Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261635 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Vasember
« Válasz #280 Dátum: 2010. Január 08. - 23:14:34 »
köszi ;)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #281 Dátum: 2010. Január 26. - 20:44:28 »
Nem tudom volt-e már, itt a az ACDC Vasember 2-ös klippje (többnyire a trailerből vett jelenetekkel):
http://www.rtlklub.hu/video/81489

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Vasember
« Válasz #282 Dátum: 2010. Január 26. - 21:30:47 »
Ja épp ma este volt róla szó a Fókuszban. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Vasember
« Válasz #283 Dátum: 2010. Január 26. - 21:39:09 »
Én is onnan tudom. ;D Habár nem szoktam nézni azt a műsort, de most ott maradt, a híradó után.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Vasember
« Válasz #284 Dátum: 2010. Január 26. - 21:59:42 »
Ja én is tök véletlen mentem az Rtl-re, vége lett a Két Pasi meg a kicsinek és férfi szokás szerint zongoráztam a távirányítón. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #285 Dátum: 2010. Február 06. - 13:56:48 »
Legszívesebben homlokon csókolnám Jon Favreau-t, mert ő tényleg gondol a rajongókra. Akik behatóbban ismerik Vasembert, azok tudhatják, hogy volt időszak, amikor a páncélzatát egy speciális táskában hordozhatóvá tette, és mikor szükség volt a a felszerelésre, csak felpattintotta.
Ezt a képregényes megoldást átemelték a 2. filmbe is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vasember
« Válasz #286 Dátum: 2010. Február 06. - 16:07:27 »
Én inkább jól fejbekólintanám. Mert szép dolog a tisztelgés, de akkor már olyan dolgokkal kéne, amik nem hatnak kínosan. Már az sem volt semmi, hogy az első részben Jarvis 5 óra alatt kompletten megépített egy páncélt, de ha még egy táskából elő is lesz szedhető, akkor kb. kínos röhögés fog kitörni mindenkiből a moziban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Vasember
« Válasz #287 Dátum: 2010. Február 06. - 16:10:16 »
Kit érdekel, nekünk tetszik. Szerintem is jó ötlet, hogy belevették.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #288 Dátum: 2010. Február 06. - 16:11:21 »
Ha a nézők azon nem röhögnek, hogy egy béna faszi egy hupikék törpike testében harcol Törpilla népéért, akkor ezen se.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Vasember
« Válasz #289 Dátum: 2010. Február 06. - 17:43:25 »
Ilyennel tényleg nem kellene elrontani a filmet. Mind rendben , hogy képregényhű , de azért mindent ne .
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 06. - 18:00:49 írta venom75 »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Vasember
« Válasz #290 Dátum: 2010. Február 06. - 17:52:38 »
volt időszak, amikor a páncélzatát egy speciális táskában hordozhatóvá tette, és mikor szükség volt a a felszerelésre, csak felpattintotta. Ezt a képregényes megoldást átemelték a 2. filmbe is.
Nekem is tetszik, hogy benne lesz a filmben ez a verzió. :D (Még ha nem is annyira hihető, de szép gesztus a rajongóknak.)
Gyanítom, hogy a trailerben látott Wiplash támadás hatására fejleszti ki a táskában hordozható páncélt. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vasember
« Válasz #291 Dátum: 2010. Február 06. - 18:07:20 »
Idézet
Ha a nézők azon nem röhögnek, hogy egy béna faszi egy hupikék törpike testében harcol Törpilla népéért, akkor ezen se.
Ez mégis mi akart lenni?
Az Avatar testben nem béna. Az Avatart test nem hupikék törpikék test, csaj azért mert kék.

