Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 256684 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vertigo
« Válasz #740 Dátum: 2011. Március 13. - 00:09:19 »
Ajvé, nagyon le leszek maradva a börzés megjelenések után.

A borító, nekem nem tetszik. A magyar borító Y az utolsó férfi felirat betűtípusa különösen furán hat.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #741 Dátum: 2011. Március 13. - 11:11:31 »
Ja, kihagytad az év végi rendelést. :)
Hidd el, ez volt a legjobb borító az összes lehetőség közül. Nagyon kevés igen jó borítója van ennek a sorozatnak. Ami eddig jó volt, azt a Vertigókon már el is használtam. A legközelebbi jó úgy a 20-as szám tájékán lesz.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vertigo
« Válasz #742 Dátum: 2011. Március 13. - 11:34:41 »
Ki, mert mostanában szükségesebb dolgokra költöttem, az ösztöndíjam meg előző félévben már nevetségesen kevés volt, így szépen apadt a számlám tartalma.  >:( az aktuális szemeszterben szerintem nem is fogok kapni (tavaly 4,2-re kaptam havi 7 ezret, az Egyetemen kb. a szakok 95%-nál már 3,5-re 14-et kapnék, erre meg maxot, de nem baj, kell a sok stréber gyökér orvosira...).

A borítónak alapvetően nem tetszik a színvilága (utálom a zöld színt), de ez az én egyéni szocproblémám, nem is ezzel van a bajom, hanem a fekete részben úgy érzem, teljesen eltűnik az Y az uccsó férfi felirat, olyan semmilyen a betűtípus, a Ciklusok cím meg lehetne kisebb valahogy.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #743 Dátum: 2011. Március 13. - 11:40:40 »
Több verziót csináltunk a borító felirataira. Két nagy probléma volt vele. Az egyik, hogy az eredeti felirat, ami oldalt van, nem azonnal olvasható. Az "Y" főleg. Ezért leírtuk "rendes" betűkkel még egyszer. Azért is, mert a felső fekete rész túl nagy volt, túl üres. Ha az nem lett volna olyan, akkor a "Ciklusok" nem is oda került volna, hanem alulra. Sehogy se nézett ki jól, még ez volt a legjobb verzió. De a zöld színről nem tehetünk.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vertigo
« Válasz #744 Dátum: 2011. Március 13. - 17:35:06 »
Más verziók nincsenek meg neked? Csak érdekelne, hogy mennyivel voltak rosszabbak/esetleg szerintem jobbak.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #745 Dátum: 2011. Március 13. - 20:34:01 »
Nincsenek, töröltem őket. Különben sem lenne értelme megmutatni őket, mert ha csak egy ember van, akinek valamelyik másik jobban tetszene, máris lenne egy elégedetlen emberünk. Egyszer tettem fel a k.netre egy szavazást, címmel kapcsolatban, aztán ahány ember, annyifélét javasolt, és persze mindenkinek a saját verziója volt az "igazi", mindegyik másik sz*r. Az lett, amelyre a legtöbben szavaztak, ami annyit jelentett, hogy a szavazók nagyjából 70%-a így is elégedetlen maradt. Ezért eldöntöttem, hogy az ilyesfajta dolgokat inkább egymás között intézzük Atival. Itt volt ez a borító is. Ő szakértői szemmel nézi, én rajongói szemmel, a kettőből összehozunk valami jót úgyis.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vertigo
« Válasz #746 Dátum: 2011. Március 13. - 21:35:55 »
Most miért mi tehetünk róla, hogy a kollektív(a) nyomás ellenére nem voltál hajlandó a legértelmesebb címet adni a kötetnek, a Bélát? Simán a legsikeresebb könyved lehetett volna. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #747 Dátum: 2011. Március 13. - 23:08:52 »
Szerencsére a Bélára csak hárman szavaztatok.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vertigo
« Válasz #748 Dátum: 2011. Március 14. - 00:47:25 »
Tomi, én így is elégedetlen vagyok vele, szóval mindegy lett volna, ha megvannak a korábbi verziók. :D

Olyat úgysem lehet csinálni, ami mindenkinek jó, szóval igazság szerint nem értem, miért reagálsz ennyire érzékenyen erre. Hiába a szavazók 70%-ának összességében elégedetlenséget okozott a dolog, ebben a 70%-ban nem volt egyetértés, szóval én inkább úgy nézem a dolgot, hogy akkor már az lett, ami a legtöbb embernek bejött. Tudod, félig üres a pohár, vagy félig tele van. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #749 Dátum: 2011. Március 14. - 00:56:22 »
Nem reagálok érzékenyen, csak átgondoltam, hogy van egy új könyv - példánkban az Angyalok -, amit várnak mondjuk ezren. Ebből legyen 100, akik fórumoznak. Száz ember várja, bíznak benne, hogy jó lesz, majd kapnak egy lehetőséget, hogy beleszóljanak, dönthessenek bizonyos részéről. Ötletelnek, még jobban várják. Majd egyszerűen le kell lombozni a százból hetvenet, mert nem az lesz, amit ők akartak. Nem tartom szép dolognak. A paradoxon benne az, hogy hiába a "többség" akarata teljesül, több választás esetén mégis csak a túlnyomó többség akarata NEM érvényesül.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vertigo
« Válasz #750 Dátum: 2011. Március 14. - 01:12:20 »
Értem én, értem, de így legalább a legnagyobb "kisebbség" akarata teljesül. Mert ha csak te, meg ATi döntesz, lehet, hogy még kisebb "kisebbség" akarata teljesül majd. ;)

Az igaz viszont, hogy ha nincs beleszólási lehetősége az embernek, könnyebben elfogad valamit, még ha neki nem tetszik, akkor is.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Vertigo
« Válasz #751 Dátum: 2011. Március 14. - 01:54:00 »
A paradoxon benne az, hogy hiába a "többség" akarata teljesül, több választás esetén mégis csak a túlnyomó többség akarata NEM érvényesül.

