Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261654 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1640 Dátum: 2013. április 26. - 14:19:44 »
Az 1-2-ben a páncélok elég merevek, ami a belebújást illeti. Tehát hogy ha belegondolunk külön gépekkel szerelte rá, és le magáról a korábbi páncélokat. A 3-ban meg a végén mindegyik páncélba csak simán bele tud bújni, mert az kinyílik hátul, vagy elöl. A "Vashazafi"  :hehe: sem volt ilyen, ha jól emlékszem. Persze itt nem gondolok az M42-re, mert azt eleve úgy készítette, tervezte, de a többi hogy lehetett ilyen, amikor azok a korábbi páncélok, és nem így voltak megtervezve, legyártva.
A végső ahrcban csak a !2, az új páncélok, és az Iron-Patriot szerepelt.
Az Iron Patriotra szerintem csak az a magyarázat van, hogy át lett építve a két rész között, méghozzá az AIM tuningolta fel.
Nekem is feltünt, hogy Gergő picit furán viselkedett.
Nekem elsősorban a lelkesedése tetszik abban amit csinál, hogy látszik rajta, hogy élvezi. Amúgy tény, hogy kissé túl teátrális, már már ripacs, és most is sokat fészkelődött, pofákat vágott stb. mintha akarta volna játszani azt, ami a videókban működik, de így kissé természetellenes.
Szerintem nem kötekedésből ilyen, talán élőben kényelmetlenül érzi magát, nyilván fiatal még, és hamar igen nagy felhajtás lett körülötte.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 26. - 17:17:35 írta Todd »

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1641 Dátum: 2013. április 26. - 21:22:24 »
Mit mondott a Szirmai?

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Vasember
« Válasz #1642 Dátum: 2013. április 26. - 21:35:24 »
Semmit igazán csak adott esetben nem értettek egyet kérdésekkel, de én konkrétan nem éreztem feszültséget kettejük között, Tomi magabiztos határozott volt, míg Gergő rettenetesne teátrális és a különbségek érezhetőek voltka, személy szerint nekem ez érdekfeszítő volt mintsem frusztráló.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1643 Dátum: 2013. április 26. - 21:36:42 »
Nehéz lenne összefoglalni, de szombatra úgyis kijön a videó.
Amúgy abban amit mondott teljesen egyetértek vele. Nyilván a képregényhez nem ért annyira, de a filmről szerintem helyesek a meglátásai.
Röviden annyi, hogy ez egy Downey Junior film, amiben a karakter egészen másodlagos, mert ő viszi a showt, ezt viszont rohadt jól csinálja, és az egész pörgős humoros, tökös.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Vasember
« Válasz #1644 Dátum: 2013. április 27. - 00:12:39 »
Na, megnéztem én is a Vasember 3-at. :D Ráadásul ez volt ez első egész estés mozifilm, amit 3D-ben néztem. :)

