Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 256708 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1100 Dátum: 2018. December 10. - 09:54:33 »
72 oldalanként behácézni, főleg úgy, hogy a benne lévő sztorinak se eleje, se vége, egy komolyabb üzleti buktának hangzik. Ha ilyesmiről beszélünk, akkor érdemes legalább a HC-val lekövetni az eredeti köteteket, és 5-7 részenként összeszedni.

Update: Jut eszembe, ha a HC két amcsi kötetenként lenne kiadva, akkor meg főleg jó lenne. Úgy nagyon valószínű, hogy megvenném. Ugyanez a Preacherre.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 10. - 11:39:35 írta coleman »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1101 Dátum: 2018. December 10. - 21:36:59 »
Ha a Hellboy-nál működik, szerintem ezeknél is működne. Több HC-ban, kevesebb TPB-ben. TPB újságosnál, HC csak a kiadótól.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1102 Dátum: 2018. December 11. - 14:32:29 »
Nagyon csippantom az Y-t. Annak idején egy kevés vassal is támogattam a megjelenést, de ma már csak akkor venném meg, ha "normális" méretű HC-ben vagy TPB-ben jönne ki.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1103 Dátum: 2018. December 11. - 15:02:50 »
A HC még nem kizárt, de a méret marad, amilyen akkor volt.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1104 Dátum: 2018. December 11. - 15:32:46 »
Pacek. Nekem az egy vállalható kompromisszum. Most kicsit divat cinkelni az Y-t a Saga-val szemben, de szerintem ezek a kritikák nem állnak meg. Az Y Vaughn legjobbja.

Amúgy a HC se lenne nekem annyira fontos, de egyszerűen nem tudok/szeretnék öt évet várni, amíg lemegy a teljes sor.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1105 Dátum: 2018. December 11. - 18:06:51 »
Szerintem az Y a legjobb írása. Nagyon jól átgondolt, sok mindenre kiterjedő.

Elvileg 3 év alatt lefut.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1106 Dátum: 2018. December 21. - 14:28:37 »
Megvan az elvi megállapodás rá. Évente 6 kötet (kéthavi kiadás), 2200 Ft körüli áron (előfizetve 1650 körül), lesz belőle HC is, az 3200 körül, de az nem előfizethető, csak előrendelhető.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1107 Dátum: 2018. December 21. - 17:35:44 »
És ez hontantól, hányadik résztől fog menni? És a HardCoverben külön részek lesznek, ha szeretném a teljes sorozatot magyarul, akkor azt is meg kell majd venni hozzá?
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1108 Dátum: 2018. December 21. - 17:58:51 »
Az 1. résztől indul.
A HC-ben pont ugyanaz lesz, mint a TPB-ben. Választhatsz, hogy melyiket veszed meg.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1109 Dátum: 2018. December 21. - 19:00:41 »
Egy csomóan rinyáltak HC-ért, és most megkapják. Nagyon erősen kétlem, hogy elégedettek lesznek. Attól tartok, fontos részletek vesztek el az olvasó-kiadó közti fordításban.

Miért szokás HC-t kiadni?

Általában a HC-nak két funkciója van.

Az egyik, hogy egy jelentős történet egyben megjelenjen, lényegében luxuskivitelben, és a HC választja el a többiektől, jelezve a fontosságát. Ezt megcsinálta már a Kingpin is, lásd: Kraven és Gyilkos tréfa.

A másik a teljes sorozatok kiadásánál jön elő. Megjelennek a füzetek, aztán azokat történetenként összegyűjtik TPB-kbe, és általában csak később jön a HC, amikor több TPB anyagát (tehát több teljes történetszakaszt) össze lehet benne gyűjteni. Ez utóbbi részben azért van, mert a HC nem éppen költséghatékony, és mert a kötés módja miatt jobban működik magas oldalszám mellett. Magyar kiadók között is van, aki így dolgozik, lásd: Hellboy, a nemzetközi piacon pedig ez az általános. A giga TPB-k funkciója ezek mellett a költséghatékonyság.

