Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668668 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1600 Dátum: 2013. Július 08. - 21:02:04 »
Egy arany-feket kombó jól mutatna egy dobozon.  :) Bár az ezüst-fekete is jól mutat (lásd ASM 365).

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1601 Dátum: 2013. Július 08. - 21:17:56 »
A következő számban ezek lesznek?









Ha borítót kéne választani én a 136-osra szavaznék! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1602 Dátum: 2013. Július 08. - 22:01:12 »
Nem fér bele 4 szám.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1603 Dátum: 2013. Július 09. - 11:43:44 »
És ha a 116-ot rövidítenénk? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1604 Dátum: 2013. Július 09. - 13:00:50 »
Nem, rövidíteni nem fogok, az sosem jó. Régen is nagy balhé volt belőle. :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1605 Dátum: 2013. Július 09. - 13:02:24 »
Jó régi CsP fíling.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1606 Dátum: 2013. Július 09. - 14:17:11 »
Azért a vaspókot mégis hordta egy ideig. ;)

Nagy hiba volt  Peter részéről, nem csak azért mert a ruha infókat szolgáltatott a képességeiről.. ;D

Más:Nekem a Pókember képregények borítóján legjobban az árcímke fölött lévő kis képek tetszenek,
amik a sztori szerint változnak pl:Fekete pókruha fekete pókszerkós Póki a kisképen ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 09. - 14:19:28 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1607 Dátum: 2013. Július 09. - 14:48:26 »
Azok tényleg jók, jó ötlet volt anno valakitől.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1608 Dátum: 2013. Július 09. - 14:59:24 »
Szerintem hiányoljuk manapság is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1609 Dátum: 2013. Július 09. - 15:02:53 »
Manapság nincs szükség rá. A Marvelnél valószínűleg Lee találta ki (a hatvanas évek elejétől ott van), de sok ezüstkorinál megtalálható. Azért kellett, mert az újságosnál és a boltokban sokszor csak a bal széle látszott a magazinoknak, és így akarták elérni, hogy az olvasók egyetlen pillantással kiszúrják a nekik kellő címeket. Mostanában azonban vagy a teljes borítót kiteszik a boltokban, vagy dobozokban vannak és lapozgatni kell a füzeteket, vagyis a tetejüket látják inkább (ezért teszik a crossoverek címeit a legfelső sávba harminc éve, meg ezért sem szakadnak el attól, hogy a logó felül legyen).

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1610 Dátum: 2013. Július 09. - 15:06:33 »
Á, szóval volt ennek célja azontúl, hogy kedvcsináló legyen és jól nézzen ki.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1611 Dátum: 2013. Július 09. - 15:09:46 »
Jó kis ötlet, amúgy, már vagy egy éve itt vagyok a fórumon, de még mindig nem értem talgaby honnan tudsz ilyeneket? :nemtudom:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1612 Dátum: 2013. Július 09. - 15:15:34 »
Persze. Plusz arculatot is kialakított. Ne feledd, hogy a hatvanas években a Marvel egy felkapaszkodó kis kiadó volt csak, amely még úgy is egy csomó másikkal versenyzett, hogy az ötvenes évek összeomlása a konkurencia nagyját teljesen elsöpörte. Ez az ötlet nem volt totál eredeti tőlük (biztos vagyok benne, hogy láttam már a DC leendő beolvasztott kiadóinak egyikénél hasonlókat jóval korábbról), de ők csinálták a leglátványosabban.Érdekes, de mintha olyan nagyon ezt nem másolták volna róluk, pedig az olvasók tényleg szerették. Talán az Image, de hát ők a kezdetben gyakorlatilag a palettájuk 99%-át úgy készítették, hogy vonalról vonalra, sorról sorra másolták a Marvelt és eladták valami forradalmian újként. *khmSpawnYoungbloodkhm*

Comicboy: Sokat olvasok. Főleg háttérsztorikat. Lassan két éve határozottabban jobban érdekel a képregény-történelem, mint maguk a képregények. És meglepően sok forrásanyagot lehet felelni a neten, mert sok blog foglalkozik hasonló témával. Ilyen témákban sokat merítek Brian Cronin munkájából.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1613 Dátum: 2013. Július 09. - 21:21:48 »
Más:Nekem a Pókember képregények borítóján legjobban az árcímke fölött lévő kis képek tetszenek,
amik a sztori szerint változnak pl:Fekete pókruha fekete pókszerkós Póki a kisképen ;)
Nem akarok haza beszélni, de a saját kis magazinocskámban pont előző hónapban kezdtem el csokorba szedni ezeket a kis képeket. ;)

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1614 Dátum: 2013. Július 09. - 21:27:56 »
Jah, pont tegnap néztem végig az összeset és pont ez a rész tetszett baromira (meg persze a csak csajok számok ;D)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1615 Dátum: 2013. Július 09. - 23:01:12 »
Nem, rövidíteni nem fogok, az sosem jó. Régen is nagy balhé volt belőle. :)

A vicces, hogy nekem ez a sok rövidítés, kihagyás csak most esett le, hogy újraolvastam a régi CSP 100-127-es részeit. Részben azért is, mert ki akartam egészíteni az olvasási sorrendemet a ki nem adott részekkel (angolul), és most már ugye könnyebb hozzájutni angolul is... És ahogy összehasonlítottam, hát basszus... nem semmi, hogy ollózták össze a történeteket innen-onnan, különböző címekből, mindenféle bevezető, összekötő vagy magyarázó szöveg nélkül. Persze akkoriban én el voltam bűvölve tőlük, így nem esett le a dolog. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1616 Dátum: 2013. Július 09. - 23:13:36 »
Valójában nagy magyarázó szöveg nem kellett a különböző címekhez, hiszen ugyanabból az időszakból származott mind. De az egyik dupla számot alaposan meg kellett nyirbálni, hogy a 119. számmal be tudjuk fejezni ezt az időszakot.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1617 Dátum: 2013. Július 10. - 07:30:39 »
Más:Nekem a Pókember képregények borítóján legjobban az árcímke fölött lévő kis képek tetszenek,
amik a sztori szerint változnak pl:Fekete pókruha fekete pókszerkós Póki a kisképen ;)
Nem akarok haza beszélni, de a saját kis magazinocskámban pont előző hónapban kezdtem el csokorba szedni ezeket a kis képeket. ;)

Ezek az indexképek nincsenek meg valahol nagyobb felbontásban?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1618 Dátum: 2013. Július 10. - 07:58:38 »
Nagyjából eredeti méretűek, hiszen a régebbi számokból sem nagyon lehet találni 1280-asnál nagyobb méretű szkent (sőt, inkább kisebb méretben vannak), és arányaiban ekkorák voltak rajtuk az indexképek.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1619 Dátum: 2013. Július 10. - 09:19:54 »
Valójában nagy magyarázó szöveg nem kellett a különböző címekhez, hiszen ugyanabból az időszakból származott mind. De az egyik dupla számot alaposan meg kellett nyirbálni, hogy a 119. számmal be tudjuk fejezni ezt az időszakot.

Persze, így utólag hiányzik csak a magyarázat, hogy tudom, melyik esemény melyik címben jelent meg, milyen sztorik maradtak ki stb. Akkor ez egyáltalán nem tűnt fel, sőt ahogy írtam is, nagyon élveztem. :) (És sajnos azt kell mondanom, hogy a váltás nekem nem jött be, a 120. szám előtti történetek, rajzok sokkal jobban tetszettek.)
Azt meg én is így gondoltam, hogy a 120. számbeli váltás miatt kellett meghúzni a sztorikat.