Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 670223 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5220 Dátum: 2021. Január 31. - 15:51:40 »
butaság ilyen földrajzi megközelítéssel be skatujázni
Nem a földrajzi elhelyezkedésen van a hangsúly, hanem a szemléletmódon.
A földrajz csak úgy kerül a képbe, hogy abból a mentalitásból Európa melyik részén van a több.

más pénzével könnyebb legénykedni
Nem más pénzével legénykedünk, hanem a sajátunkkal. Akkor lenne igazad, ha a kiadó nullszaldóval (önköltségi áron) adná ki a képregényeket.
Nem úgy adja ki, a kiadónak ebből profitja van, aminek egy bizonyos részét visszaforgatja, például új termékekbe.
(Európa nyugati részén legalábbis, a keleti régiókban meg elég sokan vannak úgy, hogy csak kiszedik mindenből a pénzt, de nem tesznek vissza semmit.)

  Sértés inkább az, ha leállnék vitázni egy kiadó vezetőjével
Akkor jól gondoltam, hogy a keleti mentalitásból láttál többet. Ez tipikusan balkáni logika, hogy vannak különböző "tekintélyszemélyek", akik érinthetetlenek, kvázi a föld felett lebegnek 3 méterrel, és mindenki bólogasson mindenre, senki ne merészeljen semmilyen kritikát megfogalmazni. Legyél hálás, hogy megveheted, aztán kussoljál... (Fenntartom a véleményemet egyébként, hogy eltévesztetted a házszámot, a Kingpin pont nem ez a kategória...) Semmilyen szempontból nem sértő az, hogy vita. A vita az különböző vélemények ütköztetését / egymással megbeszélését jelenti. Az, hogy "én elmondtam, amit akartam, neked meg kuss van", az nem vita, hanem a bántalmazásnak egy formája. Ha ez egy közegben rendszerszintű, akkor szoktunk elnyomó rendszerről (diktatúráról) beszélni.

Lehet belemagyarázni politikát, meg hogy más rendszer, más mentalitás
Nem belemagyarázás, hanem tapasztalat. Az nem egészen ugyanaz. Sőt, konkrétan teljesen más.  :)

sose mentünk egy bizonyos szint fölé
Az baj, mert ez a keleti / balkáni mentalitás. A nyugati meg alámenni nem szokott. Az egy kicsivel azért jobb megköztelítés szerintem.
(Mondom én, hogy beletaláltam a közepébe...   :) Mármint abba, hogy te a keleti mentalitásból láttál többet.)

Egyszer válaszoltak, mi megértettük és ahhoz tartottuk magunkat.
Értem, tehát ők beszéltek, te rábólintottál, aztán kuss volt.
Erre írtam azt, hogy ez bántalmazás / elnyomás.
Ezt nem muszáj eltűrni.
Soha, sehol, senkitől.

A véleménykülönbség teljesen természetes abban az esetben, ha valaki gondolkodik, és van egy saját értékrendszere, szemléletmódja.
Különbözőek vagyunk, nem mindenki egyforma. Aki ezt nem hajlandó tudomásul venni, azt szoktuk bántalmazónak / elnyomónak tekinteni.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5221 Dátum: 2021. Január 31. - 16:02:32 »
Türelmesek vagyunk, odafigyelünk az olvasóinkra, amennyi időnk van rá, mindenkinek egyesével válaszolunk is mindenre.
Nekem is ez a tapasztalatom, ahogy olvasgatom a fórumot, ezért vagyok biztos benne, hogy a Kingpin a nyugati szemléletmódot képviseli. :kingpin:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5222 Dátum: 2021. Január 31. - 16:37:40 »
Tipikus mai mentalitás. Észre vettem több face csoportban is, mikor felhívom a figyelmet bizonyos tisztelet adásra némely kiadó felé, jön a morcos admin és elmondja hogy felejtsük már el, ezt a tisztelet baromságot. Jogában áll bárkinek beszólni akármilyen kiadónak, és ha szerinte valami sz@r, akkor az az. Én maradnék a régi értékrendek mellett, köszönöm.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5223 Dátum: 2021. Január 31. - 17:35:14 »
Tipikus mai mentalitás.
Nem mai, nyugati országokban évtizedekkel ezelőtt is ez volt. Keleten meg az, hogy "a tekintélyszemély azt csinál,
amit akar, a jobbágy meg maradjon csendben". Meg lehet nézni, hol tartunk mi, meg hol tartanak a nyugati országok...

felhívom a figyelmet bizonyos tisztelet adásra
Amit te írsz, annak nem a tisztelet a lényege, hanem a félelem. Nem szólunk be a tekintélyszemélynek, mert félünk tőle...

jön a morcos admin
Semmilyen morcos admin nem jött. Attól, hogy nem hagynak mindenkinek mindent jóvá, amit mond, attól nem lesz "morcos" senki, csak te.

