Szerző Téma: A Bosszú Angyalai  (Megtekintve 402358 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #100 Dátum: 2007. Július 29. - 18:27:21 »
és a papír mellett szól az is hogy bárhová magaddalviheted ;D, míg a digitális változathoz mindenképp kell valamiféle számítógép szerűség. A legideálisabb egy olyan pc lenne ami nem nagyobb egy a 4-es lapnál billentyűzet és minden nélkül (a Microsoft csinált valami ilyesfélét, de horror áron és azt hiszem nem is ött be nekik)
OFF: help hogy a nyavajában lehet Photo Shop alatt úgy vektoros görbéket egymás után rakni hogy mindegyik egyedileg görbüljön? (egy O betőt akarok megcsinálni tojás alakúra de nem sikerül,)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #101 Dátum: 2007. Július 29. - 19:19:47 »
Ez az egész ugyan full off, de ha már itt van az egész: nem lehet jó megoldást találni a honosításos problémára. Egyrészt igaz az is, hogy hiába csak 1%-a van honosítva a megjelenő képregényeknek, ez mégis akkora szám, hogy aki akar, nyugodtan beérheti a csak honosított verziókkal. Ha Pókember-fan, több száz Pókembert olvashat, ha X-es, akkor azt, és így tovább. Ha nincs pénz (egyetemista), vagy más fontosabb (ne feledjük, hogy nem mindenki vér-képregény rajongó), lehet, hogy elég neki az a néhány ezer/tízezer, amit honosítva olvashat. Másrészről igazán nagyon sok embert hoztak vissza a honosítások a képregényekhez. Akik valaha vették őket, aztán abbahagyták, de most visszajött minden, és újult erővel folytatják. Ebben a kérdésben nincs helyes válasz, talán az számít igazán, hogy a honosított képregények semmilyen formában, még távolról se keresztezzék a megjelenő képregényeket. Ami igazán nagyon rossz a kiadóknak- és rajtuk keresztül a rajongóknak is-, az a Galactus-féle szemétládák, akik a megjelenő képregényeket is felteszik fájlcserélőre. Na az ténylegesen nagyon sokat árt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #102 Dátum: 2007. Július 29. - 19:21:25 »
Én is azt mondom, hogy ebben úgysem lesz megegyezés sehogy sem. Szerintem egylőre jól megvan a kettő egymás mellett és kész.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #103 Dátum: 2007. Július 29. - 19:29:51 »
Ami igazán nagyon rossz a kiadóknak- és rajtuk keresztül a rajongóknak is-, az a Galactus-féle szemétládák, akik a megjelenő képregényeket is felteszik fájlcserélőre. Na az ténylegesen nagyon sokat árt.
Szerencsére most már ez a veszély nem fenyeget, mert már Galactus abbahagyta a megjelenő képregények scanelését. Így hacsak valamelyik másik lelkes műkedvelő nem kezdi el behúzni őket, akkor ez már nem lesz gond. Persze az már más kérdés, hogy mennyire játszott közre az UF4 és a Rozsomák megszünésében ez a kis incidens.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #104 Dátum: 2007. Július 29. - 19:39:33 »
Abbahagyta? Erről nem is tudtam. Miért? De jó!  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #105 Dátum: 2007. Július 29. - 19:54:27 »
Hát azért kapott elég sok hideget és meleget akkoriban a fejére, így gondolom nem folytatta tovább, vagy már csak nem "publikálja" őket. De pontos részleteket nem tudok én sem, csak annyit tudok biztosan, hogy már nem csinálja. A Rozsomák és az UF4 12-es száma után leállt a szkenneléssel, és úgymond vissza is vonult a "közélettől". Szerencsére például a Fekete Macskás különszám sem került ki a nagy nép elé digitálisan.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #106 Dátum: 2007. Július 29. - 19:59:22 »
Idézet
