Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 257196 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #920 Dátum: 2014. December 12. - 08:31:30 »
Elég formátum fetisiszta vagyok, szóval engem zavarna, ha füzetbe menne tovább, ami eddig kötetben volt. De ha esetleg elölről ki lenne adva az egész, akkor én tuti venném, mert az egyik legjobb képregénysor evör!

Ez a formátum fetisisztaság nálam is megvan :D De pl ha egy könyvsorozatban egy kilóg, én már attól is kivagyok (Dan Brown könyvek :omg: ....) Ugyanakkor teljesen érthető, hogy nincs sok értelme előről kezdeni

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #921 Dátum: 2014. December 12. - 12:49:32 »
A darabszám csakis a fogyástól függ.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #922 Dátum: 2014. December 12. - 17:46:52 »
Ha lenne, alighanem füzetes formában, ötösével, PPP terjesztési formában.

Mióta mondom már, hogy remek ötlet lenne, ha PPP-hez hasonlóan limitált szériás folyamatos kiadásban folytatódna a Vertigo sorozat (épp a napokban gondoltam, hogy rá kéne kérdeznem :) ), és most úgy tűnik megvalósul. Nagy királyság!!! :)

Az meg már csak hab lenne a tortán, ha 5 rész lenne egy füzetben :).

Az viszont kicsit elszomorít, hogy csak az Y menne le benne és ennyi, mert a limitált mennyiség (400 példány?) biztos elfogyna, mert annyi rajongó mindenképp van, és a füzet miatt az alacsonyabb ár és a folyamatos megjelenés is nagyot dobna az eladásokon. Ráadásul kicsit azért más a célközönség, mint a többi Kingpin kiadványnak.

Miért kéne Sandman-t kiadni a Kingpin-nek, ha azt a Carta kezdte el? A Carta meg fejezze be az Y-t?  :headscratch:
Aki Sandman-t szeretne kiadni, megpróbálkozhatna vele olyan formában, ahogy Tomi, a lehetőség adott...miért kell mindig más izéjével verni a csalánt???

Ennyi erővel ne legyen Batman a Kingpinnél, mert azt meg a Képes Kiadó adta ki korábban, szóval ez nem érv :). De szerintem senki sem reklamál, csak felvetik, ahogy én is, hogy a Sandman minden idők egyik legjobb képregénye és mivel Vertigo antológia megjelenéséről is eshet szó, ezért szerintem simán lehetne akár idővel állandóan, akár különszámként.
Én speciel a Fabulák folytatásának örülnék, mert az volt számomra a legnagyobb képregényes pozitív csalódás, de az a Képesnél is csak 1-et ért meg és amúgy se látom sok esélyét (max, ha a "Wolf Among Us" játék nagy siker lesz esetleg). De ez nem követelőzés, vagy elégedetlenség, csak egy felvetés, amiről a fórumok szólnak elvileg :).

Az Y-al csupán az a baj gyakorlatban hogy nagyon erősen folytatásos jellegű a sorozat emiatt pl ha valaki nem szerzi be az első részeket kiesik mint potenciális vásárló.

Ez viszont tényleg probléma, főleg, hogy az Y kötetet már nem is lehet kapni, csak az első 4 Vertigót. Így új embereket nehéz szerezni, az újrakiadás meg a régieket üldözné el :S. Ezért lenne jó, ha más is lenne mellette, mert akkor életképesebb lenne a sorozat, vagy mondjuk (akár később) 2 különszámként az első 10 rész újrakiadása, hogy mindenki be tudjon csatlakozni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #923 Dátum: 2014. December 12. - 19:38:02 »
Annyi a különbség, hogy a Batman nem lett félbehagyva. Teljes történeteket adott ki a Képes Kiadó, ott nem maradt hiányérzet. A Sandman viszont félbemaradt, de az alexandrás viszonyokat ismerve azt nem lehetne folytatni.
Ha más is lenne mellette, akkor csak kéthavilapban lehetne gondolkodni, az viszont már nem fér bele. Az elképzelhető, hogy a végén az elejét is kiadnánk ilyen formában, de csak zárójelben említem meg, hogy amikor kiderült, hogy az Y bezúzásra kerül, a Trillian megvásárolt belőle vagy 100 darabot, úgyhogy náluk még egy darabig biztosan kapható lesz, ha máshol nem is.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #924 Dátum: 2014. December 12. - 21:30:33 »
Látom nagyon megy az egyezkedés, szóval ha véleményre voltál kíváncsi Tomi akkor én is leírom a sajátomat. Magam részéről teljes mértékben elvagyok azzal ami most jelenik meg, de még ezzel is óriási a lista, ami a pótolandó képregényeket sorolja. A mostani sorozatokat is jó hogy előfizetem, de még egy sorozat már nem férne bele (ha érdekelne akkor se) és ezt minden diák nevében mondom, akik egy jó részét alkotják az olvasótábornak.

