Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668595 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5280 Dátum: 2021. Június 15. - 10:53:53 »
Igazából az eddig egyetlen jó megoldásnak a Polgárháború tűnt, amikor a bővítmények nélkül adtuk ki újra. Így a régi megőrizte az értékét, különlegességét.

Én kb pont az újrakiadásnál kezdtem el újra képregényeket olvasni, így én pont azt a megoldást érzem (legalább is ilyen szempontból, ha jól emlékszem anyagi okai is voltak az extra kihagyásának) rossz megoldásnak, ha érték megőrzést akartok biztosítani az eredeti tábornak, csináljatok limitált kiadást 1-1 kötetből vagy mint ahogy most, számozzátok az újranyomást, vagy más cover, etc, csak a tartalmon ne változtassatok (Fumax is csinált ilyen extra tartalmat a limitáltakba így ilyenkor mindig azt vettem, majd a Conan 2.-ről lecsúsztam ahol ráadásnak extra sztori volt, azóta egy limitáltat sem vettem tőlük, mert most már kevésbé érdekel, hogy ha kimarad egy borítógaléria). Én sokáig pont ezért nem vettem egyáltalán PPP köteteket, a 30. résznél nem láttam értelmét beszálni, de így voltam a Batman-el és a Hihetetlen Pókember-rel is, amíg nem tudtam értelme áron beszerezni az első füzeteket inkább hanyagoltam a sorozatott, és ez nekem is rossz volt, nektek is rossz volt és a (gondolom) növekvő költségek miatt a meglévő olvasóknak is rossz volt (persze feltételezve, hogy nem csak én tettem így). Röviden kis piac a magyar, nem kellene további kis csoportokra bontani azzal, hogy limitáltan adtok ki sztorikat, mert annak megint az lesz a vége, hogy bedől az egész (szerintem, bár kb a legtapasztaltabb képregénykiadóként ezt te biztos jobban látod, én nyílván csak a saját szemszögemből látom).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5281 Dátum: 2021. Június 15. - 12:18:08 »
Mi nem akarunk limitált kiadásokat piacra dobni, mert abból mindig csak balhé van. Aki lemarad róla, elégedetlen lesz, aki mindent gyűjt, ugyanazért kétszer kell fizetnie, holott vehetne belőle két képregényt is. Ráadásul a nyomdaköltséget is erősen megtolná.
De szerintem körbeért a kör: jól kiderült, hogy nincs olyan megoldás, ami mindenkinek megfelelne.

NyMRooD

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5282 Dátum: 2021. Június 15. - 14:54:47 »
Szerintem amit általában ti csináltok az a jó, aki lemaradt annak ott van benne, hogy 2., 3. nyomás + a limitált borítóról lemaradt, de a tartalmat megkapja. Szvsz a limitáltal is csak akkor van gond ha extra tartalom van benne (mármint történet).

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5283 Dátum: 2021. Június 23. - 18:44:13 »
Volt már valamelyik számból 3. nyomás?

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5284 Dátum: 2021. Június 23. - 21:08:31 »
Volt már valamelyik számból 3. nyomás?
Ezen én is meglepődtem. Az első három évadból egy utánnyomás biztos volt (én is a 4.-nél csatlakoztam be, a többit utólag vettem),
de lett volna utána még egy? Aztán persze az is lehet, hogy a mostani újranyomásokkal együtt gondolta a harmadikat...
« Utoljára szerkesztve: 2021. Június 23. - 22:29:34 írta Bukowski »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5285 Dátum: 2021. Június 24. - 09:35:15 »
Igen, a mostanival együtt. A Végtelen Háborúból is a mostani lesz a harmadik, illetve harmadik kiadás, nem harmadik újranyomás.

Bukowski

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 78
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5286 Dátum: 2021. Június 25. - 14:19:04 »
Majdnem megkérdeztem, hogy van-e igény a Végtelen Háborúra...  ;D
Aztán rájöttem, hogy ha kiadtok egy ahhoz kapcsolódó képregényt, akkor nem hátrány, ha a trilógia is kapható...  :kingpin:

Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5287 Dátum: 2021. Július 16. - 17:13:21 »
Szokásom bevárni a sorozatoknál a széria lezárását, csak utána kezdek bele. Ugyanez a helyzet az összefüggő képregénysztorikkal is, így csak most jutottam odáig, hogy elolvassam a híres/hírhedt Klónsztorit. Már korábban is hallottam róla (főleg negatívumot), így nagyon vártam, hogy elejétől a végéig elolvashassam.
Összességében pozitívan csalódtam. Bár ez alighanem annak is köszönhető, hogy ti kiválogattátok a jobb sztorikat, és nem kellett a több évnyi képregényt elolvasni hozzá, de maga a történet szerintem nagyon jó lett. Bár helyenként tényleg érződik rajta, hogy egy-két mellékszál valóban csak időhúzásnak készült, némelyik dupla-tripla csavar már nevetségesen hatott, de a hírével ellentétben végig követhető volt minden.