Jogában áll bárkinek beszólni
Senki nem szólt be senkinek, ezt csak te értelmezed úgy. Még a kiadóvezető sem tekintette beszólásnak...

ha szerinte valami sz@r, akkor az az.
Ilyet nem írt sehol senki. Olyan, mintha fekete-fehérben látnád a dolgokat... Jó-rossz, pozitív-negatív, elismerés-beszólás.
Nem, a dolgok ennél árnyaltabbak szoktak lenni, ha megnézel egy színskálát, akkor nem kettő színt látsz rajta, hanem sokkal többet.

Én maradnék a régi értékrendek mellett, köszönöm.
A bántalmazást és az elnyomást értékrendnek nevezni egy kissé meredek, de mindegy.
Mindenki saját maga tudja, hogy mitől érzi jól magát, ha te ettől, akkor az a te döntésed.
Én meg maradok annál, hogy a félelem és a tisztelet nem ugyanaz, én ettől érzem jól magam.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 31. - 17:38:48 írta Bukowski »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5224 Dátum: 2021. Január 31. - 19:45:54 »
Szívesen vitáznék veletek még napestig, de az a fránya helyzet, hogy alaposan szétoffolnánk egy a topic-ot.
Nem csak én. Amit írtam konkrét eset volt, más is járt már így egy bizonyos face csoportban ,ami elvileg szabadon, tehát bátran lehet képrgényekkel kapcsolatban diskurálni. És nem csak számomra furcsa az, ha valaki úgymond megpróbál bevédeni egy kiadót, jelen esetben én, akkor támadást kap viszont egyenesen egy admintól. Az hogy belső konfliktusaik vannak a kiadókkal vagy egymással,  nem az én dolgom. Én csak egy képregénygyűjtő vagyok, (szerintem régebb óta mint ti) aki elég régóta gyűjti a képregényeket és a Kingpin termékeit is természetesen, hogy egy bevált, kúlturált, enyhén konzervatív hangnemben elmondhassam őszinte véleményem. ez lehet jó vagy rossz is. Erre reflektáltam vagy próbáltam utalni, nem az itten beszélgetésre. Ahhoz hasonlítottam ezt a fajta mentalitást amit ti ketten csináltok. De látom ezt nem értetted és személyes támadásnak értelmezted, vagy leszűkítetted erre a fórumra. Ami hiba.
Szép dolog, hogy kiállsz a barátodért, de mint ahogy Kaine is megfogalmazta azt nagyon jól, "kölcsönös tisztelet szerintem az alapja mindennek". Én is így gondolom, és ezt próbáljátok Coleman-el elfogadni, gyakorolni.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Január 31. - 20:21:08 írta balogh44 »

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5225 Dátum: 2021. Február 01. - 18:19:49 »
Szívesen vitáznék veletek még napestig
Ahhoz képest semmire nem reagáltál, amit írtam, hanem elismételted a véleményedet... (Írtam már, hogy mi a vita... Nem ez...)
képregénygyűjtő vagyok, (szerintem régebb óta mint ti)
Értem, tehát kinevezted magad amolyan "tekintélyszemély"-nek, akinek minden mondandójára rá kell bólintani?
Szép dolog, hogy kiállsz a barátodért
Attól, hogy olvastam a kommentjeit, és megnéztem a videóit, még nem lesz a barátom...
látom ezt nem értetted
Kitalálom: egészen addig úgy tekinted, hogy nem értek semmit, amíg nem mondom azt, hogy neked van igazad, ugye? 
Ezt nem vitának hívják, hanem passzív agressziónak...
ahogy Kaine is megfogalmazta azt nagyon jól, "kölcsönös tisztelet szerintem az alapja mindennek". Én is így gondolom, és ezt próbáljátok Coleman-el elfogadni, gyakorolni.
Tehát a "kölcsönös tisztelet" jegyében megmondod nekem, hogy mit csináljak? Az egyik mondatod páros lábbal ugrál a másikon...

Itt ezen a ponton én is befejeztem ezt a beszélgetést, ennek így semmi értelme, olyan mintha a falnak beszélnék...

