Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668604 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1560 Dátum: 2013. Június 07. - 21:40:07 »
Tomi, nem gondolkodtál azon, hogy esetleg magyarul kiadni a Gwen halálás részeket? Tudom, az 70-es évek, de ez azért mérföldkőnek számító esemény, nem?
Mivel én vagyok a No1 Gwen-fan az országban, minden félévben elgondolkodom rajta. Készre össze van állítva egy 120 oldalas Gwen-csomag, csak éppen azért nem akarom még most, mert nemigen van előzménye. Egy olyan  lány haláláról van szó, aki a magyar olvasók nagy részének nem jelent semmit, mert nem ismerték őt. Sokkal jelentőségteljesebb lenne, ha azután jelenne meg, ha már jól ismeritek, csak akkor jön át igazán, hogy miért volt ez Peter életének legrosszabb pillanata.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1561 Dátum: 2013. Június 08. - 07:06:25 »
Egyébként a Gwen haláláról szóló részeknek eredetileg is olyan volt a minősége, ahogy az nálunk kijött? Gondolok itt elsősorban a színezésre.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1562 Dátum: 2013. Június 08. - 07:46:51 »
Eredetileg a hetvenes évek elején jött ki. Igazából rosszabb volt a színezése, mert akkor más nyomdatechnikát használtak még. (Vagyis ugyanúgy négyszínnyomást, de kevesebb átmenetet tudtak létrehozni… vagy ilyesmi. Ati tudna talán ebben segíteni bővebben.) Ha a szkenből indulok ki, akkor a magyarok már egy átszínezettet kaptak, valamelyik reprintből, legalábbis igencsak gyanús, hogy nincsenek raszterpöttyök rajta, és a tónus is kicsit barnásabb. Később csináltak teljes restaurálást (ami szerintem újrarajzolást jelent, mert az eredeti rajzok 90%-át és a filmek hasonló részét elhagyták a kilencvenes évekig) az eredetihez méltó színekkel, de az lehet, neked még furábban hatna. A hatvanas-hetvenes években, különösen a Marvelnél és DC-nél, nagyon szerették a harsány színkompozíciókat, jobban átjött papíron, vagy ilyesmi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1563 Dátum: 2013. Június 08. - 12:55:46 »
A színezést módszeresen változtatták meg a 60-as évek óta. Az akkori divat, a trapéznadrás csíkokkal, meg hasonlók átalakultak természetesebb színekké.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1564 Dátum: 2013. Június 09. - 08:14:12 »
Mindenesetre annak idején csalódás volt, mikor megláttam a ciklámen színű sapkában parádézó sötétzöld Zöld manót. :D

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1565 Dátum: 2013. Június 10. - 11:55:55 »
Mivel én vagyok a No1 Gwen-fan az országban, minden félévben elgondolkodom rajta. Készre össze van állítva egy 120 oldalas Gwen-csomag, csak éppen azért nem akarom még most, mert nemigen van előzménye. Egy olyan  lány haláláról van szó, aki a magyar olvasók nagy részének nem jelent semmit, mert nem ismerték őt. Sokkal jelentőségteljesebb lenne, ha azután jelenne meg, ha már jól ismeritek, csak akkor jön át igazán, hogy miért volt ez Peter életének legrosszabb pillanata.
Oksa, ez azért bíztató. :)
SD. EJC.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1566 Dátum: 2013. Június 12. - 07:58:32 »
Mivel én vagyok a No1 Gwen-fan az országban, minden félévben elgondolkodom rajta. Készre össze van állítva egy 120 oldalas Gwen-csomag, csak éppen azért nem akarom még most, mert nemigen van előzménye. Egy olyan  lány haláláról van szó, aki a magyar olvasók nagy részének nem jelent semmit, mert nem ismerték őt. Sokkal jelentőségteljesebb lenne, ha azután jelenne meg, ha már jól ismeritek, csak akkor jön át igazán, hogy miért volt ez Peter életének legrosszabb pillanata.
Tény, hogy én MJ fan forewer vagyok (kövezzetek meg ha akartok), de nekem nagyon tetszett a Spider-Man: Blue mini. Szerintem ott is jól "átjön", hogy Peternek mennyit jelent(ett) Gwen.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1567 Dátum: 2013. Június 12. - 09:30:07 »
Tény, hogy én MJ fan forewer vagyok (kövezzetek meg ha akartok), de nekem nagyon tetszett a Spider-Man: Blue mini. Szerintem ott is jól "átjön", hogy Peternek mennyit jelent(ett) Gwen.
Szerintem nincs ebben semmi kivetnivaló. Miért lenne gond, hogy MJ fan vagy? A Blue mini meg tényleg jó.
This is a joke. A real practical Joke.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1568 Dátum: 2013. Június 12. - 16:17:03 »
Tény, hogy én MJ fan forewer vagyok (kövezzetek meg ha akartok), de nekem nagyon tetszett a Spider-Man: Blue mini. Szerintem ott is jól "átjön", hogy Peternek mennyit jelent(ett) Gwen.
Szerintem nincs ebben semmi kivetnivaló. Miért lenne gond, hogy MJ fan vagy? A Blue mini meg tényleg jó.
Csak azért írtam, mert tudom, hogy sokan Feliciát akarták Póki mellé, vagy mást... Nálam a sorrend: MJ, Fekete Macs, Gwen.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1569 Dátum: 2013. Június 12. - 16:33:32 »
Hát nálam is MJ van az első helyen, de ez nálam nevelés kérdése volt. Ugye Raimi filmek, '94-es Animated sorozat, meg az Ulti pók, már kiskorom óta folyton MJ, MJ, MJ, mindenhol, így nálam ő lett az első helyen.
Második meg Felicia, ő nagyon érdekes, és rejtélyes karakter, szeretem, tud úgy viselkedni, mint a tiltott gyümölcs. :D Megkaphatnád, de nem tudod. Imádom.
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1570 Dátum: 2013. Június 12. - 16:41:08 »
Megkaphatnád, de nem tudod. Imádom.

