Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 256672 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1080 Dátum: 2018. November 21. - 18:46:39 »
Az első szám 30 feletti oldalszámú, a többi 22-24 körül.

Ja, szóval lényegében a normál. Ha ez a helyzet, én támogatnám, hogy vagy nagyobb oldalszámmal jelenjen meg valamivel ritkábban, vagy ha marad a viszonylag szerény oldalszám, akkor már lehetne füzet is, mert a 72 oldal környéki kötetek nem nagyon mutatnak sehogy.

Például háromhavi megjelenéssel 5 rész/kötet? Lényegében ugyanannyi idő alatt menne le, jobban mutatna a polcon, és az egész sorozatra vetítve valószínűleg olcsóbb is lenne a vásárlóknak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1081 Dátum: 2018. November 21. - 18:50:49 »
Két értelmes verzió létezik. Az egyik, hogy sorozat, ami maximum kéthavi, és akkor folytatásos, azaz nem gond, ha egy sztori nem a végéig van benne. A másik a gyűjteményes, aminél nem a megjelenés gyakorisága az elsődleges, hanem hogy vége legyen benne a sztorinak, hogy ne kelljen sokat várni a végkifejletre.
Szóval a háromhavi 5 rész sehogy sem jó. Az Y így jelenik meg, a Prédikátor meg úgy.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1082 Dátum: 2018. November 21. - 19:19:41 »
Teljesen jogos, ha max. kéthavi, akkor tényleg nem lehet háromhavi.

Viszont akkor azt mondom, hogy jobb lenne úgy, ahogy a Prédikátor. Úgy van értelme a kötet formátumnak, kb. ugyanannyi idő alatt megy le a sorozat, úgy is valószínűleg olcsóbb lenne a vásárlóknak, mint ~dupla annyi megjelenésből kihozni, és a két Vertigo sorozat passzolna egymáshoz.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1083 Dátum: 2018. November 21. - 20:20:58 »
Szóval lesz egy kéthavi Vertigo sorozat (Y) és egy Vertigo különszám bizonyos időközönként (Preacher)?

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1084 Dátum: 2018. November 21. - 20:47:24 »
Fantasztikusak vagytok!!  :kingpin: :kingpin:   Ezt lehet még egyébként fokozni???  ;D ;D ;D
Szuper jó,hogy ez is folytatódik, kelleni fog mindenképp. 
Két kérdés: 1. Az első résztől fogjátok újra kiadni?  Tehát az eddig megjelent 10 rész újra kifog jönni??
                2. Előfizethető lesz-e ez is mint a Prédikátor??  ;D ;D ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1085 Dátum: 2018. November 21. - 21:31:46 »
Viszont akkor azt mondom, hogy jobb lenne úgy, ahogy a Prédikátor.
Az évek alatt nagyon alaposan átrágtam magam mindkettőn, és így a legideálisabb. A Prédikátor lebontható sztorikra, az Y sokszor nem vagy csak túl nagy különbségekkel. Ugyanakkor az Y populárisabb is, mint a Prédikátor, jobb esélye van folytatásos képregényként.
Szóval lesz egy kéthavi Vertigo sorozat (Y) és egy Vertigo különszám bizonyos időközönként (Preacher)?
Így lesz, de nem Vertigo: saját címet kap mindkettő. De most, hogy mondod, tényleg úgy is történhetne. :)
Az első résztől fogjátok újra kiadni?  Tehát az eddig megjelent 10 rész újra kifog jönni??
Igen, azért is, hogy egységes legyen a sorozat, meg azért is, mert a külön kötet már nem kapható régóta.
Idézet
Előfizethető lesz-e ez is mint a Prédikátor??
Persze, igen.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1086 Dátum: 2018. November 21. - 22:01:20 »
Lebontották kötetekre az Y-t is, olyan rossz úgy sem lehet, főleg ha úgyis max. 4 hónappal később jön a folytatása.

Viszont ha nem rendes kötet, akkor gondold meg a füzetet. 72 oldalnál semmi nem indokolja a gerincet, leszámítva talán a parasztvakítást. Ilyen vékony gerinccel messze nem néz ki annyival jobban, amennyivel rosszabb olvasni a ragasztottat.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1087 Dátum: 2018. November 21. - 22:11:31 »
Köszönöm a válaszokat Tomi!  Nekem megvannak a régebbi kötetek ,de így is kelleni fog.
Eddig volt 4 Kingpin-es előfizetésem, most  6 lesz jól van haladunk! Csak nyomjátok abba ne hagyjátok.  :kingpin:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1088 Dátum: 2018. November 23. - 11:29:43 »
Látom, a beszélgetésnek vége, úgyhogy ideírom egyben, hogy szándékosan se legyen félreérthető.