Tehát szerintem ne legyen új sorozat, ha már ennyire égeti a pénz a zsebedet, inkább váltson havilapra a HP  :smsarcasm:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #925 Dátum: 2014. December 12. - 21:54:50 »
Ugye nem mondod komolyan, hogy neked ez jött le ebből az egészből?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #926 Dátum: 2014. December 12. - 22:02:09 »
Látom nagyon megy az egyezkedés, szóval ha véleményre voltál kíváncsi Tomi akkor én is leírom a sajátomat. Magam részéről teljes mértékben elvagyok azzal ami most jelenik meg, de még ezzel is óriási a lista, ami a pótolandó képregényeket sorolja. A mostani sorozatokat is jó hogy előfizetem, de még egy sorozat már nem férne bele (ha érdekelne akkor se) és ezt minden diák nevében mondom, akik egy jó részét alkotják az olvasótábornak.

Tehát szerintem ne legyen új sorozat, ha már ennyire égeti a pénz a zsebedet, inkább váltson havilapra a HP  :smsarcasm:

Speciel Y rajongóknak lenne, úgy mint a PPP a Póki rajongóknak. ;) Én se vagyok odáig ezért a sorozatért, de támogatom, mert így van esély bizonyítani, hogy azért csak szeretik a magyarok a Vertigo cuccokat is, és ki tudja, lehet hogy ha vége az Y-nek, talán lesz esély másra is így! ;)

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #927 Dátum: 2014. December 12. - 23:33:13 »
Nekem az Y nem nagyon tetszett, a 4 Vertigo kötet ugyan megvan, de a folytatására, amit úgy dobtatok össze (amellett, hogy Tomi hozta a legnagyobb áldozatot) már nem voltam vevő. Szerintem rendkívül klisés, lehet azért mert vagy könyvben olvastam, vagy filmben láttam már full ugyanezt. Ezen a köteten kívül megvettem mindent amit a Kingpin valaha kiadott. Ha újra lenne, most se venném meg. Szerintem naivság összehasonlítani egy PP Pókemberrel, aminek egy egész generáció az évek óta stabil! célközönsége.
A Constantin nagyon tetszett, de ahogy olvastam sokaknak az tetszett a legkevésbé, nem is értem. Úgy néz ki nem vagyok egy hullámhosszon a nagy közönséggel.
A Prédikátor nekem már túl undorító.

A Sandman a legjobb képregény alkotás amit olvastam eddig, irodalom művészeti magasságokba emelte ezt a műfajt. Ha ki lenne adva a folytatás én megvenném akkor is ha nagyon drága volna.
Írtam is a korábbi kiadójának, de évek óta halott az egész. Persze mindenki ide kuncsorog, úgy mégis ki másnál lehetne lobbizni? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #928 Dátum: 2014. December 13. - 00:13:18 »
Hát, ahogy mondani szokás: a lényeg a részletekben rejlik. Igen, a téma nem vadonatúj, ellenben a kivitelezés, a sztori az nagyon érdekes és nagyon szórakoztató, hangulatos, megragadó.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #929 Dátum: 2014. December 13. - 01:15:31 »
Látom nagyon megy az egyezkedés, szóval ha véleményre voltál kíváncsi Tomi akkor én is leírom a sajátomat. Magam részéről teljes mértékben elvagyok azzal ami most jelenik meg, de még ezzel is óriási a lista, ami a pótolandó képregényeket sorolja. A mostani sorozatokat is jó hogy előfizetem, de még egy sorozat már nem férne bele (ha érdekelne akkor se) és ezt minden diák nevében mondom, akik egy jó részét alkotják az olvasótábornak.
Tehát szerintem ne legyen új sorozat, ha már ennyire égeti a pénz a zsebedet, inkább váltson havilapra a HP  :smsarcasm:

Szóval, azért ne legyen Vertigo vagy Y sorozat, mert nincs rá elég pénzed, így még ha érdekelne, akkor se vennéd. Viszont mégis kampányolsz a HP havilappá válása mellett, ami gyakorlatilag annyi extra költség lenne, mintha lenne egy új sorozat, amire elvileg már nincs elég pénzed :).

