Szerző Téma: Vasember  (Megtekintve 261611 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #740 Dátum: 2010. április 17. - 14:40:12 »
Ő skrull. A skrulloknak valamiért a ruhájuk beleolvad a testükbe, bár erre értelmes magyarázatot még nem igazán láttam, hogyan és miért.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #741 Dátum: 2010. április 17. - 14:44:33 »
Már hogy Gézengúz? A Tini Titánokból? A DC kiadó karaktere? Skrull?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #742 Dátum: 2010. április 17. - 14:50:43 »
Már hogy Gézengúz? A Tini Titánokból? A DC kiadó karaktere? Skrull?
Én gézengúzra gondoltam.
A Skrull meg marvel. A Skrullok mire képesek?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #743 Dátum: 2010. április 17. - 14:51:42 »
Megtévesztik az embert. Lásd. Talgaby.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #744 Dátum: 2010. április 17. - 14:52:25 »
Megtévesztik az embert. Lásd. Talgaby.
;D

Mármint, oké hogy alakváltók, de úgy mint mystique?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #745 Dátum: 2010. április 17. - 14:56:15 »
A skrullok képesek élőlények (tehén) vagy tárgyak alakját is felvenni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vasember
« Válasz #746 Dátum: 2010. április 17. - 15:39:33 »
Milyen rossz lehet annak, akit arra utasítanak, hogy hallgassa ki a Fehér Házban a döntéseket, ezért élete nagy részét íróasztalként kénytelen eltölteni.  :D
Láttod Ben mennyien nem tudtak a Dc cuccunkról sem? ;D
Egye fene, töröljétek, ha muszáj.
www.newgen.hu
Miért törölnénk? Ez egy fórum, itt szolidan, de nem gond, ha hirdeted az oldalt. Én is híve vagyok a honosításoknak, szerintem jót tesznek az egésznek.  ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Vasember
« Válasz #747 Dátum: 2010. április 17. - 16:06:40 »
Most , hogy elolvastam ezt a néhány hozzászólást olyan érzésem volt mintha a Vaklárma c. film elevenedett volna meg. :D :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #748 Dátum: 2010. április 17. - 17:06:10 »
Ja, Gézengúz. A fene se tudja, a DC-nél azért ennyire ritkán másznak bele a képességek pontos mikéntjébe. De neki eleve nem is teljesen biológiai eredetű az álati alakváltása, és párszor már elsütötték nála is, hogy emlősként amúgy hogy képes hüllőkké, madarakká és egyéb állattani kategóriák képviselőjévé változni kívül-belül.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Vasember
« Válasz #749 Dátum: 2010. április 17. - 17:28:27 »
Milyen rossz lehet annak, akit arra utasítanak, hogy hallgassa ki a Fehér Házban a döntéseket, ezért élete nagy részét íróasztalként kénytelen eltölteni.  :D
Láttod Ben mennyien nem tudtak a Dc cuccunkról sem? ;D
Egye fene, töröljétek, ha muszáj.
www.newgen.hu
Miért törölnénk? Ez egy fórum, itt szolidan, de nem gond, ha hirdeted az oldalt. Én is híve vagyok a honosításoknak, szerintem jót tesznek az egésznek.  ;)
Hát valahogy pont tőled féltem, csak kiadó vagy. :D
Bár nem nagyon nyomunk mi olyat, ami a te érdekeltséged lenne.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #750 Dátum: 2010. április 17. - 20:06:47 »
nekem az a kedvencem, hogy minden alakváltó mutáns alakváltó ruhát hord. ;D
Egyik se hord. Raven szokott néha egy fekete bőrrucit, de az esetek többségében nincs rajta semmi.
