Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668578 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1660 Dátum: 2013. Július 18. - 14:08:48 »
Hát jó, végül is érthető.Mivel a Semices CSP vol. 1. is 80-as sztorikat közölt le az elejétől íg főleg a hiánypótláson volt a hangsúly, de akkor majd utólag pótoljuk be a 60-as 70-es évek meghatározó történeteit?-Számozással ;D

Amúgy meg gondolom a PPP legtöbb olvasója a régi CSP-n nőtt fel ezért is lehet a hiánypótlásra igény.
Emellett a mostani fiatalok közül nem sokan kezdenek el képregényt gyűjteni :roll:
De azért mi SD.EJC-vel itt vagyunk ;D (ő 18 én 15) és nekünk bejönnek a régbbi történetek is ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1661 Dátum: 2013. Július 18. - 16:27:59 »
Ne aggódjatok, lesz majd azokból is, ahogy Kaine mondta. ;) Viszont, az indulás előtt volt egy reprezentatív szavazás, hogy mely évtized történetei érdekelnék az olvasókat, és ott a 80-as, 90-es évek nyertek. Azért tegyük hozzá, hogy nem véletlenül kiváncsiak erre a legtöbben, hiszen ezekben az években látványos történetei voltak Pókembernek, amelyek mindig is érdekelték az olvasókat, csak soha nem jutottak hozzá.
Persze a 60-as, 70-es évek is fontosak voltak a karakter szempontjából, de az tény, hogy azokon a történeteken, ahogy tg is megfogalmazta, nagyon érződik az adott kor, és az akkori képregényekre jellemző történet vezetés. Ott is vannak jó történetek, de többségében inkább a későbbi időszakra kíváncsiak az emberek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1662 Dátum: 2013. Július 18. - 17:12:45 »
A PPP sorozat kb. hány évfolyamra van tervezve?
Nagyjából addig, amíg lesz elég vásárlója. Előre tudunk menni olyan 5 évet biztosan, utána jöhetnek a visszafelé sztorik.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1663 Dátum: 2013. Július 18. - 22:49:43 »
Már várom a 90-es évekből a Child Within-t és a Maximum Carnage-ot, ja és a Vészmanó Él! c. minit! ;)
A 60-70-es évek pedig szerintem minden pókrajongónak kötelező! ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1664 Dátum: 2013. Július 18. - 23:11:49 »
ja és a Vészmanó Él! c. minit! ;)
Igen, amit már mondtak, hogy nem lesz kiadva.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1665 Dátum: 2013. Július 18. - 23:53:24 »
Hmm? Én ilyet nem mondtam. Vagy igen?  :cavinton: Pedig szívesen kiadnám. :)

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1666 Dátum: 2013. Július 19. - 08:51:50 »
Ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatban: egyrészt tök jó, hogy végre pont kerül Vészmanó "igazi" kilétére, s rajzok is szépek, de az a kavarás, hogy végül kicsoda is Vészmanó, az olyan "Pamela megálmodja Bobby halálát" típusú katyvasz.
Ettől függetlenül kötelező/fontos része a történetfolyamnak, ha már a CSP v1 eleje szinte csak a Vészmanóról szólt, így kár lenne kihagyni ;)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1667 Dátum: 2013. Július 19. - 09:26:54 »
Ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatban: egyrészt tök jó, hogy végre pont kerül Vészmanó "igazi" kilétére, s rajzok is szépek, de az a kavarás, hogy végül kicsoda is Vészmanó, az olyan "Pamela megálmodja Bobby halálát" típusú katyvasz.
Ettől függetlenül kötelező/fontos része a történetfolyamnak, ha már a CSP v1 eleje szinte csak a Vészmanóról szólt, így kár lenne kihagyni ;)

Így van, kötelező darab. Reméljük sikerül kiadni. :kingpin:

