Szerző Téma: A Bosszú Angyalai  (Megtekintve 402386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #360 Dátum: 2007. Október 27. - 21:13:58 »
Szvsz a másik előnye a Civil Warnak az hogy felvonultatja az egész Marvel univerzumot.
Legfőképpen Am. Kapot. és Vasembert akik szinte ismeretlennek számítottak addig a napig
amíg a Káosz megjelent :oh:

Egyébként kiváncsi lennék hogy az új olvasók akik csak "ugy" megvették a BA kötetet
azoknak melyik szerplő volt a legszimpatikusabb :headscratch:
Lenne igény egy Kap vol. 5 kötetere? :-[ :roll:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #361 Dátum: 2007. Október 27. - 21:33:53 »
Vagy nyerjél te is egy Civil War TPB-t mint ahogy én tettem.
Tegyél fel egy kérdést a Teszt-topikban és ha eltalálom, akkor add oda. ;D

Lenne igény egy Kap vol. 5 kötetere? :-[ :roll:
Szerintem nem igazán. Sajnos annyira nem jó. Bár a 25-ös számot a gyűjteményembe tudnám, de azt sem azért mert olyan szenzációs a története. :-\

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #362 Dátum: 2007. Október 27. - 21:46:42 »
Én most majd a 34esre pályázom.Elvileg abban visszatér Kapi ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #363 Dátum: 2007. Október 27. - 21:54:37 »
De az már nem az eredeti Kapi lesz, hanem egy másik. Mindenesetre majd később biztosan sokat fog érni az a szám is. :)

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #364 Dátum: 2007. Október 27. - 21:58:56 »
Bizony, bizony nekem is azért kell pár példányban :hehe:
Amúgy nem lehetne szerintetek megpróbálkozni egy olyan válogatás féle kötettel(pl. Vertigo)
amiben Marvel hősök saját sorozataikben szerepelnek?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #365 Dátum: 2007. Október 27. - 22:22:38 »
Meglehetne, meg már volt rá példa (lásd Marvel Extra), de tudtommal nem szerepelt jól már régebben sem az. A Panini-t tudom idézni, ők mondták, hogy látszik, hogy nálunk sokan szeretik a Marvel képregényeket, de nem mindet egyformán. Ezért bukott meg az Ulti F4 és a Rozsomák. Pedig tényleg nagyon jó lenne egy olyan könyv, mint a Vertigo, 8) de én úgy látom, hogy az ilyen antológiák már nem mennek olyan jól hazánkban, sajnos. :(

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #366 Dátum: 2007. Október 27. - 22:39:16 »
a Marvel Extra viszont szvsz nem a címek között válogatott, hanem az egy jó történetek közti válogatás volt.
Vagy nem?
Én azért remélem hogy megismerkedhetünk más hősökkel is önálló kötetekben.
Nagyon jó lenne pl. a Hulk.A mostani történetei egyszerűen zseniálisak.
Csak valahogy az eszébe kellene jutatni az embereknek hogy ő is létezik.
Viszont ha azt vesszük nem hiszem hogy mindeki tudta azelött hogy van BA képregény is.
Mégis mennyire jól megy.......

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #367 Dátum: 2007. Október 27. - 22:54:48 »
Azért ez a Káosz teljesen más tészta. Lehet, hogy ha egy másik történettel jött volna ki Kaine, akkor nem biztos, hogy az ennyire ment volna. Hulknak én is örülnék, főleg a Planet Hulknak, de én erre még kisebb esélyt látok. Én azt sajnálom, hogy a kiadók nem próbálkoznak be új képregénnyel egy-egy mozifilm sikerét meglovagolva. Mert hát például az X-Mennél ezt meg lehetett volna játszani, vagy a Fantasztikus Négyesnél, vagy most a Transformersnél én megpróbáltam volna. Persze tudom, hogy kicsi a magyar piac és nehezen tud érvényesülni egy-két újabb könyv, de egy próbát megért volna. Igaz, nem látok bele, hogy ez hogyan is működik, így nem akarok okoskodni. A kisebb kiadóknak (mint a Kingpin is) persze nagy rizikó minden egyes kiadvány, de a nagyobbaknak (Semic, Panini) volna rá lehetősége, hogy bepróbálkozzanak valami újjal. Főleg a Paninit nem értem ilyen szinten, hiszen nekik még a jogdíjat sem olyan szinten kell fizetniük, mint mindenki másnak, ők könnyebben megtehetnék azt, hogy újjítsanak. Valahogy nem érzem bennük most azt a vállalkozó szellemet, mint amikor berobbantak a magyar piacra négy képregénnyel. Jó, az Ulti F4 és a Rozsomák bebukott, de akkor miért nem mondták azt, hogy "jó, ez nem jött be, de tegyünk egy próbát, jelentessünk megy egy New Avengers képregényt, vagy egy X-Ment, esetleg egy kicsit régebbivel próbálkozzunk ami talán jobban tetszene nekik". Szóval nehéz ügy ez.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #368 Dátum: 2007. Október 27. - 23:00:19 »
Azért ez a Káosz teljesen más tészta. Lehet, hogy ha egy másik történettel jött volna ki Kaine, akkor nem biztos, hogy az ennyire ment volna

