Szerző Téma: A Bosszú Angyalai  (Megtekintve 402376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2980 Dátum: 2019. Július 23. - 10:20:31 »
Jól olvastad kronológiailag, csak az ÚTH magyarul később jött ki. :) A SHIELD-es meg biztos valami másra utalt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2981 Dátum: 2019. Július 23. - 11:06:37 »
Fury titkos háborúja az Új Bosszú Angyalai megalakulása előtt játszódik, ezért van Hill a SHIELD élén abban a Kitörésben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2982 Dátum: 2019. Július 23. - 13:09:23 »
Az Új Titkos Háború kicsit kilóg, mert a festő valami 3 évig készítette, szóval rengeteg minden változott időközben. Nem lehet pontosan beilleszteni 2 kötet közé.
Valaki tudna segíteni és elmagyarázni, hogy került elő Steve Rogers?
Hosszú doksi van róla talán a Marvel+ 16-ban? Nem emlékszem, hogy hol.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2983 Dátum: 2019. Október 10. - 20:07:18 »
A Kingpin kiadványokban hogy fognak eloszlani a történetek? Ugye most befejeződött a New Avengers, gondolom a 2010-ben indult folytatással az megyen majd tovább. És a többi cím? Avengers, Secret Avengers? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2984 Dátum: 2019. Október 10. - 21:16:56 »
A többit eddig sem adtuk ki, csak válogatva. Még egy bő évünk van eldönteni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2985 Dátum: 2019. Október 10. - 21:50:53 »
A Nagyobb sztorik, amik több címben is futottak The Heroic Age, The Fear Itself, Avengers Vs. X-Men?
Esetleg egyéb sztorik? New Avengers Annual #1., Shattered Heroes, End Times?
Van miből válogatni az biztos! És ha jól láttam, Mike Deodato Jr. is kivette a részét sztorikból bőven. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2986 Dátum: 2019. Október 10. - 23:46:29 »
A Fear Itself az erősen rossz, biztosan nem adjuk ki. A Heroic Age az nem egy sztori, hanem egy korszak neve, asszem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2987 Dátum: 2019. Október 11. - 08:11:01 »
AvX-et nem nagyon szerette a nép. Nekem tetszett, bár a sztori körülbelül annyira semleges hangvételű, mint egy pártlap kampány közben. (Habár végig az X-eknek van igazuk, az írók pofátlanul végig az Angyalok mellett kardoskodnak.) Viszont az cirka három Kingpin-kötet lenne még a mellékszálak nélkül is (amik még három könyv). Még a Hatcvhette-féle gyűjteményben is három részletben adták ki (bár nálunk még nem hosszabbították meg addig a sort, hogy beleessen).

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2988 Dátum: 2019. December 18. - 10:52:23 »
Ma kezdtem el a Finálét, eddig csak az első füzetet tudtam elolvasni, de lenne egy kérdésem... Steve hogy került vissza? Az Ostromot olvasva azt hittem, itt kiderül, de olyannal nyitunk itt már rögtön, ami nem is volt az előző kötetben - Steve házát lerombolták és Buckyval dumcsiznak. :headscratch: Próbáltam utánanézni, de nem találtam erre utalást, meg tudná valaki írni? Vagy még ebben a kötetben kiderül? Köszi! :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2989 Dátum: 2019. December 18. - 15:24:43 »
A Fináléban nem fog kiderülni. Tudod, ez is csak sima mágia. Egyszer csak ott van és kész. Nem foglalkoznak vele tovább.  ;) A Marvelnél alapból tök hétköznapi ha egy halott visszatér a túlvilágról. De lehet, hogy ott mondja el, ahol sutyorog Carollal.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2990 Dátum: 2019. December 18. - 16:47:30 »
Nem, valami esemény közben tér vissza Steve, de én sem emlékszem pontosan, megvárjuk vele talgabyt.  :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2991 Dátum: 2019. December 18. - 17:46:44 »
Egy hat részes 2009-10-es mini foglalkozik a visszatérésével, a captain america reborn. A lelke valójában az űr-időben, vagy tér-időben ragadt valahol, és valahogy vissza tudott térni abba a valóságba.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2992 Dátum: 2019. December 18. - 20:32:02 »
Az a vicces, hogy legalább három különböző kiadványba írtam már meg az évek során. Az egyik nemsokára jelenik majd meg.