Az ökölszabály megmaradt valami ilyesminek:

Oldalszám: füzet < TPB < HC

Ezt nagyjából mindenki triviálisnak veszi, azért nem beszélnek róla külön. Ezt elég jól mutatja, hogy megy a rinya, amiért TDKR két részben jön ki. A kötet formátumnál már vannak terjedelmi elvárások, és a 96 oldal (ami szerintem a TPB belépő szintjének kellene lennie kb.) meglehetősen cingárnak látszik, és az is, pedig 96 oldal már eléggé elfogadható.

Amikor HC-t kér a "nép", akkor tartalomban is HC-t akar, nem pedig kemény fedelet a füzetre.

Én az Y HC-t biztosan nem veszem majd, és a formátuma miatt valószínűleg a "TPB-t" sem. Majd egy év múlva kiderül, hogy csak én gondolkodok ilyen maradian, vagy akadnak annyian, hogy mérhető legyen. A Preacher sort majdnem biztosan gyűjteni fogom, a formátumot még nem döntöttem el.

Nyilván nem gondolom, hogy ezen a ponton változni fognak a jövő éves tervek. Viszont őszintén érdekel, hogy milyen logika vezetett ahhoz, hogy az Y 72 oldalanként, kb. fél történetekre bontva megjelenjen HC-ban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1110 Dátum: 2018. December 21. - 19:45:52 »
Igazából nagyrészt tartósság miatt veszi az ember. Hacsak nem ragasztott gerincű HC (láttam már ilyet, a DC imádja…  :-\), akkor esélyes, hogy húsz év múlva nem laponként fog szétesni, ha el akarod olvasni.

Riworar

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1111 Dátum: 2018. December 21. - 20:14:27 »
Igazából nagyrészt tartósság miatt veszi az ember. Hacsak nem ragasztott gerincű HC (láttam már ilyet, a DC imádja…  :-\), akkor esélyes, hogy húsz év múlva nem laponként fog szétesni, ha el akarod olvasni.

Szerintem a kapcsolt füzet is majdnem pont ugyanezt tudja (mármint a nem szétesést).

Amikor HC-t kér a "nép", akkor tartalomban is HC-t akar, nem pedig kemény fedelet a füzetre.

Valahol itt érzem az igazságot. + a költséghatékonyság címszó alatt (vásárlói szemmel nézve).
72 oldalra HC-t tenni - hacsak nem valami kétséget kizáróan klasszikusról beszélünk -, ráadásul kéthavonta, engem biztosan elriaszt a beszállástól. De legalább van opció. Részemről a HC kizárt.

