Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668646 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #100 Dátum: 2009. április 28. - 16:50:13 »
A Child Within az egyik legjobb Pókember történet amit életemben olvastam, DeMatteis igazán kiválóan megírta, és én lennék a legboldogabb ha megjelenne, az egyetlen ami a nagyközönség számára neccessé teszi, az Sal Buscema rajzai.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #101 Dátum: 2009. április 28. - 18:18:01 »
Meg az, hogy nincs digizve. Buscema rajzai szerintem kifejezetten mennek JMD sztorijaihoz, Harry-nek sneki sem tudott olyan félelmetesen elborul fejet rajzolni, mint ő.

Amúgy ha a Vadász lelke sem tetszik valakinek, a Child Within sem fog. MIndenesetre érdekes, nyilván ízlés dolga, de számomra egy vadász lelke mérföldekkel értékesebb olvasmény, mint mondjuk a Supergirl kötet, hogy már dokinál maradjunk. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #102 Dátum: 2009. április 28. - 18:36:07 »
Nekem meg a másik tetszik jobban. Ez van. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #103 Dátum: 2009. április 28. - 19:50:30 »
Pedig a Supergirl-kötet amúgy DC-történelem volt, csak ezzel kevesen vannak tisztában.
DeMatteis-vel meg az a gond, hogy ha itthon is több Miller-kötet jelent volna meg, idehaza is elterjedne rá, hogy ő volt "Frank Miller, csak Pókemberen", mert egyébiránt sajna JMD-ben nincs sok eredetiség, Millert másolja szinte mindenben. Az egyetlen pozitívuma, hogy kissé több eszközzel tud élni mint a Képregények Legmagasságosabb Tisztelendősége, Aki Nélkül Ma Nem Itt Tartana A Műfaj (hanem sooooooookkal előbb). Csak idehaza sokan JMD-vel ismerkedtek meg előbb, így ti is inkább őt szeretitek.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #104 Dátum: 2009. április 28. - 20:21:02 »
Hát, ha már itt járunk, Miller The Dark Knight Returnséhez van bőven hasonló hangvételű alkotás, és nem csak a Marvlen belül. Azért Miller sem a fen nagy eredetiségéről volt híres, ahol meg más stílusban írt az messze van JMD írásaitól. JMD lenyűgözően tudott fókuszálni szereplőinek lelkivilágára, a megtörtségre, zárkózottságra stb-re, engem mindig is a stílusa fogott meg, hogymilyen könnyedén írt olyan sorokat, amivel rögtön a hatalmába kerítette az olvasót.

Sokan szokták felhozni neki, hogy ő max a Pók világon belül nagy szám, ez nagyrészt igaz is. De hát itt nem az egyetemes képregényekről van szó, akkor meg? :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #105 Dátum: 2009. április 28. - 20:55:08 »
Idézet
JMD lenyűgözően tudott fókuszálni szereplőinek lelkivilágára, a megtörtségre, zárkózottságra
Bár sohasem hittem volna, hogy valaha ezt fogom mondani, de... akkor olvass Miller-féle Daredevilt. Már persze ahonnan írta, nem csak rajzolta.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #106 Dátum: 2009. április 28. - 22:03:39 »
Abszolút nem értek egyet a Miller-párhuzammal. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy mindenki, aki nem vicces sztorikat ír, az Millert másolja.  :drying: Én olvastam a Fenegyerekeit, és sehol nincsenek. Miller egyszerűen sötéten ír. Ezen kívül semmi rendkívüli, semmi hegycsúcs, egy síkon ír, egyszerűen unalmasan egy idő után. Ha valakit lehetne hozzá hasonlítani, az Brubaker lenne. DeMatteis abszolút más oldalról közelítette meg a képregényt, életre keltette az addigra már unalomig ismert szereplőket. Új dimenziókba helyezte, belátást adott a fejükbe, meg minden. Mindezt aprólékos részletességgel, méghozzá annyira, hogy sikerült azonosulnunk (vagy legalábbis megértenünk) a negatív szereplőivel is, ami pedig alapból nem olyan egyszerű. És nem csak Pókembernél, mert például Holdlovagot is hasonlóan írta, meg minden mást, amihez ezután hozzáért - és amennyire engedték neki.
