Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 670285 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5080 Dátum: 2020. Június 07. - 13:54:02 »
Megpróbáltam viszonylag röviden megfogalmazni, hogy miért van személyes érintettségem a Klónsztorival.
Magánügynek magánügy, de számomra semmi vállalhatatlan nincs benne. Abban viszont nem vagyok biztos,  hogy
ez így, ebben a formában ide való. Ha nem fér el, akkor Tomi, lenne egy olyan kérésem, hogy légy szíves töröld ki. :)

Anyám nárcisztikus, viszont ő erre soha nem szedett gyógyszert. Állítása szerint már a születésem környékén akartak neki írni nyugtatót, viszont ő nem volt hajlandó kiváltani. 2000-ben már ő is sejthette, hogy az őrjöngései nem egészen szokványosak, mert akkor már volt otthon 0.5-ös Xanax. Akkor sem szedte, én viszont öngyilkos akartam lenni vele. Ez nem sikerült, viszont ettől még nem lett jobb semmi.

Gyakorlatilag olyan szinten anyám körül forgott minden, hogy nálam még az is hitkérdésnek minősül, hogy az apám és a nagyszüleim milyen emberek voltak. Emlékszem rájuk, de nem ismertem őket, egyikükkel sem volt egyetlen olyan beszélgetésem sem, ami felnőtt fejjel bármiféle értékrend alapja tudna lenni.  (Elmúltam már 18, mikor elhunytak, tehát ez életkorilag nem lenne indokolt.) Gyakorlatilag emlékképekből kellett visszakövetkeztetnem, hogy milyen emberek lehettek. Ez azért lett volna lényeges az értékrendem szempontjából, mert anyám gyakorlatilag olyan volt az elmúlt 30 évben, mintha egy egyszemélyes egyház lenne. Leginkább az ő akarata volt az érték, meg a pénz.

Most ott tartunk, hogy elköltöztem az anyám közeléből, viszont aki hozzám ténylegesen hozzátartozóként viszonyulna, már senki nem él.  Van egy anyám, meg van 2 bátyám, utóbbiakkal nem vagyok beszélőviszonyban. Anyámmal igen, de ő meg úgy tesz, mintha az elmúlt 35 évvel nem lenne probléma. Ő úgy van vele, hogy adott nekem egy saját házat. Ez egyébként így is van, csak éppen a ház nem adja vissza a hozzátartozóimat, meg az elmúlt 15 évemet. (Gyakorlatilag saját magamat neveltem fel. Ami másnak jó esetben 18 éves korára adott dolog, például önbecsülés, életkedv, értékrend, nálam 10-15 év szellemi munka volt.)

Itt jöttek a párhuzamok a Klónsztorival.

- Azt, hogy milyen emberek vagyunk, mennyire határozza meg az, amit magunkról és a hátterünkről hiszünk?
- Ha ez változik, akkor nekünk is változni kell, vagy nem?
- Ha két vagy több ember összetartozik, annak mi az alapja?
- Mennyire lehet valakin számonkérni azt, amiről nem tehet, mert a hátteréből következik?
- Ha az a háttér erősen kifogásolható, akkor lehet egy értékrend alapja, vagy le kell tagadni az egészet, mintha nem történt volna meg?

Leginkább ezek miatt volt nálam tükör-jellege a történetnek. Egyébként engem konkrétan megerősített abban, hogy az elmúlt 15 évem nem volt túl jó, de ennél többet csak hazugságokkal lehetett volna belőle kihozni. Arra meg nem voltam hajlandó, mert ha az engem körülvevő problémák alapvetően a hazugságból erednek, akkor az a minimum, hogy én azt megpróbálom másképp csinálni, megpróbálom meghaladni. Szerintem sikerült, csak erre sajna elment az az időszak, ami másnak a kvázi hőskorszaka szokott lenni. Általában amire nagyon szeretnek az emberek visszaemlékezni, azok a húszas-harmincas éveik. Hát az nekem leginkább arról szólt, hogy legyen egy értékrendem, és egy alapvetően nyugodt közérzetem. Aztán hogy ezután mi jön, azt nem nagyon tudom. Egy dalszövegből idézve jövőm még nincsen, a múltam már nem kell.

De alapvetően már jól érzem magam a bőrömben, az a lényeg. :)

« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 07. - 14:01:28 írta Bukowski »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5081 Dátum: 2020. Június 07. - 18:20:13 »
Huh, hát nem könnyű téma. Kis részletek ismerősek belőle a saját életemből is, de szerencsére nálam ennyire nem volt súlyos az ügy. De én is gyakorlatilag csak az edzésnek köszönhetem, hogy az lettem, aki, és nem egy elzüllött, életunt, piás valaki, mint sok kamaszkori haverom.
De a fontos, hogy most jól érzed magad a bőrödben, maradjon is így, innen már csak felfelé vezethet az út.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5082 Dátum: 2020. Június 07. - 19:04:51 »
Értjük, lekungfuztad az összes piásüveget magad körült, ezért maradt inkább a csapvíz. ;D

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5083 Dátum: 2020. Június 07. - 20:13:42 »
Nekem sincs egyszerű múltam. Ismerősöm hasonló mélypontról probál lábraállni. Ennek hatására az életemből eltűntek a rossz szokások. Sokszor tudok Peter Parker életével azonosulni. És tetszett a Klónsztori, mélyebben nem mentem bele a gondolatiságába, azért egy emlékezetes korszaka Pókembernek minden részletében. Örülök, hogy elolvashattam ezt is tőletek.  :worship:  :kingpin:

flipiusz

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5084 Dátum: 2020. Június 18. - 20:15:10 »
Szia, az lenne a kérdésem, hogy ez az 52. szám csak önálló történet(ek)et tartalmaz vagy van benne már korábban elkezdett folytatásos sztori is?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5085 Dátum: 2020. Június 19. - 10:50:05 »
Nincs, viszont ebben indul egy, ami az 53-ban ér véget. Az lesz a Rozsomákkal közös Berlini kaland.

