Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668660 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5120 Dátum: 2020. November 15. - 12:44:56 »
A Vészmanó él és a berlini kaland PPP kiadások miatt elkezdtem újra olvasni a régi CSP Semices részeket, kiegészítve a PPP első éves kiadásával, hogy felelevenítsem hogy is volt a Vészmanó sztori.
De előtte a PPP Varázslós részek miatt visszaléptem egészen a CSP Semic 3-as részéig. Jó kis kör, élvezem is, bár emiatt nem tudok lépést tartani a különféle új Kingpin kiadásokkal, amik közben elképesztően dinamikus ütemben jelennek meg. De mindegy, majd csak utolérem magam egyszer.
Az a kérdésem, hogy tudja valaki milyen kiadványban jelent meg a CSP Semic 16-os számában emlegetett Brand Kft. sztori előzménye, mikor a Gyilkos Gébics elrabolta Marla Jamisont? Sztem az a PPP-ből is hiányzott. Szívesen elolvasnám angolul ha kiderül hol jelent meg.

Kicsit off topik, de leírom ide: Egyébként óriási köröket futok egyes Kingpin kiadványokkal, pl, az Amerika Kapitány a tél katonája miatt újraolvastam a Nagy Marvel képregény gyűjtemény ide vonatkozó két kötetét is.
Most jutottam hozzá a Marvel Legendák Kitörés kötetéhez, ami miatt újraolvastam a csatlakozó Bosszú Angyalai Kitörés kötetet, a közben megjelent kimaradt Polgárháború Bosszú
Angyalai kötet és a Polgárháború Frontvonal miatt az ehhez csatlakozó Kingpin köteteket, az új Bosszú Angyalai kötet miatt annak az előzményeit, az újonnan megjelent X-Faktor miatt pedig szintén visszaléptem ide-oda.
Nagyon élvezetes, de "melós" is, mert az időben össze vissza megjelenések miatt nehezen követem, és nem emlékszem pontosan mindenre, így újraolvasok sok mindent.
Könnyebb a dolog, ha független a kötet, de amúgy én szeretem a sorozatokat, és szeretek képben lenni az idővonalban. Így viszont, ahogy írtam feljebb, nem bírok lépést tartani az új kiadásokkal.
Könnyítés lehetne még, ha a párhuzamos címek a PPP kivételével pl. Bosszú Angyalai, Pókember, X-Men egy idővonalban futnának egyszerre.


   
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 15. - 18:56:14 írta jst22 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5121 Dátum: 2020. November 15. - 15:00:37 »
Nagyon jó lenne, csak éppen lehetetlen. A Pókemberből a havi 3, majd havi 2 megjelenést képtelenség összehangolni a többi havi 1 megjelenéssel, főleg úgy, hogy a Pókember havilap nálunk is, a többi meg nem az. Amennyire lehet, próbáljuk tartani az időt, a korszakokat, de ennyi kiadványnál már képtelenség. Egy ideig az Új Bosszú Angyalai volt az irányvonal, az ment elöl, de a Pókember a sűrített megjelenésével átvette a vezetést, szóval most az az irányadó, és a többieket igazgatjuk hozzá. Az X-Faktor például egész jól fut vele, az X-Men még le van maradva kicsit. De igyekszünk a többiek között is összehozni valami összhangot, például a Végtelen kötetek és a Thanos előzmény a MM4-ben egy tőről valók, és a jövő évi kiadványok is így fognak viszonyulni egymáshoz.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5122 Dátum: 2020. November 15. - 19:57:41 »
Az a kérdésem, hogy tudja valaki milyen kiadványban jelent meg a CSP Semic 16-os számában emlegetett Brand Kft. sztori előzménye, mikor a Gyilkos Gébics elrabolta Marla Jamisont? Sztem az a PPP-ből is hiányzott. Szívesen elolvasnám angolul ha kiderül hol jelent meg.

Végül találtam valamit, az Amazing 232 megjelent akkoriban magyarul, a 233 nem, a 234 viszont igen. De a kimaradt 233 a PPP-ben sem jelent meg, feltételezem nem jelentős sztori.
Találtam némi magyarázatot a történtekre a 233-ban, most beleolvastam angolul, de a fent említett részlet még mindig hiányzik. Persze jogosan felmerül a kérdés kit érdekel ez már 30 év távlatában......

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5123 Dátum: 2020. November 15. - 20:06:39 »
Az a kérdésem, hogy tudja valaki milyen kiadványban jelent meg a CSP Semic 16-os számában emlegetett Brand Kft. sztori előzménye, mikor a Gyilkos Gébics elrabolta Marla Jamisont? Sztem az a PPP-ből is hiányzott. Szívesen elolvasnám angolul ha kiderül hol jelent meg.