De nem szabad, inkább.  :D

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1571 Dátum: 2013. Június 13. - 00:31:45 »
Amikor ezt írtam akkor egy almafa volt a gondolataimban, és hogy nem érem el az almát. Ezért írtam így. :)
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1572 Dátum: 2013. Június 13. - 22:43:42 »
Tomi, nem gondolkodtál azon, hogy esetleg magyarul kiadni a Gwen halálás részeket? Tudom, az 70-es évek, de ez azért mérföldkőnek számító esemény, nem?
Mivel én vagyok a No1 Gwen-fan az országban, minden félévben elgondolkodom rajta. Készre össze van állítva egy 120 oldalas Gwen-csomag, csak éppen azért nem akarom még most, mert nemigen van előzménye. Egy olyan  lány haláláról van szó, aki a magyar olvasók nagy részének nem jelent semmit, mert nem ismerték őt. Sokkal jelentőségteljesebb lenne, ha azután jelenne meg, ha már jól ismeritek, csak akkor jön át igazán, hogy miért volt ez Peter életének legrosszabb pillanata.

Picit belegondolva, nekem drasztikusan leromlott Gwen szent és érinthetetlen képe - amit magamba felépítettem róla a haláláról olvasva, ill. mert MJ-vel összeházasodott Pókember történeteken nőttem fel - miután kiderült, hogy Normannel összefeküdt. Ha rágondolok rosszul leszek, rendesen ijesztő volt olvasni azt a képregényt. Az egyetlen dolog, ami elindította a "gyógyítófaktort" ( :hehe: ) az Emma Stone és az ASM-es Gwenje.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1573 Dátum: 2013. Június 14. - 11:31:24 »
Amennyire látom, kontinuitáson kívülre helyeződött az a történet, én mindenesetre úgy kezelem.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1574 Dátum: 2013. Június 14. - 12:07:06 »
What has been seen, cannot be unseen alapon még mindig rémisztő.  :uhoh:

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1575 Dátum: 2013. Június 14. - 12:33:27 »
Azt a sztorit nehéz lesz elfelejteni...gyakorlatilag meggyalázták vele az egész karaktert.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1576 Dátum: 2013. Június 15. - 10:25:14 »
Mikor feküdt össze Gwen Osbornnal? Miről maradtam le (szerencsémre)?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1577 Dátum: 2013. Június 15. - 11:56:01 »
Paninis HP utolsó számaiban, ez a sztori az egyik Kingpin kötet előzménye is (Múlt emlékei) Amúgy történetileg a halála előtt 1-2 évvel.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1578 Dátum: 2013. Június 15. - 12:00:09 »
Na, azokat én nem olvastam.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1579 Dátum: 2013. Június 15. - 12:21:06 »
Én csak a múlt emlékeit olvastam, ott végig azon ondolkoztam, hogy ez a csaj miért nem lett inkább Peter lánya. mennyivel drámaibb lett volna, ha peternek van egy lánya, aki már felnőtt, és igen valószínű, hogy fiatalon fog meghalni.
Persze úgy a jajj de nagyon hasonlít Gwenre, szerelmes vagyok szál, sokkal perverzebb lett volna, ami egyfelől nem feltétlen baj (látom a furcsa tekinteteket, de én nem feltétlen riadok meg a társadalmi normákat erősen feszegető témáktól), másfelől ha kihagyják se érzem, hogy annyira zavaró lett volna, elvégre volt már pót Gwen (klón).