Ha más is lenne mellette, akkor csak kéthavilapban lehetne gondolkodni

Mert milyen megjelenési gyakorisága lenne ennek a sorozatnak? Mert eddig azt hittem kéthavi lesz, mint a többi.

Amúgy szerintem még akkor is érdemes lenne megfontolni, hogy ne csak Y sorozat legyen, hanem Vertigo antológia, mert úgy lehet később érne véget, de mégis kisebb lenne a kockázat, mert több sorozat rajongói ruháznának be rá (nekem speciel ez még belefér majd a keretbe, de ha már nem férne bele, akkor egy Y-ért nem mondanék le másról, viszont egy Prédikátorért egyértelműen sorozatot váltanék, és talán még a Constantinért is :) ). Valamint, ha sikeres lesz, akkor nem lesz az, hogy vége az Y-nak és új sorozatot kell indítani, hanem futna tovább és később is érne véget így kisebb lenne a kockázat (még ha mondjuk az 5 sztori úgy lenne elosztva, hogy 3Y és 1-1 Prédikátor meg Constantine és később veszik át lassan a helyet).
Sőt, ha minimalizálni akarod a kockázatot lehet érdemes lenne valahogy elérni, hogy Sandman kerüljön mellé (sőt, akkor lehet, hogy még a PPP#1-nél is gyorsabban fogyna el :) ). Persze ha nincsenek másik kiadónál a jogok, akik nem akarnak megválni tőle.

Amúgy milyen árban lesznek ezek az 5 részt tartalmazó füzetek? Én olyan 1950-re tippelnék, mint a PPP különszám, vagy a Fenegyerek. Viszont így olcsóbb, mint a kötetek, amik 3 részt tartalmaztak, tehát már csak ezért is sikeres lenne (a füzetes megjelenésből adódó folyamatosságról nem is beszélve), tehát ha anno a kötetek nem buktak, akkor ez biztos sikeres lenne.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #930 Dátum: 2014. December 13. - 03:04:24 »
Biztos lenne népszerűbb sorozat és lesz is ennél ami megérne kiadást ez tény. De nem hiszem hogy PPP-s példányszámba bebukna. Az meg nem előírás hogy mindenki vegyen meg mindent ész nélkül, ami nem is tetszik neki.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #931 Dátum: 2014. December 13. - 08:20:04 »
Egyetértek. Annyi észrevételem lenne, hogy sztem az érdeklődök tábora szűkebb, mint a PPP-jé :(
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #932 Dátum: 2014. December 13. - 10:21:00 »
Egyetértek. Annyi észrevételem lenne, hogy sztem az érdeklődök tábora szűkebb, mint a PPP-jé :(

Tény, hogy szűkebb az érdeklődők tábora, viszont sokkal kevesebb választási lehetőségük is van. Ha valaki szereti a szuperhősképregényeket, akkor tud választani HP, M+, PPP, Batman, különszámok és ÚBA közül. Ez legszerényebben számolva is 40.000+ Ft, ami miatt szerintem sokan vannak, akik válogatnak, mert nincs mindre pénzük. És bár nem szuperhősképregények, de a lazább, kevésbé komoly köteteket is ide lehetne sorolni, mint pl a Star Wars képregények.
Ezzel szemben viszont a komolyabb amerikai képregények (pl. Vertigo címek) meg alig vannak. És ami volt az sincs már, és azok sem folyamatos megjelenésű füzetek voltak, hanem kötetek, amiknek bizonytalan volt emiatt még akkor is a jövője (Hellboy, Sandman, Vertigo antológiák, Y, Watchmen, Fabulák, Sin City...).
Szóval csak oda akarok kilyukadni, hogy akik szeretik a szuperhős képregényeket, vagy inkább csak a Pókembert, és csak egy sorozatot van pénzük gyűjteni, akkor választhatnak a HP, PPP között, de lehet inkább csapatban akarják látni a Pókot, és inkább a Titkos Inváziót veszik meg, vagy akár az M+-t, mert abban is volt idén a Pókember. Viszont ha valaki komolyabb cuccra vágyik, akkor egyértelműen a Vertigo sorozatot venné meg, mert nincs is más.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #933 Dátum: 2014. December 13. - 15:10:24 »
Nem lesz antológia. Ez biztos, már többször is megbukott ez a formátum itthon, még Marvellel is.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #934 Dátum: 2014. December 13. - 16:11:54 »
Jaj, csak antológiát ne! 40 év, mire lemenne az Y.
"Live for nothing or die for something, your call."