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5086 Dátum: 2020. Június 30. - 15:25:59 »
kaine: Előfizetője vagyok a PPP-nek, de úgy alakult, hogy jövőhét hétfőtől 2-3 hétig nem leszek itthon, ha jól értem akkor fogjátok küldeni az 52. számot így nem tudom átvenni, a mappával pedig szerintem nem fog beférni a postaládába (gondolom nagyobb boríték lesz mint amiben az 51. szám jött), van arra esetleg lehetőség, hogy később egy webshopos rendeléssel (július vége) vagy a következő számmal együtt küldjétek ki, de talán az is megoldás lenne ha a mappát csak a következő számmal kapnám meg, köszi előre is a választ és bocsi a variálásért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5087 Dátum: 2020. Június 30. - 16:52:06 »
Írj a mail címünkre, ott intézzük neked!

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5088 Dátum: 2020. Június 30. - 21:54:22 »
Írj a mail címünkre, ott intézzük neked!

Írtam, köszi.

TrueBB

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5089 Dátum: 2020. Július 15. - 18:35:03 »
Szia Kaine!

Azért ide írom, mert ez csak egy limitáltabb kiadvány. Szóval, ha kiadod a PPP-t mondjuk 300 példányban(a mennyiség igazából mindegy), akkor az OSZK-nak küldött 6+1 ebből levonandó, vagy nekik direkt nyomtok pluszban? Vagy, bár ilyen nem rémlik, mi történik számozott kiadvány esetén?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5090 Dátum: 2020. Július 15. - 19:22:00 »
Nem tudom, nekünk nincs számozottunk egy sem. A kötelespéldányok mindig azon felül vannak, különben.

TrueBB

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5091 Dátum: 2020. Július 15. - 19:34:39 »
Köszönöm.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5092 Dátum: 2020. Július 19. - 09:13:20 »
Le sem lehetne tagadni, hogy a Kingpin Kiadó mögött olyan emberek állnak, akik maguk is szeretik a képregényeket, és akiknek ez a hobbija bizonyosan megvolt már a '90-es években is, mikor egy-egy számban történt utalás évekig képes volt furdalni az oldalunkat. Hogyan lőtték le a Fekete macskát Oki doki emberei, hogyan tépte le ezért Pókember a karjait? Mi lett Rakéta Robival? Hova tűnt Debra Whitman? Hogyan vált szét Vízember és Homokember? Hogyan lett jófiú a Homokemberből? És még hosszan sorolhatnám. Egy csomó olyan kérdés, amire több tíz év után a PPP-ből választ kaphattak még azok is, akik nem vállalkoztak rá, hogy tudásszomjukat külföldi képregények beszerzésével csillapítsák. Valaki, aki csak a pénzért csinálja, különösebb hozzáértés nélkül, tuti nem adna ki pl. egy olyan számot, amiben nagyjából annyi történik, hogy a Lény és a Homokember söröznek és beszélgetnek. :) Én nagyon hálás vagyok ezekért a kiadványokért!  :kingpin:


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5093 Dátum: 2020. Július 19. - 19:17:39 »
Nagyon örülök, hogy nem vagyok egyedül azzal, hogy ezeket nagyon is érdemes kiadni. Ezek mind sarkalatos témák, kérdések, válaszok mindenki számára, aki már akkor is gyűjtötte a Pókembert, vagy akik azóta becsatlakoztak, és visszamenőlegesen is beszerezték a régebbi számokat.  :spidey:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5094 Dátum: 2020. Július 25. - 00:03:22 »
Az volna a kérdésem, hogy nem volna jó ötlet kiadni a mutánsvilág Pókemberben megjelent részeit? Mivel ti a polgárháború környékén kezdtétek kiadni a Hihetetlen Pókembert, ez hiánypótló volna. És érdekes is a sztori.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5095 Dátum: 2020. Július 25. - 09:12:27 »
Nem emlékszem, hogy a Pókemberben megjelent volna bármi abból. Volt egy külön minisorozata Pókembernek, de az elég nagy marhaság volt, ráadásul ellentmond a fő sorozatnak itt-ott.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5096 Dátum: 2020. Július 25. - 22:14:35 »
Az itt-ott alatt azt értjük, hogy a fő minisorozat minden egyes olyan jelenetének, amiben szerepel Pókember. Soha életemben nem láttam még ekkora szerkesztői bakit. Akkora, hogy még azzal sem lehet kimagyarázni, hogy Bendisnek akkortájt volt egy olyan idióta szokása, hogy szándékosan nem árulta el, mi lesz a történeteiben, ezek a marhák meg a Marvelnél megengedték ezt neki. De a House of M: Spider-Man totális önellentmondása még ezen is bőven túlmutat. Hála az égnek, ezt a hülyeségét a HoM után abbahagyta.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5097 Dátum: 2020. Július 26. - 00:40:59 »
A Pók minit nem is ő írta, vagy rosszul emlékszem?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5098 Dátum: 2020. Július 26. - 06:42:47 »
De magát a House Of M-et ő írta. És az volt a baj, hogy nem árulta el, hogy miről fog szólni, így aki a Pók minit írta, nem tudta, hogy mi is van a főminiben, ezért mond neki ellen.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5099 Dátum: 2020. Július 26. - 22:40:18 »
Azt tudom, hogy a fősorit ő, úgy értettem, hogy a Pókot nem ő.