A leginkább MJ terhességén éreztem, hogy zsákutcába írták magukat, és a párhuzamosan futó Ben Reilly életéből (ami egyébként iszonyat jó volt, és meglepően olvasmányos, érdekes volt ez a kis belsős betekintés a képregénykészítés világába) is az derült ki, hogy ha az nem lett volna, jóval könnyebben és egyszerűbben le tudták volna zárni, mert nem akarták nemes egyszerűséggel megölni a babát. Kicsit irónikus, hogy végül mégis így történt.

Bár ezen az oldalon alighanem szentségtörés ezt mondani :D de engem Kaine karaktere egyáltalán nem fogott meg. Érthető volt a motivációja, de közben mégsem. Valahogy ez nekem olyan pongyola magyarázatnak tűnik, hogy azért vadászott Benre, mert azt hitte, ő Peter, emiatt tőle ered a szenvedése forrása. Kicsit szappanoperás. Később (főleg a vége felé, illetve az 50. szám-beli minikben) kicsit azért finomították az összképet, de ha csak a Klónsztoriból kellene ítélnem (márpedig ezen kívül talán csak a Zord vadászatban láttam, és ott se sokáig), akkor egyelőre még nem értem a hype-ot körülötte - persze tisztában vagyok vele, hogy rengeteg kimaradt vele kapcsolatban.

Ben ellenben nagyon szimpatikus volt, és nagyon sajnáltam a végén, hogy meg kellett tőle válnunk. Úgy tudom, később még visszajött (sőt, saját sort is kapott), az ki lesz adva valamikor magyarul? (Mármint a visszatérésre gondolok, de akár a saját sora is.) Szegénynek pont kezdtek rendeződni a dolgai, így meg olyan pazarlásnak tűnik, hogy a köré felépített többi mellékszereplő ment a kukába(?) Peter visszatérésével. Meg olyan furán ingadozó volt Ben és Peter kapcsolata, egyik pillanatban még tesó, borulj a keblemre, aztán meg bunyó. Mondjuk ez lehet (sőt szinte biztos) a kimaradt füzetek miatt ilyen érzés.

Scrier és Traveller számomra vadonatúj alakok voltak, szerintem még sosem találkoztam velük korábban, vagy ha igen, nem lehettek túl emlékezetesek. Ahogy a hátlapokon is írták néha, Pókemberhez kicsit karakteridegenek voltak, inkább X-Men kategóriának érződtek.

A végső lezárás nem lett rossz, bár kicsit olyan hirtelen jöttnek éreztem. Ez egyébként tipikus hibája az olyan írásnak, mikor nem tudják előre, mi lesz a vége. Mint mikor direkt úgy írnak/forgatnak horrorfilmet, hogy majd később eldöntik ki lesz az álarc alatt (lásd pl. Sikoly 3) A foreshadowing, a háttérszori és egyebek hiánya miatt a nagy leleplezés olyan... meh... Nekem az időhurkos verzió jobban bejött volna, de ez csak a titkos perverzióm miatt van az időutazás iránt. :D

Ami viszont nagyon, de nagyon nem tetszett a sorozatban, azok a rajzok. (Jöhetnek a kövek  :D ) Biztos van, aki imádja, de személy szerint én ki nem állhatom a kilencvenes évek stílusát. Olyan, mintha egyszerre lenne végtelenül leegyszerűsített pálcikaemberes megoldás, közben meg zavaróan agyonzsúfolt az egész. Mindenki szögletes, minden vagy tiri-tarka, vagy épp ellenkezőleg, iszonyat tompa, és mindenkinek punk sérója van (bár ez a korszakkal járt :D ) Egy idő után meg lehet szokni, de kifejezetten felüdülés volt a szememnek (meg az agyamnak), mikor néha bejött egy olyan rajzoló, aki nem ezt a stílust követte.