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #935 Dátum: 2014. December 13. - 18:29:51 »
Nem lesz antológia. Ez biztos, már többször is megbukott ez a formátum itthon, még Marvellel is.

Marvel Extra, Marvel+, Superman & Batman, EpicLine... tudtommal ezek mind sikeresek (voltak) :)

Viszont akkor az lenne a kérdésem, hogyha sikeres lesz az Y, akkor miután véget ér van-e esély másra? Mondjuk Prédikátor? Esetleg Constantine?

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #936 Dátum: 2014. December 13. - 21:29:27 »
Látom nagyon megy az egyezkedés, szóval ha véleményre voltál kíváncsi Tomi akkor én is leírom a sajátomat. Magam részéről teljes mértékben elvagyok azzal ami most jelenik meg, de még ezzel is óriási a lista, ami a pótolandó képregényeket sorolja. A mostani sorozatokat is jó hogy előfizetem, de még egy sorozat már nem férne bele (ha érdekelne akkor se) és ezt minden diák nevében mondom, akik egy jó részét alkotják az olvasótábornak.
Tehát szerintem ne legyen új sorozat, ha már ennyire égeti a pénz a zsebedet, inkább váltson havilapra a HP  :smsarcasm:

Szóval, azért ne legyen Vertigo vagy Y sorozat, mert nincs rá elég pénzed, így még ha érdekelne, akkor se vennéd. Viszont mégis kampányolsz a HP havilappá válása mellett, ami gyakorlatilag annyi extra költség lenne, mintha lenne egy új sorozat, amire elvileg már nincs elég pénzed :).


Az jól leszűrted, hogy nekem nem lenne rá pénzem, de ha én diákként ezzel így vagyok akkor a Kingpin kiadványokat vásárló többi diák se lehet vele nagyon máshogy...Azt meg hogy kampányolok azt nem mondanám, de ha valamit kezdeni akar a pénzével Tomi, akkor számomra ez lenne a legjobb.
(Ha meg netalán csoda történne lehet hogy lemondanám a kéthavi fél Batmanem ;))
Végül is ő a kiadó azt tesz amit akar, hogy én itt mit szövegelek az nem sok mindent fog befolyásolni.
Csak gondolotam helyre teszem a dolgot a pontosság kedvéért. :)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #937 Dátum: 2014. December 14. - 00:35:13 »
nekem tetszik a folytatás ötlete. nagyon szerettem a sorozatot, sajnáltam, hogy úgy vége szakadt. de nem tudom mennyi embert érdekelne. talán mikkának igaza lehet

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #938 Dátum: 2014. December 14. - 11:26:51 »
Akkor belepofázok én is.

1. Nagyon örülnék neki, ha a Kingpin folytatná ezt a remek sorozatot. Biztos, hogy előfizetnék rá.  :kingpin:

2. A PPP megoldás szerintem tökéletes. Így jóval kevésbé rizikósabb Tominak is.

3. Nem kell antológia! Haladjon a sztori. A Vertigóval is pont ez volt az egyik fő problémája az embereknek. Mikor anno ezt írtam le a füzet fő gyenge pontjaként  a képregény.net főrumon kaptam sokaktól hideget-meleget, pedig sajnos nekem lett igazam.

4. Nem kell elölről kiadni. A Vertigó füzetek még kaphatóak, de a később kiadott Y kiadvány is megvehető a Trillianban, és a Facebook csoportban is legalább ötöt hirdetnek.

Természetesen minden szigorúan szvsz.  8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi + Vertigo
« Válasz #939 Dátum: 2014. December 14. - 13:01:29 »
Marvel Extra, Marvel+, Superman & Batman... tudtommal ezek mind sikeresek (voltak) :)
Ezek nem antológiák, csak közös kiadványok, vendégszereplések.
Idézet
Viszont akkor az lenne a kérdésem, hogyha sikeres lesz az Y, akkor miután véget ér van-e esély másra? Mondjuk Prédikátor? Esetleg Constantine?
A Prédikátorral próbálkoznék meg utána.