Egyrészt igaz az is, hogy hiába csak 1%-a van honosítva a megjelenő képregényeknek, ez mégis akkora szám, hogy aki akar, nyugodtan beérheti a csak honosított verziókkal.
Az egy kocaolvasó, aki valószínűleg ha nem lenne honosítás, egy vállrándítással elintézné, nem nézne utána a könyvesboltokban. Ezeknél irreleváns, pontosabban inkább esélyes, hogy talán rajongóvá lehet nevelni (vagy a másik véglet a folyamatosan követelőző alfaj...)
Idézet
Ha nincs pénz (egyetemista), vagy más fontosabb (ne feledjük, hogy nem mindenki vér-képregény rajongó), lehet, hogy elég neki az a néhány ezer/tízezer, amit honosítva olvashat.
Heh, szerintem a Knet iszonyatos képregénymennyiségével együtt sincs ötezer magyar digitális képregény se a neten, még ha a volt Spidertomos képregényeket is ideveszem. (Mennyi volt ott? Megvolt az ezer?)
Idézet
Ebben a kérdésben nincs helyes válasz, talán az számít igazán, hogy a honosított képregények semmilyen formában, még távolról se keresztezzék a megjelenő képregényeket.
Ez szép és jó, csak sajna úgy áll a helyzet, hogy vannak képregények, amik jóformán "kötelezőek", ezeket meg viszonylag gyorsan honosítják is. Aztán ha meg mégis kiadják, jön a hacacáré, hogy talán a volt digitális változat ártott a kiadványnak (UF4 például). Egyébként meg tényleg lassan ott tartunk, hogy adott műfajban lesz már vmi megjelent kötet, de egy másik, hasonló cím ott van honosítva... aztán jöhet  avita, hogy most ez mennyire árt adott kiadványnak. Ördögi kör, mert egyrészt ott egy lelkes csapat, akik nem kis munkával megcsinálják a honosítást, gyakorlatilag tényleg puszta jóindulatból és javarészt a képregény népszerűsítésének céljával, másrészt meg ezzel lehet, hogy pont lassítják egy kötet elterjedését, és a népszerűsítés általi előnyöket ellensúlyozzák a hátráltatással... de szvsz a negatív oldal még mindig jóval kisebb, mint a pozitív.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #107 Dátum: 2007. Július 29. - 20:48:43 »
Szerintem mindenképpen jó reklám a megjelenő képregénynek. A Vertigoból se fogyott volna el 100 darab sem, ha előtte nincs honosítva az Y és a Preacher. 500 fölött volt a STomon honosított képregények száma valamivel.
A BA és a NA is volt honosítva, remélem nem nyom túl sokat a latba, de szerintem, ha valami tetszett az embereknek, a többségük csak megveszi talán. Sokan vannak például játék-függők, akik letöltik a játékokat, de ami igazán tetszik nekik, azt eredetiben is megveszik. De előbb letöltik, hogy lássák, érdemes-e annyi pénzt fizetni érte.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #108 Dátum: 2007. Július 29. - 20:57:43 »
Idézet
A BA és a NA is volt honosítva, remélem nem nyom túl sokat a latba, de szerintem, ha valami tetszett az embereknek, a többségük csak megveszi talán. Sokan vannak például játék-függők, akik letöltik a játékokat, de ami igazán tetszik nekik, azt eredetiben is megveszik. De előbb letöltik, hogy lássák, érdemes-e annyi pénzt fizetni érte.
Reméljük sokan gondolkoznak azért így.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #109 Dátum: 2007. Július 29. - 21:05:30 »
"játékfüggőként" ;D ;D kijelenthetem ez így van. A Command and Concuuquer sorozat mindegyik tagja megvan írtban DE megvettem a First Decade csomagot is (egyben az összes) még úgy is hogy a Renegade már megvolt eredetiben.
Visszatérve az NA-ra és a BA-ra ha egy hónapig zsíroskenyéren kell élnem akkor is megveszem ;D. A Vertigo pedig (annak ellenére hogy honosítva is meg vannak egyes részek a vásárlási lista élén áll. (a honosított verziókat csak akkor olvasom el amikor megjelennek  egyes füzetek ha már eddig nem olvastm el őket)