Egyetértek. Én is úgy voltam hogy nem igazán érdekel a múltbéli Avengers. De ráakadtam az Oszolj ! -ra és pikk pakk elolvastam szinte minden honosított storyt.

Amúgy szerintem az Ultimates is menne  :D Annak tényleg igazi mai feelingje van és nagyon jó a story és a rajz.

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #369 Dátum: 2007. Október 27. - 23:21:11 »
Szerintem ha Kaine mondjuk nem a Káosszal kezdi akkor is lehetett volna ekkora sikere.
Itt szerintem az újdonságról van szó.Mert szerintem nem minden vevő ismerte korábban a BAt.
Kaine egy jó kis marketinget épített a kötet köré( hírdetés más lapokban,minőség...), ezzel már fél sikert elért.
SZVSZ.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #370 Dátum: 2007. Október 27. - 23:52:29 »
De ezeken fölösleges filózni, mert úgysem lesz új kiadvány. És szerintem meg ha a Panini mégis kijönne egy CW minivel, nem sokan vennék...szerintem sok olyan vásárló van még mindig, aki így vesz"mm..ez PÓkember, ezt megvesszük"...aztán kész. CW egyáltalán nem érdekelné.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #371 Dátum: 2007. Október 28. - 00:01:53 »
Azért van benne Póki  8)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #372 Dátum: 2007. Október 28. - 00:15:58 »
Én új kiadvány alatt nem feltétlenül a CW-re gondoltam. És pont az a baj, hogy nem igazán van választék. Meg kellene ismertetni az átlagolvasóval, hogy nem csak a Pókemberből áll a Marvel univerzum, hanem vannak más nagyon jó történetek is. Ebből a szempontból is örülök a BA könyvnek. Mert persze az internetes közösség jól ismeri a többi jó képregényt is a honosító oldalaknak köszönhetően, de a többség még azt sem tudja, hogy milyen más egyéb jó dolgok vannak.

csorbi

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 472
  • HUMANITY IS THE ENEMY!!!!
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #373 Dátum: 2007. Október 28. - 00:24:58 »
De ezeken fölösleges filózni, mert úgysem lesz új kiadvány. És szerintem meg ha a Panini mégis kijönne egy CW minivel, nem sokan vennék...szerintem sok olyan vásárló van még mindig, aki így vesz"mm..ez PÓkember, ezt megvesszük"...aztán kész. CW egyáltalán nem érdekelné.

Mekkora volt az esély hogy a BA kötet tetszik majd az embereknek?
Több mint a Vertigo(szvsz) de még mindig elenyésző százaláék volt az esélye a sikernek  :drying:
Meg Pókinak nincs benne nagyobb szerepe mint a CW miniben.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #374 Dátum: 2007. Október 28. - 10:11:13 »
Nagyon sok mindenkivel egyetértek.
Tényleg jó lenne, ha a nagyobb kiadók kipróbálnának legalább egy Amerikában jól menő képregényt, és akkor levonhatják, hogy: ,,na, mégis érdemes még valamivel próbálkozni" vagy ,,akkor marad a bevált".
Szerintem a kisebb kiadóknak ezek is segítenének, hogy tudják, kb. milyeneket kéne kiadni. És sajnos tényleg óriási rizikót vállalnak, ha Mo-n ismeretlen címeket adnak ki. Pl én se hittem volna, hogy meg fog jelenni a BA, alig ismerték (anno Marvel Extra, páran az internetről), és siker.
Nekem is van olyan ismerősöm, aki csak Pókembert vesz, de a BA-t is megvette, és a Hungarocomixon más, nem teljesen Pókit is akar venni (pl Balfékek szövetsége).

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #375 Dátum: 2007. Október 28. - 11:36:27 »
Én is gratulálok az óriási sikerhez.
De akkor mi lesz itt, amikor kijön a NA??
Semmi, mert annak egyúttal lesz konkurenciája is a MKSP személyében. :oh:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #376 Dátum: 2007. Október 28. - 12:38:05 »
Elvileg noivemberben jön a honi NA

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #377 Dátum: 2007. Október 28. - 18:35:37 »
Próbálok sorba menni és bocs előre, hogy megint rombolom itt a kedélyeket...
Az ASM-ben hülyeség volna átugrani a CW-s részeket. Egyetlen egy ponton van benne kavarás, amikor megelőzte egy időre az Amazing a főminit, a Póki-Vas bunyó környékén, az az egyetlen momentum, amikor magyarázni kell, hogy most akkor mi és miért volt. Egyébként meg - az elvileg jövő havi Gwenes összefoglalóhoz hasonlóan - egy egyoldalas irománnyal le lehet tudni a háttérinfókat.
A CW-t kiadni magában sajna hülyeség, mert ahhoz a neteseken kívül alig pár ember ismeri annyira a Marvel-univerzumot, hogy megértse. Ahhoz képest ez a BA-kötet teljesen átlátható. Ráadásul, mint írtam régebben, a CW fele önmagában lóg a levegőben. A Frontline szépen hangzik elméletben, gyakorlatban azonban nem hiszem, hogy bárki is megvenné.
A Panini indított négy sorozatot, abból kettő alaposan bebukott. Szerintetek egy olyan vállalat, ami gyakorlatilag ilyen-olyan szinten benne van az egész kontinens Merval-képregénykiadásaiban (akár csak a jogdíj erejéig), most fog tökölni egy ilyen pici piacon való kísérletezgetéssel, különböző kiadványok indításával, hogy melyik jön majd be? Dupláztak itt is (amivel kezdhettek is volna egyébként, mert mintha két jó nagy piacon, a briteknél és a franciáknl sem lennének szimpla kötetek, az angoloknál legalábbis tuti, de a frankoknál is az X-köteteket is kettesével-hatosával láttam a netes piacokon...) és hagyták a két legerősebbet. Majd ha iszonyatos profitot termelne a magyar piac, akkor talán gondolom ők is megfontolnák a bővítést, de erősen kétlem, hogy így állnánk jelenleg.
Az egyéb Marvel-kötetek azonban nem hangzanak akkora marhaságnak, most is egy erős best of kiadás folyik innen-onnan nagyon vegyesen, a BA is a jelek szerint nem sorozat lesz, hanem a két legütősebb és leghasználhatóbb sztori magyar kiadása, mert ebben lát kaine is annyi lehetőséget, hogy pénzt hozzon a kiadónak. Egy Hushhoz hasonló Planet Hulk-sorozat mondjuk akár talán még elképzelhető is lenne szerintem, mert odaát is jelenleg tombol a Hulk-láz, és a PH is egy egészen jól elhatárolódott egység, ami ráadásul belül is tömbökre van osztva, meg nem is olyan vészesen hosszú (leszámítva a túlzott előzményeket, de pl. az F4-est simán ki is lehet hagyni).

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #378 Dátum: 2007. Október 28. - 19:56:19 »
A Panini indított négy sorozatot, abból kettő alaposan bebukott. Szerintetek egy olyan vállalat, ami gyakorlatilag ilyen-olyan szinten benne van az egész kontinens Merval-képregénykiadásaiban (akár csak a jogdíj erejéig), most fog tökölni egy ilyen pici piacon való kísérletezgetéssel, különböző kiadványok indításával, hogy melyik jön majd be?
Ne érts félre, én úgy gondoltam, hogy még akkor, amikor megszűnt ek azok helyett csak egyet próbál, ha az sem, akkor slussz. Vagy valahogy az Ultimate Wart, az is lehetett volna egy próbálkozás, ha az se jött volna be, nem is mondanék semmit se. Amúgy tudtommal a Rozsomák nem szerepelt ,,olyan" rosszul, valahol azt olvastam, hogy nem volt nagyon lemaradva az X-mentől.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: A Bosszú Angyalai
« Válasz #379 Dátum: 2007. Október 28. - 21:05:33 »
Eleve se lenne értelme elkezdeni egy olyan történetet, ami tök brutál, ha előtte nincs kontraszt, vagyis lazább. Annyira nem ismert a Kapi.

-------------------

Közben megint léptem egyet előre az Alexandrában: már az 5. helyen van a BA, az Egyéb kategóriában, és van előttem egy nem képregény is, úgyhogy 3 manga után a BA a 4. képregény!  :D Kíváncsi leszek számokban ez mit jelent majd, mert egy lista azért mindig lehet csalóka. Megtudtam, hogy a Rejtőt is azért volt esélyem megelőzni, mert az már több hete van a listán, vagyis nem újdonság, míg a BA igen. De sebaj.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 28. - 21:35:19 írta kaine »