A Marvelt Two in One sorozatban volt, amit keresel.
A történet főszereplője a Lény volt, aki mellett mindig volt egy másik hős. Ott lehet olvasni, mikor megsebesítette a robot stb.
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 16. - 15:10:23 írta kaine »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5124 Dátum: 2020. November 15. - 21:03:33 »
Az a kérdésem, hogy tudja valaki milyen kiadványban jelent meg a CSP Semic 16-os számában emlegetett Brand Kft. sztori előzménye, mikor a Gyilkos Gébics elrabolta Marla Jamisont? Sztem az a PPP-ből is hiányzott. Szívesen elolvasnám angolul ha kiderül hol jelent meg.
A Marvelt Two in One sorozatban volt, amit keresel.
A történet főszereplője a Lény volt, aki mellett mindig volt egy másik hős. Ott lehet olvasni, mikor megsebesítette a robot stb.

Szerintem inkább a Spectacular Spider-man 57, megtaláltam az imént
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 16. - 15:11:47 írta kaine »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5125 Dátum: 2020. November 16. - 20:16:49 »
A Lee-Romita különszámok továbbra is maradni fognak? Ha igen évente egy kötet mint eddig, vagy sűrűbben? Oldalszám változás esetleg? :headscratch:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5126 Dátum: 2020. November 17. - 11:54:17 »
Nagyon úgy néz ki, hogy a nagy méret áll nyerésre. Nem felhőtlen az örömöm, de nem ez a legfontosabb. Tegyük fel, hogy nagy méret lesz mostantól.

1. Továbbra is lesznek díszdobozok?

2. A különszámokban a Lee-Romita sor milyen méretben jön utána?

Ha engem kérdezel, kell a díszdoboz, hogy valamilyen szintű egységesség maradjon a sorban. A Lee-Romita különszámokat is meghagynám kingpin méretben, hogy az ne boruljon egyáltalán. Mellesleg épp most lett ahhoz is díszdoboz, kár lenne egyből feleslegessé tenni.

Igazság szerint ha formátumváltás lesz, én újra is számoznám a francba, de talán ez számít a legkevésbé.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5127 Dátum: 2020. November 17. - 14:58:42 »
Èn nagy méretre szavasztam. Viszont nekem ez a kötet féle nem jön be, sokkal jobb lenne füzetként folytatni. Nem kell ennyire rohanni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5128 Dátum: 2020. November 17. - 15:52:34 »
A Lee-Romita különszámok továbbra is maradni fognak? Ha igen évente egy kötet mint eddig, vagy sűrűbben? Oldalszám változás esetleg? :headscratch:
Maradnak és egyelőre egy, igen.
1. Továbbra is lesznek díszdobozok?
Alapból nem lesznek, de ahogy a Lee-Romitához készültek, úgy készülhetnek ezekhez is.
Idézet
2. A különszámokban a Lee-Romita sor milyen méretben jön utána?
Az marad a mostani.
Èn nagy méretre szavasztam. Viszont nekem ez a kötet féle nem jön be, sokkal jobb lenne füzetként folytatni. Nem kell ennyire rohanni.
Talán ez az a sorozat, ahol illene. A többinél okés, de itt van 50 évnyi behoznivaló.

luke19

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 96
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5129 Dátum: 2020. November 17. - 16:46:12 »
Előfizetni szerintem nem fogok, de így már nem csak a különszámot fogom venni. Hány oldalasak lesznek a kötetek?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5130 Dátum: 2020. November 17. - 17:04:43 »
100-120 között valahol.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5131 Dátum: 2020. November 17. - 17:38:29 »
Nézem a PPP előfizetést.
Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem.
Most akkor 1-gyel kevesebb füzet lesz? 5+1 ugye 5 füzet és a különszám.
Eddig 6 füzet volt +1 különszám.
Ha 5 füzet lesz, akkor az átlag 1900-as árról kb. 2500-ra drágul? 5*2500=12500+ a féláras különszám és így jön ki a 13.750 Ft-os előfizetési díj?
Természetesen továbbra is érdekel a sorozat, csak tisztázni szeretném.
Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 17. - 17:40:45 írta matrixhv »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5132 Dátum: 2020. November 17. - 18:06:48 »
Most látom, hogy itt-ott már meg lehet találni egy csomó infót.

Alapból nem lesznek, de ahogy a Lee-Romitához készültek, úgy készülhetnek ezekhez is.

Nagyon pártolom, hogy készüljenek. Mellesleg ezt nem ártott volna odatenni a szavazáshoz, szerintem elég fontos szempont.

Idézet
Az marad a mostani.

Ennek örülök.

100-120 között valahol.

Reméltem, hogy jelentős lesz az oldalszámemelés, ha már megváltozik miatta a formátum. Inkább várnék tovább arra az évi 1-2 füzetnyi anyagra, ami abba a néhány alkalmankénti oldala belefér.

Az is egy érdekes kérdés, amit a facen feszegetnek a postázással. Aki előre fizet, az állja a saját postáját, aki év végén rendeli, annak állja a Kingpin. Ez nem sokat segít az előfizetésen.
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 17. - 18:28:12 írta coleman »

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5133 Dátum: 2020. November 17. - 20:02:23 »
Csatlakoznék, hogy mindenképpen jó lenne, ha készülne díszdoboz, lehetőleg minden évadhoz külön-külön (tudom-tudom: hátam ne vakarjátok meg? :D ).

