Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 262234 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Vasember
« Válasz #960 Dátum: 2010. Május 07. - 13:09:06 »
Azért előbb elhiszem, hogy szabadesésben tök sötétben elkapja a sisakját, minthogy puszta kézzel kalapáccsal meg fogóval összehegeszt 20 perc alatt egy részecskegyorsítót.  ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #961 Dátum: 2010. Május 07. - 13:24:33 »
Azért előbb elhiszem, hogy szabadesésben tök sötétben elkapja a sisakját, minthogy puszta kézzel kalapáccsal meg fogóval összehegeszt 20 perc alatt egy részecskegyorsítót.  ;D
Nem kell elhinni semmit. Senki sem gondolta komolyan, hogy egy műhelyben, egyedül össze lehet rakni egy részecskegyorsítót. Vagy egy Vasember páncélt.
Az ARC reaktor is csak egy eszköz és mint ilyen sérülékeny. Gondolod hogy Tony mindössze csak egyet tart készenlétben abból, és nem egy egész készletet?
Nem erre gondoltam. Nyílván van több reaktor készleten, de ha Rod felvette a páncélt akkor a reaktornak van hely a páncélban is és nem csak Tony mellkasában lévőre csatlakozik rá a ruha amikor felveszi.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vasember
« Válasz #962 Dátum: 2010. Május 07. - 14:33:02 »
Be volt már építve a Mark II-es páncélba a reaktor, amikor Rhodes felvette. De ezt a kérdést én is feltettem, hogy miért tárolta Tony úgy a páncélokat, hogy már eleve legyen bennük reaktor.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #963 Dátum: 2010. Május 07. - 14:57:30 »
Be volt már építve a Mark II-es páncélba a reaktor, amikor Rhodes felvette. De ezt a kérdést én is feltettem, hogy miért tárolta Tony úgy a páncélokat, hogy már eleve legyen bennük reaktor.
Lehet, hogy már ők titokban tervezték, hogy Rod beugrik segíteni. Különben Jarvis sem adta volna csak úgy rá a cuccot. De lehet, hogy ennek csak a magas fokozatú katonai hozzáférése az oka. Vagy megmondta, hogy a főnök részeg és közveszélyes egy harci szerelésben és Jarvisz segített.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #964 Dátum: 2010. Május 07. - 22:15:01 »
Én azon agyaltam, hogy amikor Tony ruhában volt és arra vette rá a páncélt hirtelen a páncélban világított a reaktor, de a ruhán keresztül meg nem látszódott ( autóversenyes ruha, szmoking). Ez hogy lehetséges?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #965 Dátum: 2010. Május 08. - 09:38:43 »
Szerintem a 2-ben már mindegyik páncélban van külön is reaktor. Pl. a raktárban az összes világít, nem hiszem, hogyha Tony felkapja a Mark 4-et, elötte kiszedi belőle a rektort, mert úgyis van egy benne is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #966 Dátum: 2010. Május 08. - 10:15:18 »
A Vasember látványvilága és ami mögötte van

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #967 Dátum: 2010. Május 08. - 13:18:48 »
Hú, ez érdekes videó volt. Köszi, Ben. :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Vasember
« Válasz #968 Dátum: 2010. Május 08. - 13:20:02 »
Nagyon kemény,
vicces lehet úgy tenni, mintha ott lenne valami, vagy mintha megfogna az ember valamit, pedig csak azt majd jóval utánna számítógéppel teszik oda, ehez nagy színészi munka kell, hogy élethű legyen utánna ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #969 Dátum: 2010. Május 08. - 13:22:35 »
Ezért tart jó ideig leforgatni egy filmet. Mert többször újra kell venni a jeleneteket.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Vasember
« Válasz #970 Dátum: 2010. Május 08. - 13:24:38 »
Jahm hát gondolom, nem lehet egy egyszerű dolog rögtön elsőre jól elkapni a ritmusát az ilyen trükköknek.
Bár már az első részben is volt egypár ilyen jelenet szóval gondolom nem az újdonság erejéve lhatott ;)
 :ironman:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #971 Dátum: 2010. Május 08. - 13:26:08 »
Ja, és ahogy látom a jelenetek legalább háromnegyedében használtak trükköt, úgyhogy ez is nagy munka.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #972 Dátum: 2010. Május 08. - 13:29:59 »
Szerintem úgy tenni, mintha ott lenne valami, és úgy elvégezni az utómunkákat, hogy tökéletesen illeszkedjenek a színész mozdulataihoz, össze sem hasonlítható. Az utóbbi jóval bonyolultabb.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Vasember
« Válasz #973 Dátum: 2010. Május 08. - 13:31:48 »
Hát még szép, hogy az is bonyolult, nem mondtam hogy az gyerekjáték ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #974 Dátum: 2010. Május 08. - 14:59:35 »
A Gafieldben egyáltalán nem volt hihető hogy John a macskát fogja :)
Nagyon tetszettek a filmben ezek a minden üvegfelületbe beépített számítógépek. A beépített tükör a legjobban. És a hologramokat is megsokszorozták az 1. részhez képest.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #975 Dátum: 2010. Május 09. - 13:33:42 »
Hát még szép, hogy az is bonyolult, nem mondtam hogy az gyerekjáték ;)
Tudom, hogy nem erre étetted, de annyira találó. ;D
Szerintem eljátszani, hogy ott van valami, ami nincs, ez ponthogy gyerekjáték.
Mert ezt minden gyerek tudja, amikor játszanak, csak valamiért elfelejti felnőttkorára.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #976 Dátum: 2010. Május 09. - 13:36:35 »
Állítólag Spilberg maga kergette a színészeket a T-rex helyett :)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #977 Dátum: 2010. Május 09. - 13:49:42 »
Állítólag Spilberg maga kergette a színészeket a T-rex helyett :)
Az mekkora lehetett már! :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #978 Dátum: 2010. Május 09. - 13:58:05 »
Egyetértek. :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #979 Dátum: 2010. Május 09. - 14:50:09 »
Most jutott eszembe, hogy milyen szépen átvezették a Vasember 1 és 2 között a zöld turmixot :) Az első részben még csak azt fejezte ki, hogy a film elején még alkoholista , a végén meg már kötelsségtudó, megváltozott az életmódja is és egészséges turmixokat iszik pia helyett. A második részben, pedig már ugye előjött ez a palladium mérgezés és az életben maradásért issza.