A 72 oldalas "tpb" kaki. Nem szükséges, nem praktikus, nem esztétikus.

Ugyanez rendes kötetekben (5+ rész) sokkal jobb.

Sőt, 72 oldalanként még füzetben is jobb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1089 Dátum: 2018. November 23. - 14:25:14 »
Nem értek egyet. Nem kevés 48, 72 oldalas TPB-m van. A Vadász lelke is 48 oldalas TPB, és sokkal jobban tart, mint egy füzet.
És talán a legfontosabb, hogy a trenddel szembemenve, mi elsősorban a tartalmi részt hangsúlyozzuk, és csak másodsorban a külsőségeket. 5-7 részenként nem működne rendesen.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1090 Dátum: 2018. November 23. - 15:03:55 »
A Vadász lelke is 48 oldalas TPB, és sokkal jobban tart, mint egy füzet.

Ezt értelmezni sem tudom. Füzetet még nem láttam szétesni, ragasztottat igen. Ráadásul ilyen oldalszámnál sehogy nem néz ki, nehezebb olvasni és jobban kell vigyázni rá.

Idézet
És talán a legfontosabb, hogy a trenddel szembemenve, mi elsősorban a tartalmi részt hangsúlyozzuk, és csak másodsorban a külsőségeket. 5-7 részenként nem működne rendesen.

Annyira nem lehet béna a kötetek felosztása, hogy a 3-4 hónapos folytatást gond legyen kivárni. A külsőségekről meg annyit, hogy egyéb ok nincs rá, hogy gerincet kapjon három részenként, és az is nagyon gyenge.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1091 Dátum: 2018. November 23. - 15:05:38 »
Az már inkább prestige formátum, mintsem TPB. A DC nagyon rá volt pörögve a 2000-es évek környékén. Amúgy jól megcsinálva eléggé pofásan néz ki. Már ha leszámítjuk, hogy a gerincen a szöveg tuti össze-vissza magasságokban lesz majd, mert ilyen vékony kis vackoknál valamiért mindig, kivétel nélkül ez a helyzet.

Annyiban mondjuk igazat adnék a kapcsot kérőknek, hogy egy hazai nyomdából egy 75 oldal körüli ragasztott gerincű valami 100%-os bizonyossággal szét fog esni pár éven belül, és akkor egy kapcsozottat jóval kisebb levágással lehetne újraköttetni egy rendes könyvkötőnél annak, aki hajlandó szánni rá ennyit.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1092 Dátum: 2018. November 23. - 15:35:58 »
A Vadász lelke kb. 8 éves kiadvány, SOSEM esett szét.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1093 Dátum: 2018. November 23. - 16:07:22 »
A Semic füzeteim 20 év alatt sem estek szét, pedig azok aztán kaptak gazdagon. És nem fólia-hátlapot, hanem hideget-meleget, de a füzet nem esik szét. Én azt mondom, ha ragasztva lesz, olyan formátum legyen, aminél nincs más út. Ha meg van, akkor a francnak kell a ragasztó.

Viszont úgy látom, elég gyorsan másodszor jutottunk vakvágányra, úgyhogy talán felesleges folytatni.

Én elmondtam, amit akartam. Te kiadsz, amit akarsz. Én meg majd megveszem, amit akarok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1094 Dátum: 2018. November 23. - 16:28:27 »
Ez így van, igen. Azért nem értem ezt a szétesős félelmet, mert mitől esne szét? A kezdetekkor volt a Vertigo 2 és talán a Venom, amiből volt olyan darab, ami szétesett, de azokra sem volt jellemző. Az utóbbi kb. 8 évben készült több százezer ragasztott kiadványunk közül egy sem esett szét (az egyik Angyalok kötetet kivéve, ahol a teljes készlet hibás volt, és azt is újranyomtuk).
Nem fog szétesni.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1095 Dátum: 2018. November 23. - 17:14:43 »
Nem arra gondoltam, hogy szétesne. Te mondtad, hogy a ragasztott tartósabb, mint a füzet, amit elképzelni sem tudok. A bevett képregény formátumok közül ugyanis ha valamelyik kevésbé tartós a többinél, az a tpb.

Részben ezért is kell jobban vigyázni rá, amúgy sem lehet teljesen széthajtani, és egy idő után eléggé bemerevedik a kötés, mint pl. a Jean DeWolffon. Gondolom, ha fóliázva tárolom a megjelenéstől, akkor ez nincs, de sokkal később vettem. Szóval praktikus szempontból a tpb a leggyengébb formátum.

Szerk.: És nyilván az előnyei, hogy magas oldalszámot is elbír és jól mutat a polcon. Jelen helyzetben az első irreleváns, mert az oldalszám alacsony, bőven füzetvastagság. A második pedig alig releváns, mert a karcsú gerinc nem mutat sehogy.