Miller ehhez képest kaki helyzetbe hozza a szereplőit, egy életunt, vagy depressziós majmot csinál belőlük és ennyi. Hol van ez JMD-hez?  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #107 Dátum: 2009. április 28. - 23:46:43 »
Mondjuk, és most nem Millert védem, ő is helyezett új megvilágításba sok mindent, csak az a baja, hogy azóta is ugyanazt nyomatja, már amennyit olvasgattam a múveiből. JMD írásait sosem tudtam megunni. Jó példa erre a Sikoltás különszám...emlékszem véletlenül pont Evanescence-t hallgattam mellette, a szomorú, depis lírai számokat, hogy amikor elolvastam, legalább egx 20 percig csak feküdtem az ágyon és néztem ki a fejemből, anniyra "átfogott" a történet. Aztán gyorsan elolvastam újra. És újra. JMD stílusát nem tudtam megunni soha.  Pedig én aztán nem az a típus vagyok, aki egy 6 részes agyatlan tökös csihi-puhit olyan nagyra értékelne.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #108 Dátum: 2009. április 29. - 11:22:36 »
Mellesleg megkérdezem, hogy Miller mikor írt a komoly (sok esetben inkább csak sötét, mert nálam a Sin City inkább vígjáték) történetek között a Fehér Nyuszishoz hasonló full humoros történeteket? ;)
Szóval Millerrel ellentétben, aki ugyanazt írja le újra, csak más szereplőkkel, azért JMD rendesen tud mást is alkotni, ha akar.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #109 Dátum: 2009. április 29. - 15:59:23 »
Brubakert nem egészen értem, hogy került ide.
Nem, várj, egyáltalán nem értem. Most fejben végigmentem elég sok történetén, de nem sok közük van se DeMatteis-hez, se Millerhez.
Idézet
Mellesleg megkérdezem, hogy Miller mikor írt (...) a Fehér Nyuszishoz hasonló full humoros történeteket?
Ez teljesen igaz és jogos. Én inkább a depiPók-szakaszát hasonlítgattam, ami viszont
Idézet
kaki helyzetbe hozza a szereplőit, egy életunt, vagy depressziós majmot csinál belőlük és ennyi
Ugyanis egy roppant vicces dolog, de a "Pók"-féle belső nagymonológok meg elég szép nyúlások a TDKR-ből. Avagy a kilencvenes években kétfajta szuperhős létezhetett csak: aki mindent kérdés nélkül szétlő, és aki nem képes két métert megtenni anélkül, hogy ne monologizáljon öt sort arról, hogy:
-A világ mocskos hely.
-Az élet sz*r.
-Ő most egy nagyon sötét lelkivilágban él.
-Ezek tetszőleges kombinácója.
Na, ezért imádom én Grant Morrisont. Ő mozdította ki ezt az egészet ebből az állapotból.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #110 Dátum: 2009. április 29. - 16:03:51 »
Brubakert nem egészen értem, hogy került ide.
Olvasd el bármelyik Daredeviljét Bendis után, és le fog esni.
Idézet
a "Pók"-féle belső nagymonológok meg elég szép nyúlások a TDKR-ből.

