt. Akkor örülhettünk, ha képregényt olvastunk, és akkor is bizony elég sokan voltak akik egy-egy rajzstílus miatt hagyta ott a képregényeket (fiatalként például én a Silvestri-McFarlane rajzok miatt is hagytam abba a gyűjtést), csak annyi a különbség, hogy akkoriban nem voltak olyan helyek, ahol ezeket kibeszélhette volna az ember, vagy a véleményét kinyilváníthatta volna. Akkor még azt se tudták az emberek, hogy mi az az internet, stb. Abban az időszakban meg lehetett tenni, hogy olyat kiadtak a kiadók, a mai világban már nem annyira. Most már egyrészt rengeteget fejlődött a rajztechnika és már bőven el lettek kényeztetve az olvasók sokkal jobb rajzokkal. Így azok, ha belelapoznak egy ilyenbe, akkor nem biztos, hogy megveszik. És hiába, hogy hardcore fanoknak van a PPP is, azért ők sincsenek olyan sokan, és pont itt a fórumon látszik, hogy nekik is igencsak különböző az ízlésük.

Mellesleg, ahogy te is mondod, Silvestri is valóban sokat fejlődött azóta, és a mostani rajzai valóban jobbak (bár ki tudja, lehet, hogy most inkább a modernebb kihúzás és színezés teszi azzá), de ettől még nem lesznek jobbak a régi rajzai. Ugyanaz, mint Romita Jr, csak fordítva. Ő régen rajzolt hihetetlenül jól, de ez nem menti fel az alól, hogy most a Lego frontembere.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 21. - 15:34:37 írta Sepi »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1506 Dátum: 2013. Május 21. - 15:52:23 »
A mostaniak mondjuk pont nem, mert nagyon durván esett a színvonala azóta, hogy a jelek szerint elment a józan esze és mindent megtesz, hogy a lehető leginkább tönkretegye a stúdióját. A kilencvenes évek közepe felé volt egy tényleg jó korszaka, amikor a Top Cow viszonylag friss volt és ment a szekere. Az utolsó úgy-ahogy jó füzete a Messiah CompleX indítója volt még 2007-ből, de állítólag azt sem igazán ő csinálta (bár szerintem igen). Azóta én nem igazán láttam tőle sok mindent, csak egy rakás, tényleg sanszosan árnyékok által készített borítót meg egy rettenetes füzetet szintén X-eken.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1507 Dátum: 2013. Május 21. - 16:21:08 »
Az, hogy nem hozták fel hibának a technikáját akkor, nem jelenti azt, hogy jó volt. Akkoriban ezért a képért milliók rajongtak és a képregényrajzolás legnagyobb zsenijének tartották az elkövetőjét, aki milliomossá vált az ilyen munkáiból.

Édes Istenem! Ezt hogy....??? Undorító. Mintha egyszerre lenne oldalról és szemből rajzolva.
Picassonál ez elmegy, de ez a kép hihetetlen gáz!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1508 Dátum: 2013. Május 21. - 16:23:51 »
Ez elmondható az X-men-ről is, hiszen abban is rajzolt, érdekes módon ott senki nem hozta fel hibának a technikáját, ami persze mára másabb lett Silvestri-nek.
Ahogy azt tg is mondja, az egy teljesen más időszak volt. Akkor örülhettünk, ha képregényt olvastunk, és akkor is bizony elég sokan voltak akik egy-egy rajzstílus miatt hagyta ott a képregényeket (fiatalként például én a Silvestri-McFarlane rajzok miatt is hagytam abba a gyűjtést), csak annyi a különbség, hogy akkoriban nem voltak olyan helyek, ahol ezeket kibeszélhette volna az ember, vagy a véleményét kinyilváníthatta volna. Akkor még azt se tudták az emberek, hogy mi az az internet, stb. Abban az időszakban meg lehetett tenni, hogy olyat kiadtak a kiadók, a mai világban már nem annyira. Most már egyrészt rengeteget fejlődött a rajztechnika és már bőven el lettek kényeztetve az olvasók sokkal jobb rajzokkal. Így azok, ha belelapoznak egy ilyenbe, akkor nem biztos, hogy megveszik. És hiába, hogy hardcore fanoknak van a PPP is, azért ők sincsenek olyan sokan, és pont itt a fórumon látszik, hogy nekik is igencsak különböző az ízlésük.