És sajnos nem tudom megállni, hogy megjegyezzem (pedig próbáltam)...
NAGYON örülök, hogy kiadtátok a TDKR-t! De amikor azt látom, hogy az Y kéthavonta, nem is befejezett sztorinként, HC-ban képes kijönni, akkor azért kerül üröm az örömbe, hogy egy TDKR 2x~100 oldalon, TPB-ben jön ki.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1112 Dátum: 2018. December 21. - 21:22:48 »
coleman: Megtettük, amit lehetett. Kijön HC-ben és TPB-ben is. Mindenki azt veszi meg, amelyik tetszik neki. Ha valakinek baja van a HC-vel így, ebben a formában, megveheti a TPB-t. Ha valaki a kettő közül sem tud választani, az alighanem nem igényli annyira ezt a történetet magyarul, ez is benne van a pakliban.
A Gyilkos tréfa is 48 oldal volt HC-ben, mégis sokan megvették.
És sajnos nem tudom megállni, hogy megjegyezzem (pedig próbáltam)...
NAGYON örülök, hogy kiadtátok a TDKR-t! De amikor azt látom, hogy az Y kéthavonta, nem is befejezett sztorinként, HC-ban képes kijönni, akkor azért kerül üröm az örömbe, hogy egy TDKR 2x~100 oldalon, TPB-ben jön ki.
A 2 x 100 oldal mindenképpen adott lett volna akkor is, ha HC-ben hozzuk ki. Ha most rendeljük meg, talán már lehetett volna HC is belőle, nem tudom. Tavaly még nem lehetett.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1113 Dátum: 2018. December 21. - 21:23:56 »
Ez is az utóbbi 1-2 év megerősődött képregénypiacát fogja tovább erősíteni, azt hogy megveszik csak azért, hogy utána a facebookon fel tudják rakni, hogy eredeti olvasatlan példány eladó. Ilyen szempontból nem jó az időzítés, de ez a kiadó döntése.
Ha viszont szóba került, akkor én is leírom, hogy nekem az eddig megjelentek a kingpintől megvannak, úgyhogy nálam az a szempont, hogy onnantól fogom venni, ahonnan még nem lett magyarul kiadva. És mivel első sorban olvasó vagyok, és csak kisebb részben gyűjtő, ezért engem pl a HC kiadás külön nem fog érdekelni.
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1114 Dátum: 2018. December 21. - 22:14:49 »
coleman: Megtettük, amit lehetett.

Tény, hogy tettél dolgokat. Azt vitatom, hogy az igényeknek megfelelő dolgokat tetted.

Ha csak az én igényeimnek nem felel meg, de viszik, mint a cukrot, akkor semmi gond. Viszont ha az Y lesz a "dömping következő áldozata", akkor érdemes átgondolnod, hogy az nem Vaughn és a magyar olvasók közti összhang hiánya miatt lehet, hanem az értelmetlen formátum miatt. Többszörösen igaz ez a HC-ra.

Idézet
Kijön HC-ben és TPB-ben is. Mindenki azt veszi meg, amelyik tetszik neki. Ha valakinek baja van a HC-vel így, ebben a formában, megveheti a TPB-t. Ha valaki a kettő közül sem tud választani, az alighanem nem igényli annyira ezt a történetet magyarul, ez is benne van a pakliban.

Épp rólam van szó, és tényleg nem igénylem ezt a történetet annyira magyarul. Sőt, annyira semmit nem igénylek magyarul, ki vagyok békülve az angollal. Azért veszek magyar kiadásokat, hogy a magyar képregényes kultúrát támogassam, na meg hogy elkerüljem a kimeríthetetlen választékot. A vicc, hogy a két Vertigóból az Y érdekel jobban.

Idézet
A Gyilkos tréfa is 48 oldal volt HC-ben, mégis sokan megvették.

Köztük én is, és nagyon elégedett voltam vele, mert volt értelme HC-ba rakni.

Általában a HC-nak két funkciója van.

Az egyik, hogy egy jelentős történet egyben megjelenjen, lényegében luxuskivitelben, és a HC választja el a többiektől, jelezve a fontosságát. Ezt megcsinálta már a Kingpin is, lásd: Kraven és Gyilkos tréfa.

Lehozni egy komplett hatvanrészes sort a sztorit teljesen figyelmen kívül hagyva, háromrészenként, HC-ban, teljesen öncélúnak látom, amiben csak parasztvakítás a HC. Még csak nem is hallottam arról, hogy hasonló kiadással akár az amerikai piacon bárki próbálkozott volna.

