Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261653 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #840 Dátum: 2010. április 28. - 19:11:30 »
Lemaradtam róla, leszedték a videót.  :'( Mondjuk elvileg holnap megnézem a filmet, de azért valaki spoilerben leírhatná, hogy mi volt. Esetleg Thor és Am. Kap. ? :brow:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #841 Dátum: 2010. április 28. - 19:15:02 »
Nem.
Coulson ügynök, aki az első részben beszervezte Tony-t, az autójával a prérin száguld, majd megáll egy hatalmas kráternél, amelyet munkagépek vesznek körül. Felhívja Fury-t telefonon, annyit mond neki, hogy - Uram, megtaláltuk!, és a kráter mélyén láthatóvá válik Thor pörölye.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #842 Dátum: 2010. április 28. - 19:16:50 »
Király!!! ;D De ugye nem a szokásos szögeletes?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Vasember
« Válasz #843 Dátum: 2010. április 28. - 19:17:16 »
Nem.
Coulson ügynök, aki az első részben beszervezte Tony-t, az autójával a prérin száguld, majd megáll egy hatalmas kráternél, amelyet munkagépek vesznek körül. Felhívja Fury-t telefonon, annyit mond neki, hogy - Uram, megtaláltuk!, és a kráter mélyén láthatóvá válik Thor pörölye.

Hohó  :ohmy:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Vasember
« Válasz #844 Dátum: 2010. április 28. - 19:18:02 »
Király!!! ;D De ugye nem a szokásos szögeletes?
De igen.  :brow: A másik amúgyis gagyi.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #845 Dátum: 2010. április 28. - 19:19:02 »
Kár... Nah mind1 a lényeg, hogy jó legyen a film. :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Vasember
« Válasz #846 Dátum: 2010. április 28. - 19:21:01 »
Énis inkább a klasszikus szögletest látnám szívesebben képernyőn. Az amolyan igazi Thor-os, szerintem. :brow:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #848 Dátum: 2010. április 28. - 22:21:28 »
Köszi Ben! ;) Tényleg egy az egyben a képregényes klasszikus kinézetű. Mondjuk nekem még a kecskeszarvas concept a rúnákkal is jobban tetszett.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #849 Dátum: 2010. április 29. - 09:51:47 »
Na már csak estig kell várnom, és már látom is a Vasman 2-t. :oh:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vasember
« Válasz #850 Dátum: 2010. április 29. - 10:16:09 »
Nekem is csak estig kell várni. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #851 Dátum: 2010. április 29. - 14:54:19 »
Nekem holnap estig.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Vasember
« Válasz #852 Dátum: 2010. április 29. - 15:35:56 »
Vasemberről tudtok felrakni karakter kártyát ?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #853 Dátum: 2010. április 29. - 16:40:15 »
Micsodát?

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #854 Dátum: 2010. április 29. - 16:43:54 »
Ilyesmikre gondolsz? :headscratch: Mondjuk ezek még az első filmhez készültek.
http://www.scifihobby.com/products/marvel/ironman/?CFID=97170031&CFTOKEN=46653583

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #855 Dátum: 2010. április 29. - 17:52:05 »
Kaine!
Lehet, h már volt róla szó és alul tályékozott vagyok (ez mondjuk biztos)
Amikor felkérnek szakinak egy filmszinkronhoz akkor hogyan megy a munka? Én úgy képzelem el, hogy megkapod az angolnyelvű szövegkönyvet (mert gondolom az alapján fordítanak és nem hang után) és minden, ami képregényből van azt a magyar füzetekben megjelent kifelyezéseknek megfelelően fordítod, illetve ha van valami rejtett utalás, amit nem mindegy, hogy hogyan fordítanak, akkor te azt is észreveszed.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Vasember
« Válasz #856 Dátum: 2010. április 29. - 18:06:58 »
Hát nem így megy. Legalábbis Kaine eddigi beszámolói alapján. A fordítók néha belebotlanak egy-két dologba, amit nem tudnak hogyan fordítani, és olyankor kérdezik meg a szakértőt.