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #110 Dátum: 2007. Július 29. - 21:06:22 »
Ezt már pár helyen kifejtettem, de egye a kutya, ha megint ez a téma...

A jó képregényeknek, főleg a kiemelkedően jó képregényeknek csak használ a honosítás. A Sikoltás sem lett volna olyan sikeres, ha nem olvasshatja el a nagyközönség a legnagyobb képregényes portálon vagy itt. És ugyanez a pozitív (bár nem kellően pozitív) hatás érvényes a Vertigora is. Ha egy képregény lélegzetelállító, akkor az emberek megveszik... A másik oldal az, mikor egy képregény nem üt meg egy bizonyos színtet, akkor elvileg árt neki a honosítás, ilyen az UF4... ami mellett -tegyük hozzá- ott volt a színtén honosított UXM. Az ember inkább megvette az UXM, mint az UF4-et, mert ismerte már, mert tudta, hogy a késöbbiekben is jó lesz a sorozat, tudja, hogy érdemes pénzt adni rá. És ha nem lettek volna honosítva, akkor ugyanez történik véleményem szerínt. Ha a honosítások ártanának a képregényeknek, akkor ma lenne HiPók és Rozsi, mert azok nem lettek honosítva (pontosabban az előbbi már nagyon régen). A kocaolvasók pedig így sem, úgy sem vennének meg 2000 Ft-os kiadványokat.

Egyébként egy kicsit féltem az 1. Angyalos kötetet, mert nem az számított mérföldkőnek, hanem az új csapat bemutatkozása. Mindenki arra volt inkább kiváncsi...
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #111 Dátum: 2007. Július 29. - 21:08:48 »
Ez a kocaolvasó kifejezés új dolognekem. ;D
Idézet
A Sikoltás sem lett volna olyan sikeres, ha nem olvasshatja el a nagyközönség a legnagyobb képregényes portálon vagy itt.
Szerintem azok száma, akik itt olvasták és megvették, jelentpsen eltörpül a többi vásárló mellett, akik még csak nem is tudnak ezekről az oldalakról.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #112 Dátum: 2007. Július 29. - 21:18:20 »
Nem feltétlenül igaz. Ha nincs honosítva, akkor pl, én sem tudok róla, nem adnám oda minden jötment kocaolvasónak, hogy na EZ AZ, AMIT MUSZÁJ elolvasnod, akkor ők sem vették volna meg (legalább 5 ilyen emberről tudok). Persze tegyük azt is hozzá, hogy nagyon meggyőző volt az ár - terjedelem arány is.

A kocaolvasó pediglen az, aki olvassa szívesen, de pénzt nem "dobna" ki rá. Ha van honosítás, akkor elolvasgat párat, ha nincs, akkor meg zokszó nélkül lemond a képregényekről.
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #113 Dátum: 2007. Július 29. - 21:21:46 »
Még az előző fórumon elmondtam, hogy bár nekem is megvan az az Angyalos történet, de nem olvastam el eddig, mert majd a nyomtatott verziót akarom olvasni. Csak kibírom már ezt a rövid időt. ;)