Mellesleg, ahogy te is mondod, Silvestri is valóban sokat fejlődött azóta, és a mostani rajzai valóban jobbak (bár ki tudja, lehet, hogy most inkább a modernebb kihúzás és színezés teszi azzá), de ettől még nem lesznek jobbak a régi rajzai. Ugyanaz, mint Romita Jr, csak fordítva. Ő régen rajzolt hihetetlenül jól, de ez nem menti fel az alól, hogy most a Lego frontembere.

 :bravo: Teljesen egyetértek.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1509 Dátum: 2013. Május 21. - 16:33:33 »
Rick Leonardi
:smlove:
A Zatyauristen.

A linkelt Silvestri rajznal Poki labai szerintem gazosabbak, mint Magmae. Legalabbis egymáshoz viszonyitva a ket lab alaposan ki van fordulva :)


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1510 Dátum: 2013. Május 21. - 16:43:29 »
A mostaniak mondjuk pont nem... Az utolsó úgy-ahogy jó füzete a Messiah CompleX indítója volt még 2007-ből, de állítólag azt sem igazán ő csinálta (bár szerintem igen).
Én is azokat értettem a mostani időszak alatt.  ;) Nem túlzottan követem a pályáját.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1511 Dátum: 2013. Május 21. - 17:54:48 »
A mostani ilyen:



Leonardi is sajnos "modernizálta" a technikáját, pl.: Star Wars-ban, ahol Romita Jr.-t idéző kockasággal operál.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1512 Dátum: 2013. Május 22. - 07:40:27 »
Ez gyanúsan jó és nem illik a korábbi képeihez. Vagy bevonult egy intézetbe és rendbe hozták, vagy árnyék dolgozik alá. Van egy komplett stúdiónyi beosztottja rá mondjuk. De ez a kép remek, és nem csak a technika, hanem a felépítés miatt is.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1513 Dátum: 2013. Május 23. - 14:42:16 »
Így hónap vége fele én is megtiszteltem magamat azzal, hogy elolvassam a PPP-t. Amikor elhoztam még tasakokat is vettem, most úgy nézek ki, mint valami komoly gyűjtő! ;D Minden szép egyforma átlátszó tasakban. Az a jó ezekben, hogy a Kingpinesek évenként beleférnek egy tasakba, így nem is mozognak bennük.

Na de a sztoriról is mondjak valamit.
Általánosan azt tudom mondani rá, hogy nagyon sok minden történt ebben a számban, tényleg, volt benne akció, humor, filozofálás, forrófejűség, düh, és jókedv. Tetszett az is továbbá, hogy folyamatosan mozgásban vagyunk, nem állunk meg. Ide megyünk, oda megyünk, folyton, és sose állunk meg. A régi sztorikba ezt nagyon szeretem. Egyik pillanatban tejet vesz, vagy suliba van, másikban pedig már NYC másik felében rohangál kék-pirosban, vagy feketében.

Az első történet rajza nekem homályos, nem annyira éles, mint a többi, bár ez nem Tomiékon múlik. Az Aranyláz előzmény jó sztori, nagyon tetszett, a Csp-ben emlékszem csak annyi van, hogy elmennek, majd  a kövi számban visszajönnek. Már ami a Titkos Háborút illeti. Ez a rész jó volt, Túlontúli vicces volt, pedig nem is tehetett róla. Szinte mint egy olyan kisgyerek, akinek kevés infója van az igazi világról még.

A második történetben azt nem értettem, hogy pontosan Fisk hogyan is intézte el ezt, hogy neki leessen egy kicsit a házból. És mivel az egész ház arany, nem mindegy mit kapott volna? Azok az írógépek amúgy sem biztos, hogy éppségben maradtak. Póki nagyon vicces volt, ahogy felhúzza magát, visszamegy a törmelékek közé, és nagy merészen elhoz egy noteszt... Nagyon kemény vagy.  :lol: Oltári volt.

