Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 256666 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #780 Dátum: 2011. Március 20. - 21:20:26 »
Mintha csak én mondtam volna. :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Vertigo
« Válasz #781 Dátum: 2011. Március 20. - 21:40:56 »
Idézet
Csak így lehetett megoldani. Azt hiszem, ezért lehetett akciósan beszerezni a Vertigo 1-3 + Y köteteket. A következő kiadványoknál nem lesz ilyen gond, nyugi.

Jó,rendben. Elfogadható a magyarázat.Csak a következő számban tényleg ne legyen az előző számból egy 23 oldalas ismétlés.Esetleg elegendő lehet egy 1-2 oldalas összefoglaló.De ne egy 23 oldalas!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 20. - 21:58:31 írta kaine »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Vertigo
« Válasz #782 Dátum: 2011. Március 20. - 21:45:52 »
Tomi, milyen rendszerességgel tervezed kiadni az Y-t?
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #783 Dátum: 2011. Március 20. - 22:00:25 »
Jó,rendben. Elfogadható a magyarázat.Csak a következő számban tényleg ne legyen az előző számból egy 23 oldalas ismétlés.Esetleg elegendő lehet egy 1-2 oldalas összefoglaló.
Ha megfigyeled, most is csak egy egyoldalas van benne. A belső borítón. A többiben is ugyanígy lesz: egy oldal ugyanott.  ;)
Tomi, milyen rendszerességgel tervezed kiadni az Y-t?
Most még nem tudom megmondani. A fogyási sebességtől függ. Nagyon jól indult, úgyhogy remélhetőleg viszonylag gyakran is lehet.  ;)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Vertigo
« Válasz #784 Dátum: 2011. Március 20. - 22:09:53 »
Én csak egy hülye vásárló vagyok,aki nem érti,hogy miért kellett beletenni azt a teljes Y-részt az új kiadványba,amit egyszer már elolvasott a Vertigo 4. számában teljes egészében.Ezért mondom,hogy elég lett volna egy esetleges összefoglaló 1-2 oldalon.
De ez csak egy hülye vásárló véleménye,aki nem ért hozzá. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #785 Dátum: 2011. Március 20. - 22:24:32 »
Hé, senki se mondott ilyesmit!  :nemtudom: Csak párszor már megkérdezték, párszor leírtam, semmi több.  ;)
Ha innen kimaradt volna, akkor ez a kötet csonka lenne: aki nem vette a Vertigót annak idején, semmit sem értene belőle. Ha már új cím (önálló Y), legyen benne kerek történet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vertigo
« Válasz #786 Dátum: 2011. Március 21. - 16:23:10 »
Nagyon tetszett az új kötet, érdekes volt a sztori, sok helyen még engem is meglepett, ami nálam már ritkaságszámba megy.
Pl. amikor Yorrick rögtön "világgá" kürtölte, hogy minden nő sittes, az annyira görény, és meglepő húzás volt, hogy marhára tetszett, ugyanígy örültem, hogy végül nem jázották el a gonosz tesó jó útra tér jelenetet.
Viszont szegény Szonja halála már akkor boritékolható volt, amikor közelebbi viszonyba keveredtt Yorick-al.

Sajnos azt nem tudom mondani, hogy a szokásos kingpin minőség, mert egészen sok benne a nyomtatási hiba.
Több oldalon is előfordult nálam, hogy a fekete, és a szines nyomat nagyjából egy miliméterrel el van csúszva egymástól, az egyik oldal szélére meg némi tintapaca is került.


keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Vertigo
« Válasz #787 Dátum: 2011. Március 21. - 16:29:34 »
Az Y, az utolsó férfi kötetet is elolvastam. Nagyon jó, hogy végre megjelent a folytatása.
Abba egyetértek, hogy a Vertigo 4. kötetbe megjelent Y részt is ki kellett adni. Mert akkor valóban hiányos lenne az első rész nélkül.
És láttam a kötet végén, hogy voltak jegyzetek nevekről és más utalásokról, ami a történetben említve voltak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Vertigo
« Válasz #788 Dátum: 2011. Március 21. - 19:27:39 »
Srácok, ez az Y még mindig qrva jó. Már rég olvastam ezt a sztorit, és most is ugyanúgy hatott...Állat!  ;D De a nyomdával tényleg voltak gondok. Az én példányom is itt-ott szellemképes, és minden negyedik oldal halványabb, mint a többi.
"Live for nothing or die for something, your call."