Értem, hogy már rég eldöntötted, de komolyan értékelném, ha elmagyaráznád, mi áll a döntés mögött. Jó lenne, ha legalább érteném, mert most elképzelni sem tudok a fentin kívül semmi egyéb okot.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 21. - 22:23:07 írta coleman »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1115 Dátum: 2018. December 21. - 22:18:08 »
Formátumra az amerikai piac nagyon más, mint az európai vagy a magyar. Az átlagos TPB-k csak egy kellemes metszetet jelentenek a kettő között.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1116 Dátum: 2018. December 21. - 22:21:26 »
Ja, csak a magyar piac olyan menő, hogy vannak kapcsos kötetek, gerinces füzetek, és nagyon úgy néz ki, hogy készül a HC füzet is :D :D

Nyilván értem, amit mondasz. Én azt mondom, ehhez még csak hasonlóról se tudok, és nem fér a fejembe, miért jó ez.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1117 Dátum: 2018. December 22. - 00:18:43 »
Én nagyon örültem, hogy jön a Prédikátor és az Y. Az előbbit várom jobban és a kiadás is remek, bár a HC-t feleslegesnek érzem ott is, de lehet még azt is beszerzem, mert nagy kedvenc a sorozat :).

Az Y viszont nem tudom, hogy fog így működni. Nem kötekedni akarok, vagy beszólni, és nagyon remélem, hogy tévedek, mert szeretném végre végigolvasni a sorozatot, de szerintem brutális bukás lesz. Alapból a Marvel és DC sorozatok 1.000 Ft alatt (körül) vannak, és a különszámok sem érik el a 2.000-et, erre jön a a 72 oldalas Y 2.200-ért. Ráadásul minden ok nélkül gerinces, amit nehezebb olvasni és sokkal kevésbé tartós, mint a füzet és hülyébben is néz ki a polcon ennyi oldalnál. A HC meg full felesleges, mert a korábbi hozzászólásokban említettekhez még hozzátenném, hogy HC-t azért vesz az ember, mert jól néz ki a polcon. De egy 72 oldalas vékony HC nagyon hülyén néz ki, ráadásul még semmiféle egységet se foglal magába a 3 részes elosztással. És nagyon drága is 3.300-ért. Ennyiért, vagy olcsóbban más kiadóknál 2-szer ilyen vastag és nagyobb köteteket kapni.

Én jelenleg nagyon küzdök a bennem szunnyadó gyűjtővel, mert itt lehet megtörik az eddigi séma és ez lesz az első Kingpin kiadás, amiből nem veszem mindkét verziót. Eddig csak egy alterborító, ami nincs meg a kiadótól. Nem tudom, melyiket fogom venni, mert egyik verzió se jön be, bár akkor már legyen HC, de másfélszer (kétszer az előfizetett TPB-hez) annyit meg nem ér.

És minden tiszteletem a Kingpiné, az egyik kedvenc kiadóm, és rengeteg remek kiadványt köszönhetünk nektek, meg az egész magyar képregénykiadás is, és eddig mindig csak jókat mondtam a kiadóról, mert jó áron, jó sztorikat és igényes kiadványokat kaptunk, de most, hogy látom, hogy lesz kiadva az Y, ugyan azt a lehúzást érzem, mint amit sok Pesti könyv, és Fumax kiadásoknál.