Nos, maga a film tök jó volt, tetszett. :) A Vas 2-t magasan felülmúlta, számomra az a rész volt a széria leggyengébb darabja. Az új rész ellenben kimondottan szórakoztató és pörgős lett, talán ez a legviccesebb darabja a trilógiának, rengeteg jó poén van benne. Persze a pálmát ezúttal is Robert Downey Jr. vitte, aki zseniálisan játszott, talán még jobban mint a korábbi részekben, de ez lehet, hogy a forgatókönyvnek is köszönhető. Számomra itt volt a legjobb a karaktere. Nekem kimondottan tetszett, hogy keveset hordta a páncélt, sőt, tök jó volt, amikor civilben akciózott, már páncél nélkül is tökös csávó. :) Tetszett az is, hogy nyomott hagytak benne az Avengersben történtek - és még ezzel is poénkodtak. :) A kisgyerek tényleg jó sidekick volt, nem volt idegesítő. Az akciók nagyon jók voltak, ilyen szempontból is jó választás volt Shane Black. Nálam Favreau rendezéseiben az akciók voltak a gyengék. (Viszont örültem, hogy Favreau itt is elvállalta Happy szerepét.) Örültem annak is, hogy végre nem robotok/páncélok az ellenségek, hanem "mutánsok" vagy mik (először azt hittem, hogy valami űrlények). :) Mondjuk azt nem értettem, hogy az extremistől miért lesz mindenki lávaember, ezt megmagyarázhatták volna. Nem ismerem az extremis sztorit, de nekem is fura volt picit, hogy nem Stark használta az Extremis vírust, de végülis nem volt zavaró, hogy más megoldással irányította a páncélt. Viszont azt sajnáltam, hogy Peppert meggyógyította Tony, kár hogy nem hagyták meg szuperhősnőnek. :D És ha már szóba került: Gwyneth Palthrow gyönyörű, mint mindig, hihetetlen jól tartja magát a kora ellenére, és Downey-vel is nagyon passzolnak egymáshoz. A látvány nagyon jó volt, király volt egyszerre ennyi Vasember páncélt látni a vásznon. :oh: Nagyon tetszett, hogy mindegyik páncélba könnyen bele lehetett bújni (ez logikus is, hisz egy támadásnál általában nincs idő leszaladni az öltöztetőgéphez), illetve üresen is működtek. A film végén sajnáltam is, hogy minden páncél megsemmisült, bár egyrészt szép metafora volt, amivel Peppernek bizonyított, másrézt meg nem túl logikus döntés, tekintve, hogy bármikor jöhet egy újabb földönkívüli fenyegetettség. A film legtöbb vitát kiváltó húzása kétségkívül Mandarin kiherélése durva átírása volt, nekem igazából csak ezzel vannak felemás érzéseim. Eleve nem tetszett, hogy Mandarint sima terrorista vezérnek mutatták be és meglehetősen háttérbe szorították. Aztán jött a nagy csavar, hogy Mandarin csak egy színész, és Killian az igazi főgenya, ami egyszerre zseniális húzás és gáz is. Zseniális azért, mert terrosrista vezérnek nem volt nagy szám a figura, ez a csavar szimpatikusabbá tette a karakterét. Ugyanakkor gáz, mert így Mandarinból végképp magyar narancs lett, vagyis semmi köze nem maradt a képregényes karakterhez. (Plusz simán rá lehet fogni, hogy a B. Beginsből nyúlták az ötletet.) Úgyhogy részemről, ha negatívumot akarok keresni a filmben, akkor ez az. Mert én egy egészen más Mandarint vártam, egy olyat, aki a film ikonikus karaktere, főgonosza lesz. Mint a képregényekben Joker, vagy Lex Luthor, vagy Fátum doki. Vagy mint az SW-ből Darth Vader. Persze sejtem, hogy a laikusok miatt nem merték meglépni a gyűrűvel lövöldöző klasszikus Mandarint. Végülis viszonylag el tudtam fogadni, hogy egy realisztikus, leegyszerűsített Manndarint kaptunk, mert nem vagyok tősgyökeres Vasember fan, illetve Guy Pearce is kitűnően játszotta a főgenyát (na meg a színészes dolog poénos volt azért), de el tudom képzelni, hogy a hardcore Vasember fanok durván ki fognak akadni.
Így hirtelen ennyi jutott eszembe, a film összességében szórakoztató és izgalmas volt. Jobb, mint az előző részek, és egy ütősebb Mandarinnal még kiugróbb alkotás lehetett volna, de így is jó. A sok humor kárpótolt. :)

És a végére a kritika magáról a 3D-ről... Hát nem hiszem, hogy a többi filmnél is ezt fogom választani. :-\ Eleinte jópofa, de valóban elég hamar megszokja a szem. És amennyi plusz élményt ad a térhatással, azt sajnos lerontja az, hogy túl sötét a film, ez engem kifejezetten zavart, főleg az éjszakai jeleneteknél. Maga a térhatás jópofa, de nem sok jelenetben használták ki, nem nagyon kellett kapkodni az embernek a fejét, mintha kirepülne valami a vászonróll. Ráadásul a bunyóknál inkább zavaró volt a 3D, nehezebb volt követni a mozdulatokat, mintha 2D-ben néztem volna. Szóval nem voltam elájulva tőle... Az árához képest nem nyújt annyival jobb élményt. Plusz, volt egy apró kellemetlenség is, hogy mivel a lépcső melletti székre kaptam jegyet, a lépcsőszegély világító kék fénye tükröződött a szemüveglencse belső felén, belelógott a filmbe. Szerencsémre kapucnis pulcsi volt rajtam, így feltettem a kapucnit, ami árnyékolta a lencsét (reméltem, hogy a film alatt nem fog mászkálni a biztonságis nő a lépcsőkön és nem ragad ki, mint gyanús egyént :lol: ). Szóval így első alkalommal úgy éreztem, több a nyűg a 3D-vel, mint az élmény, inkább nézem világosabb és élénkebb színekkel a filmet 2D-ben, mint így, lesötétítve. (Egyébként érdekes, nem tudják megoldani, hogy a film 3D-ben is ugyanolyan világos legyen, mint 2D-ben?) Viszont utánanéztem, a kapott 3D szemüveg a mozin kívül sajnos használhatatlan. Pedig reméltem, hogy a neten találok majd hozzá 3D videókat, de azok más technikával készültek. Na mindegy, legalább ezt is kipróbáltam. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1645 Dátum: 2013. április 27. - 10:26:01 »
En meg pont a vas3 alatt jottem ra, hogy az en legnagyobb bajom azzal van, hogy nem lehet elforditani a fejedet vetites kozben, mert akkor elhomalyosul a kep. :D En viszont szeretem elforditgatni a fejemet.
:lol:

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Vasember
« Válasz #1646 Dátum: 2013. április 27. - 14:37:33 »
Tegnap én is láttam és két dolog spoilerentesen azért elég hihetetlen számomra. Az egyik hogy egy ekkora filmnél többszörös szinkron bakik vannak. A másik meg hogy minden fórum, csoport, közösségi oldal tele volt azzal hogy van stáblista utáni jelenet és nyolcan maradtunk bent a telt házas vetítés után megnézni. Igaz elég hosszú volt a stáblista de azért kárpótolt a jelenet. :)

Spoileresen:

Tipikusan egy olyan film, amit gyűlölök és imádok is egyben. Az extremis maga tetszett és az egész mandarinos szál is, nem érdekel mennyire volt elcsépelt szerint működött, vicces volt, csavar volt, jól átvertek a kampányban. Bejött. A kisgyerek szerintem baromi idegesítő volt, ahogy a rajongója is a TV kocsinál, a repülőből kidobós jelenet meg marha nagy hülyeség. Pepper meg ha ennyire profin irányítja az extremist, miért nem szabadult ki előtte már? És miét isteníti mindenki ezért a 2 perces akcióért?:D Deee amúgy az akciók adták, a film tudta hol a helye, a poénok többsége tényleg vicces volt. A páncél nélküli akciók pooont annyira voltak hihetőek, hogy nem zavarjon. (de csak pont) Az eleje a zenével elég nagy wtf, de a stáblista utáni jelenet valahogy kerekebbé tette az egészet és jobbá. A gonoszok menők voltak, főleg hogy értelmes indítéka és terve is volt. A vashazavit jól kezelték, bár a végén zúzhatott volna ő is egy kicsit többet. Szóval ezt még azért emészteni kell és megnézni többször.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1647 Dátum: 2013. április 27. - 21:01:26 »
Én és még néhány néző bent maradtunk, hogy megvárjuk a stáblista utáni jelenetet és a egy jó nagy részt átugrottak a szövegből és így  a zenéből is, gondolom, hogy kisöpörhessék a termet , szétkenhessék a kólát és ,hogy menjünk már. Szabad ilyet? mi van ha a zene érdekel? Azért is fizettem héj!
Amúgy a jelenet sajnos nem vetít előre semmit a 2. fázisból.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1648 Dátum: 2013. április 28. - 00:23:18 »
Tényleg, ezért ölni fogtok, de nekem nem esett le, hogy ki az a pszihológus akivel Tony beszél a stáblista utáni jelenetben?
SD. EJC.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1649 Dátum: 2013. április 28. - 03:43:48 »
Tényleg, ezért ölni fogtok, de nekem nem esett le, hogy ki az a pszihológus akivel Tony beszél a stáblista utáni jelenetben?

Dr. Robert Bruce Banner. Bár mint mondja is, neki nem a pszichológia a szakterülete. ;)

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1650 Dátum: 2013. április 28. - 09:45:18 »
Idézet
A gonoszok menők voltak, főleg hogy értelmes indítéka és terve is volt. [/spoiler]
Itt mire gondolsz? Szerintem épp hogy nagyon elnagyolt volt, nem is értettem, mit akar az pl az elnöktől.

Közben kikerült a szirmai videója is, ez most a gyengebbik munkái közé tartozik, látszik h nem szánt rá annyi időt, amit sajnálok, mert ki lehet hozni ebből a filmből sokkal többet is 3 (!) percnel. A montázs persze vicces. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1651 Dátum: 2013. április 28. - 10:47:13 »
A végső csatajelenet amúgy miért sötétben játszódik, amikor semmi nem látszik a páncélokból? így drámaibb?
És a Guy Pierce tetkói milyen gagyik voltak, ráadásul értelmetlen. vagy ezzel akarták kicsit "mandarinosabbá tenni"?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Vasember
« Válasz #1652 Dátum: 2013. április 28. - 13:23:21 »
Idézet
A gonoszok menők voltak, főleg hogy értelmes indítéka és terve is volt. [/spoiler]
Itt mire gondolsz? Szerintem épp hogy nagyon elnagyolt volt, nem is értettem, mit akar az pl az elnöktől.

Közben kikerült a szirmai videója is, ez most a gyengebbik munkái közé tartozik, látszik h nem szánt rá annyi időt, amit sajnálok, mert ki lehet hozni ebből a filmből sokkal többet is 3 (!) percnel. A montázs persze vicces. :)

Elmondja hogymeg akarja ölni mintha a mandarin végezte volna ki és a saját emberét odaültetni. Lehet itt az alelnökre célzott.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1653 Dátum: 2013. április 28. - 13:24:04 »
Szerintem épp hogy nagyon elnagyolt volt, nem is értettem, mit akar az pl az elnöktől.

