Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668579 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Peter Parker Pókember
« Dátum: 2009. Március 23. - 21:04:50 »
Első témánk: A VADÁSZ LELKE
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 19. - 20:09:08 írta kaine »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1 Dátum: 2009. Március 23. - 21:09:27 »
Hm, szóval akkor ez lett volna a meglepetés kötet a börzére?
Szerintem jó választás, anno a Kraven elég kemény olvasás volt olyan fiatal fejjel.
Kíváncsi vagyok ez milyen lesz, főleg, hogy ugyanaz a páros áll a hátterében.
Jó lesz egy klaszikus Pók sztorit is olvasni :spidey:
Tuti vevő vagyok :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #2 Dátum: 2009. Március 23. - 21:09:39 »
Ebből kettőt fogok venni. :) (egyet lezárt csomagolásban fogok tartani)
Írjam a főoldalra? :)
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #3 Dátum: 2009. Március 23. - 21:12:53 »
Egyrészt repes a lelkem, mert bár nem a kedvenc sztorim, de tagadhatatlanul nagyon jó történet. Másrészt ennél valamivel klasszikusabbra gondoltam (vártam/reméltem stb).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #4 Dátum: 2009. Március 23. - 21:16:42 »
Annak is eljön az ideje, Ben bácsi.  ;) :D
Már olyanokat is tudok, hogy 48 oldal, 1800 ft (a Fesztiválon 1500), majdnem totálisan megegyező külső az eredetivel (kivéve 1 plusz oldal előzményekkel).

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #5 Dátum: 2009. Március 23. - 21:19:11 »
Na igen az előzmények ismertetése nem árt, gondolva a fiatalabb generációkra, akiknek még a Csodapók v1-ből sincs.

Annak is eljön az ideje, Ben bácsi.  ;) :D

Ámen.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #6 Dátum: 2009. Március 23. - 21:22:40 »
Már olyanokat is tudok, hogy 48 oldal, 1800 ft (a Fesztiválon 1500), majdnem totálisan megegyező külső az eredetivel (kivéve 1 plusz oldal előzményekkel).
Wow, ez nagyon jól hangzik. És az ilyen mikor fog jönni? Ha jól fog menni a Vadász lelke?  :)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #7 Dátum: 2009. Március 23. - 21:34:42 »
Hát, Bennel együtt én is klasszikusabbra gondoltam. ;) Megmondom őszintén, a sztorit még nem ismerem, és bár nem vagyok oda a Kraven Haláláért (azt elismerem, hogy jó sztori, de szerintem az is erősen túl van sztárolva), de egy próbát teszek vele, aztán majd meglátom, hogy tetszik-e.
Amúgy, így kicsit számolgatva, nem sok ez az 1800 ft egy 48 oldalas kiadványért? Persze nem látok a dolgok mögé és gondolom esetleg drágák a jogdíjak vagy valami, de ha azt veszem, hogy a kétszer ekkora Mutánsvilág volt 2000 a börzén, akkor én kicsit sokallom. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #8 Dátum: 2009. Március 23. - 21:47:48 »
Iiiigen, az album méretű Tintinek kerülnek ennyibe jóformán, a Lucky Luke meg ennél is olcsóbb, és az is jóval termetesebb. Én arra számítottam, ha már kijön, olyan 1600 lesz az indulóár. Vagy ennyire durva lenne a repró költsége? Mert ennek sose jelent meg újrakiadása, az tény.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #9 Dátum: 2009. Március 23. - 21:48:52 »
Ha már klasszikus, és végül is egy remek történet, szerintem megéri megfizetni a korát.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #10 Dátum: 2009. Március 23. - 21:55:18 »
Wow, ez nagyon jól hangzik. És az ilyen mikor fog jönni? Ha jól fog menni a Vadász lelke?  :)
Ez maga a Vadász lelke.  ;D
Amúgy, így kicsit számolgatva, nem sok ez az 1800 ft egy 48 oldalas kiadványért? Persze nem látok a dolgok mögé és gondolom esetleg drágák a jogdíjak vagy valami, de ha azt veszem, hogy a kétszer ekkora Mutánsvilág volt 2000 a börzén, akkor én kicsit sokallom. ;)
A börzén ez is csak 1500, vagyis, ha az 1800-at nézed, azt a 2500-hoz nézd.  ;) Több oka is van, hogy nem oldalarányosan kerül kevesebbe. Elsősorban a nyomdaköltség nem a fele, hanem jóval több. Borító ugyanúgy 1 lesz rajta, mint egy 100 oldalas kiadványon, az például nem fele ár. A jogdíj éppen ugyanannyi, mint egy 100 oldalasnak, vagyis ott sem feleződnek a költségek. Mivel klasszikus történet lesz, nem a szokott példányszámban, hanem erősen kevesebb példányban nyomtatom ki, ami megint csak erősen emeli a nyomdaköltséget.
Iiiigen, az album méretű Tintinek kerülnek ennyibe jóformán, a Lucky Luke meg ennél is olcsóbb, és az is jóval termetesebb.
Háát, nem tudom, hogy tudsz párhuzamot vonni egy belga, francia és amerikai képregény között, hisz ahány ház, annyi jogdíj...  ;) A Tintinről nem sokat tudok, de a Lucky Luke példányszáma biztosan sokkal magasabb ennél, hisz újságosi terjesztésű... ami a nyomdaköltséget nagyon csökkenti.
Mert ennek sose jelent meg újrakiadása, az tény.
Heh, dehogynem. Épp azért, a reproköltség az egyetlen, ami nem drágább, mint a többinél. De például bónusz százalék jogdíj is van, mert szerzőinek minősül ez a one-shot.


csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #11 Dátum: 2009. Március 23. - 23:00:12 »
 :kingpin:

Fantasztikusan jó hír ez!!!
Köszi Kaine.

OFF
Viszont lenne egy kérdésem.
Tud nekem valaki abban segíteni, hogy beszerezzem a Kraven Utolsó Vadászatát?
Érdekelne akár a magyar, akár egy amerikai kiadás is.
Régen megvolt és egyik kedvencem volt, de azóta nyoma veszett.
Előre is köszi.
ON

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #12 Dátum: 2009. Március 23. - 23:03:26 »
Amazonon, ebayen körülnézhetsz, nem olyan rég adták ki tpb-ben azt.
És van ebből digitális anyaguk? Mikor adták ezt ki újra? Semmiféle adatbázisban nem szerepel ebből újranyomat... és '92-es... vagy már akkor digitálisan tárolták volna?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #13 Dátum: 2009. Március 23. - 23:09:34 »
csorbi: épp most a börzén lehetőséged lett volna rá. Nálam is volt két rész belőle (két pókos), de olvastam, hogy valaki a Marvel Extrát vette meg ott. Angolul tpb és hc is van belőle. Először én is tpb-ben vettem meg, de később lecseréltem egy hc-re.

gaby: nem kell, hogy újrakiadás legyen. Ha teszem azt, tavaly megrendelte tőlük Lengyelország, akkor digizniük kellett, vagyis már megvan digizve.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #14 Dátum: 2009. Március 23. - 23:17:31 »
ha kevesebb lesz belőle, akkor gyorsan lefoglalko egy példányt ebből a csodálatos műremekből, mindenképp. Vegyétek, egyétek ízleni fog.
(bár aki az Utósó vadászatot sem értékeli anniyra, mint doki, annak ettől sem lesz négy füle)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #15 Dátum: 2009. Március 23. - 23:36:01 »
Köszi a jó hírt, akkor találkozunk a standnál! :brow:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #16 Dátum: 2009. Március 24. - 07:11:07 »
Wow, ez nagyon jól hangzik. És az ilyen mikor fog jönni? Ha jól fog menni a Vadász lelke?  :)
Ez maga a Vadász lelke.  ;D
Ja, akkor félreértettem az elején Bennek adott válaszodat. Abból hittem azt hogy már megvan a terv hogy mik lesznek a következő klasszikus történetek amiket kiadsz.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #17 Dátum: 2009. Március 24. - 10:31:30 »
Nagyon örülök a Vadász lelkének. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #18 Dátum: 2009. Március 24. - 11:03:56 »
Én is. És a fesztiválon mi fog még kijönni?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #19 Dátum: 2009. Március 24. - 11:34:32 »
előkészületben: hihetetlen pókember - az új bosszúangyal (megjelenés: május 10)
This is a joke. A real practical Joke.