Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 670219 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4820 Dátum: 2019. Június 23. - 21:24:02 »
De igen, azt mindig az aktuálisról szedjük le.

Ők? Az időszak stimmel.




kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4821 Dátum: 2019. Június 23. - 22:45:49 »
Nem stimmel, ezeket tavaly adtuk ki. De már mindegy különben, mert nyomdában van az anyag. Ha most változtatnánk, már csak augusztusra jelenhetne meg.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4822 Dátum: 2019. Június 24. - 00:11:25 »
Igen, ha ragaszkodunk az idén megjelent füzetekhez, akkor tényleg nem nagyon lehet válogatni, ráadásul késő is. Mindenesetre utálom, úgyhogy szóltam :D Lehetett volna holtversenyben a kedvenc dobozom az ötössel, de így nem lesz.

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4823 Dátum: 2019. Július 16. - 13:13:08 »
Most jött meg a legújabb szám a díszdobozzal együtt. A postással eddig nem volt gondom, de most sikerül beerőszakolnia a levelet a postaládába, és a díszdoboz meggyűrődött.  :nemtudom:  Használható, de azért esztétikailag látszik (mellékelnék képet, csak nem tudom, hogy itt a fórumon hogyan lehet). Nem lehet olyan esetben, amikor ilyen vékony papír anyagot küldtök, mint a díszdoboz, valami merevítést beletenni, hogy ne roncsolódjon? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4824 Dátum: 2019. Július 16. - 13:27:12 »
Eddig sosem volt gond vele, nálad fordult elő először, és most is csak a postás miatt, szóval nem a módszerben van a hiba, hanem a postásban. 800 Ft a díszdoboz ára, én elkapnám vagy bemennék a postára, hogy kártérítést kérjek érte. Biztos nyári helyettesítő postás.

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4825 Dátum: 2019. Július 16. - 13:31:21 »
Eddig sosem volt gond vele, nálad fordult elő először, és most is csak a postás miatt, szóval nem a módszerben van a hiba, hanem a postásban. 800 Ft a díszdoboz ára, én elkapnám vagy bemennék a postára, hogy kártérítést kérjek érte. Biztos nyári helyettesítő postás.
Facebookos képregényes csoportok tapasztalatai alapján külföldről hozott nagyobb értékű sérülésnél sem térít a posta, nemhogy egy 800 forintos díszdoboz esetében  :(

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4826 Dátum: 2019. Július 20. - 15:32:14 »
Eddig sosem volt gond vele, nálad fordult elő először, és most is csak a postás miatt, szóval nem a módszerben van a hiba, hanem a postásban. 800 Ft a díszdoboz ára, én elkapnám vagy bemennék a postára, hogy kártérítést kérjek érte. Biztos nyári helyettesítő postás.
Facebookos képregényes csoportok tapasztalatai alapján külföldről hozott nagyobb értékű sérülésnél sem térít a posta, nemhogy egy 800 forintos díszdoboz esetében  :(
A postás talán kifizetné a 800 forintot, csak ne érkezzen rá panasz.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4827 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 10:35:21 »
Végre behoztam magam PPP terén tavaly január óta (nem semmi egyhuzamban-olvasás volt :)). Egész jó ez a Klónsztori, nekem legalábbis nem volt vele sok problémám. Viszont egy-két dolog felmerült bennem, így fórum és képregény olvasás után is:
1. Kiderült valahol, hogy MJ mivel bízta meg Feliciát? Nem emlékszem, hogy erre kitértek volna.
2. A mostani 46. számban, ha az utolsó sztori még megelőzte az Unlimited-et időrendben, miért így jelent meg? Oldalszám-sakkozás áll a háttérben? S ugye ebben a sztoriban derül ki, hogy került a csontváz a temetőbe? Ha nem, akkor hogy?
3. Feltűnt, hogy az összefoglalók elcsúsztak kicsit, asszem a 9. részből van kettő (most nincs előttem, melyikben van). Várható a visszaállás az eredetire, vagy most már így maradunk? :)
4.
Eddig is tettünk olyat, hogy ilyen lényeges részeket beillesztettünk pár oldallal, doksikkal, mint a 2. Titkos háború, vagy éppen a három szomszéd lánnyal való első találkozás, és még fogunk is Ben Reilly első ruhájánál, de ha egy történet nem jó, csak jelentős, akkor nem lesz belőle PPP.
Ez a Klónáradatra miért nem volt igaz? Még az eleje-vége egész jó volt, de a közte levő részek borzasztóak. :S Ezt is össze lehetett volna ugyanúgy foglalni néhány mondatban, mint az akkor tárgyalt sztorit, vagy hogy valaki talált egy Pókember-csontvázat és Ben lenyúlta és Seward a kibertérben ragadt vhogy. Bocsánat, nem a kiadásba akarok beleszólni vagy felhergelni az akkori vitát, örülök mindennek, de szerintem ez a sztori sem hozta azt a szintet, amit említettél, csak jelentős volt. :(
5. Ha jól értelmeztem, jövőre már nem a Klónsztori lesz, a díszdobozon pedig asszem az Amazing Spider-Man 415 van. Nem kerül kiadásra sem Ben halála sem Norman visszatérése? :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4828 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 11:46:17 »
1: Az Unlimited 9-ben találkoznak, és talán a Web 125-ben onnan folytatódik a történetük, ott derül ki.
2: Azért, mert a Vértestvéreket nem akartam szétszedni. Az egy 6 részes sztori, azt akartam, hogy sorban, egymás után következzen. Az Unlimited 12 egy (jelentős) mellékszál volt benne.
3: Igen, az egyik sorszámot véletlenül kétszer írtuk, de most már marad. Ha most ugranánk kettőt, mindenki keresni kezdené, miről maradt le. :)
4: Hát, bőven elég lett volna a Klónáradatra is egy összefoglaló, mert az egész sztori leggyengébb része volt, de mégis a lezárása az első időszaknak, a Sakál halálával, ez nem olyan, amit ki lehet hagyni.
5: De igen, meglesz a teljes lezárás, a jövő évi 2. számban ér véget teljesen a Klónsztori. Az lesz a PPP 50. száma, dupla terjedelmű lesz, benne a teljes Lost Years és Redemption minikkel. A 49-ben lesznek azok, amiket írtál, vagyis a jövő évi elsőben. Az is 112 oldalas lesz. Ben halála muszáj, mert úgy két év, és Slott megvariálja a dolgokat körülötte.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4829 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 17:43:27 »
Köszi a válaszokat. :) Nagyon örülök, hogy ezek kiadásra kerülnek. :)
Megnéztem a 39-et, abban volt a Web 125, de ott nem derült ki, hogy miért küldte el MJ Feliciát, csak dumálnak azt Felicia lelép. Mintha Sewardot akarná megkeresni, de nem tiszta, miért. :(
Meg most jutott eszembe, a mostani 46.-ban a hátsó borítón lévő doksiban az van: "ugorjunk egyet az Amazing (második sorozat) 35. számára, 1998-ra...". Ez melyik szám/sorozat akart lenni eredetileg? Az Amazing 35 már a JMS-éra.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4830 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 17:47:55 »
Nem, JMS a 36-tól jött be, onnan indult a Panini kiadás. A JMS előtti sztoriban találják meg MJ-t.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4831 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 20:05:24 »
Ööö, nem, JMS a 30-tól indul. :)
https://marvel.fandom.com/wiki/Amazing_Spider-Man_Vol_2_30
De amire gondoltam az az, hogy a mostani számban a hivatkozás ez: Amazing v2 35, 1998. Biztos nem ennél volt szó May néni visszahozásáról, ez 2001-es. Szóval mi lett volna ott eredetileg? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4832 Dátum: 2019. Augusztus 10. - 20:44:26 »
Igazad van, mert 1998-at írnak, az újraindítás pedig 2000-ben történt. Talán a Sensational sorozat lehetett?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4833 Dátum: 2019. Augusztus 11. - 10:54:16 »
Á, asszem megtaláltam. :) Spider-Man 97. https://marvel.fandom.com/wiki/Spider-Man_Vol_1_97

