Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261651 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1700 Dátum: 2013. Május 02. - 16:03:40 »
Ó, értem, köszi.  :D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Vasember
« Válasz #1701 Dátum: 2013. Május 02. - 19:12:24 »
Szabó Sipos Barnabás már nem fogja Jarvist szinkronizálni.

http://www.sg.hu/cikkek/77336/szabo_sipos_barnabas_abbahagyja_a_szinkronizalast

De mást se, érdekes hang interjú.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1702 Dátum: 2013. Május 02. - 20:36:12 »
Akkor jól gondoltam, ami a Patriotot illeti. Az is Stark gép, csak a kormányné azzal a feltétellel, hogy csak Rhodey használja.
SD. EJC.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Vasember
« Válasz #1703 Dátum: 2013. Május 02. - 22:25:07 »
Szabó Sipos Barnabás már nem fogja Jarvist szinkronizálni.

http://www.sg.hu/cikkek/77336/szabo_sipos_barnabas_abbahagyja_a_szinkronizalast

De mást se, érdekes hang interjú.
Ez már egy elég régi interjú, így szerintem ha eddig szinkronizálta, akkor ezután is fogja.

Én is megnéztem végre a filmet.
Tetszett, még annak ellenére is, hogy kb. csak a kifogásolnivalókat tudnám felsorolni belőle. Pl. ezt most komolyan gondolták, hogy a páncélok 300 fokon már olvadnak? Az enyhén kevés, nem? Meg miért pont most operálta ki magából Tony a repeszt? Az AIM-ről is eshetett volna több szó (btw, sajnálom, hogy meghagyták angolul a nevét :(), meg most azt se tudom igazából eldönteni, hogy tetszett-e a Mandarinos csavar, vagy nem. Mert végül is poén volt, de azért egy kicsit csalódás is. Igazából ott úgy éreztem, hogy az írók mindent, amit eddig elkezdtek felépíteni, kidobtak a kukába, és gyorsan kitaláltak valami klisés sztorit, amivel összefonhatják a szálakat. De mindezek ellenére tényleg tetszett a film, mert szórakoztató volt, és Tonyék elvitték a hátukon. Ja, a kisgyerek is csak azért nem volt idegesítő, mert Tony zseniálisan kezelte, bár azért egy kicsit már így is túlzás volt. Meg nekem az elején tökre úgy jött le, hogy azért adja be magának az implantokat, hogy azokhoz igazodjon az új páncél, amikor rárepül, de ehhez képest rá tudta repíteni bárki másra. Meg szerintem a pánikrohamos szálat is elég wtf? módon oldották meg. Azt mondja neki a kissrác, hogy építsen valamit, és ettől rögtön rendbe jön? De hát eddig is azt csinálta! Amúgy kíváncsi vagyok, hogy az Avengers 2-ben Vasember is visszatér-e, vagy csak Tony Stark. Nem mindegy. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 03. - 22:38:41 írta Raisu »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Vasember
« Válasz #1704 Dátum: 2013. Május 02. - 22:42:07 »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Vasember
« Válasz #1705 Dátum: 2013. Május 02. - 22:56:20 »
Jé, hogy már nem is ő volt? Érdekes, fel se tűnt. :D Bár ha visszagondolok, tényleg nem volt annyira mély a hangja most Jarvisnak. De legalább egy olyan színészt választottak, akinek hasonlít a hangja Szabó Sipos Barnabáséra, és még a karaktert is megfelelően hozza. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #1706 Dátum: 2013. Május 02. - 23:14:43 »
Nem hagyták meg angolul a nevét, Agytrösztnek fordították. A betűknek meg maradniuk kellett a MIA miatt.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Vasember
« Válasz #1707 Dátum: 2013. Május 02. - 23:30:22 »
Igen, de ha az Alkalmazott Ideológiai Mechanizmusoknak fordítják, akkor is megmaradtak volna a betűk, és őszintén szólva én arra sem emlékszem, hogy elhangzott az Agytröszt szó, de ez csak azt bizonyítja, hogy nem figyeltem eléggé. De így meg csak meg WTF-ebb szerintem, hogy Killian Advanced Idea Mechanicsot mond.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Vasember
« Válasz #1708 Dátum: 2013. Május 03. - 09:05:13 »
Megnéztem én is, nagyon jó volt. Direkt elhatárolódtam a topiktól, hogy minél több meglepi legyen, volt is rendesen, így sokkal nagyobb ovlt az élvezet. :oh:
Amit viszont hiányoltam az, hogy ha Mandarin ekkora terrorista, miért nem szóltak Amerika Kapitánynak? Nem kellett volna szerepelnie, de legalább megemlíthették volna, hogy most épp nem elérhető vagy valami hasonló.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #1709 Dátum: 2013. Május 03. - 09:35:06 »
Igen, de ha az Alkalmazott Ideológiai Mechanizmusoknak fordítják
Erről a fordításról nem tudtak.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Vasember
« Válasz #1710 Dátum: 2013. Május 03. - 14:20:23 »
Megnéztem én is, nagyon jó volt. Direkt elhatárolódtam a topiktól, hogy minél több meglepi legyen, volt is rendesen, így sokkal nagyobb ovlt az élvezet. :oh:
Amit viszont hiányoltam az, hogy ha Mandarin ekkora terrorista, miért nem szóltak Amerika Kapitánynak? Nem kellett volna szerepelnie, de legalább megemlíthették volna, hogy most épp nem elérhető vagy valami hasonló.