Nem tiltakozok a tpbk ellen, a vastag cuccokat bírom, és nem kell mindennek hcnak lenni, de valahogy úgy kéne csinálni, hogy több előnye legyen, mint hátránya. Az eddigiek közül csak a Gyilkos Tréfánál zavart.
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 24. - 00:17:16 írta coleman »

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1096 Dátum: 2018. November 28. - 11:43:19 »
Először is: tök jó, hogy jön az Y. :)

A többi: az igazat megvallva, én valamilyen perverzió okán nagyon szeretem a TPB-ket. :D De...bizonyos vastagság alatt nem látom értelmét. Részemről egy nagyon valószínű igen, hogy venni fogom a sorozatot. De az is biztos, hogy nem szívesen fogom a 72 oldalas gerinceket nézegetni a polcon, ezért az első adandó alkalommal száműzni fogom őket egy díszdobozba. Amiért nagyon fájna a szívem, mert a gerinc igenis mutogassa csak magát! Innentől kezdve az én szempontom egyáltalán nem a kinézet, hanem az olvashatóság, ami egyértelműen a kapcsolt füzet felé billenti a mérleg nyelvét (ha már semmiképp nem lehet vastagabb a kötet).

Na de inkább...legyen vastagabb, rendes kötet, és akkor nincs miről beszélni. :P Én személy szerint inkább várnék rá többet, csak ne füzetkötetecskék legyenek.

De ismétlem: tök jó, hogy jön az Y. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 28. - 11:58:35 írta Riworar »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1097 Dátum: 2018. November 28. - 17:28:42 »
Remek hír az Y sorozat, ráadásul 3 részenként! Korábban is kampányoltam emellett, hogy sorozatban talán tovább tartana és nem bukna meg. Bár manapság eléggé mennek a képregények, de sorozat kevés van, szóval remélem, hogy sikeres lesz ;).

Szóval lesz egy kéthavi Vertigo sorozat (Y) és egy Vertigo különszám bizonyos időközönként (Preacher)?
Így lesz, de nem Vertigo: saját címet kap mindkettő. De most, hogy mondod, tényleg úgy is történhetne. :)

Ha még nem véglegesek a szerződések, lehet ez valóban jobb ötlet lenne, mert így jobban reklámoznák egymást a kiadványos és egységesebbek lennének és ha véget ér az Y, akkor könnyebben fel lehetne vezetni Vertigo sorozat folytatásaként egy új sorozatot, mint máshogy ;). Sőt valami más Vertigo is bekerülhetne időnként, ha mondjuk úgy jön ki a sztori, hogy jobb lenne másik résznél befejezni, és van is más sztori mellé ;)
De ez csak egy ötlet :)

Viszont a gerinc ellen én is szavazok egyet, ha lehet, mert így, ekkora oldalszámnál szerintem is sokkal jobb lenne a füzetes, meg gondolom a nyomda is olcsóbb lenne (bár ehhez nem értek), ráadásul ehhez hasonló rövidebb kötetekről sokszor lemarad a gerincfelirat, amitől a falra tudok mászni :)
Szóba került a Vadász lelke, ami szörnyen néz ki a kis cingár méretével a többi kötet mellett, ahogy az idei extra X-faktoros M+ az üres gerincével :S
Bár nekem még egy kiadvány se esett szét, de ez azért is lehet, mert nagyon óvatosan olvasom, ki se nyitom rendesen, így lemaradok a közepéről és folyamatosan tartom a gerincnél, nehogy jobban szétnyíljon :).
Amúgy a kéthavonta 3 rész nekem tetszik, sőt lehet jobban is, mintha ritkábban kötetek jönnének, csak a füzetet mindig is jobban szerettem, mert tartósabb és jobb olvasni ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1098 Dátum: 2018. November 28. - 20:30:45 »
Neked.
Hadd legyen csak különbözőbb, a többi Marvel Kingpin kiadványtól, más vonal, még az olvasótábor is más, gondolom én, persze szinte biztos hogy lesz átfedés.:)
Amúgy is, biztos jobban mutat majd a polcon gerinccel kifelé, a Prédikátor mellett majd!

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1099 Dátum: 2018. November 29. - 00:38:22 »
Szerintem is jól mutatna gerinccel kifelé a Prédikátor mellett, főleg ha ugyanolyan formátumban jönne a két Vertigo sor. Azt a skinnel kéne elérni, hogy a Marvelektől elüssön, nem a formátummal. Kíváncsi lennék, mennyiben lesz más az olvasótábor, de szerintem az "átfedés" sokkal több lesz, mint aki csak erre nevez be.