Szerző Téma: A Bosszú Angyalai  (Megtekintve 402356 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #280 Dátum: 2007. Október 20. - 14:49:14 »
De ezeket mind megjegyzi a Pókember és amikor hozzá jönnek vendégszerepelni, akkor ők vannak hasonlóan a háttérbe szorítva. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #281 Dátum: 2007. Október 20. - 16:46:12 »
Jah, ez egy oda vissza meccs. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #282 Dátum: 2007. Október 20. - 17:46:33 »
Élő példa erre a csodapók Rozsis története:,,Még te mersz beszélni bűzről?'' :D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #283 Dátum: 2007. Október 20. - 18:01:52 »
Tudom, hogy én vagyok a hülye, de csakúgy mint régen, én még most is, nagyon sok mindent nem értek a Káoszban.

1 - Ki ez a Jack Hart??
2 - Õt csak Wanda varázsolta oda??
3 - Vizió akkor most felrobbantotta magát? Miért is? Wanda miatt??
4 - Az első sztori végén, ahol minden fekete. Kik beszélnek, és miről??
5 - Ki az a Kelsey Leight?? (a korházban)
6 - Miről dumálnak a Skrullok, mi van pont ma?? Mivel árulták el őket?
7 - Ki ez az Agatha Harkness, és mit csinált? Miután Wanda nem tudta életben tartani a gyerekeit, ő elhitette vele, hogy nincsenek is? És Wanda ezért megölte??
8 - Miben volt igaza Xaviernek? Magneto hova vitte a lányát?
9 - Furyval mi történt a titkos háborúban??
10 -  És ami a legfontosabb!!!! Hol van Thor és Higanyszál???

Magáról a kötetről: Nagyon szép, igényes lett, vannak benne karakter leírások, borítók. Még az ldalak is számozva vannak. Köszönjük szépen Kaine!!!!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #284 Dátum: 2007. Október 20. - 19:42:13 »
1 - Ki ez a Jack Hart??
Jack of Hearts. Egy kozmikus szintű lény, aki nemrég még Bosszúangyal volt.
Idézet
2 - Õt csak Wanda varázsolta oda??
Nem, nemrég meghalt, most visszatért. De lehet, hogy Wanda hozta vissza...
Idézet
3 - Vizió akkor most felrobbantotta magát? Miért is? Wanda miatt??
Nem, ez még Ultron műve volt, ahogy el is magyarázzák benne.
Idézet
4 - Az első sztori végén, ahol minden fekete. Kik beszélnek, és miről??
Ez jó kérdés.
Idézet
5 - Ki az a Kelsey Leight?? (a korházban)
1. oldal alja: Britannia Kapitány.
Idézet
6 - Miről dumálnak a Skrullok, mi van pont ma?? Mivel árulták el őket?
Na ezt én se tudom, de majd Tgaby.  :D
Idézet
7 - Ki ez az Agatha Harkness, és mit csinált? Miután Wanda nem tudta életben tartani a gyerekeit, ő elhitette vele, hogy nincsenek is? És Wanda ezért megölte??
Bébiszitter. Már Franklinra is vigyázott régen, az ifjú F4 tagra. Gondolom ő vigyázott Wanda gyerekeire is, de ő törölte ki az emlékét. Igen, szerintem is megölte.
Idézet
8 - Miben volt igaza Xaviernek? Magneto hova vitte a lányát?
Gondolom abban, hogy Wanda tette.
Idézet
9 - Furyval mi történt a titkos háborúban??
Ezt elfelejtettem, már rég olvastam.
Idézet
10 -  És ami a legfontosabb!!!! Hol van Thor és Higanyszál???
Thor talán visszament Asgardra? Higanyszál pedig... tényleg, hol van Higanyszál? A MKSM-ben még megvolt!  :lol:

Én csak azt furcsállom, hogy ha egy sztoriban Pókember csak mellékszereplő, akkor mindig egy nagyszájú ficsúr semmit sem értő, de mindenbe belepofázó hülyegyerekként van feltüntetve, ezt éreztem a KÁOSZ-ban is.
Az a "semmit sem értő" nem újkeletű dolog. Olvasd el a Marvel Extra 1-et újra, meg a régi Pókembereket. Õ sosem érezte jól magát a többi szuperhős között (ezt ki is fejti majd a MKSM-ben). Különösen Amerika Kapitány mellett érzi magát kispályásnak. Rá felnéz (de már egyre kevésbé, höhö! Az ÚBA-ban ellenszegül vele, a MKSM-ben pedig egyenesen lekezeli. :hehe: ), hisz ő saját magát sose gondolta nagy szuperhősnek. Bendis visszahozta ezt a figurát, aki idegenül érzi magát a szupercsapat között, és mivel mindig magányos farkas volt, sokat nem ért a közöttük már evidens dolgokból. Helyette hülyéskedik, hogy leplezze a zavarát.  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #285 Dátum: 2007. Október 20. - 19:47:58 »
Higanyszál pedig... tényleg, hol van Higanyszál? A MKSM-ben még megvolt!  :lol:
Erre egyszerű a válasz, elfutott. :lol: ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #286 Dátum: 2007. Október 20. - 20:38:58 »
2. Igen, wanda támasztotta fel. pontosabban csak reanimálta.
5. Nevezzük inkább Oroszlánszívnek, egy a Captain Britain Corps tagjai közül. Egy tanítónő, aki kapott egy második esélyt az életre.
7. A salemi boszorkányok vezetője, a boszorkánymágia legnagyobb mestere a bolygón. Wandával elfeledtette a gyermekeit, hogy megakadályozza az idegösszeomlását, de egyébként később ezt a varázslatot leszedte róla, csak Bendis szokása szerint erről jól megfeledkezett. Egyébként egy F4-sztoriban halt meg jó ideje, Wanda csak a hulláját ásta ki a jelek szerint.
8. Xavier réges-rég megmondta, hogy a realitásformálás és a mágia komoly veszélyt jelentenek, de Magneto nem hitt neki. Ez pont az ellentettje az Evolution-féle sztorinak. De mintha az Excaliburra utalt volna itt az a mondat, ha a fanzine-osok odaérnek, majd elválik, nem emlékszem pontosan.
9. Az Elnök közvetlen parancsa ellenére egy fedett akcióban pár szuperhőssel likvidálta Latvéria akkori uralkodónőjét, de azt kiborgként felélesztették és szervezett egy marha nagy bandát, ami lerombolta Ny kikötőjének a felét plusz komoly politikai válságot okozott. Fury-t kirúgták és körözik hazaárulásért.
10. Thor átélte a Ragnarököt és kis híján meghalt - halottnak is hitték - egy külső dimenzióban rekedt mostanáig. Higanyszál a válása megrázkódtatásait heverte ki éppen az Evolúció Mesterének wundagore-i bázisán, de gyakorlatilag (valós) évekig csak jegelték.

4,6: Most nem tudok válaszolni, fenn maradt a kötet és nincs meg a scan, majd utánanézek.