Meg akarta ölni és ezt a Mandarinra fogni, hogy aztán megválasszák helyette az alelnököt, aki támogatta volna a kutatását a beteg kislánya miatt.

szerk.: Wiccan már megelőzött. ;)

A végső csatajelenet amúgy miért sötétben játszódik, amikor semmi nem látszik a páncélokból? így drámaibb?

Erre én is panaszkodtam, olyan tipikus, nehogy lehessen látni belőlük valamit. Különben ja, drámaibb, meg ugye sötétben kellett fellopakodniuk a hajóra, mert ugye luxus lett volna felvenni bármelyik páncélt, ami végig rendelkezésükre állt. Illetve a tűzijátékhoz is kellett, hogy sötét legyen.

És a Guy Pierce tetkói milyen gagyik voltak, ráadásul értelmetlen. vagy ezzel akarták kicsit "mandarinosabbá tenni"?

Igen, pont akkor szakadt le a felsőtestéről a ruha, amikor mondta is, hogy valójában ő a Mandarin.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1654 Dátum: 2013. április 28. - 13:57:31 »
Hát az nagyon "kemény" volt: ÉÉÉN VAGYOK A MANDARIIIN!!! És még tetkóm is van!  :roll:

Ez volt eddig Stan Lee leggyengébb cameoja. A Vas1-2-ben az volt a különleges, hogy valós személyek bőrébe bújtatták, ettől volt jobb, mint az eddigi sima kis feltűnések, amikor egyszerűen ott van a háttérben. Először persze ez is poén volt, de ellaposodott és jópofa volt a Vasemernek ez az újítása.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 28. - 14:33:21 írta VTomi »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Vasember
« Válasz #1655 Dátum: 2013. április 28. - 14:48:02 »
2 dolog ami feltűnt a Vas 1 és a Vas 3-ban.
Az egyik hogy a Vas 1 -ben a fickó aki segít a páncél készítésben.(Jenszen) aki elárulja Stark-nak hogy korábban már találkoztak Bern,Svájc-ban. És tényleg.
Bírom az ilyesmit.  :oh:
A másik dolog ami feltűnt a szimbólum amit Mandarin használ a tévés felszólalásokban. Na,lehet tippelni milyen zászló van a háttérben Tony elfogásakor a barlangban ? Bezony,ugyanaz.
Ide nekem egy No Prize-t,de ízibe. :brow:



Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1656 Dátum: 2013. április 28. - 14:49:02 »
Dr. Robert Bruce Banner. Bár mint mondja is, neki nem a pszichológia a szakterülete. ;)

Oh. De nem ugyanez a színész játszott a Bosszúállókba, nem? Akkor csak beugrott volna.
SD. EJC.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1657 Dátum: 2013. április 28. - 14:54:15 »
Ugyanaz a színész volt.
Mero: ezek egyértelmű utalások voltak, nem rejtettek. :)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Vasember
« Válasz #1658 Dátum: 2013. április 28. - 15:03:25 »
Az elsőben Én is biztos vagyok,csak tök jó hogy megcsináltak a flashback-ban.
A szimbólum viszont mire utalás ?  :headscratch:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Vasember
« Válasz #1659 Dátum: 2013. április 28. - 15:06:56 »
Szerintem épp hogy nagyon elnagyolt volt, nem is értettem, mit akar az pl az elnöktől.
A többiek már kifejtették, de valóban, Killian lényegében világuralmat akart (mint a legtöbb sablonos főgonosz), szóval nem volt semmi új a karakterében. De engem ez nem nagyon zavart, mert egyrészt Pearce jól játszott, másrészt meg én végig úgy éreztem, hogy ez a film elsősorban Starkról szól, és a főgenyák meg a világmegmentés csak úgy mellékesen vannak a filmben. Viszont azt nevetségesnek tartottam, hogy Killian rosszfiúvá válásának eredetét arra vezették vissza, hogy x évvel ezelőtt Stark nem ment fel a tetőre... Amúgy Mandarin karakterét is csak az a bizonyos csavar dobta fel, különben ő is megmaradt volna sablonos terroristavezérnek, kvázi mint egy Bin Laden pótlék.

És hogy miért csak az utolsó pillanatban hívták a páncélokat: szerintem azért, mert azokat Tony amolyan titkos fegyvernek szánta, és igazából egy újabb földönkívüli invázió elleni védekezésre tartogatta őket. Csak aztán a kikötőben belátta, hogy egy páncéllal nem bírja legyűrni az extremis mutánsokat, ezért "söpörte ki a borospincét".
Egyébként nekem az jutott eszembe, hogy bár megsemmisítette a páncélokat, ne feledjétek, hogy Tonynak igazából van egy második főhadiszállása is, a Stark torony. Ki tudja hány páncélt dugott el oda is.  :brow:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.