Köszönöm a figyelmedet, további minden jót.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5226 Dátum: 2021. Február 01. - 21:38:01 »
A fenti hozzászólástól szeretnék elhatárolódni. :O

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5227 Dátum: 2021. Február 24. - 13:43:30 »
A PPP első sorozatában May néni és Oki doki meghalt. Lehet tudni arról, hogy hogyan támadtak fel később?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5228 Dátum: 2021. Március 09. - 20:12:52 »
A PPP első sorozatában May néni és Oki doki meghalt. Lehet tudni arról, hogy hogyan támadtak fel később?
Kiderült, hogy nem is May néni halt meg, csak mindenki azt hitte (ezt ne feszegesd, fogalmam sincs, hogy ment át a szűrőn). Oki dokit pedig vudu szertartással, életerő átvitellel élesztették fel. Átvezették bele a barátnője, Bombanő életerejét.
Ja persze, utazzak fel Budapestre 15000 ftért, hogy kicseréljék.
Ezért ne gyere, de bármikor máskor jössz, érted.
Idézet
Egyébként meg miért nem háborodhatnék fel, ha már füzetek valamiért elvárom, hogy épségben megkapjam.
Jogos a felháborodásod, csak éppen nem felénk. Mi ép példányokat adunk a Postának, egyértelműen az ő saruk. Náluk reklamáltál?

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5229 Dátum: 2021. Március 09. - 22:12:19 »
Régen nem volt ennyi ugató ember itt...

Na, amiért beugrottam, csak egy kérdés:
A PPP 50.száma összement a dobozban, ahova raktam, vagy mindig kisebb volt mint a társai?

TrueBB

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5230 Dátum: 2021. Március 09. - 22:30:09 »
Kisebb volt. Kaine megígérte, hogy egyszer majd elmeséli mi történt.

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5231 Dátum: 2021. Március 10. - 12:11:57 »
Húúú, valamit már hallottam ezekről a kék számokról.
Hibásak voltak, vagy mi?
Valaki tud küldeni képet?

Van valakinek eladó kék? Webshop?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5232 Dátum: 2021. Március 10. - 13:23:39 »
Ilyenkor kellett volna mondani, hogy csak összement a mosásban, Perwollal kellett volna mosni. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5233 Dátum: 2021. Március 10. - 16:18:06 »
Húúú, valamit már hallottam ezekről a kék számokról.
Hibásak voltak, vagy mi?
Valaki tud küldeni képet?
Van valakinek eladó kék? Webshop?
Igen, hibásak, mert pirosnak kellett volna lenniük.
Ha rákeresel, biztosan találsz.
Nem túl jellemző, de már most 10 fölötti az ára.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5234 Dátum: 2021. Március 17. - 18:17:56 »
Úgy látom, megszületett a piros színű facebook...  (egyik napról a másikra több napi, kritikusabb hangvételű hozzászólás eltűnt innen.)

Ha valaki nem hajlandó mellébeszéléseket válaszként elfogadni, és ledominálni sem tudjuk, akkor csináljunk úgy, mintha nem is lenne...

Nárcisztikusabb hajlamú embereknek ez gondolom, hogy bejön, de nekik eddig is ott volt a facebook, meg az instagram...

A vicces / szomorú az egészben az, hogy pár hónapja írtam, hogy mintha olyan törekvéseket látnék,
miszerint ebből a fórumból egy safe space-buborékot kell csinálni, ami hasonló a facebookhoz...

Úgy tűnik, azok a törekvések azért mégis csak megvannak.

Minden szép, minden jó, aki szerint nem, az nem létezik.

Kár.


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5235 Dátum: 2021. Március 17. - 18:50:12 »
Nem tűnt el, pusztán csak át lett helyezve az off topikba mindegyik.  :nezze: Eddig se törekedtünk rá, hogy eltüntessük a nekünk nem tetsző hozzászólásokat, amíg azok nem mennek át egymás anyázásába, és ezek után sem fogjuk ezt tenni. Ugyanúgy elmondhatja mindenki a véleményét, és mi is válaszoltunk mindenre, az már más kérdés, hogy ki mit ért vagy fogad el belőle. De úgy gondoltuk, hogy ez már az off topikba való, így aki még hozzá akar szólni az ott tegye, köszönjük.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5236 Dátum: 2021. Május 02. - 16:34:16 »
A 3. rész átmenetileg nem kapható vagy már el fogyott?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5237 Dátum: 2021. Május 02. - 18:57:44 »
Műszaki hiba volt, most már rendelhető.

Nojbee

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5238 Dátum: 2021. Május 05. - 21:22:48 »
2 hónapja kezdtem el gyűjteni a kingpin füzeteket, és ma van a napja, hogy sikerült beszerezni az utolsó PPP darabot is :oh: :oh: :oh:
(Kivéve az 50. kék feliratos... arra még vadászom, de abból van vagy 20 darab az univerzumban)
A 2 darab #25-ös ára nagyon fájdalmas volt.  :spidey:

És HiPókból is már csak 1 darab különszám hiányzik.  :kingpin: :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5239 Dátum: 2021. Május 06. - 00:18:14 »
2 hónap alatt ez igen szép teljesítmény, gratula! :) Mennyit kóstál a 25-ös most?