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #114 Dátum: 2007. Július 29. - 21:24:55 »
A kocaolvasó pediglen az, aki olvassa szívesen, de pénzt nem "dobna" ki rá. Ha van honosítás, akkor elolvasgat párat, ha nincs, akkor meg zokszó nélkül lemond a képregényekről.
Olyan mint a kocabagós csak kevésbé ártalmas a környezetére ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #115 Dátum: 2007. Július 29. - 21:32:32 »
Amit meg Sepi csinál, az a másik véglet... mások véleménye alapján eldönteni, hogy kell-e neki vagy sem. A régi jó szájról szájra terjedő reklám... Én inkább maradok annál, hogy ha összekuporgatok végre vmire pénzt, akkor az olyasmi lesz, amit minimum olvastam angolul scanben... nem szeretem a zsákbamacskát, ha a Knetes hozzászólások alapján nem olvasom el egyben anno az UltXM Millar utáni számait, valószínűleg ma sem venném a magyar ÚXM-et... de a Hush-t is rögtön elővettem, amint bejelentették, hogy kiadják, és azóta tudom, hogy ezt bizony meg fogom szerezni vmikor, amennyiben módom lesz rá. Akárcsak ezt a két Angyalos kötetet, és a majdani Y-tpb-ket (bocs, kaine, de igazság sazerint csak az Y miatt sose vettem volna az antológiát... :-[)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #116 Dátum: 2007. Július 29. - 21:46:47 »
Én igazából szinte minden Marvel képregényt kedvelek. Persze megtehetném, hogy elolvasom azt, hogy melyik cím az ami jó és ami megéri a megvásárlást, de mivel megtehetem, hogy mindet megvegyem, akkor miért ne (ezt a módszert inkább csak a külföldi képregényeknél használom). Aztán vagy tetszik vagy nem. Régebben is voltak olyan történetek amik nem nagyon tetszettek (például az X-Men-es martalócos számok), ezen túl kell lenni, semmi sem tökéletes. De ha már valamelyik képregény biztosan megjelenik nyomtatásban, akkor én úgy vagyok vele, hogy inkább úgy olvasom el.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #117 Dátum: 2007. Július 29. - 21:57:50 »
Idézet
Nem feltétlenül igaz. Ha nincs honosítva, akkor pl, én sem tudok róla, nem adnám oda minden jötment kocaolvasónak, hogy na EZ AZ, AMIT MUSZÁJ elolvasnod, akkor ők sem vették volna meg (legalább 5 ilyen emberről tudok). Persze tegyük azt is hozzá, hogy nagyon meggyőző volt az ár - terjedelem arány is.
Én értem, de ez számszerűleg még mindig nem dob olyan sokat az eladáson. A lényeg, hogy van enke előnye is bőven, meg hátránya is...de sohasem a honosítással volt a baj, hanem az emberekkel(mámint akik megtehetnék, hogy megvegyék a dolgokat).


Amúgy jópár dolgot én is a k.netes ajánlások alapján vettem meg. pl Hush, Dampyr stb. De nem bántam meg tetszettek...talán a Megtorlós nem érte meg az árát. De én is úgy vagyok vele, anniy azért még nincs a jelenlegi piacon, hogy az a pénz amit pl. a Megtorlóra költöttem, nagyon bánnám, mert ezért nem tudok mást megvenni, ami valószínűleg jobb. Ezzel is támogattam a hazai piacot, megtettem a részem. Nem halok meg hiába. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #118 Dátum: 2007. Július 29. - 22:24:36 »
Egyébként egy kicsit féltem az 1. Angyalos kötetet, mert nem az számított mérföldkőnek, hanem az új csapat bemutatkozása. Mindenki arra volt inkább kiváncsi...
Alapvetően én azzal akartam kezdeni, csak a Panini rádumált az előzményre.  :D De belementem, mert ez a sztori is csúcsokat döngetett, amikor megjelent.
A Sikoltás fenn volt mind a 4 része a k.neten is?
Még az előző fórumon elmondtam, hogy bár nekem is megvan az az Angyalos történet, de nem olvastam el eddig, mert majd a nyomtatott verziót akarom olvasni.
Érdekes lesz összevetned majd a két fordítást. Nagyokat fogsz nézni, azt garantálom!  ;D
Idézet
talán a Megtorlós nem érte meg az árát.

Pedig az is fenn volt már a Stomon anno. Olvastad előtte? Különben miért nem érte meg?
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 29. - 22:44:04 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #119 Dátum: 2007. Július 29. - 22:29:43 »
Az a Megtorló sztori eléggé elmebeteg, vagy imádja vki, vagy sajnálja a szegény fát, aminek az életét kellett adnia, hogy az a rémálom megjelenhessen... :D
kaine, Te is jó vagy, Crow bevallotta, hogy nem kicsit elvetette a sulykot annak a történetnek a fordításánál. Viszont emlékeim szerint neki nem volt gondja a Kőrbubival... :roll: ;D