Érdekes, mert én képregényben szinte kizárólag ruciban láttam. :headscratch:
Ráadásul általában pont fehérben.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Vasember
« Válasz #751 Dátum: 2010. április 17. - 20:38:54 »
Ja, sztem is van Ravennek, mivel egy részben, amikor a mutkók elvesztették az erejüket, épp bevetésen volt vmi irodában, és ugye képesség híján lelepleződött, de a fehér ruci rajta maradt.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vasember
« Válasz #752 Dátum: 2010. április 17. - 21:45:11 »
Az egy szép régi szám, ahol nem lehetett még pucérkodni. De Ravennek az a bőre. Legalább két olyan alkalomról tudok, amikor nyíltan kimondja, hogy általában sose visel semmit, csak a saját alakváltó képességével teremt ruhát önmagára. Ebben eléggé stimmelt a filmes változatával.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #753 Dátum: 2010. április 17. - 23:04:26 »
Van is egy baki az X1 filmben, amikor a szenátor testőreként zsebre teszi annak telefonját. Ezzel még nem is lenne gond, csak amikor visszaváltozik, a teló sehol .

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Vasember
« Válasz #754 Dátum: 2010. április 18. - 10:54:52 »
Ha vibrálós mobil volt, akkor sejtem hol lehet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vasember
« Válasz #755 Dátum: 2010. április 18. - 11:30:07 »
Áááááá ;D :lol:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Vasember
« Válasz #756 Dátum: 2010. április 18. - 11:56:48 »
Ben hozza a formáját. :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #757 Dátum: 2010. április 18. - 13:45:55 »
Az egy szép régi szám, ahol nem lehetett még pucérkodni. De Ravennek az a bőre. Legalább két olyan alkalomról tudok, amikor nyíltan kimondja, hogy általában sose visel semmit, csak a saját alakváltó képességével teremt ruhát önmagára. Ebben eléggé stimmelt a filmes változatával.
Szerintem több ideig nem lehetett pucérkodni a Marvelnél, mint ameddig lehetett. Szóval összességében még mindig az alakváltó rucis időszak a domináns.
Persze adtak rá egy bödületes magyarázatot.
Ja a mobilos rész is poén, de engem az is érdekelne, hogy hogyan tudja levenni a bőréből készített zakót, vagy felsőt, trikót stb-t. Vagy hogy miért nem fáj neki, ha levágják a bőrkarmait, vagy hogyan képes felvenni egy tőle jóval kissebb gyerek, vagy tőle jóval nagyobb férfi alakját, és még sokáig sorolhatnám.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 18. - 13:49:01 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Vasember
« Válasz #758 Dátum: 2010. április 18. - 14:27:26 »
Az egy szép régi szám, ahol nem lehetett még pucérkodni. De Ravennek az a bőre. Legalább két olyan alkalomról tudok, amikor nyíltan kimondja, hogy általában sose visel semmit, csak a saját alakváltó képességével teremt ruhát önmagára. Ebben eléggé stimmelt a filmes változatával.
Szerintem több ideig nem lehetett pucérkodni a Marvelnél, mint ameddig lehetett. Szóval összességében még mindig az alakváltó rucis időszak a domináns.
Persze adtak rá egy bödületes magyarázatot.
Miután másokban is felmerültek ezek a kérdések, retconoltak egy magyarázatot. Szerintem nem rossz a "generált ruha" ötlet.
Idézet
Ja a mobilos rész is poén, de engem az is érdekelne, hogy hogyan tudja levenni a bőréből készített zakót, vagy felsőt, trikót stb-t. Vagy hogy miért nem fáj neki, ha levágják a bőrkarmait, vagy hogyan képes felvenni egy tőle jóval kissebb gyerek, vagy tőle jóval nagyobb férfi alakját, és még sokáig sorolhatnám.
Ezek megint csak a képregény élőszereplős filmbe való átültetésekor felmerülő újjabb és még részletesebb kérdések.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vasember
« Válasz #759 Dátum: 2010. április 18. - 16:02:54 »
Ja lehet, de ezekre a kérdésekre szerintem nem lenne olyan nagyon nehéz odafigyelni, csak mellőzni őket egyszerűbb.