Iron Patriotnak szóltak mivel ő a kormány szuperhőse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #1711 Dátum: 2013. Május 03. - 21:17:04 »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #1712 Dátum: 2013. Május 03. - 21:43:00 »
Vas3 netes krtika ettől a sráctól, és van olyan jó int a film.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #1713 Dátum: 2013. Május 03. - 21:46:53 »
Ja, már meglestem, nagyjából egyetértek vele.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Vasember
« Válasz #1714 Dátum: 2013. Május 04. - 15:20:36 »
Iron Patriotnak szóltak mivel ő a kormány szuperhőse.
S Kapi szólózik, mint Pókember vagy Fenegyerek? :) Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a nagy hazafit, a jelképet nem alkalmazza a kormány.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Vasember
« Válasz #1715 Dátum: 2013. Május 04. - 16:43:20 »
Az új amerika kapitány valszeg erről fog szólni.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1716 Dátum: 2013. Május 05. - 02:47:39 »
Az nem Mandarin volt, hanem Killian. Mandarin nem más volt , mint a színész. Killian meg az, aki kitalálta Mandarin karakterét.

"Ultimately we do give you the Mandarin, the real guy, but it’s Guy Pearce in the end with the big dragon tattooed on his chest," director Shane Black tells Entertainment Weekly. "He says, ‘You don’t understand, I’ve been this guy since I was born. I’ve been embodying him in this [actor] that I’ve had proxying for me, but it’s really me.’" - Valamennyire persze képletesen érti, de attól még ő a "valódi Mandarin", ha a filmbeli szerepét nézzük. Aldrich Killian a képregényben soha nem is volt gonosz, csak egy jelentéktelen karakter. Szóval nem a Mandarin név a félrevezetés, hanem a Killian. Vagy másképpen: Nem Killian-t adaptálták filmre, hanem Mandarint, csak tettek bele egy fordulatot, de attól még a főellenség a Mandarin volt, csupán marhára nem úgy nézett ki, ahogy elvártuk volna tőle, meg a képességei is marhára mások voltak, de az ő funkcióját töltötte be.
Egyébként szerintem ezerszer könnyebben befogadható lett volna, ha nem Guy Pearce játssza az "igazi Mandarint", hanem egy kínai, öltönyös fazon, a jellegzetes szakállal, mint néha a képregényben is:
http://static.comicvine.com/uploads/original/1/15659/1804925-mandarin_fancy_invincible_iron_man_annual_1.jpg
Meg nem Aldrich Killian néven, aki az egész 616-os Marvel univerzumban összesen két oldalnyi képen szerepelt. Persze, tudom, ez volt a lényeg: Félrevezetés, hogy ő csak egy lényegtelen karakter, meg direkt nem hasonlított a Mandarinra, hogy ne sejtsük a poént. De a Batman Begins-ben azért működött jobban pontosan ugyanez a fordulat, mert ott a néma ázsiai pasas és Liam Neeson is hasonlított a karakterre. Igaz, ott már mérföldekkel előre lehetett is látni. De a nagy közönség itt is szimplán hihette volna azt, hogy ő csak egy kínai tudós, aki a Kingsley-Mandarinnak dolgozik, a képegényeseknek viszont nem okozott volna olyan nagy sokkot és könnyebb lett volna összeegyeztetni a két karaktert.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Vasember
« Válasz #1717 Dátum: 2013. Május 05. - 10:56:58 »
Visszatérve az MIA-ra, azt észrevettétek, hogy a végső összecsapásnál, amikor a hajón vannak Tonyn MIA-s (vagy AIM-es) póló feszül?
SD. EJC.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #1718 Dátum: 2013. Május 05. - 11:59:40 »
Krizli: értem én , de akkor se tudom\ akarom Killiant Mandarinként elfogadni. Ez olyan, a BB párhuzamoddal élve , minta Liam Neeson ( vagy akármilyen más színész helyette ) Jokernek lett volna maszkírozva, Jokerként viselkedett volna és a végén bemondták volna, hogy ő igazából Ras'al Ghul. WTF?
Még a kínai tudósos megoldásod is jobban elviseltem volna. Így igazából számomra Mandarin a filmben egy jól felépített, remek új dizájn kapott, eleinte tényleg félelmetes, tökösnek tűnő senki. ( Ben Kingsley )

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vasember
« Válasz #1719 Dátum: 2013. Május 05. - 12:30:31 »
Krizli: értem én , de akkor se tudom\ akarom Killiant Mandarinként elfogadni.

Ja, persze. Ebben teljesen megértelek.
Amúgy valóban, azon túl, hogy teljesen kiforgatták a képregényes verziót, önmagában a filmet nézve számomra az is zavaró, hogy egy jónak tűnő főgonoszt (Ben Kingsley-Mandarin) lecseréltek egy klisés, gagyi főgonoszra (Guy Pearce-Killian). Túl sok lehetőség volt az elsőben és túl kevés maradt meg ebből a másodikra. Aki nem ért velem egyet, azzal találkozzunk szilveszterkor éjfél előtt a tetőn, de ha nem jön el, bosszút fogadok és megkeserítem az egész életét. ;D