Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261622 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1660 Dátum: 2013. április 28. - 15:30:15 »
Az elsőben Én is biztos vagyok,csak tök jó hogy megcsináltak a flashback-ban.
A szimbólum viszont mire utalás ?  :headscratch:
A tíz kör a kardok körül: a  Tíz Gyűrű  terror szervezet, vagy mi, amit az első részben emlegettek és Mandarin tíz gyűrűjére utaltak vele. A 3. részben a "főnök" is megjelent.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1661 Dátum: 2013. április 28. - 15:32:53 »
És hogy miért csak az utolsó pillanatban hívták a páncélokat: szerintem azért, mert azokat Tony amolyan titkos fegyvernek szánta, és igazából egy újabb földönkívüli invázió elleni védekezésre tartogatta őket. Csak aztán a kikötőben belátta, hogy egy páncéllal nem bírja legyűrni az extremis mutánsokat, ezért "söpörte ki a borospincét".

Na jó, de egyrészt ha arra tartogatta, akkor megintcsak sok értelme volt a végén mindet felrobbantani. :nemtudom: Másrészt, bőven elég lett volna akkor két páncélt elhoznia onnan, egyet magának, egyet meg Rhodey-nak (biztos át tudta volna állítani, hogy ő is hordhassa). Így legalább kaptunk volna egy újabb War Machine páncélt is és lezárhatták volna az Iron Patriot szálat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Vasember
« Válasz #1662 Dátum: 2013. április 28. - 15:38:02 »
A tíz kör a kardok körül: a  Tíz Gyűrű  terror szervezet, vagy mi, amit az első részben emlegettek és Mandarin tíz gyűrűjére utaltak vele. A 3. részben a "főnök" is megjelent.
Ne vedd már el az illúziót Merótól, hogy végre talált valamit.  ;)

Ügyes vagy, Mero. Majd a legközelebbi börzén ezért megsimogatom a buksidat.  ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1663 Dátum: 2013. április 28. - 15:39:52 »
Az elsőben Én is biztos vagyok,csak tök jó hogy megcsináltak a flashback-ban.
A szimbólum viszont mire utalás ?  :headscratch:
A tíz kör a kardok körül: a  Tíz Gyűrű  terror szervezet, vagy mi, amit az első részben emlegettek és Mandarin tíz gyűrűjére utaltak vele. A 3. részben a "főnök" is megjelent.
Ez nem egy No Price. Egyértelmű volt. Amúgy ebből arra következtetek, hogy Killian felhasználta az első részben szétzúzott Tíz gyűrű nevét, mintha még miníg létezne, ezzel is hitelesebbé téve az ál Mandarint.

És hogy miért csak az utolsó pillanatban hívták a páncélokat: szerintem azért, mert azokat Tony amolyan titkos fegyvernek szánta, és igazából egy újabb földönkívüli invázió elleni védekezésre tartogatta őket. Csak aztán a kikötőben belátta, hogy egy páncéllal nem bírja legyűrni az extremis mutánsokat, ezért "söpörte ki a borospincét".