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1668 Dátum: 2013. Július 19. - 09:36:13 »
Had szóljon!  :kingpin: :kingpin:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1669 Dátum: 2013. Július 19. - 12:57:32 »
Hol van az még :roll:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1670 Dátum: 2013. Július 19. - 13:55:12 »
Csak azért nincs igazad, mikka, mert ez a mini a "hivatalos" verzió. Nem az, amit mondasz, és amire van ezer példa, hanem ténylegesen ez jelent volna meg, ha nem kell távoznia az írónak a Marveltől. Csak mivel elment, a többiek - szintén szerkesztői nyomásra - Nedet tették meg Vészmanónak, holott több sebből vérzett az egész. Az író írt erről egy egészen érdekes cikket, be fogjuk tenni a fordítását, ha eljön az ideje.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1671 Dátum: 2013. Július 19. - 14:28:13 »
Attól, hogy ez a hivatalos, fenntartom a "katyvasz"/"keverés" álláspontomat, ami viszont (meg)érthető a magyarázatodból.
De én nem vagyok semmi jónak elrontója, jöjjön csak magyarul ;)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1672 Dátum: 2013. Július 19. - 16:32:30 »
Csak azért nincs igazad, mikka, mert ez a mini a "hivatalos" verzió. Nem az, amit mondasz, és amire van ezer példa, hanem ténylegesen ez jelent volna meg, ha nem kell távoznia az írónak a Marveltől. Csak mivel elment, a többiek - szintén szerkesztői nyomásra - Nedet tették meg Vészmanónak, holott több sebből vérzett az egész. Az író írt erről egy egészen érdekes cikket, be fogjuk tenni a fordítását, ha eljön az ideje.

Ez érdekes. Valahol egyszer azt olvastam, hogy nem lehet tudni, kit akart az író Vészmanónak. De örülök, hogy ezt utóbb letisztázta, még ha számomra Ned a Vészmanó és punktum.  :demon:
Amúgy mondanál példát, mitől volt rossz a Nedes verzió?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1673 Dátum: 2013. Július 19. - 17:00:33 »
Hmm? Én ilyet nem mondtam. Vagy igen?  :cavinton: Pedig szívesen kiadnám. :)
Én úgy emlékszem, hogy azt mondtad, nem adod ki. De hát azóta sok víz folyt le a Dunán.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1674 Dátum: 2013. Július 19. - 21:44:46 »
Jaja, sok minden változott, és sokszor.
Amúgy mondanál példát, mitől volt rossz a Nedes verzió?
Alapból nem lehetett sokszor ott, amikor a Vészmanó megjelent, de pontosabb példa, hogy a Vészmanó megfürdött a Zöld Manó erőnövelő szerében, vagyis a halálakor 3-4 sima fickó hátracsavarja a kezét, leszorítja a földre, és megfojtja? Az igazi Vészmanóval ezt nem lehetett volna megtenni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1675 Dátum: 2013. Július 19. - 22:31:50 »
Igen, ez nekem is furcsa volt akkor, de azzal magyaráztam, hogy a hirtelen sokktól ledermedt, és a többiek ezt kihasználva megfojtották!

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1676 Dátum: 2013. Július 20. - 13:22:55 »
Én nem tudom, hogy egy hidegvérű bűnözőt mennyire lehet sokkolni egy támadással.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1677 Dátum: 2013. Július 21. - 11:05:12 »
a Vészmanó megfürdött a Zöld Manó erőnövelő szerében, vagyis a halálakor 3-4 sima fickó hátracsavarja a kezét, leszorítja a földre, és megfojtja? Az igazi Vészmanóval ezt nem lehetett volna megtenni.

Így van. Miként azt sem, hogy a jó öreg Flash Thompson egy ütéssel földre küldi az utcán.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 21. - 11:15:01 írta jukjuk »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1678 Dátum: 2013. Július 21. - 11:49:52 »
Ha jól emlékszem, ez a 42. szám környékén volt, érdekes módon, pont ott körül tartunk a PPP-ben is. :)

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1679 Dátum: 2013. Július 21. - 19:57:53 »
Hát igen, ezek mondjuk tényleg szembeötlő dolgok. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy már akkor úgy gondolták az alkotók, hogy mégsem Ned a Vészmanó? Azt még így úgy meg lehet magyarázni, hogy Flash lezúzta, de a kinyírásának könnyedségét szerintem sehogy.