Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668602 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4640 Dátum: 2018. Október 07. - 20:06:40 »
De ez azért csak jöjjön már ki:


zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4641 Dátum: 2018. Október 08. - 08:20:35 »
Nem, a Howard Mackie-korszakot borzasztó határozottsággal fogjuk ignorálni, az a mélypontja a teljes Pókember-sorozatnak, és a megoldása is hozzá méltóan szánalmas. MJ zaklatójáról különben sem derült ki a világon semmi. Irigy volt Peterre, hát elvette tőle a nőjét, majd a végén vagy elment, vagy felrobbant, még ez sem egyértelmű, de már nem emlékszem rá.

Tehát akkor a sima SM-ből a Klónsztori után, már nem is lesz egy rész sem kiadva, mert annyira rosszak??

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4642 Dátum: 2018. Október 08. - 11:14:51 »
De ez azért csak jöjjön már ki:
Olvastad? Mert a korának egyik legrosszabb képregénye.
Tehát akkor a sima SM-ből a Klónsztori után, már nem is lesz egy rész sem kiadva, mert annyira rosszak??
De, a v1 sorozatból még lesz néhány, ha nem is túl sok. Jelentősebb részben lesz a Spectacular cím, az új rajzolóval és DeMatteis írásával.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4643 Dátum: 2018. Október 08. - 11:58:24 »
Persze, az benne volt a 123-124. rész körül, az Amazinges sztori végén kiütötték, és akkor átadta a ruhát Peternek, hogy besegítsen, akkor derült ki.
Miután Peter levette róla a maszkot, hogy feltegye saját magára. Az számomra még mindig dobogós a Peter legnagyobb szemétségei listán. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4644 Dátum: 2018. Október 08. - 13:46:15 »
Pedig megtette a Fekete Macskával is egyszer. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4645 Dátum: 2018. Október 08. - 13:50:51 »
Azzal a maszkkal azután hihetetlenül sokat érhetett. :lol:

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4646 Dátum: 2018. Október 08. - 20:57:21 »
De ez azért csak jöjjön már ki:
Olvastad? Mert a korának egyik legrosszabb képregénye.
Tehát akkor a sima SM-ből a Klónsztori után, már nem is lesz egy rész sem kiadva, mert annyira rosszak??
De, a v1 sorozatból még lesz néhány, ha nem is túl sok. Jelentősebb részben lesz a Spectacular cím, az új rajzolóval és DeMatteis írásával.
Köszi a választ! Annak örülök! Tom Lyle rajzai miatt elsősorban.  ;) ;) A Spectacular cím is jónak ígérkezik!  :brow:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4647 Dátum: 2018. Október 08. - 21:53:51 »
Olvastad? Mert a korának egyik legrosszabb képregénye.
1998-as, így még lehet, hogy korának jó képregényei között van. 1998 egy eléggé pocsék év volt a Marvelnél. 1999-ben jött az Earth X, amivel lassan elkezdett kimászni az átlagszínvonal a nulla alól. Ha nem kezdődött volna el az év végén a DC One Million, azt az egész évet a tengerentúli képregénypiacon kompletten le lehetne húzni a klotyón.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4648 Dátum: 2018. Október 08. - 22:42:50 »
Köszi a választ! Annak örülök! Tom Lyle rajzai miatt elsősorban.  ;) ;) A Spectacular cím is jónak ígérkezik!  :brow:
Össze kell törnöm a szíved!  ;D  Tom Lyle-nak ez volt az utolsó része a Spider-Man címen. Most lesz két vendégrajzoló, és a 64-estől Romita Jr. veszi át a rajzolói szerepet. De szerintem itt a klón sztorikban baromi erős rajzai vannak! Nekem nagyon tetszenek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4649 Dátum: 2018. Október 08. - 22:47:51 »
Olvastad? Mert a korának egyik legrosszabb képregénye.
1998-as, így még lehet, hogy korának jó képregényei között van.
Én csak Pókemberre gondoltam. Ez a sztori a megjelenésekor is már bukta volt, és különben sem érthető az előtte lévő Gathering of Five sztori nélkül.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4650 Dátum: 2018. Október 08. - 22:52:47 »
Persze Kaine, én is arra a történetre gondoltam, az több címben is futott. Tudom hogy a Mackie időszakot sokan elfelejtenék, de ha jól rémlik, ekkoriban hozták vissza May nénit is a halálból. :headscratch:
Aztán a The Final Chapter is....
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 08. - 22:58:23 írta balogh44 »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4651 Dátum: 2018. Október 09. - 06:19:45 »
A final chapter nélkül sok minden nem áll össze szerintem. Más:Az ki fog derülni valaha ki és mit akart Scrier?
Olvastam amúgy a final chaptert, lefordítottad a Spidertomra. :)
Nem volt tragikusan rossz a sztori sztem

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4652 Dátum: 2018. Október 09. - 08:28:07 »
Köszi a választ! Annak örülök! Tom Lyle rajzai miatt elsősorban.  ;) ;) A Spectacular cím is jónak ígérkezik!  :brow:
Össze kell törnöm a szíved!  ;D  Tom Lyle-nak ez volt az utolsó része a Spider-Man címen. Most lesz két vendégrajzoló, és a 64-estől Romita Jr. veszi át a rajzolói szerepet. De szerintem itt a klón sztorikban baromi erős rajzai vannak! Nekem nagyon tetszenek.
A francba!!  :( :( Na sebaj JRJR-t is szeretem, úgyhogy  nem dőlt össze a világ!  :hehe: :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4653 Dátum: 2018. Október 09. - 11:30:31 »
Persze Kaine, én is arra a történetre gondoltam, az több címben is futott. Aztán a The Final Chapter is....
De hát te a Final borítóját tetted ki!
Olvastam amúgy a final chaptert, lefordítottad a Spidertomra.
Majdnem kizárt dolog. Az nem én voltam.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4654 Dátum: 2018. Október 09. - 11:42:41 »
A final chapter nélkül sok minden nem áll össze szerintem. Más:Az ki fog derülni valaha ki és mit akart Scrier?
Olvastam amúgy a final chaptert, lefordítottad a Spidertomra. :)
Nem volt tragikusan rossz a sztori sztem
Én is ezen a véleményen vagyok. A történeteket alapvetően el kellene különíteni két felé: jó sztorik, alapkő (Milestone) sztorik, amik az akkori Status Quo-t változtatják meg.
Én értem, hogy Kaine nem tart jónak XY történetet, de abban ettől függetlenül még nagyon fontos dolgok történtek, amik érthetővé tesznek, összekötnek, megmagyaráznak, generálnak egyéb eseményeket, dolgokat. Ezeket szerintem nem lehet, "csak úgy" ignorálni, mert a későbbi események nem igazán lesznek érthetőek. Így pedig a PPP egyik fő célja - a sztorik összekötése, kiegészítése, csak elmesélésekből-leírásokból ismert történések bemutatása - veszíti el értelmét.
Nem mondom, hogy a rossz sztorikat is le kellene adni, de akkor a fontosabbak legfontosabb pár oldalából szemezgetni, ahogy a Fekete macska esetében is megtettük a PPP 1. évadában (Pl. Spect. 100 nem volt leadva, de az a 2-3 oldal, amiben szakítottak, az igen, és más ilyen oldalak is voltak).

Szerintem se volt a Final Chapter gyenge, bár persze, May néni visszahozása nyilván sokaknál kiverte a biztosítékot. Ettől függetlenül a sztori elég izgalmas, akciódús volt. Mondjuk hasonlítsuk össze egy Maximum Carnage-el: eléggé köröket ver rá.  ;)
Ráadásul az már nagyon a PPP vége felé lesz, mielőtt "belekapcsolódik" a CSP 120-ba, és utána a HP v1-be. Egy egész füzet lenne az egész sztori.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 09. - 11:51:18 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4655 Dátum: 2018. Október 09. - 14:29:34 »
Előfordul olyan, hogy bekerül 1-1 jelentős, de nem túl érdekes sztori azért, mert alapmű, de ez egyáltalán nem az. 3 mondatban össze lehet foglalni, és majdnem minden, ami történik benne, azt visszacsinálják. Norman Osborn megőrül - mert eddig nem volt őrült -, Mattie kapja az erőt, belőle lesz az új Póknő ugye, nagyjából ennyi. May nénit élve találják, azzal a magyarázattal, hogy az Amazing 400-ban egy színésznő eljátszotta (!) a halálát. Hogy Peternek nem tűnt fel, hogy az egész napot nem az imádott nagynénje mellett töltötte, hanem egy színésznő mellett, aki pontosan mindenre emlékezett, ami kettejük között történt, és meg is halt a szerep kedvéért. Ezt nem véletlenül nem emlegették azóta sem, mindenki igyekszik elfelejteni, ha lehet. Emiatt kellene több, mint 2 számot rááldozni a PPP-ből, és ha ez még nem elég, hát az összekötő szerepe is gáz, hisz minden idők leggyengébb időszakával kötődik össze, amit szintén érdemes lenne elfelejteni. Azért fizessenek az olvasók, hogy emlékeztessük őket erre a korszakra? Inkább nem.
Eddig is tettünk olyat, hogy ilyen lényeges részeket beillesztettünk pár oldallal, doksikkal, mint a 2. Titkos háború, vagy éppen a három szomszéd lánnyal való első találkozás, és még fogunk is Ben Reilly első ruhájánál, de ha egy történet nem jó, csak jelentős, akkor nem lesz belőle PPP.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4656 Dátum: 2018. Október 09. - 18:19:29 »
Ha ezt így nézem az egész Pókember egy nagy gáz. Ezer példát tudnék mondani, a Brand new day-től kezdve az Osbornok 22.-ik feltámadásáig.
Elvonatkoztatni tudni kell, egyébként élvezhetetlen nettó ökörség úgy ahogy van. Ezért én nem tarom a final chaptert sem nagyobb hülyeségnek mint pl. a Titkos Inváziót, vagy az Avangers/Invaders-t, amire elment ennél jóval több.
Kinek a pap.......
Persze nekem nincs kiadóm, kibicnek meg semmi sem drága :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4657 Dátum: 2018. Október 09. - 18:29:19 »
Mindegy, maradjunk annyiban, hogy szeretném a sorozatot egy szint fölött tartani, és ez a sztori nem hozza azt a szintet.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4658 Dátum: 2018. Október 09. - 18:52:24 »
A fentebbi választ születését kb. úgy tudom elképzelni, hogy: "Én rohadtul nem akarom kiadni ezt a sztorit, mert nem tetszik, ezért gyorsan jóóól lespoilerezem itt mindenkinek, elbagatellizálva leírva a történéseket, hátha azt gondolják, hogy tényleg ilyen sz*r, mint leírva hangzik, és akkor nem erőlködnek, hogy fontos lenne megjelentetni."
Mindent össze lehet foglalni 2-3 mondatban, zanzásítva, úgy a Kraven is egy baromságnak fog hangozni. És ha már: Kravent is visszahozták a halálból, akkor az miért jelent meg, akkora ász sztori lett volna? Azóta se kezdtek azzal se semmit...