Én nyilván továbbra előfizető maradok, mivel ha nem tenném, úgy érzem, visszahozhatatlanul lemaradnék valamiről.
Azért csak én is kérdeznék. Gondolom, hogy ez azért nem ilyen egyszerű, hogy ezt a sztorit kiadjátok, azt meg ezért vagy azért nem, hiszen a Marvel mondja ki az áment a dolgokra. Viszont most megnéztem, és a Csp-ben megjelent klasszikus sztorik nagyjából ebből az időszakból származnak. Azok is bekerülnek majd a füzetekbe (pl. a Zöld manó és Gwen halála), vagy lesz, amit kihagytok?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5134 Dátum: 2020. November 17. - 20:27:33 »
Csatlakoznék, hogy mindenképpen jó lenne, ha készülne díszdoboz, lehetőleg minden évadhoz külön-külön (tudom-tudom: hátam ne vakarjátok meg? :D ).

Én nyilván továbbra előfizető maradok, mivel ha nem tenném, úgy érzem, visszahozhatatlanul lemaradnék valamiről.
Azért csak én is kérdeznék. Gondolom, hogy ez azért nem ilyen egyszerű, hogy ezt a sztorit kiadjátok, azt meg ezért vagy azért nem, hiszen a Marvel mondja ki az áment a dolgokra. Viszont most megnéztem, és a Csp-ben megjelent klasszikus sztorik nagyjából ebből az időszakból származnak. Azok is bekerülnek majd a füzetekbe (pl. a Zöld manó és Gwen halála), vagy lesz, amit kihagytok?

Merem remélni hogy igen mert:

1.: Azok pocsék minőségben, átszínezetten és rajzoltan, nem eredeti szövegbuborékokkal jelentek meg.
2.: Hiányosan, több szám kihagyásával lettek megjelenítve, összegyúrva nekünk.
Szóval mindezeket figyelembe vége, alap, hogy kellenek azok is! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5135 Dátum: 2020. November 17. - 23:26:56 »
Ha 5 füzet lesz, akkor az átlag 1900-as árról kb. 2500-ra drágul? 5*2500=12500+ a féláras különszám és így jön ki a 13.750 Ft-os előfizetési díj?
Jövőre a forint drasztikus gyengülése miatt eleve 2100 Ft-ra drágult volna akkor is, ha marad, amilyen volt. De a nagyobb méret jelentősen emeli a nyomdaköltséget. A 2500 nagyon barátságos ár hozzá.
Nagyon pártolom, hogy készüljenek. Mellesleg ezt nem ártott volna odatenni a szavazáshoz, szerintem elég fontos szempont.
Miért kellett volna? A szavazás nem döntött el semmit, ezt tisztáztuk már az elején.
Idézet
Az is egy érdekes kérdés, amit a facen feszegetnek a postázással. Aki előre fizet, az állja a saját postáját, aki év végén rendeli, annak állja a Kingpin. Ez nem sokat segít az előfizetésen.
Arra válaszoltam ott.
Azért csak én is kérdeznék. Gondolom, hogy ez azért nem ilyen egyszerű, hogy ezt a sztorit kiadjátok, azt meg ezért vagy azért nem, hiszen a Marvel mondja ki az áment a dolgokra. Viszont most megnéztem, és a Csp-ben megjelent klasszikus sztorik nagyjából ebből az időszakból származnak. Azok is bekerülnek majd a füzetekbe (pl. a Zöld manó és Gwen halála), vagy lesz, amit kihagytok?
Nem hagyunk ki egyet sem. Ez hiánytalan sorozat lesz, ne kelljen hozzá összeszedni semmit máshonnan. A semicesből úgyis kihagytak oldalakat sokszor.


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5136 Dátum: 2020. November 18. - 06:13:20 »
Nem hagyunk ki egyet sem. Ez hiánytalan sorozat lesz, ne kelljen hozzá összeszedni semmit máshonnan. A semicesből úgyis kihagytak oldalakat sokszor.
Ha úgy tetszik, akkor olyan lesz a sorozat, mint a Képkocka X-Menje.  ;)

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5137 Dátum: 2020. November 18. - 09:49:08 »
Nincs ezzel semmi baj. :) A nem rég kiadott Kitty Pride és Rozsomákot is megvettem a kihagyott oldalak miatt.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5138 Dátum: 2020. November 18. - 13:22:44 »
Miért kellett volna? A szavazás nem döntött el semmit, ezt tisztáztuk már az elején.

Ha azt akarod tudni, hogy ki mit gondol, kell a kontextus. Persze tényleg mindegy volt.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5139 Dátum: 2020. November 18. - 16:21:20 »
Köszönöm a választ!
Utólag láttam, hogy a tegnapelőtti Facebook bejegyzés elkerülte a figyelmemet.