Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261650 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1680 Dátum: 2013. április 29. - 19:07:32 »
Az nem genny, hanem szervetlen folyadék, a szerkezet része. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #1681 Dátum: 2013. április 29. - 19:16:51 »
Ez most jutott eszembe: Ha Stark leállt a fegyver gyártással, akkor mivel foglalkozik a cége? Mert ez nekem nem derült ki.
Mivel feltételezésem szerint a képregényt követik, így: telekommunikációval, számítógép-alkatrészekkel, laborfelszereléssel és fogyasztói elektronikával.

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Vasember
« Válasz #1682 Dátum: 2013. április 29. - 20:27:03 »
Az nem genny, hanem szervetlen folyadék, a szerkezet része. :D
Tudom, ezért írtam így előbb; "Nekem erőltetettnek tűnt, hogy egy tényleg intelligens, okos, úrinő ugy kezd verekedni, mint egy... Nem is tudom mi...  Mégha ezt az a szer is okozta"
:D
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1683 Dátum: 2013. április 29. - 21:39:34 »

Sztem, az, hogy a képregényben hogy van, már nem mérvadó azután a bizonyos fordulat után, amit csináltak.
Ha csupán a filmet nézzük, akkor én arra hajlok, hogy Killian úgy értette, ő Mandarin és csak a keleties tetkói miatt gondolom, hogy inkább ez a variáció a valószínű, mert különben nem lenne értelme,a  tetoválásnak.

Amúgy nekem nagyon tetszett ez a Mandarin dizájn. Ahogy a keleties mese szerű figurát és a mai keleti terrorista dizájnt ötvözték a megjelenésében. Terepgatya és selyemköntös. Nagyon jól nézett ki, és elég para is volt. Sajnáltam, hogy végül nem ő lett a főgonosz. És nem is biztos, hogy baj, hogy csak ember és nem tud harcolni vele. Lex Luthor is ellenfele Supermannek, pedig nem erős. Hanem okos.

Hát jó, ebben nem fogunk megegyezni, máshogy látjuk. :)

De Mandarin dizájnja tényleg állati lett! :oh: A terepmintás nadrág nagyon eltalált dolog. Elnéztem volna még főgonoszként.

Pepper verekedése tényleg nagy hülyeség volt, hogy hirtelen ennyire képzett és gyors lett, de ezt még el lehetett viselni a film velejárójaként. Több ilyen kis "baki" volt a filmben.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Vasember
« Válasz #1684 Dátum: 2013. április 30. - 10:28:52 »
Nekem erőltetettnek tűnt, hogy egy tényleg intelligens, okos, úrinő ugy kezd verekedni, mint egy... Nem is tudom mi...  Mégha ezt az a szer is okozta.
Nem tetszett
Én spec azért "istenítem", mert ez a verekedés távol állt tőle. Mindig az volt, hogy Pepper a kis törékeny, egyetlen, ám most szinte természetellenesen fordult a karaktere, és szinte már már kijárt neki, hogy megmutassa, nem egy Kristen Dunst, akit mindig elrabolnak, és csak sikítani tud.
nekem sem tetszett ez az átváltozás, de Pepper szerintem már a korábbi részekben is köröket vert a szuperhős barátnőkre.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1685 Dátum: 2013. április 30. - 20:57:57 »
Valamit nem értek:)
Tony folyamatosan fejleszti a páncélok felvehetőségét.
-Először a gép adja rá,
-aztán a táskapáncél,
-majd az Avengerses gardróbszekrény már magától odamegy és ráépül.
-Innen továbblépés a 42-es, ami darabokban repül oda. De már a 42-előtt létrehozta a kinyílós páncélokat...
Akkor meg mi értelem a 42-esnek?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1686 Dátum: 2013. április 30. - 21:05:50 »
Szerintem nem biztos, hogy a 42-nél ez volt a legnagyobb újítás Tomi. Sokkal inkább az, hogy a gondolataival tudta vezérelni őket, a testébe épített kütyükkel. Igazából a 42-es páncélban az az új, ami Tony bőre alá került.
A gond ezzel az, hogy viszont akkor Killian hogyan irányította a patriotot...

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1687 Dátum: 2013. április 30. - 21:43:38 »
Csak elmélet:
Tony a gondolataival irányította a 42-est a fejpánt segítségével.
Az implantok miatt tudták a különböző darabok, hogy hova kell repülniük.
Az implantokkal némi kézjelekre is reagált a páncél, bár kézjelekre implant nélkül is tudtak reagálni a hologramok, szóval nem tudom minek kellenek akkor meg az implantok akkor meg...
A többi páncélt Jarvis "vezette", Tony csak mondta, hogy hova. Ezt Jarvis hallotta, ha épp a házban, kocsiban, páncél közelben volt Tony.

És végül: Pepperről miért nem égett le a fehérneműje a tűzben?  :hehe:
Szerintem nem biztos, hogy a 42-nél ez volt a legnagyobb újítás Tomi. Sokkal inkább az, hogy a gondolataival tudta vezérelni őket, a testébe épített kütyükkel. Igazából a 42-es páncélban az az új, ami Tony bőre alá került.
A gond ezzel az, hogy viszont akkor Killian hogyan irányította a patriotot...
Killian cége fejlesztette az Iron Patriotot, ezért tudta meghackelni.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1688 Dátum: 2013. április 30. - 21:49:11 »
"he suit's biggest functionality is that it can fly in separate pieces and "wrap" itself piece by piece around Tony, while only having to use his mind. This is due to the fact that Tony has a state-of-the-art computer chip implanted in his left forearm, and this enables him to mentally communicate to his armor ."
Forrás: http://ironman.wikia.com/wiki/Mark_47

A gond ezzel az, hogy viszont akkor Killian hogyan irányította a patriotot...