Na jó, de egyrészt ha arra tartogatta, akkor megintcsak sok értelme volt a végén mindet felrobbantani. :nemtudom: Másrészt, bőven elég lett volna akkor két páncélt elhoznia onnan, egyet magának, egyet meg Rhodey-nak (biztos át tudta volna állítani, hogy ő is hordhassa). Így legalább kaptunk volna egy újabb War Machine páncélt is és lezárhatták volna az Iron Patriot szálat.
Ez azért történt így, hogy látványos legyen a végső csata egy rakás robotpáncél felvonultatásával, és hogy a folytatásban ne tegyenek fel olyan kérdéseket, hogy miért nem hívja a páncélhadseregét segítségül.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Vasember
« Válasz #1664 Dátum: 2013. április 28. - 16:43:13 »
Nah én is láttam a filmet, nem voltam eldobódva tőle, de azért jó folytatásnak tartom. Főleg Krizli véleménye áll hozzám a legközelebb. Érdekes, hogy annak ellenére, hogy a Marvel kezében van a stúdió, mégis átírják nézőbarátra a történeteket.
A Vége jelenet nekem tetszett, megmagyarázta, hogy Tony miért narráljat magát sokszor a filmben, de előre nem vetített semmit, mint az az eddigi zárójelenetek tették :/
Sok dolog volt benne ami tetszett de sok ami nem, lehet azért mert nem ismerem teljes mértékben Mandarint, de főképp az Extremis képregény történetét.
Ezeket közép hosszan valaki magyarul össze tudja nekem foglalni? Hogy Mandarin ki a képregényben, szerepel e ebben a történetben alapból, illetve magáról az Extremisről, hogy pontosan miről szólt a történet ezek a karakterek szerepelnek e benne akik a filmben is, vannak e benne ugyan ilyen lángoló emberek stb.
Köszönöm!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1665 Dátum: 2013. április 28. - 17:42:38 »
Apropó lángoló emberek. Ha a cucc meggyógyítja az embereket és visszanő tőle a csaj karja, akkor miért nem gyógyult meg a sebhely az arcán?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Vasember
« Válasz #1666 Dátum: 2013. április 28. - 17:42:51 »
Ügyes vagy, Mero. Majd a legközelebbi börzén ezért megsimogatom a buksidat.  ;D
:nyalis:  ;D
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1667 Dátum: 2013. április 28. - 19:13:22 »
Ez az extremises csávó akkor sincs kidolgozva. Két mondatot nem tudnék mondani arról, amit megtudtunk róla. Rebeca Hall meg a másik, egyszerűen mindketten annyira kevés játékidőt kapnak, hogy az hiányérzetet szül. Ha visszaemlékeztek a korábbi részekre, ennél minden ellenség több teret kapott.


A végső csatajelenet amúgy miért sötétben játszódik, amikor semmi nem látszik a páncélokból? így drámaibb?
Erre én is panaszkodtam, olyan tipikus, nehogy lehessen látni belőlük valamit. Különben ja, drámaibb, meg ugye sötétben kellett fellopakodniuk a hajóra, mert ugye luxus lett volna felvenni bármelyik páncélt, ami végig rendelkezésükre állt. Illetve a tűzijátékhoz is kellett, hogy sötét legyen.
A vasember 2 fináléja is sötétben játszódott, ennek ellenére mindent lehetett látni. Sőt az első rész is sötétben volt. A vas3 fináléja azért olyan lapos, amilyen, mert 1 nincs benne semmi ötlet, 2 nincs benne fokozás 3 egy nyamvad B-filmes helyen játszódik az egész.




Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Vasember
« Válasz #1668 Dátum: 2013. április 28. - 19:49:54 »
És a Guy Pierce tetkói milyen gagyik voltak
Nekem Iron Fist ugrott be róla elsőre :)

A kisgyerek szerintem baromi idegesítő volt, ahogy a rajongója is a TV kocsinál, a repülőből kidobós jelenet meg marha nagy hülyeség.
A gyerek szerintem is idegesítő volt kicsit. Pont az a tipikus rossz szerepmegírás, hogy tök felnőttesen beszél, és gondolkodik és reagál mindenre. Nem értem Szirmainak mér jött be. Viszont a rajongójával nem volt bajom. Te hogy reagálnád le, ha a kocsidba találnád Downey-t? :D

Pepper meg ha ennyire profin irányítja az extremist, miért nem szabadult ki előtte már? És miét isteníti mindenki ezért a 2 perces akcióért?:D
Istenítik? Mármint mikor az igazi mandarint veri szét? Mert az szerintem halál eröltetett volt.

De amúgy a film ÁLLATI KIRÁLYSÁG! Tényleg a legizgalmasabb az össz közül.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 28. - 20:25:12 írta Sullkrisz »
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Vasember
« Válasz #1669 Dátum: 2013. április 28. - 22:18:59 »
Nem tudom hogy reagálnám le, lehet hogy én is idegesítően viselkednék. :D Igen azért istenítik és jelentik ki hogy nem tipikus szuperhős barátnő. Pedig az.

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Vasember
« Válasz #1670 Dátum: 2013. április 28. - 22:36:22 »
Nem tudom hogy reagálnám le, lehet hogy én is idegesítően viselkednék. :D Igen azért istenítik és jelentik ki hogy nem tipikus szuperhős barátnő. Pedig az.
Nekem erőltetettnek tűnt, hogy egy tényleg intelligens, okos, úrinő ugy kezd verekedni, mint egy... Nem is tudom mi...  Mégha ezt az a szer is okozta.
Nem tetszett
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 28. - 22:42:36 írta Sullkrisz »
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1671 Dátum: 2013. április 28. - 23:00:45 »
Madarint hogy is intézték el? mert a robbantás nem hatott rá, aztán Pepper fejbe rúgta és ez készítette ki? vagy csak én nem m elékszem? :headscratch:



A végső csatajelenet amúgy miért sötétben játszódik, amikor semmi nem látszik a páncélokból? így drámaibb?
Erre én is panaszkodtam, olyan tipikus, nehogy lehessen látni belőlük valamit. Különben ja, drámaibb, meg ugye sötétben kellett fellopakodniuk a hajóra, mert ugye luxus lett volna felvenni bármelyik páncélt, ami végig rendelkezésükre állt. Illetve a tűzijátékhoz is kellett, hogy sötét legyen.
A vasember 2 fináléja is sötétben játszódott, ennek ellenére mindent lehetett látni. Sőt az első rész is sötétben volt. A vas3 fináléja azért olyan lapos, amilyen, mert 1 nincs benne semmi ötlet, 2 nincs benne fokozás 3 egy nyamvad B-filmes helyen játszódik az egész.

Ez is biztos így van, de az elsőben egy ellenfél volt, a másodikban, meg majdnem egyforma robotok, akiket  bemutattak a színpadon csata előtt, itt meg egy csomó különböző vasember páncél, amiket mindenki szívesen megcsodált volna egyesével is.
-----------
Amúgy volt gy fekete páncél is, ami pont úgy jött szét darabokra és állt össze, mint az elvileg legfejlettebb prototípus, az M42. :headscratch: Hogy van ez akkor?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1672 Dátum: 2013. április 28. - 23:06:42 »
Madarint hogy is intézték el? mert a robbantás nem hatott rá, aztán Pepper fejbe rúgta és ez készítette ki? vagy csak én nem m elékszem? :headscratch:

Az nem Mandarin volt, hanem Killian. Mandarin nem más volt , mint a színész. Killian meg az, aki kitalálta Mandarin karakterét. Pepper egy rakétát rúgott oda Killian fejéhez, amit felrobbantott közvetlenül a feje előtt a Vasember kesztyű sugarával.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1673 Dátum: 2013. április 28. - 23:27:36 »
Ja igen a rakéta! El is felejtettem. A páncélrobbantás emlékezetesebb volt, kár, hogy nem az vált be...