Ha elhiszem neked elsőre, hogy a TDKR előbb volt, mint 1986, akkor még mindig ott van az, hogy "nincs új a nap alatt". Nincs olyan dolog, ami már ne lett volna más formában, a nagy kérdés az, hogy az újabb verzió mit képes kihozni belőle?  ;) Ha jól - ne adj isten - jobban csinálja, akkor kit izgat, hogy melyik volt előbb?  ;) Arról nem is beszélve, hogy azért elsiklottál a lényeg, a karakterizáció mellett, és leragadtál a monológoknál.  :nezze:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #111 Dátum: 2009. április 29. - 16:11:27 »
Egy időben jelentek meg. Vagyis érdekes módon kb. akkor íródott a DepiPók, amikor megjelent a TDKR. Szerinted miért voltak már akkor olyan hangok, hogy szép, szép, de ennyire nem kéne már másolni a DC-t, mert megárt...
Brubakert olvasom, de ő klaszzikus noirt ír. Ahogy pl. a Criminalben is. Vagy az Incognitóban. Vagy a Catwomanban. Vagy a Gotham Centralban. Vagy a Sleeperben. De azon kívül, hogy a díszletek hasonlóak, teljesen más műfajban, más írói eszközökkel, más karakterizálással operál mint Miller. Piszok messze vannak ők egymástól.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #112 Dátum: 2009. április 29. - 20:39:29 »
Én elhiszem, de egy lépéssel mégis közelebb, mint JMD.  :D
Én csak a Daredevil munkásságát ismerem, meg kicsit a Kapit. A Daredevilben semmi értékeset nem csinált eddig. Csak monológok és dark sztorik. Laposan.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #113 Dátum: 2009. április 29. - 20:55:09 »
Hm, ez olyan, mintha én Bendisre azt mondanám a BA-s munkássága alapján, hogy egy öntelt, tehetségtelen írópalánta, aki azt hiszi magáról, hogy ő a Marvel főnöke. Ami persze igaz is, de mellette írt ő világverő sztorikat is. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #114 Dátum: 2009. április 29. - 21:08:46 »
Nos ezzel pedig ismét önmagadnak mondtál ellent. Ha a példaként felhozott írókat az összes írásuk alapján akarod megítélni, akkor hogy jön az, hogy DeMatteist Millerhez hasonlítod, hisz JMD írt humoros sztorikat, meg sima egyszerűket is, még 86 előtt, stb?  ;)
Jut eszembe, Bendis Angyalai tök jók.  ;D Nyilván a Fenegyereke az igazi cucca, de nem kell elbújnia a BA-ok miatt sem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #115 Dátum: 2009. április 29. - 22:49:08 »
DeMatteis Pókját hasonlítottam Millerhez. JMD amúgy elég sok mindent írt. A JLI-ja pl. pont ennek a DepiPóknak az ellentéte. (Megjegyzem, szerintem sokkal-sokkal jobban is mentek neki a könnyed sztorik.)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #116 Dátum: 2009. Május 04. - 10:09:16 »
 :spoiler:
Én is elolvastam a Vadász lelkét és ilyen lettem a végére: O__O
Iszonyat jó, akkora mélységek vannak benne, hogy kész. Az egész kísértenek vagy a tudatalattim dolgozik rész nagyon jól van megírva, szerintem hasonló folyamat zajlódna le a legtöbb emberben (persze talán nem ekkora méretben). A történetvezetés is nagyon tetszett, jó ütemben haladtak az események egyre feljebb, a tetőpontig. Ott rádobnak még egy lapáttal, aztán úgy vezetik le, hogy csak pislogtam. :o
Nagyon bele tudtam élni magam. Szerintem a legjobb Pókember történet volt, amit eddig olvastam.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #117 Dátum: 2009. Május 04. - 15:17:51 »
Na, ez egy méltó vélemény volt. ;)

Szerintem egy picit sem volt túlzó...2 hétig eltemetve, a saját kínjaid, kétségeid között. Még azt sem tudod, hogy akkor most élsz, vagy mivan...nagy trauma.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #118 Dátum: 2009. Május 04. - 18:12:46 »
Szerintem is.  :) Ju, a Kravent olvastad, az előzményt?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #119 Dátum: 2009. Május 04. - 18:17:58 »
Tök jó, ezt mindenkitől megkérdezted eddig.  :D