Az Iron Man páncél alapból egy képtelen sci-fi elem, amit persze mindenki elfogad, mert képregényes dolog, meg cool, meg minden. De azért egy filmbe ne vegyenek már bele minden képregényes marhaságot, ígyí si volt bőven az Iron man-ben. Nem azt mondom, hogy nagyon zavart, mert jó dolgok voltak benne. Egy táskából előugró páncél viszont finoman szólva is kínos. Már képregényben is nevetségesen bárgyú volt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #292 Dátum: 2010. Február 06. - 18:32:39 »
Különösen azután lenne érdekes, hogy az első rész DVD-in el is mondták, hogy az mennyire nem volt reális.
Szerintem ez alapján a kép alapján korai még levonni ilyen következtetést.
volt időszak, amikor a páncélzatát egy speciális táskában
Gyanítom, hogy a trailerben látott Wiplash támadás hatására fejleszti ki a táskában hordozható páncélt. :D
Ha jól megnézed, ez a kép pont abból a jelenetből van. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 06. - 19:16:08 írta Todd »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #293 Dátum: 2010. Február 06. - 19:11:46 »
Én azt hiszem ezzel be is fejeztem a filmes hírek linkelgetését. Ha egy film képregény hű az a baj, ha nem képregény hű akkor meg az.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #294 Dátum: 2010. Február 06. - 19:16:40 »
Nagyon unatkozni fogsz, ha nyugdíjba vonulsz.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vasember
« Válasz #295 Dátum: 2010. Február 06. - 19:19:16 »
Idézet
Ha egy film képregény hű az a baj, ha nem képregény hű akkor meg az.
Nem. Mindkettőnek érvényesülni kell megfelelő kompromisszumokkal, az ésszerűség határain belül. Plusz kinek mi tetszik.

Mellesleg ezen nem tudom mit kell megsértődni. Általában ha támadta valaki a hírt, nem téged támadott, hanem magát a hírt. Ha meg a véleményedet támadta valaki, azt nem azért tette, mert filmes híreket linkelgetsz, hanem mert nem értett egyet. Ennyi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Vasember
« Válasz #296 Dátum: 2010. Február 06. - 19:29:26 »
Egyébként azt nem értem, hogy miért várjátok el annyira a 100%-os realitást egy sci-fi filmben? Mert akárhogy is nézzük, a Vasember sci-fi. Attól, hogy nem a távoli jövőben játszódik, ez is ugyanolyan sci-fi, mint a Star Wars vagy a Star Trek. Mert olyan dolgok vannak benne, amik a való világban nem kivitelezhetőek. Ezért tudományos fantasztikum. De amíg a Star Treknél nem vagytok azon kiakadva, hogy Kirk egy sugárvetős lökettel kitudott szabadulni egy fekete lyuk vonzásából, akkor azon se legyetek kiakadva, hogy Vasember egy táskából veszi elő a páncélját. Mert ha azt akarjátok, hogy realisztikus legyen, akkor felesleges lenne Vasember filmet csinálni, mert az semmilyen szinten nem lehetne realisztikus.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #297 Dátum: 2010. Február 06. - 19:56:27 »
Szerintem azt, hogy mennyire lett reális a film bőven ráérnénk a megtekintése után kitárgyalni. ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #298 Dátum: 2010. Február 06. - 20:06:35 »
Jól tudom, hogy a Mickey Rourke által alakított karakter több képregényfigurából van összegyúrva? Whiplasből akinek energiával töltött ostora van, és Vörös omegából akinek egy-egy ostor van a karjaihoz erősítve. Megfejelték mindezt azzal, hogy az ostorok egy kis ARC reaktorból kapják a naftát. Apropó mit jelent az ARC? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #299 Dátum: 2010. Február 06. - 20:37:47 »
Egy táskából előugró páncél viszont finoman szólva is kínos. Már képregényben is nevetségesen bárgyú volt.
Warren Ellis, a képregényes technoblablák istene, úgy alakította át Vasembert, hogy egy táskából a gondolatára ugrott elő a páncél, és ez volt a mostani, modern, mindenki által egész jól elfogadott magyarázat, és tökéletesen meg lett magyarázva, hogy működik.
persze most, hogy Tonyt megöltük és újraélesztettük, ez megint megváltozott, de az más tészta.