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Vertigo
« Válasz #789 Dátum: 2011. Március 21. - 20:28:11 »
A fogyási sebességtől függ. Nagyon jól indult, úgyhogy remélhetőleg viszonylag gyakran is lehet.  ;)
Mindig mondom, ennyi kisbefektető nem tévedhet :brow:
Idézet
Az én példányom is itt-ott szellemképes, és minden negyedik oldal halványabb, mint a többi.
Idézet
Több oldalon is előfordult nálam, hogy a fekete, és a szines nyomat nagyjából egy miliméterrel el van csúszva egymástól
Most jól megijesztettetek, mert én köztudottan mániákus vagyok ilyen téren (kérdezzétek Tomit), de szerintem most Ti túlozzátok el a dolgot (na jó, lehet, hogy nem). Egyedül a Todd által említett elcsúszást érzékeltem így átlapozásra, a szellemképet és a pacát nem. Mindenestre, ezt a példányomat most nem cseréltetem ki Tomival :hehe:
Az viszont feltűnt, hogy a lapok talán vékonyabbak, mint a többi Kingpin kötetnél (de engem ez se zavar)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #790 Dátum: 2011. Március 21. - 20:54:14 »
Egészen pontosan ugyanolyan a papírja, mint a Marvel Extrának volt.
Valóban, most nincs dicséret a nyomdának, ezúttal tényleg nem végeztek tökéletes munkát. Plusz, a nyomdából kikerült és antikváriumban eladott példányokért is haragszom, de azt mondták, utánajárnak a dolognak.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Vertigo
« Válasz #791 Dátum: 2011. Március 22. - 08:37:00 »
Plusz, a nyomdából kikerült és antikváriumban eladott példányokért is haragszom, de azt mondták, utánajárnak a dolognak.
Csodálkoznék, ha utólag kiderülne bármi is, az meg a pláne kategória, ha a megtudott infót elmondanák Neked.
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Vertigo
« Válasz #792 Dátum: 2011. Március 22. - 08:42:38 »
Az ő érdekük is az, hogy kaine minnél többször visszamenjen hozzájuk, így simán elképzelhető, hogy kiadják az infót.

Tudom, hogy nem ugyanaz a téma, de amikor nekem cseszték el egy megrendelésemet, ot is gond nélkül meg tudták mondani, hogy ki volt az, aki hibázot (marha pontosan fel van egy ilyen helyen vezetve, hogy mikor ki foglalkozott egy kiadvánnyal), és bizony keményen bevasalták rajta a kárt. ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Vertigo
« Válasz #793 Dátum: 2011. Március 22. - 12:03:37 »
Az azért nagyon gáz egy kiadónak , hogy a kötetét megjelenés előtt már antikváriumba lehet kapni egy ezressel olcsóbban.
A régi idők jutnak eszembe amikor a magyar nyomdák nyomták a külföldi képregényeket , és észrevették , hogy egyre több kis srác olvas holmi kikerült példányokat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #794 Dátum: 2011. Március 22. - 15:20:42 »
Azt mondták, ipari kamerák vannak felszerelve mindenhol, vagyis ki fog derülni.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vertigo
« Válasz #795 Dátum: 2011. Március 22. - 15:53:49 »
És fel is veszik az adásaikat vagy csak ott vannak a kamerák élő megfigyelés céljával? Ugyanis az előbbi abszolút nem evidens.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Vertigo
« Válasz #796 Dátum: 2011. Március 22. - 23:01:56 »
Pedig nyilván nem említették volna, ha csak nézős.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Vertigo
« Válasz #797 Dátum: 2011. Március 23. - 06:09:45 »
Azért az érdekes dolog , hogy a megrendelt szám felett nyomnak még x mennyiséget.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Vertigo
« Válasz #798 Dátum: 2011. Március 23. - 08:49:17 »
Gondolom ez azért van, mert belekalkulálják, hogy lesz 1-2 kötet, ami hibás lesz (szétesik, kihullanak a lapjai stb.) ezért alapból több példányt nyomnak. Aztán inkább adnak pár plusz példányt a megrendelőnek, minthogy az utólag reklamáljon náluk, hogy HÉÉÉ...1000 könyvet rendeltem, kifizettem az árukat, s abból 100 db szétesett...kérem vissza a pénzem egy részét. Úgy meg ha adnak mindjárt 100 példányt "ajándékba", a megrendelt példányszám felett, akkor nincs gond.
Úgy látszik még ennél is több példányban nyomták a képregényt, ha maradt pár db a nyomdásoknak dugiban, amit elsóztak azonnal az antikváriumban.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 08:57:42 írta D-TOX »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Vertigo
« Válasz #799 Dátum: 2011. Március 23. - 09:18:45 »
Azért az érdekes dolog , hogy a megrendelt szám felett nyomnak még x mennyiséget.
Ez bevett, előírt gyakorlat minden tömegesen gyártott terméknél. Nem igazán van olyan eljárás, ami képes lenne 1% alatti hibával dolgozni, de sok eljárás esetében a megrendelt és legyártott termékek számának különbségénél a standard 5%-os hibahatárral számolnak.