Az nem Mandarin volt, hanem Killian. Mandarin nem más volt , mint a színész. Killian meg az, aki kitalálta Mandarin karakterét.
Ezt tisztelettel cáfolnám, ugyanis nem emlékszel, hogy azt mondta?:
ÉÉÉN VAGYOK A MANDARIIIN!!! MINDIG IS ÉN VOLTAM!!! És még tetkóm is van!  :roll:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1674 Dátum: 2013. április 28. - 23:40:31 »
Szerintem azt csak úgy értette, hogy ő áll az egész mögött, ő találta ki. Még csak nem is hasonlít képregényes megfelelőjére, semennyire. Ben Kingsley által megformált karakter viszont nyomokban azért Mandarint is tartalmazott.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Vasember
« Válasz #1675 Dátum: 2013. április 28. - 23:53:15 »
Pepper egy rakétát rúgott oda Killian fejéhez, amit felrobbantott közvetlenül a feje előtt a Vasember kesztyű sugarával.
Mondjuk azt én sem értem, hogy ha a páncélban felrobbantást túlélte Killian, akkor a feje előtt felrobbanó rakéta miért ölte meg? Addigra már "kifáradt" a szervezetében levő extremis? Az a baj, hogy az extremis működését egyáltalán nem magyarázták el a filmben.
Egyébként szerintem a 3. rész fináléja volt a leglátványosabb, és a 2. részé a leggyengébb.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1676 Dátum: 2013. április 29. - 11:52:48 »
Szerintem azt csak úgy értette, hogy ő áll az egész mögött, ő találta ki. Még csak nem is hasonlít képregényes megfelelőjére, semennyire. Ben Kingsley által megformált karakter viszont nyomokban azért Mandarint is tartalmazott.
Sztem, az, hogy a képregényben hogy van, már nem mérvadó azután a bizonyos fordulat után, amit csináltak.
Ha csupán a filmet nézzük, akkor én arra hajlok, hogy Killian úgy értette, ő Mandarin és csak a keleties tetkói miatt gondolom, hogy inkább ez a variáció a valószínű, mert különben nem lenne értelme,a  tetoválásnak.

Amúgy nekem nagyon tetszett ez a Mandarin dizájn. Ahogy a keleties mese szerű figurát és a mai keleti terrorista dizájnt ötvözték a megjelenésében. Terepgatya és selyemköntös. Nagyon jól nézett ki, és elég para is volt. Sajnáltam, hogy végül nem ő lett a főgonosz. És nem is biztos, hogy baj, hogy csak ember és nem tud harcolni vele. Lex Luthor is ellenfele Supermannek, pedig nem erős. Hanem okos.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1677 Dátum: 2013. április 29. - 18:19:31 »
Nekem erőltetettnek tűnt, hogy egy tényleg intelligens, okos, úrinő ugy kezd verekedni, mint egy... Nem is tudom mi...  Mégha ezt az a szer is okozta.
Nem tetszett
Én spec azért "istenítem", mert ez a verekedés távol állt tőle. Mindig az volt, hogy Pepper a kis törékeny, egyetlen, ám most szinte természetellenesen fordult a karaktere, és szinte már már kijárt neki, hogy megmutassa, nem egy Kristen Dunst, akit mindig elrabolnak, és csak sikítani tud.
SD. EJC.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1678 Dátum: 2013. április 29. - 18:20:18 »
Ez most jutott eszembe: Ha Stark leállt a fegyver gyártással, akkor mivel foglalkozik a cége? Mert ez nekem nem derült ki.
SD. EJC.

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Vasember
« Válasz #1679 Dátum: 2013. április 29. - 18:54:08 »
Nekem erőltetettnek tűnt, hogy egy tényleg intelligens, okos, úrinő ugy kezd verekedni, mint egy... Nem is tudom mi...  Mégha ezt az a szer is okozta.
Nem tetszett
Én spec azért "istenítem", mert ez a verekedés távol állt tőle. Mindig az volt, hogy Pepper a kis törékeny, egyetlen, ám most szinte természetellenesen fordult a karaktere, és szinte már már kijárt neki, hogy megmutassa, nem egy Kristen Dunst, akit mindig elrabolnak, és csak sikítani tud.
Nálam nem lett ettől a kis jelenettől vagányabb lány, hanem inkább lerombolta a róla alkotott képem. Eddig sem ismertem sikoltozó törékeny gyenge nőnek (hisz az első részben rengeteget segített Tonynak amivel magát is bajba sodorta, és az undorító gennyes kábeleket  is elviselte, mikor Tonynak elektromágnest kellett cserélnie a mellkasában :) ), inkább intelligens és többet ésszel mint erővel típusnak.
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"