Remélem nem sértettem meg ezzel a véleményemmel senkit, és lehet nyomós indokok állnak ezen döntések hátterében, csak azt remélem, hogy nem ez lesz a trend a Kingpinnél is. És ne legyen igazam és legyen sikeres, de félek, hogy így megint nem tud végig menni a sorozat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1118 Dátum: 2018. December 22. - 01:09:50 »
Tény, hogy tettél dolgokat. Azt vitatom, hogy az igényeknek megfelelő dolgokat tetted.
Ez nem igaz. A TE igényednek nem lett megfelelő, ezek szerint. Mindenkiének meg nem is lehet.
Idézet
A Gyilkos tréfa is 48 oldal volt HC-ben, mégis sokan megvették.
Idézet
Köztük én is, és nagyon elégedett voltam vele, mert volt értelme HC-ba rakni.
Azaz máris megdől, hogy a HC legyen 96 oldalas, és extrákkal teli.  ;)
Idézet
Lehozni egy komplett hatvanrészes sort a sztorit teljesen figyelmen kívül hagyva, háromrészenként, HC-ban, teljesen öncélúnak látom, amiben csak parasztvakítás a HC. Még csak nem is hallottam arról, hogy hasonló kiadással akár az amerikai piacon bárki próbálkozott volna.
Értem, hogy már rég eldöntötted, de komolyan értékelném, ha elmagyaráznád, mi áll a döntés mögött. Jó lenne, ha legalább érteném, mert most elképzelni sem tudok a fentin kívül semmi egyéb okot.
Pedig félelmetesen egyszerű: kiírtam róla egy szavazást, és a potenciális vevők úgy 30-40%-a a HC-t szeretné. Ennyi.
Az Y viszont nem tudom, hogy fog így működni. Nem kötekedni akarok, vagy beszólni, és nagyon remélem, hogy tévedek, mert szeretném végre végigolvasni a sorozatot, de szerintem brutális bukás lesz.
Bármi lesz, akkor is végig fogom vinni most már végre.
Idézet
Alapból a Marvel és DC sorozatok 1.000 Ft alatt (körül) vannak, és a különszámok sem érik el a 2.000-et, erre jön a a 72 oldalas Y 2.200-ért. Ráadásul minden ok nélkül gerinces,
A DC nincs alatta. A 48 oldalas is éppen csak, de bármelyik különszám 64 oldal fölött már 1500-től indul - és az még kapcsolt, míg a gerinces drágább. Nem minden ok nélkül gerinces: ez is rengeteg kérés eredménye.
Idézet
amit nehezebb olvasni és sokkal kevésbé tartós, mint a füzet és hülyébben is néz ki a polcon ennyi oldalnál. A HC meg full felesleges, mert a korábbi hozzászólásokban említettekhez még hozzátenném, hogy HC-t azért vesz az ember, mert jól néz ki a polcon. De egy 72 oldalas vékony HC nagyon hülyén néz ki,
Persze, az első kötet még nem mutat majd sehogy. De amikor már 5-6 lesz egymás mellett, akkor már klasszul fog kinézni, meglátod.
Idézet
És nagyon drága is 3.300-ért. Ennyiért, vagy olcsóbban más kiadóknál 2-szer ilyen vastag és nagyobb köteteket kapni.
Ezt többször kell ismételnem, de megteszem: mi országos terjesztésben gondolkodunk, amihez jóval nagyobb nyomdaköltség járul. A legtöbb kiadó csakis direktben ad el, náluk nincs terjesztői jutalék.
Idézet
És minden tiszteletem a Kingpiné, az egyik kedvenc kiadóm, és rengeteg remek kiadványt köszönhetünk nektek, meg az egész magyar képregénykiadás is, és eddig mindig csak jókat mondtam a kiadóról, mert jó áron, jó sztorikat és igényes kiadványokat kaptunk, de most, hogy látom, hogy lesz kiadva az Y, ugyan azt a lehúzást érzem, mint amit sok Pesti könyv, és Fumax kiadásoknál.
Hidd el, semmi lehúzás nincs benne, nem vagyunk rászorulva 11 évnyi képregénykiadás után. Drágán kapjuk őket, a HC nyomtatás is drága, főleg kis mennyiségben.
Idézet
És ne legyen igazam és legyen sikeres, de félek, hogy így megint nem tud végig menni a sorozat.
Most végigmegy. Ha törik, ha szakad.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Y, az utolsó férfi
« Válasz #1119 Dátum: 2018. December 22. - 08:03:07 »
Aki szerint a vékony HC-k nem néznek ki jól, az életében nem látott még akár képen se egy francia vagy belga képregényboltot belülről. De a németek is eléggé kedvelik őket.
Ja, csak a magyar piac olyan menő, hogy vannak kapcsos kötetek, gerinces füzetek, és nagyon úgy néz ki, hogy készül a HC füzet is :D :D
Pedig a gerinces füzetet amúgy pont a DC találta ki még anno. Nekem is van ilyen kiadványom tőlük.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 22. - 08:06:34 írta talgaby »