Az utolsó sztori inkább hétköznapibb volt. Nem volt vele gond, és tetszett, hogy Petert egy tök hétköznapi probléma elé állították, és láthattuk, hogy kúlminál, és nem tudja mihez kezdjen. Fura, hogy ellenben álmából felkeltve tudja, hogy kell mondjuk Zöld manót legyőzni.
Robi viselkedésén kiakadtam. Ő az, aki a nagy bölcs, és egyensúlyozza Jonah baromságait, és még Petet is kedveli. Erre meg nem közli le, a cikket... Flash nézőpontjába bele se gondoltam. És szerintem más se.De ez tetszett, hogy lehetett vele beszélni, mint egy emberrel. Aminek nem örülök, hogy akkor ez az első alkalom, hogy felgyújtják Peter házát. Ha jól emlékszem, később May néniét is felgyújtják. A PH előtt, nem igaz?
Az jó poén volt, amikor G. David, a Timestól felhívja, és csak akkor nyílik a témára, amikor pénz van a dologban. És a következő kép, hogy csííííz, szenzációs volt! :)
Annak nem örülök, hogy itt már MJ-vel szétmentek. Mikor és miért mentek szét? Pókember volt a baja?
Szintén a végén az MJ-s Hectoros jelenet nagyon tetszett, de én nem engedtem el volna a 3 csirkefogót a legvégén.
És a vége, a tényleges befejezése pedig nekem olyan hirtelen volt. Nem volt időm leállni, lezárni a témát. Csak, piff, és vége.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 23. - 14:52:12 írta SD. EJC. »
SD. EJC.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1514 Dátum: 2013. Május 23. - 15:19:29 »
A kormánynak meg Fisknak ugyanaz volt az érdeke, az arany eltüntetése, és mivel fisk segített, ezért a hivatalnok csúsztatott neki egy kicsit az egészből.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1515 Dátum: 2013. Május 23. - 16:15:00 »
A bevezető sima szkennből volt, az azért életlenebb. Az ilyen doksik - mert igazából az volt - mindig ilyenek lesznek, de egy összefoglalónál ez belefér, szerintem.
Itt a "szétmenés" MJ-vel nem Pókember-függő. A régi CSP 1 végén megkérte MJ kezét, amit ő visszautasított. MJ utána el is költözött New Yorkból Floridába a nagynénjéhez, Annához. Most jött vissza, közben Peter kicsit volt Bettyvel is együtt, sokat meg Feliciával. :)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1516 Dátum: 2013. Május 23. - 19:41:00 »
A kormánynak meg Fisknak ugyanaz volt az érdeke, az arany eltüntetése, és mivel fisk segített, ezért a hivatalnok csúsztatott neki egy kicsit az egészből.
Ja, értem, jó, ez nem egy eget rengetően bonyolult sztori.

A bevezető sima szkennből volt, az azért életlenebb. Az ilyen doksik - mert igazából az volt - mindig ilyenek lesznek, de egy összefoglalónál ez belefér, szerintem.
Itt a "szétmenés" MJ-vel nem Pókember-függő. A régi CSP 1 végén megkérte MJ kezét, amit ő visszautasított. MJ utána el is költözött New Yorkból Floridába a nagynénjéhez, Annához. Most jött vissza, közben Peter kicsit volt Bettyvel is együtt, sokat meg Feliciával. :)
Ja, hogy az szkennelt volt. Igazából, persze nem baj, csak váratlanul ért.
Nem a 62-ik számra gondolsz? Ott van az, hogy elveszi feleségül. De akkor ott nem ment hozzá. Ezt jó lesz tudni.
SD. EJC.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1517 Dátum: 2013. Május 23. - 20:28:34 »
Nem, Peter kétszer kérte meg MJ kezét, először a CsP v1 első számában, aztán még egyszer, és akkor már igent mondott. Btw, én emlékszem rosszul, vagy magyarul tényleg nem jelent meg, hogy MJ mit válaszolt, amikor először megkérte? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1518 Dátum: 2013. Május 23. - 21:17:21 »
Nem jelent meg, az 1-es szám csak a visszatekintés miatt jelent meg, szerintem. Utána ugrottak majdnem 30 számot.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1519 Dátum: 2013. Május 23. - 23:09:05 »
a Csp-ben emlékszem csak annyi van, hogy elmennek, majd  a kövi számban visszajönnek. Már ami a Titkos Háborút illeti.
De azt ne felejtsd el, hogy amiről te beszélsz az az első titkos háború volt, ami meg most volt a PPP-en, az már a második idején játszódik.