Volt egy 2 részes "Prelude" képregény a Vasember 3-hoz, amiben a Ten Rings meg akarta szerezni az akkor még átfestetlen War Machine páncélt. Ez nem sikerült nekik, de le tudták tapogatni. Valószínűleg ekkor találtak ki valamit rá. Bár a többi páncélt Tony is csak JARVIS segítségével tudta irányítani.
De az is lehet, hogy amíg a páncélban volt, előre "bekódolta", hogy az hová menjen, illetve belülről blokkolta, hogy az elnök ne tudja irányítani. Más kérdés, hogy ekkor Rhodes-ra miért nem volt érvényes a letiltás? Szerk.: Bár lehet, hogy Tony Rhodes-ra kalibrálta a War Machine (Iron Patriot) páncélt és Killian emberei azt nem tudták feltörni, csak annyit értek el, hogy ő is tudja irányítani, illetve más (az elnök) nem. De gyanítom, hogy a filmesek ezt ennyire nem gondolták át. :roll:

Killian cége fejlesztette az Iron Patriotot, ezért tudta meghackelni.

Ez elhangzott valahol? :headscratch: Én nem emlékszem ilyesmire.
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 30. - 21:52:51 írta Krizli »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1689 Dátum: 2013. április 30. - 21:56:16 »
Igen, elhangzott. ;)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1690 Dátum: 2013. április 30. - 22:31:39 »
Ha tényleg így van, akkor ez szerintem ellentmond a Prelude képregénynek. :drying:
De majd ha megnézem másodjára a filmet, majd figyelek rá, hátha mégis ki lehet hámozni értelmesen is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #1691 Dátum: 2013. április 30. - 23:12:23 »
És végül: Pepperről miért nem égett le a fehérneműje a tűzben?
Az Extremis aurát bocsát ki a "viselője" köré, mert már nem égett le a shotgunos nőről sem. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Vasember
« Válasz #1692 Dátum: 2013. Május 01. - 15:35:41 »
Tegnap megnéztem én is a filmet, de mivel már annyian kielemezték én csak annyit írok , hogy nekem tetszett és jó kis családi program volt. A vége jelenet szerintem vicces volt és mivel a moziba csak néhányan voltunk és ismertem a vetítő srácot nem is kellett kivárnom a sok-sok betű végét, odatekerte nekünk. Elég vicces volt.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1693 Dátum: 2013. Május 01. - 21:29:24 »
Igen, elhangzott. ;)
Csak utalás van arra, hogy ők festették át, meg tuningolták fel. De ez nem a Vas2-ben a War Machine?

---

Ma ismét megnéztem, már másodszorra, ezúttal szinkronnal, 3D-ben. Jó volt, bár a 3D-től nem estem hanyatt. Amit sajnálok, hogy pár mondat nem az volt magyarul, mint angolul.
SD. EJC.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1694 Dátum: 2013. Május 01. - 21:50:27 »
Az Iron Patriot egy továbbfejlesztett Warmachine, színesre festve. Az első Warmachine, a mark2 csak felfegyverezve. Ez meg egy új páncél. Erre Tonynak és Jarvisnak semmi befolyása nincs.
Valahol láttam egy páncélkiállításról képeket. Miniatűr makettek voltak és volt egy még kék-piros-fehérre be nem festett szürke páncél és volt is valami neve.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1695 Dátum: 2013. Május 02. - 15:50:00 »
Egyetlenegy baki van csak ezzel, hogy a Mark 2 ott van tony pincéjében.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1696 Dátum: 2013. Május 02. - 15:51:00 »
Egyetlenegy baki van csak ezzel, hogy a Mark 2 ott van tony pincéjében.
Én bakiztam, vagy filmes baki?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1697 Dátum: 2013. Május 02. - 15:53:25 »
Filmes. Neked van igazad az Iron patriottal kapcsolatban, viszont a felső szinten minden páncél ott van, ami a korábbi részekben szerepelt.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #1698 Dátum: 2013. Május 02. - 15:55:03 »
Filmes. Neked van igazad az Iron patriottal kapcsolatban, viszont a felső szinten minden páncél ott van, ami a korábbi részekben szerepelt.
:headscratch:

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1699 Dátum: 2013. Május 02. - 15:57:23 »
Nem baki, szintén a Prelude képregényben van benne, hogy miután a Tony kicserélte a War Machine páncélt, mert a Mark 2 eredetileg őrá volt beállítva, így veszélyes lett volna, ha Rhodey tovább hordja. Ő csinált egy új War Machine páncélt, cserébe a kormány nem szekálja a Stark technológia miatt. Szóval az Iron Patriot páncél is Tony fejlesztése teljes egészében, csak a kormánynál átfestették az Avengers eseményei után, mert akartak egy "saját" Captain Americát.
A Mark 2 pedig visszakerült Tony-hoz.