Bocs a kicsit bő lére eresztett vélemény miatt, de ez így kikívánkozott belőlem. :)
Végezetül köszönöm a Kingpinnek, hogy megjelenhetett magyarul is ez a széria, szerintem hiánypótló volt, és ebben a formában szerintem határozottan emészthetőbb, mint az eredeti széthúzott leközléskor volt.
 :kingpin:

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5288 Dátum: 2021. Július 16. - 19:58:53 »
Üdv, nem szoktam olvasni a Péter Parker Pókembert .De tényleg jó  volna magyarul is olvasni  az Amerikában saját  sorozatot  kapott  .............karakter  történeteit. Mert elég  fura és  paradoxon  modón tért vissza. Nem szabad elmondani  mert az Spoiler. Elég jó  sorozata volt, de végre  kicsit talán  gyengült  belekevertek néhány  marhaságot
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5289 Dátum: 2021. Július 16. - 20:37:55 »
Köszi, hogy véleményezted, jó volt olvasni. :)
MJ terhessége működött volna az eredeti tervek szerint, ha Petert nyugdíjba küldik, így családja lett volna, elsétáltak volna a naplementébe. Csak amikor mindent erre vezettek fel, aztán megkapták, hogy mégse így csináljuk, onnan már nem volt könnyű visszatérni.
Kaine engem anno azért fogott meg, mert ő egy iszonyat tragikus sorsú Peter Parker voltaképpen. Lehetett volna ugyanolyan, de már az elejétől csak elutasításban és kibírhatatlan fájdalomban volt része, miközben tudta, hogy csak hónapjai lehetnek hátra az életéből. Nyilván beleőrült, nem lehet másképp magyarázni azt, amit Bennel tett.
Igen, tervezzük a kiadását - elvileg jövő után kerül sorra.

Tomek76

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Super-villain
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5290 Dátum: 2021. Augusztus 03. - 15:49:04 »
szia Kaine,
Lee-Romita különszám mikor jön idén? Ezt tudjátok már esetleg?
Köszi,
Tomek

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5291 Dátum: 2021. Augusztus 05. - 14:55:37 »
Általában novemberben jön ki, szerintem tudjuk tartani idén is.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5292 Dátum: 2021. Augusztus 23. - 10:33:34 »
Az Amazing-ból a 246-os még nem lett kiadva magyarul. Azért megnézném egyszer, JJ. Jamison elgyepálja Pókfejet.  ;D
Remélem majd kiadjátok PPP-ben.  :kingpin:




kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5293 Dátum: 2021. Augusztus 23. - 12:49:00 »
Azért megnézném egyszer, JJ. Jamison elgyepálja Pókfejet.  ;D
Valójában már láthattad az egyik korai Hihetetlen Pókemberben, a Friendly sorozat utolsó számában.
Ebben a 246-ban nem történik ilyen.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5294 Dátum: 2021. Augusztus 23. - 13:43:51 »
Ez tényleg nem Peter.  :-[  :D



Rollerblade

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5295 Dátum: 2021. Augusztus 24. - 16:24:07 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy esetleg az 51. számban megjelent történetek (a legutolsót leszámítva) utáni eseményekről lesznek-e még kiadva füzetek? Kicsit olyan Dark negatív vége lett az egésznek, és úgy megnézném a továbbiakban hogy alakulnak a dolgok. Itt azt hiszem rengeteg rész még lefutott ez után, amit még nem adtak ki itthon, hátha lenne ami kapcsolódik is ide, és érdekes szálakon halad tovább.  8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5296 Dátum: 2021. Augusztus 25. - 14:14:45 »
Nem, sajnos nem. Lettek volna, de az utáni részekből semmi sem volt meg digitálisan a Marvelnek. Sőt, az előttiekből sem, mert abban a Spectacular 250 volt, mi pedig 240-től adtuk volna ki.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5297 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 07:43:15 »
Ez tényleg nem Peter.  :-[  :D

Túltolta a spenótot, vagy mit evett itt JJJ? :) Mitől lett ennyire kajak? :)
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5298 Dátum: 2021. Augusztus 31. - 15:05:55 »
Csak szokásosan forrófejű: kiadta a mérgét, nem gondolkodott rajta. :)

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5299 Dátum: 2021. Szeptember 14. - 08:09:42 »
Egyszer ezt megnézném PPP címlapként.  ;) Maga a történet nem is tűnik érdekesnek. Talán van egy What If...?! valahol mélyen eltemetve, ami konkrétan Mary Jane pókosodásával foglalkozik.  :brow: