Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261601 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1620 Dátum: 2013. április 25. - 18:17:19 »
Kösz a tippet Kaine, hogy  a stáblista végén van jelenet, akkor megvárom. Itt Zegen Viszont csak 14.20-kor van 2D vetítés, napjában egyszer, a többi 3D... :roll: (én nem szeretem a 3D-t)
Érdekes lesz látni Tonyt kicsit más beállításban, amennyire kivettem az előzetesből, most nem annyira playboy lesz, mint inkább bujkáló számkivetett.
Arra is kíváncsi vagyok, hogy Mandarin gyűrűinek van jelentősége, ereje, vagy csak dizájn.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 25. - 18:35:30 írta VTomi »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Vasember
« Válasz #1621 Dátum: 2013. április 25. - 20:13:40 »
No, irány a mozi:stark:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1622 Dátum: 2013. április 25. - 20:16:41 »
Paltrow meg is érdemli, elképesztő teljesítményt nyújt mind a négy filmben, nem tudom tudnék-e másik szuperhős barátnőt, aki ennyire szerves része a filmnek, ennyire magával ragadó a karaktere, és nem csak egy kötelező kellék.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Vasember
« Válasz #1623 Dátum: 2013. április 25. - 22:02:29 »
SPOILER MENTESEN:
A film állati jól sikerült. Shane Black hatása érezhető és jót tett a filmnek. A beszólások ütnek, és nagyon tetszett, hogy az előzetesek bármennyire spoileresnek is tűntek, - így utólag - nem voltak azok. Az első rész jó volt, a másodikat a SHIELD túlságosan tolakodó jelenléte ellenére is imádtam, de ez az harmadik rész üti mind a kettőt. A két főgenya (Mandarin és az AIM) pedig a legejobban eltalált filmes-képregény gonoszok a Joker óta. Ami még plusz pont, hogy Pepper is része valamennyire a történetnek, nem csak háttércica.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Vasember
« Válasz #1624 Dátum: 2013. április 25. - 22:59:10 »
Nekem is tetszett. Egyenlőre ennyi. Holnap 4-kor kelek,és szunditime van.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1625 Dátum: 2013. április 25. - 23:53:51 »
Szerintem viszont régóta nem volt ennyire kidolgozatlan nemezis. Joker óta azért volt egy Lokink és egy Bane-ünk is, az új főgenya sehol sincs hozzájuk képest. pepper viszont már a korábbi részekben is sokkal több szerepet kapott a megmentendő nőcske szerepénél.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1626 Dátum: 2013. április 26. - 00:42:58 »
Nekem elég vegyes érzéseim vannak. Ha önmagában nézem, mint film, egész jó volt és szórakoztató, bár közepesnél nem több. De ha figyelembe veszem, hogy milyen elemeket vettek át a képregényekből, akkor rengeteg elvesztegetett potenciál volt benne. A Mandarin valódi kiléte érdekes ötlet volt, de ezt eljátszhatták volna egy random terroristával is, nem Vasember egy ikonikus ellenségével. Értem, hogy le akarták rombolni a rasszista sztereotípiát, de így már egyáltalán nem is volt Mandarin számomra. Amennyire kreatív és időnként vicces volt, legalább akkora csalódás is. Pedig Kingsley hatalmasat alakított. De egy duplacsavarral mindent megbocsátottam volna, vagyis, ha kiderül, hogy a Mandarin tényleg gonosz és csak eljátssza, hogy egy színész. Na mindegy... Aztán... Az Extremis vírus végig jelen volt, de Tony be se adatja magának, mint a képregényben. Bár nem is lett volna szüksége rá, mert úgy tűnik, anélkül is tudja irányítani a páncélokat. De azért mégiscsak előhozták és a végére nem kezdtek vele semmit. Az Iron Patriot páncél is feleslegesen el lett használva, mindezt meg lehetett volna tenni War Machine névvel is. Én jobban örülnék, ha visszatérnének ahhoz a névhez és dizájnhoz. Rhodes nem Iron Patriot és soha nem is volt az, ne keverjük meg ennyire a dolgokat, ha még felesleges is.
Meg volt még pár dolog, ami zavart benne: Ha rendesen belegondolunk, a főellenségnek nem volt igazából különösebb motivációja. De komolyan: Mit akart elérni? Más: RDJ kevesebbet viselte a páncélt, mint Bale a Batman jelmezt a The Dark Knight Rises-ben, ami szintén nem volt túl sok. Jó ez a távirányítás, de azért szeretném érezni, hogy Tony is az akció része. Illetve a páncélok is hihetetlen könnyen amortizálódtak, főleg a végső jelenetben éreztem ezt. (Amúgy Igor pl. hogy került oda? Ő is tudott repülni? Vagy másik két páncél "cipelte"?) Az Avengers-ben pedig még Thorral szemben is bírta a strapát. Amúgy a páncél hadsereg bevetését nem volt túl logikus a végéig halogatni, ha már végig ott hevertek a spájzban. Ami pedig megbocsáthatatlan, a végén a tűzijáték. Na, annak aztán tényleg nem volt semmi értelme, engem kimondottan bosszantott.
Pozitívumok: Az alakítások nagyon jók voltak, nem is tudnék olyan színészt mondani, aki kicsit is rossz lett volna. Még a gyerek szereplő is kedvelhető volt, ami azért önmagában filmes bravúr. Persze maga az ötlet megintcsak klisé Na és hol volt az anyuka?, de jobban lett megoldva, mint egy Spielberg-filmben. Igaz, ez is főként Tony karakterének volt köszönhető. Amit fentebb írtam, hogy RDJ kevesebbet viseli a páncélt, mint Bale a denevérruhát, az igaz, de míg Bale számomra minden erőlködése ellenére unalmas alakítást nyújtott (ami talán a karakter hibája is), addig RDJ elviszi a hátán az egész filmet. Még úgy is öröm nézni a játékát, amikor nincs páncélban. Ráadásul neki sokkal jobban is áll ez, ellentétben pl. Pókemberrel, akinek az arcáról minden filmben leszakadt a fél maszk. A sztori egész jó volt. Nem világmegváltó, de teljesen korrektül felépítették, nem éreztem szétesettnek. Illetve a karakterek is mind megkapták a részüket. Pepper igaz, hogy nem csak a megmentendő áldozat szerepét töltötte be, de azért ez is benne volt, persze jóval többet tett, mint a Kristen-féle MJ, hogy a Pókemberes hasonlatnál maradjak. Ám nem éreztem többnek a szerepét a szokásos "tökös csajom van és meg tudja ő menteni magát" kliséknél, szerintem sokkal jobban is lehet árnyalni a női figurákat, látszik, hogy férfiak írták a sztorit. Na mindegy, megint kicsit a negatívumok felé sodródtam. A humor pedig végig el lett találva, egyik poént se éreztem különösebben erőltetettnek. Igaz, nagyon sokszor ellőtték azt, hogy Tony valami nagyon menő dolgot csinál, aztán hirtelen valami hülyeséggel poént csinálnak belőle. De még így is működött.
Szóval megvoltak benne a szokásos filmes hülyeségek is, de amúgy jó film, laikus haveroknak tuti ajánlani fogom, képregényesek viszont ne várjanak pontos adaptációt és akkor talán nem fognak olyan nagyot csalódni.
Összességében számomra szórakoztató, de csalódás is egyben.

Közben gondolkoztam azon is, hogy a Gyilkológép kötet annyira nem is lett volna rossz választás, ha a film tényleg az Extremist adaptálta volna, mert akár azIM3 folytatásaként is fel lehetne fogni, csak két változtatás nem stimmel: Az egyik, hogy Maya a filmben meghalt. De legalább a filmből így már lehet ismerni a karakterét és nem kell külön bemutatni. Azt leszámítva, hogy a végén mi történt vele, kb. ugyanaz volt a sztorija, mint a képregényben. A másik, hogy a filmben Tony nem adatta be magának a vírust, ez már zavaróbb, de erre is igaz, hogy a Vas3-ból legalább már lehet tudni, hogy mit is takar az Extremis.
Továbbá érdekes, hogy a film és a képregény végén is szerepelnek irányító nélküli páncélok, csak épp más szerepet töltenek be.
Szóval most azt mondanám, hogy tényleg nem is volt rossz választás az a történet.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1627 Dátum: 2013. április 26. - 02:39:22 »
Én is megnéztem a Vas ( avas  :hehe: ) 3-at. Vegyesek az érzéseim. A 2. résznél mindenképpen jobb lett, de az első szerintem nem múlja felül. Érdekes, hogy ott volt benne az agyatlan, szórakoztató látványorgia, akció, ugyanakkor érdekes gondolatokat vetett fel a mai világról és nem kis kis fricskát nyomott a militarista amerikai vezetés orra alá. Stan Lee cameoja megint hatalmasra sikeredett! ;D A gonoszoknál éreztem furcsaságot: Killian olyan volt, mint amilyennek Justin Hammernek kellett volna lennie a 2. részben. Mandarin viszont olyan volt, mint a 2. részbeli Hammer. Én is vártam volna a dupla csavart Mandarin részéről: vagy ő lett volna és a színészkedik, vagy az tényleg színész és Mandarin valaki egészen más, vagy csak a színész plasztikázták Mandarin formájúra és az eredeti Mandarint is Ben Kingsley játszotta volna. De sajnos nem így lett. Tetszett, hogy terrorista vezért csináltak Mandarinból, és, hogy egészen multikulti volt: kínai név és ruházat, frizura, arab kinézet, dél-amerikai gerilla stratégia. Az A.I.M. is olyan semmilyen szervezet volt, aki a vezetője nélkül nem megy semmire. A színészi játékok viszont erősek voltak végig, főleg Pepper tetszett most, a történetben is több szerepet kapott és jobb karaktert írtak neki. Örülök, hogy Happy karaktere is maradt, nagyon jó színt vitt az egészbe, főleg hosszú hajjal és körszakállal az elején. :hehe: Tök jó, hogy az előző rendező bevállalta ezt a szerepet. A kisgyereket kihagyhatták volna, nem sok vizet kavart. Talán az Indiana Jones 2. része óta nem szeretem az ilyen kisgyerek segítőket. Ami furcsa volt még, hogy erősen hajazott egy titkos ügynök filmre: Stark belopakodása birtokra, a kütyük, a végén visszanézős képek, szereplőbemutatás, na meg a főcím előtti zene.
Valahogy nem éreztem, hogy ez már a 2. fázis első, bevezető filmje lenne, inkább az első fázis epilógusa. Méltó lezárása volt a trilógiának, az első fázisnak. A végén lévő páncélfelrobbantás is ezt a lezárást erősíti. A stáblista utáni jelenet is viccesnek vicces, de inkább valami easter egget vártam volna, ami előre mutat. Mintha még nem tudnák, mi is legyen az Avengers 2.-ben.
Jól hallottam, hogy volt egy mondat, ami angol nyelven maradt?
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 26. - 02:46:21 írta Psycho »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1628 Dátum: 2013. április 26. - 07:57:29 »
Szerintem nagyon jó volt, humoros, merész és provokatív. Tuti, hogyha nem Shane Black rendezi a dolgot, nem lett volna ilyen, ezzel bizonyította, hogy még mindig ő a nagydumás akcióvigjátékok királya.
A másodiktól mindenképpen jobb, de más mint az első két rész. Pepper karakterét én viszont nem értem, mitöl ennyire népszerű, szerintem nem volt semmi fejlődés, vagy csavar, vagy aktív tevékenység benne.
Nekem ő az egyik legirritállóbb szuperhős barátnő, és csak egy hajszáll válassza el MJ-től.
A Mandarin valódi kiléte érdekes ötlet volt, de ezt eljátszhatták volna egy random terroristával is, nem Vasember egy ikonikus ellenségével.
És akkor ki vette volna komolyan? A csavar merészségéhez kellett minden. A karakter ismertsége, hogy ő a nagy nemezis, a híres színész, és a jól felépített kamu reklámkampány. Zseniális húzás volt, de ki fogja verni a bilit.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 26. - 08:18:50 írta Todd »

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Vasember
« Válasz #1629 Dátum: 2013. április 26. - 09:44:19 »
Szerintem viszont régóta nem volt ennyire kidolgozatlan nemezis. Joker óta azért volt egy Lokink és egy Bane-ünk is, az új főgenya sehol sincs hozzájuk képest.
Bane-t én nem tartom jól eltalált ellenfélnek, szerintem baromi erőltetett volt. Lokit nagyon jó volt, de ő inkább a körmönfont fajta, nem az a paráztató típus.
Mikor kisétáltunk a moziból, rengeteg embertől hallottam a kisvárosi bunyót emlegetni, hogy mennyire "fosatós" volt a csaj (és volt pár jól eltalált Így jártam anyátokkal -ba hajló poén: "igazi paraszeme volt a csajnak". A lényeg, hogy ezektől a katonáktól lehetett parázni, a megjelenésük is nagyon jól sikerült.
Én csak pár történetet olvastam a Mandarinnal, de azt kell mondanom, hogy ez a legjobb amit kihozhattak a karakteréből. Egyszerűen nem egy XXI. századi gonosz. A terrorista vonal még elfogadható volt, de amíg nem fedték fel  valóságot a kilétéről, nem estem tőle hasra. Oké, hogy képregény, de a Vasember -  az idegen invázió, Hulk és az asgardi istenek ellenére is - úgy ahogy törekszik a realitásoknál maradni. Ebbe egy gyűrűs, lepedőbe tekert keleti főgenya nem annyira néz ki egyenlő ellenfélnek.

A páncélrobbantás a végén nekem sem tetszett, de nem is idegesített túlságosan. Pepper pipa volt a film elejei páncélos ébresztőért, és hogy Tony éjjel-nappal a páncélokkal babrál, belefért, hogy Tony a maga extrém módján mutatja ki hogy ki az igazán fontos neki. Amúgy is egy hóbortos milliárdosról van szó.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #1630 Dátum: 2013. április 26. - 10:02:59 »
Mandarinból sokat ki lehet hozni, többet, mint hiszed. Ő igazából a Marvel-univerzum Kobra parancsnoka, csak nem idegbeteg, hanem végtelenül összeszedett. Ha nem lenne ott az AIM és a Hidra mint globális terrorszervezetek, a Mandarin lehetne az egyik legkomolyabb fenyegetés a világ stabilitására. Kicsit félúton van Apokalipszis és MODOK között.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1631 Dátum: 2013. április 26. - 11:49:55 »
A véleményeitek kb egybecsengenek az enyéimmel. Ez egy kőkemény Shane Black film, azért van benne kisgyerek meg Mandarin, és ezért tetszik jobban a kritikusoknak, kevésbé a rajongóknak.

Az új Vasember mozi pont azokat az attribútumokat tolja háttérbe, melyek miatt a szériát igazán szeretni lehetett, ugyanakkor sokakat éppen ezáltal nyerhet meg magának. A korábbiakkal ellentétben kevésbé működik Robert Downey Jr. egyszemélyes show-jaként, helyette sokkal többet vár a forgatókönyvtől – a kérdés, hogy mindez mennyire szerencsés egy olyan karakter esetében, aki korábban éppen karizmájával írta felül saját történeteit.

Folytatás itt:
http://prae.hu/prae/articles.php?aid=6133&cat=1

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1632 Dátum: 2013. április 26. - 12:22:14 »
Tegnap este én is megnéztem a filmet.

Hát akkor én is elkezdeném:

VÁOV!!! Nekem nagyon bejött, tényleg sokkal nagyobbat szólt, mint az első kettő. Legalábbis szerintem. De én ugyanígy vagyok a Batman szériával, meg a régi Pókkal. Mindben a 3. rész robbantotta a legnagyobbat. Visszatérve a Vasemberre. Engem nem zavart, hogy keveset volt rajta a páncél, sőt, mintha jobb is lett volna. Az első két részben szöges ellentéte a mostani 3-ban. Ugye addig játsza a milliárdos playboyt, meg a vagány srácot, ám itt megmutatja, hogy sebezhető, és gyenge. Ez szerintem hihetetlenül jól be lett mutatva. És a sérülékenysége is, ugyanis azt elfelejtjük, hogy a páncél mögött egy átlagos ember, akinek talán a szuper ereje az agya, amit jó célra használ fel. És hogy ugyanúgy törékeny, mint egy bármely más ember. Ezt is jól bemutatták, amikor rárobbantják a házát. Azért ott rezgett a léc rendesen. A pánikbetegsége is ezt a gyengeséget mutatja be, amiből aztán feláll, és az alapos K.O. után összeszedi magát. És itt láthatjuk Tonyt végre nem a sok luxus kacat között, hanem amikor tényleg a lim-lomokból kell összeraknia a páncélt, azt az egyet, amit magával vitt.

Ami a filmtörténetet, és a főgonoszt illeti. Nagyon jól át lettem verve, ugyanis a promóban nyomják, hogy Mandarin a fő-fő gonosz, ám a filmben kiderül, hogy csak egy színész. Ez nekem csalódás volt, mert nagyon úgy lett bemutatva, mintha ő lenne az atyaúristen a gonoszok között. És akkor jön a  fordulat, hogy kitalált, és amúgy az egész egy régóta érő személyes bosszúra ment ki. A végén pedig még nagyobb csalódottság volt, hogy felrobbantja a páncélokat. Persze megértem, hogy "Pepper vagy a páncél", de én nem tudnál megcsinálni már most se a saját alkotásaimmal, hogy csak úgy letöröljem a gépről, vagy felrobbantsam a gépemet. Ez szinte pont ugyanaz volt, mint a Batman3 végén. Eltűnik, aztán úgyis visszatér. (BA2)
Persze utána csinálhat páncélt újat, 50 milliónyit is, de azok már akkor sem leszenk ugyanazok, amiket legelsőre elkészített, és folyamatosan továbbfejlesztett.

A drámai rész is megvolt, amikor Pepper látszólag meghal, ám ott lehetett sejteni, hogy a teste befogadta az extremist, tehát az a kis meleg, amibe esik, nem árt neki. És így is lett, sőt kész nindzsaként tért vissza, és ütötte ki az egyik automata páncélt, majd az igazi főgenyát. A film vége kicsit olyan volt nekem, hogy nem lesz Vasember 4. Tehát egy olyan lezáró résznek tűnt, mint a Batman 3. Persze a végén kiírták, hogy visszatér, de azért akkor is.

Amit nem értettem, és szemet szúrt. Az 1-2-ben a páncélok elég merevek, ami a belebújást illeti. Tehát hogy ha belegondolunk külön gépekkel szerelte rá, és le magáról a korábbi páncélokat. A 3-ban meg a végén mindegyik páncélba csak simán bele tud bújni, mert az kinyílik hátul, vagy elöl. A "Vashazafi"  :hehe: sem volt ilyen, ha jól emlékszem. Persze itt nem gondolok az M42-re, mert azt eleve úgy készítette, tervezte, de a többi hogy lehetett ilyen, amikor azok a korábbi páncélok, és nem így voltak megtervezve, legyártva.

A végén a beszélgetésről annyit, hogy Gergő nagyon osztotta Tomit, talán túlságosan is, látszik, hogy nem képregényes a gyerek. Amíg Tomi próbált komolyan beszélni, Gergő elhülyéskedte az egészet. De emellett a beszélgetés tetszett, mondjuk én vártam free plakát osztást, hátha lesz, de nem volt. :( Ettől függetlenül maga a program teljes egészében tetszett.

SD. EJC.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Vasember
« Válasz #1633 Dátum: 2013. április 26. - 12:31:04 »
Mandarinból sokat ki lehet hozni, többet, mint hiszed. Ő igazából a Marvel-univerzum Kobra parancsnoka, csak nem idegbeteg, hanem végtelenül összeszedett. Ha nem lenne ott az AIM és a Hidra mint globális terrorszervezetek, a Mandarin lehetne az egyik legkomolyabb fenyegetés a világ stabilitására. Kicsit félúton van Apokalipszis és MODOK között.


Vicces,hogy a hősök többségének olyan nemezise van ami csak is és kizárólag az övé. Olyan ez mintha egy direkt szerződést írattak volna alá mindkét féllel ;D Ezt egyébként (és még sok mást) nem csípem a Marvelban! Az olyan ellenségek mint Fátum,Mandarin,Octopus lehetnének mindenki problémája és nem egy karakteré. Sokszor persze összefognak mint legutóbb az AvsX-ben stb,de végeredményben ez így még semmi.


Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1634 Dátum: 2013. április 26. - 12:55:30 »
Azért fátumot és a vezért fel tudnám hozni ellenpéldaként.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #1635 Dátum: 2013. április 26. - 12:58:16 »
Szerintem viszont régóta nem volt ennyire kidolgozatlan nemezis. Joker óta azért volt egy Lokink és egy Bane-ünk is, az új főgenya sehol sincs hozzájuk képest.
Loki oké, de Bane és a kidolgozottság? Mintapéldája volt a lapos, egysíkú gonoszoknak, nekem egy egész picit sem tetszett.
A Mandarin valódi kiléte érdekes ötlet volt, de ezt eljátszhatták volna egy random terroristával is, nem Vasember egy ikonikus ellenségével. Értem, hogy le akarták rombolni a rasszista sztereotípiát, de így már egyáltalán nem is volt Mandarin számomra. Amennyire kreatív és időnként vicces volt, legalább akkora csalódás is. Pedig Kingsley hatalmasat alakított. De egy duplacsavarral mindent megbocsátottam volna, vagyis, ha kiderül, hogy a Mandarin tényleg gonosz és csak eljátssza, hogy egy színész. Na mindegy... Aztán... Az Extremis vírus végig jelen volt, de Tony be se adatja magának, mint a képregényben. Bár nem is lett volna szüksége rá, mert úgy tűnik, anélkül is tudja irányítani a páncélokat. De azért mégiscsak előhozták és a végére nem kezdtek vele semmit. Az Iron Patriot páncél is feleslegesen el lett használva, mindezt meg lehetett volna tenni War Machine névvel is. Én jobban örülnék, ha visszatérnének ahhoz a névhez és dizájnhoz. Rhodes nem Iron Patriot és soha nem is volt az, ne keverjük meg ennyire a dolgokat, ha még felesleges is.
Ben Kingsley nem vállalta volna el a szerepet egyik esetben sem. Ha sima terrorista marad - egysíkú karakter -, vagy ha duplacsavar - túl sok, erőltetett csavar.
Itt Tonynak nem volt szüksége az Extremisre a képregénnyel ellentétben, épp az lett volna erőltetett, ha beadatja magának, nem?
Nem csinálhattak külön filmet a két páncélnak, szerintem nem gáz, hogy összerakták egy filmbe.


RDJ kevesebbet viselte a páncélt, mint Bale a Batman jelmezt a The Dark Knight Rises-ben, ami szintén nem volt túl sok. Amúgy Igor pl. hogy került oda? Ő is tudott repülni? Amúgy a páncél hadsereg bevetését nem volt túl logikus a végéig halogatni, ha már végig ott hevertek a spájzban.
Starknál-RDJ-nál épp erre volt kihegyezve a 3. rész. Ő olyan karakter, aki nemcsak hogy megállja a helyét a jelmez nélkül, de még jobb is úgy! Tök jót tett a filmnek, hogy sokat volt nélküle, szerintem. Igor miért ne tudna repülni? A gyenge pont a pince páncélok, én se értettem. Az elején még oké, hogy nem hívta őket, de a közepén nem annyira.

Az egyik, hogy Maya a filmben meghalt.
Valójában erre nincs bizonyítékunk.  ;)
Az A.I.M. is olyan semmilyen szervezet volt, aki a vezetője nélkül nem megy semmire.
Ez nem gáz, mert az AIM még a képregényen belül is viccnek számít, senki sem veszi őket komolyan.

Idézet
Jól hallottam, hogy volt egy mondat, ami angol nyelven maradt?
Szerintem nem...

Az 1-2-ben a páncélok elég merevek, ami a belebújást illeti. Tehát hogy ha belegondolunk külön gépekkel szerelte rá, és le magáról a korábbi páncélokat. A 3-ban meg a végén mindegyik páncélba csak simán bele tud bújni, mert az kinyílik hátul, vagy elöl. A "Vashazafi"  :hehe: sem volt ilyen, ha jól emlékszem. Persze itt nem gondolok az M42-re, mert azt eleve úgy készítette, tervezte, de a többi hogy lehetett ilyen, amikor azok a korábbi páncélok, és nem így voltak megtervezve, legyártva.
Érdekes, erre nem gondoltam, jó észrevétel. :)

A végén a beszélgetésről annyit, hogy Gergő nagyon osztotta Tomit, talán túlságosan is, látszik, hogy nem képregényes a gyerek.
Én nem éreztem így. Nem engem osztott, hanem vagy a képregényfilmeket, vagy általánosságban mindent. Kicsit túl laza a srác, de nem vagyunk egyformák.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 26. - 13:01:07 írta kaine »

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Vasember
« Válasz #1636 Dátum: 2013. április 26. - 13:01:57 »
Erről a premier utáni beszélgetésről nem készült felvétel?
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #1637 Dátum: 2013. április 26. - 13:02:24 »
De igen, csak nem tudjuk, ki csinálta. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1638 Dátum: 2013. április 26. - 13:38:16 »
A Mandarin valódi kiléte érdekes ötlet volt, de ezt eljátszhatták volna egy random terroristával is, nem Vasember egy ikonikus ellenségével.
És akkor ki vette volna komolyan? A csavar merészségéhez kellett minden. A karakter ismertsége, hogy ő a nagy nemezis, a híres színész, és a jól felépített kamu reklámkampány. Zseniális húzás volt, de ki fogja verni a bilit.

Aldrich Killian se egy nagy képregényes név, egy eredetileg zéró karaktert tettek meg így főgonosznak, mégis komolyan lehetett venni. A filmes Mandarinnak még a csavar felfedése előtt se volt igazán sok köze a figurához, szóval elő lehetett volna szedni az ő esetében is valami kevésbé ismertet. Ráadásul nagyjából ugyanezt a fordulatot használta Nolan Ra's és Bane esetében is, nem mintha azoknál jobban tetszett volna nekem. De pl. képzeld el ugyanezt Jokerrel. Annál azért már lenne nem kis felháborodás. De Mandarin még nem annyira ismert figura képregényes körökön kívül, ezért merték meglépni vele.

Itt Tonynak nem volt szüksége az Extremisre a képregénnyel ellentétben, épp az lett volna erőltetett, ha beadatja magának, nem?
Nem csinálhattak külön filmet a két páncélnak, szerintem nem gáz, hogy összerakták egy filmbe.

Na igen, de a MK-42 még a végén is épphogy fel tudott pattogni rá, nem tűnt még 100%-osnak, szóval lett volna mit fejleszteni. Sőt, a befejezés pont ellentétes volt az eredeti sztorival: Ahelyett, hogy méginkább eggyé vált volna a páncéllal, inkább felrobbantotta még a megmaradt páncélokat is. Ennek viszont nem sok értelmét látom, mert a film végén elég egyértelművé vált, hogy igenis, szüksége van a páncélokra, de ha nem is csak Pepper megmentéséhez, akkor egy esetleges New York invázió ellen, az Avengers végén ha ő nincs, akkor a földönkívüliek lerohanják a Földet. Persze lehet, hogy gyárt újakat, vagy megvannak a tervek, amik alapján rekonstruálni tudja őket, de annak a tűzijátéknak tényleg nem volt semmi értelme.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Vasember
« Válasz #1639 Dátum: 2013. április 26. - 14:10:10 »
A páncélrobbantás már csak azért is hülye húzás mert mi van akkor ha egyszer jön az Ultron és a vadi új technológiáját megfertőzi és ellene fordítja? ;D Pont mint az Age of Ultron-ban ahol a 30 évvel ezelőtti konzervben nyomja  :)