(És a tájékozott pontos j. :) )

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #857 Dátum: 2010. április 29. - 18:21:24 »
Hát nem így megy. Legalábbis Kaine eddigi beszámolói alapján. A fordítók néha belebotlanak egy-két dologba, amit nem tudnak hogyan fordítani, és olyankor kérdezik meg a szakértőt.

(És a tájékozott pontos j. :) )
kösz!
Ja és a jé betűk :) Nem mindíg arról van szó, hogy nem tudom, hogy kell írni valamit, mert azt megnézem a szótárban. Hanem olyan gyorsan gépelek, hogy fel sem tűnik mit írtam, szinte automatikusan írok 'ly'-ost mindenhova. Azt én sem értem, miért pont azt, ami egy betűvel hosszabb mint a sima 'j'. 3 nap folyamatos szakdogaíráson vagyok túl, úgyhogy nézzétek el :)
Az biztos, hogy ezután csak szövegbuborékba leszek hajlandó írni  ; :D   na meg ide afórumra ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #858 Dátum: 2010. április 29. - 19:52:39 »
Nah megjöttem a Vasember 2-ről. Hát nem volt rossz de az első rész nekem jobban tetszett. Választ kaptunk arra is miért szürkék ott a páncélrészek a Mark VI-on. Ugyanaz a jelenet volt a stáblista után amit Ben belinkelt, és feltűnően sokan maradtak megnézni, bár pársrác Hulkot várta. :) Ami legjobban kiverte nálam a biztosítékot az Rhodey szinkronhangja, egyáltalán nem illet hozzá ez a túl fiatalos, magas, gyerekes, nyeszleg hang. Viszont Justin Hammer hatalmas volt.  :brow: Sajnos az Avengers továbbra is Bosszúállók. :drying:
:spoiler:
Nos a filmben alig voltak helyszínek, kb. az egész Tony házában és az Expon zajlott. Stan Lee-nek alig volt szerepe, pár másodperce lehette látni, amíg kezet fogott Tonyval, de semmi érdekes, vagy vicces. Rengeteg poén volt, szerintem a filmben már túlságosan sok volt a poénos rész, még csata közben is, nem volt elég komoly , hogy bele lehessen élni magunkat. Hadigép és a 6. páncél nagyon durca lett. :brow: Láthattuk Thor pörölyét a végén, és benne volt Kapi szétkapott pajzsa, amit Tony fel is használt. ;D Nick Fury és a Fekete Özvegy is nagyon királyak voltak, és úgy tűnt, hogy nem nagyon akarják Tony-t a Bosszú Angyalaiba. Amin még kiakadtam, hogy Tony felfedezett egy új elemet egy makett alapján, és egy kicsi kis részekcskegyorsítóban létre is hozta. :stupid: Whiplash is osztotta, de a végén ő is kapott páncélt, kicsit már lenyúzott bőrnek hatott a nagyobb páncél az első rész Iron Mongere után.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #859 Dátum: 2010. április 29. - 22:08:00 »
Hát nem így megy. Legalábbis Kaine eddigi beszámolói alapján. A fordítók néha belebotlanak egy-két dologba, amit nem tudnak hogyan fordítani, és olyankor kérdezik meg a szakértőt.
Ez olyan filmeknél van így, amelyik nem volt önálló képregényben itthon, de a karakter már igen. Például Hulk, vagy F4, ilyesmik. Azoknál, amik mentek képregényben, azokhoz behívnak és együtt nézzük végig a filmet, miközben mikrofonon át mondják hozzá a fordítást. Ebből kell kiszűrnöm, ha valami nem jó. Összesen kétszer kaptam teljes forgató/szövegkönyvet, az X-Men 2-nél és az F4 2-nél.