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4834 Dátum: 2019. Augusztus 11. - 16:52:33 »
Hát akkor még a 35 sem stimmelt. Sajnos nem találtam meg az eredeti szöveget, de még keresem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4835 Dátum: 2019. Augusztus 11. - 18:54:21 »
1998-ban nem volt olyan amerikai Pókember-kiadvány, aminek lehetett volna 35. száma. A Sensational v2 33-nál ért véget.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4836 Dátum: 2019. Augusztus 11. - 19:31:27 »
Igen, több sebből vérzik az összes adat, azért akarom megtalálni hozzá, hogy mi volt eredetiben.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4837 Dátum: 2019. Augusztus 11. - 20:32:12 »
5: De igen, meglesz a teljes lezárás, a jövő évi 2. számban ér véget teljesen a Klónsztori. Az lesz a PPP 50. száma, dupla terjedelmű lesz, benne a teljes Lost Years és Redemption minikkel. A 49-ben lesznek azok, amiket írtál, vagyis a jövő évi elsőben. Az is 112 oldalas lesz. Ben halála muszáj, mert úgy két év, és Slott megvariálja a dolgokat körülötte.

Ez nagyon jól hangzik, csak a díszdoboz mérete támogassa ezt az oldalszámot. Lehet, hogy kéne majd rá +0,5-1 centi.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4838 Dátum: 2019. Augusztus 12. - 15:20:49 »
Igen, több sebből vérzik az összes adat, azért akarom megtalálni hozzá, hogy mi volt eredetiben.
Majd szólj, ha megtaláltad, egyre jobban érdekel. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4839 Dátum: 2019. Augusztus 12. - 22:04:34 »
Megtaláltam, mi szúrtuk el. Összevont mondat volt, amiből ez jött le:
Idézet
Ugorjunk egyet az Amazing (második sorozat) 35. számára, 1998-ra, amikor is a Pókember-csoportnak kiadja a főszerkesztő, Bob Harras, hogy hozzák vissza May nénit,
de valójában Glenn csak azt mondja, hogy ez a sztori akkor jutott eszébe, amikor a kezébe vette a v2-es Amazing 35-öt. Merthogy Bob Harrass May néni visszahozásakor kikötötte, hogy May néni nem tudhat arról, hogy Peter a Pókember (ezért a röhejes "színésznő volt" mese), míg a következő főszerkesztő (Joe Quesada) simán belement, amikor JMS leleplezte Petert May előtt.