Ebben igazad van és utólag tényleg nem lenne értelme feltenni a többi borítót, de azért ne vesd el örökre a szavazások ötletét. Néha nem árt tudni a potenciális vevők véleményét, lehetőleg még a döntések előtt. Ha feltétlenül ragaszkodsz a többség akaratához, akkor szűkítsd le kettőre a választási lehetőségek számát és szavaztasd meg a dolgot úgy. Esetleg lehet egy harmadik "mindegy" lehetőség, így pl. ha "A" 35%-kal nyer, "B" meg 32%-ot kapott, de 33% ment a "mindegy" opcióra, akkor lényegében csak 32% elégedetlen. (Bár a "mindegy" valószínűleg lényegesen kevesebbet kapna.)
Például a Vampirelláról szerintem tuti csomóan lebeszéltek volna, nagyon látszott rajta, hogy bukás lesz, pedig szerintem vannak olyan kisebb kiadós képregények, amik behozhatnák az árukat. Mondjuk a Vampirella viszonylag ismeretlen is, így mondjuk egy Judge Dredd vs Vampirella szavazás eredménye elég egyértelmű lenne, de talán Dredd bírót se vették volna többen. (Szerintem többen vették volna, de csak egy példa volt, nem vagyok Dredd rajongó.)

Amúgy Vertigo témában egy érdekesség: A barátnőmnek sokkal jobban tetszett a Prédikátor, mint az Y.  (Pedig nőnemű, ha véletlenül valaki másra gondolna.) Egyébként nekem is. Persze lehet, hogy csak velünk van a baj. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vertigo
« Válasz #752 Dátum: 2011. Március 14. - 10:35:55 »
Mert ha csak te, meg ATi döntesz, lehet, hogy még kisebb "kisebbség" akarata teljesül majd. ;)
Szerintem ha meg se kapják a döntési lehetőséget, egyáltalán nem fogják úgy érezni, hogy nem az lett, amit ők vártak, mivel nem is volt semmilyen saját elképzelésük, vagy véleményük a kötettel kapcsolatban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #753 Dátum: 2011. Március 14. - 12:31:49 »
Néha nem árt tudni a potenciális vevők véleményét, lehetőleg még a döntések előtt.
Persze, ezzel nincs is baj, egy esetleges kiadással kapcsolatban, csak akkor, amikor tulajdonképpen ízlésről vitatkozunk. Mert az, hogy ki szeretne inkább Vampirellát és ki Dredd bírót, az egy egyértelmű szavazás. Ott, ha a többség a Vampirellára voksolna, azok, akik a JD-re, nem számítanak elégedetlen vevőknek, hiszen a Vampirellát egyáltalán nem biztos, hogy megveszik. Vagyis a Vampirella-vevők tökéletesen ki lennének szolgálva.
Ha már arról szólna a dolog, hogy a Vampirellán belül ettől, vagy attól a rajzolótól jelenlen meg valami, na ott már lennének problémák.
Idézet
Amúgy Vertigo témában egy érdekesség: A barátnőmnek sokkal jobban tetszett a Prédikátor, mint az Y.  (Pedig nőnemű, ha véletlenül valaki másra gondolna.) Egyébként nekem is. Persze lehet, hogy csak velünk van a baj. ;D
Ez tényleg ritka, de én azért örülök neki. :) Általánosságban igaz a Vertigo képregényekre, hogy jobban megtalálják a női olvasókat vele.

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Vertigo
« Válasz #754 Dátum: 2011. Március 14. - 13:04:42 »
Bár én az eredeti kiadáséval megegyezőre számítottam, de szerintem jó ez a fedél. Amúgy is a sötét zöld a kedvenc színem. :) A legkirályabb Y borító meg a szkafanderes.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Vertigo
« Válasz #755 Dátum: 2011. Március 14. - 13:54:53 »
Idézet
Szerintem ha meg se kapják a döntési lehetőséget, egyáltalán nem fogják úgy érezni, hogy nem az lett, amit ők vártak, mivel nem is volt semmilyen saját elképzelésük, vagy véleményük a kötettel kapcsolatban.
Megismételted, amit én is írtam korábban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #756 Dátum: 2011. Március 14. - 14:08:44 »
A legkirályabb Y borító meg a szkafanderes.
Az lesz a következő kötet borítója. :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Vertigo
« Válasz #757 Dátum: 2011. Március 14. - 21:06:23 »
Újraolvastam az Y eddig megjelent történetét a Vertigokból,hogy felfrissítsem az emlékezetemet  :cavinton: most már jöhet a folytatás!Alig várom az új könyvet.  :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Vertigo
« Válasz #758 Dátum: 2011. Március 14. - 22:38:04 »
Szerintem meg hagyjuk már meg, hogy azok döntsék el, milyen legyen a borító, akik értenek is hozzá. ;) Szép dolog megkérdezni a tömeget, és baromi jó közöségkapcsolati akcióként jön le, de azért a lényeget a profikra bíznám. :)

Az lesz a következő kötet borítója. :)
:ugral: Tökjó! Azt imádtam!


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #759 Dátum: 2011. Március 15. - 00:05:35 »
Nekem is nagyon tetszett, de valójában kieséses alapon is az lenne, mert a többi ismét vállalhatatlan.  :D