A golyó, amivel lelőtték, kiszakította a tér-idő kontinuumból és arra kényszerítette hogy egyfajta szellemként újra és újra átélje az életét az Atlanti-óceánba fagyásáig. Vörös Koponya azt tervezte, hogy így mentálisan legyengíti és egy erre a célra épített géppel visszahozza, majd a tudatát Lukin testéből Steve-ébe helyezi (mivel előtte évekig Steve klónjában lakozott). Ez félresikerült, Steve tudata a visszatérés után száműzte és sikerült semlegesíteni Koponyát egy jó időre, amíg Arnim Zola nem növesztett neki egy új testet. Steve amúgy nem vette vissza a Kapitány jelmezét, Bendis ezt elrontotta (de akkorra már megszokták, hogy ő sosem követ másokat). Bucky megtartotta a pajzsot és a jelmezt, csak az oroszországi tárgyalása után vette le és tért vissza a Tél Katonája kódnévhez.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2993 Dátum: 2019. December 18. - 20:40:59 »
A golyó, amivel lelőtték, kiszakította a tér-idő kontinuumból és arra kényszerítette hogy egyfajta szellemként újra és újra átélje az életét az Atlanti-óceánba fagyásáig. Vörös Koponya azt tervezte, hogy így mentálisan legyengíti és egy erre a célra épített géppel visszahozza, majd a tudatát Lukin testéből Steve-ébe helyezi (mivel előtte évekig Steve klónjában lakozott). Ez félresikerült, Steve tudata a visszatérés után száműzte és sikerült semlegesíteni Koponyát egy jó időre, amíg Arnim Zola nem növesztett neki egy új testet. Steve amúgy nem vette vissza a Kapitány jelmezét, Bendis ezt elrontotta (de akkorra már megszokták, hogy ő sosem követ másokat). Bucky megtartotta a pajzsot és a jelmezt, csak az oroszországi tárgyalása után vette le és tért vissza a Tél Katonája kódnévhez.
Erre emlékeztem - a nagy részére :) -, hogy le van írva. Azt nem tudom, hogy a New Avengers 60-61 közt mi történt, hogy egyszer csak felbukkant minden magyarázat nélkül + volt ház nincs ház. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2994 Dátum: 2019. December 19. - 10:30:16 »
Erre én is emlékszem, az nem világos, hogy a többiek mikor/hol tudták meg, hogy Steve újra él.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2995 Dátum: 2019. December 19. - 19:50:24 »
Azon kívül, hogy a Rebornban a nagy Koponya elleni csatában ott van fél New York szuperhősfelhozatala? :)
Steve egyszerűen visszament az Angyalokhoz utána, mivel Osborn hamar kézre akarta keríteni.

Solid

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2996 Dátum: 2020. Február 08. - 22:24:20 »
Átfogó cikk/kritika az Ostromról és a Fináléról:

http://filmpalota.hu/1779/Az-Uj-Bosszu-Angyalai-Ostrom

luke19

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 96
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2997 Dátum: 2020. Február 11. - 09:57:50 »
A finálé még kapható az újságárusoknál?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2998 Dátum: 2020. Február 11. - 09:58:34 »
Szerintem már nem.

luke19

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 96
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #2999 Dátum: 2020. Február 11. - 18:17:29 »
Rendben akkor a hiányzóakat megveszem majd, ha bekerül a webshopba a Polgárháború kötet. Ma sikerült beszerezni az Erőtlenülig az összes BA kötetet egész jó áron :)