A Final Chapter sehogy nem venne el 2 részt a PPP-ből, mert 4 részes, csak hozzászámoltad a Gatherig of Five-ot is. Sőt a FC-ből az első, Amazinges rész abszolút kihagyható, max. az az egy-két oldal a szertartásról, ami érdekes. Tehát marad 3 (!) rész. Kevesebb, mint 1 szám, és nem maradna kérdés.

A Klón sztorikat is sokan a leggyengébb Pókembernek tartják (én nem értek egyet velük abszolút ebben). Ilyen szempontból nézve "azért fizessenek az olvasók?"
Szerintem azt nem érted meg, hogy egy-egy jelentős, de nem feltétlen jó történet is fontos, hogy meglegyen a zökkenőmentes folyamatosság érzése, ne vesszen el az olvasó az ugrabugrálásokban, és követni tudja, hogy mi miért van, miből következik, stb... mert az hogy te ismered kívül-belülről, fejből tudod, attól még sok olvasónak f*ngja sincs róla, és nem tudja követni, ha ilyen horderejű dolgok kimaradnak.
És abban abszolút igazat kell adjak, jst22-nek, hogyha egy Max. Carnage 14 (!!!) részben, meg egy Avengers/Invaders (12!!) részben belefért a kiadásba, akkor nem egy pár részes fontos történetbe fog beletörni a kiadó bicskája.

De részemről itt abba is hagytam ezt, ha nem látod, akkor nem látod.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 09. - 18:55:40 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4659 Dátum: 2018. Október 09. - 19:41:39 »
Ez totál bullshit. Nem azért írom, hogy kaki, mert nem akarom kiadni, hanem fordítva.
Kravent is visszahozták a halálból, akkor az miért jelent meg, akkora ász sztori lett volna? Azóta se kezdtek azzal se semmit...
Ez sem igaz, csak nem olvasol mindent. És de, az jó sztori volt.
Idézet
A Final Chapter sehogy nem venne el 2 részt a PPP-ből, mert 4 részes, csak hozzászámoltad a Gatherig of Five-ot is.
Hozzá hát, mivel anélkül lényegében értelmetlen.
Idézet
A Klón sztorikat is sokan a leggyengébb Pókembernek tartják (én nem értek egyet velük abszolút ebben). Ilyen szempontból nézve "azért fizessenek az olvasók?"
Tévedés. Senki sem tartja gyengének. Az megosztó. Vagy szeretik vagy utálják, de gyengének nem tartja senki.
Idézet
Szerintem azt nem érted meg, hogy egy-egy jelentős, de nem feltétlen jó történet is fontos, hogy meglegyen a zökkenőmentes folyamatosság érzése,
Szerintem meg te nem érted meg, hogy a PPP egy képregénysorozat, és nem dokumentáció vagy történelmi ismertető. Lehetne olyan sorozatot is indítani, amiben a mérföldköveket adjuk ki, de nem lenne nagy az átfedés. Ez nem az, de ezt mi már rengetegszer megbeszéltük.
Idézet
És abban abszolút igazat kell adjak, jst22-nek, hogyha egy Max. Carnage 14 (!!!) részben, meg egy Avengers/Invaders (12!!) részben belefért a kiadásba, akkor nem egy pár részes fontos történetbe fog beletörni a kiadó bicskája.
Ezt nem is állítja senki. De szerkesztőként tartom a hátam a kiadványainkért, és nem szeretnék olyat kiadni, amit nem akarok később felvállalni. Amit csak úgy tudnék másoknak ajánlani, hogy nem mondok igazat.  ;)