Kapi-Póki: Az MKSM-ben az Millar szokásos karakteridegen hülyesége volt, Póki sose merte volna ezt megtenni az eltelt évek dacára sem, gyökeresen ellentmondana ezzel az Amazing -1-nek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #287 Dátum: 2007. Október 20. - 20:48:13 »
Szerintem tévedsz, az évek során egyre jobban belerázódott Pókunk a dolgába, és hol van már az Amazing -1, ne viccelj!  ;)
Bendis is merészebbnek írta, már az ÚBA első könyvében, de Jenkins is, a Spectacular Spider-Man vol 2-ben.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #288 Dátum: 2007. Október 20. - 23:38:10 »
Mindenesetre kaine szépen összefoglalta PÓkunk hogy szokott hozzállni ezekhez a dolokhoz.
Idézet
Különösen Amerika Kapitány mellett érzi magát kispályásnak. Rá felnéz (de már egyre kevésbé, höhö! Az ÚBA-ban ellenszegül vele, a MKSM-ben pedig egyenesen lekezeli. hehe ), hisz ő saját magát sose gondolta nagy szuperhősnek
De ezt mindig is hülyeségnke éreztem. Okés, AmKapot mindenki tiszteli meg becsüli valamilyen szinten, hogy ő a megtestesült hősideál, nem hibázik, mindig azt teszi ami helyes....ezzel szemben ő hibákat vét, olyanokat, amikbe a szerettei belehalnak, vagy vesélybe kerülnek stb. De az elég gáz szerintem, hogy csak nagyon néha érzem azt, hogy végre belátja a helyét a hőstársadalomban...mert eléggé unalmas már, hogy azt olvasom mindig, hogy szinte egy senkinek hiszi magát a "nagy-nagy" hősök között.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #289 Dátum: 2007. Október 21. - 19:51:32 »
Anmit irtál, az nem ellentmondás. Talán éppen azért hiszi magát kispályásnak, mert az ő szerettei meghaltak, és azt hiszi, hogy ez a többieknél nem fordul elő, csak ő bénázza el valahol mindig.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #290 Dátum: 2007. Október 21. - 23:42:46 »
Igen, de már kinőhetne belőle igazán. Nézzen már szét, hogy mennyire ismert hős azért az egész USA-ban(mármint nem népszerűségre, hanem a Marvewl saját világán belül). Ilyen szempontból jó volt a PÓk3, mert pont ezzel foglalkoztak, hogy a fejébe száll a dicsőség...bár kliséss, de a képregényben még nem jutottak el ide. De majd egyszer... ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #291 Dátum: 2007. Október 21. - 23:59:04 »
Hogyne jutottak volna, már az Amazing Fantasy 15-ben.  :D
Különben Pókember sosem volt népszerű az emberek szemében, éppen a Hírharsona miatt, úgyhogy ünnepelni csak egyszer ünnepelték: amikor felmentették Stacy kapitány megölésének vádja alól, egyszersmint eltöröltek minden vádat ellene. Ez az Amazing 186-ban volt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #292 Dátum: 2007. Október 22. - 00:04:05 »
De nekem ezzel szemben mindig az az érzésem volt, hogy a hétköznapi emberek közül sokan szerették, csak nem hangoztatták. :P
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #293 Dátum: 2007. Október 22. - 09:03:50 »
Persze, hogy sokan szeretik, majd meglátod te is a második MK:S-M kötet végén. :)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #294 Dátum: 2007. Október 22. - 09:46:28 »
Á, kösz, jól leszűkítettétek a kérdések sorát. Thor ettől függetlenül most tag?? Ha Furyt körözik, mit keres itt?
1 - Az első sztori végén, ahol minden fekete. Kik beszélnek, és miről??
2 - Miről dumálnak a Skrullok, mi van pont ma?? Mivel árulták el őket?
+3 Amikor Darázs dumál, hogy "te bezzeg 2-t is bevállaltál". Amig Aghata Wanda emlékeit kontrolállta, addig az angyalok meg hallgattak, nehogy baj legyen?? Ez már eleve nagyon kockázatos.

Ja, és Jack miért is robbant fel??

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #295 Dátum: 2007. Október 22. - 10:56:52 »
+3 Amikor Darázs dumál, hogy "te bezzeg 2-t is bevállaltál". Amig Aghata Wanda emlékeit kontrolállta, addig az angyalok meg hallgattak, nehogy baj legyen?? Ez már eleve nagyon kockázatos.
De hallgattak, ez kiderült a könyvből, csak Darázs egy kicsit nem figyelt oda és elszólta magát. Végülis ebből indult az egész Káosz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #296 Dátum: 2007. Október 22. - 12:25:54 »
Az első kettőt már a Kneten is feltette vki. Nem te voltál pont, Ron?
Thor kb. úgy volt náluk tag, mint Kőrbubi. Halottnak bejegyezve. Jack pedig azért robbant fel, mert folyton gondjai voltak a saját energiái kontrollálásával, félő volt állandóan, hogy ezt teszi.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #297 Dátum: 2007. Október 22. - 12:31:23 »
Az első kettőt már a Kneten is feltette vki. Nem te voltál pont, Ron?
Ööö. Én itt tettem fel, vagy 2 oldallal ezelött. Csak megint leírtam, hogy jobban lássuk, mi maradt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #298 Dátum: 2007. Október 22. - 13:21:04 »
Itt volt? Na igen, az ember öregszik, kihagy a memóriája... :lol: (kaine vajon hogy csinálja?)

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #299 Dátum: 2007. Október 22. - 18:59:33 »
Megesz asárga irigység :spidey:Ahogy elnézem közülletek már mindenki elolvasta a BA-t rajtam kívül :DNálunk még nem lehet kapni egy darabot se!Épp ma néztem az Alexandrában:sehol semmi!Jó jó tudom nem vagyunk világváros,de ez azért mégis csak tarthatatlan! :asit: