Szerző Téma: Y, az utolsó férfi  (Megtekintve 256682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

molngab

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Vertigo
« Válasz #120 Dátum: 2007. December 15. - 18:53:01 »
Üdv!

Nem vagyok otthon a DC terén-és nem értem, mi ez a Vertigo pontosan. Ez kiadó a kiadón belül (DC--> Vertigo) vagy "univerzum" az univerzumon belül (mint a Marvelnél az Ultimate Univerzum)? Pl. a Vertigo-ban szerepel a Hellblazer-és létezik Hellblazer-Batman crossover.
Csak azért érdekel ez, hogy a Vertigo sorozatokban várható-e vmely DC szuperhős felbukkanása? Hellblazer számomra nem szuperhős-voltaképp nem is tudom, egy univerzumon belül van-e Batman-nel (mint ahogy Superman egy univerzumon belül van Denevérrel).

Köszönöm


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #121 Dátum: 2007. December 15. - 19:04:01 »
Helló!

A Vertigo egy alkiadó a DC-n belül, ahol csak felnőttes témájú képregényekkel foglalkoznak, így különítve el egymástól a kettőt. A Marvelnél egy "Max" néven történet meg, de azért a kettő nem ugyanaz. Az eredetileg felnőttesebb témájú képregények átkerültek a Vertigo keze alá (Hellblazer már volt akkor), a Vertigo megalakulása óta indult komolyabb sztorik pedig eleve abban jelentek meg. Ennek ellenére nem kizárt a két kiadó találkozása, mint ahogy említetted is. De nem is jellemző.
Szóval nem igazán várható szuperhősös felbukkanás Vertigo történetekben. A magyar verzióban meg végképp nem, mert a sorozat 4 részes volt, és egyelőre befejeződött.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Vertigo
« Válasz #122 Dátum: 2007. December 15. - 20:52:07 »
A Vertigo Marvel-megfelelője egy Epic/Icon-MAX egyveleg lehetne. Alkotói tulajdonú, saját világú képregények keverednek komolyabb, néha horroisztikusabb, néha csak nagyon komoly mondanivalójú sorozatokkal, ami összeköti őket, hogy csak felnőtteknek ajánlott. A Hellblazer része a DC fővilágának és a társai is, de a többi sorozat nem nagyon, sőt, azok inkább saját, teljesen külön, a DC multiverzumától is független világokban játszódnak.

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re: Vertigo
« Válasz #123 Dátum: 2007. December 19. - 21:27:12 »
Mintha John említette is volna, hogy a szőke grabanca már megjárta az Arkhamot is.
A félelem nélküli

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Vertigo
« Válasz #124 Dátum: 2007. December 22. - 23:58:33 »
Végre sikerült elolvasnom a Vertigo 4, ebben a formában befejező részét!
Már hozzászokhattunk a szokványostól picit kisebb mérethez, egyáltalán nem zavaró. :D Főleg, hogy ismét egy nagyon minőségi kiadványhoz juthattam hozzá, mind külsőre, mind belbecs alapján. Szerintem a 4 kötet közül ennek a legjobb a borítója, a címe is elég hangzatos: A világ végezetéig. Ráadásul apró dolog, de fontos: a gerincen is ez olvasható ezúttal. A fordítást talán már említenem sem kell, a megszokott, remek, magyaros szövegekkel találkoztam itt is, tényleg le a kalappal.
Akkor menjünk szépen sorjában!

Y:Hát ez a rész elég rövidke volt, nem sok semmi történt sajnos. Megtudtunk pár érdekesnek első blikkre nem mondható infót Dr. Mannról. Egy dolog viszont megfogott: hogy eniyre utálja az apját. Eddig valahogy eléggé egy racionális embernek ismerhettük meg, aki nem szívből él. És lám csak, benne is vannak ilyen elfogult érzelmek: düh, harag, gyűlölet. Apró fogás ugyan, de az író egy csapásra árnyaltabbá tette a jellemét. A legjobb jelenet egyébként, a kontrasztjából fakadóan, Hősé volt...Yorcik szavai után a szomorú valóság. a legjobban az a momentum tetszett, ahogy nem tudja kezelni, hogy gyilkossá vált, és jellemző módón, a vezetőjük jellemtorzító hatását mutatva, Victoria egy kis étellel teljesen az újja közé csavarja, megvesztegeti. Ez is jól mutatja szerintem, hogy a Yorick által(meg hát  a korábbi munkája is erre vall) elmondott nemes embert is menniyre eltorzíthatja egy ilyen katasztrófa. Apropó, lassan Yorickot kéne Hősnke hívni, mert annyit hősködik az a fiú...jó persze szép dolog, de lehetne egy kis esze a gyereknek. Én legalábbis ilyen fontos pozícióm tudtán nem nagyon ugrabugrálnék, mert megszívom.  :twisted:És láss csodát, így is történt. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy fognak rátalálni, és hogy jutnka el, ha eljutnak egyáltalán, Californiába.(egyébként nekem úgy tűnt, mintha most nem lenne mindnehol tökéletes a kép...megint voltak olyanok, amiket rosszul kaptál meg, kaine?, emlékszem, az első Vertigóban is sikerült kiszúrni)

Constantine: Talán ez a legkevésbé kedvelt, a 3 képregény közül, de én semmi kivetnivalót nem találok benne, sőt! A rajzokkal nekem semmi bajom sincs, nagyon illik a történetekhez ez a stílus szerintem. Persze, egy PÓkemberhez nem illene, de itt nekem tetszik, az az igazság. Meg néha amúgyis jól esik a szemnek, a msi tökéletes, számítógéppel színezett cuccok helyett ilyen "pacás" dolgokat is olvasni. Két szálon indul az eseménysor, ami jó és ráadásul elég hamar tudomást szerzünk a kapocsról a két szál között. Különösen tetszett egy ellentét, még az elején: "hiába minden, ha gyerek vagy, nem győzhetsz." -- "van olyan, hogy nem veszíthetsz".  Sok igazság van bennük. A történet egyébként nem valami akciódús, kicsit rejtélyes, kicsit misztikus, pont anniyra amenniyre még szeretni tudom. Viszont elég groteszk, ami nagyon passzol. Csak rá kell nézni ezekre a templomos Úr harcosaikra, vagy mikre, vagy az Elátkozottak hadseregére gondolni. Kár, hogy ez utóbbiról nem sokat tudunk itt meg, az ipsét is hamar kicsinálják. Ráadásul pont akkor van vége, amikor Zed személye is kezdene érdekessé válni. No mindegy, hátha megtudunk még róla pár finomságot.
A képregény nagy fegyvere egyébként most is az irodalmiság...egyik-másik mondatnál érdemes elidőzni, ízlelgetni. Bárány Ferenc remek fordítást végzett, érdemes összehasonlítani ezt a szöveget egy mai sima képregénnyel, főleg egy ultissal...lehangoló, komolyan mondom! Szóval, akiben van egy kis irodalmi véna, meg szereti a groteszk, misztikus dolgokat, annak tetszeni fog. Jó volt, csak lecsapták a végét, lehetett volna hosszab a történet.

Prédikátor: Furcsa lesz ezt mondanom, de most egyértelműen ez tetszett a legjobban. Itt aztán történtek a dolgok, meg kell hagyni, igazi tökös dumákkal!
Bár Tulip feltámasztásásnál sejtettem, hogy Isten keze lesz a dologban, nem is tetszik anniyra, de hát ilyen dolgokról szól itt a fáma, elfogadható. Ezt leszámítva nagyon jó volt ez a rész..tényleg annyira beteg, hogy már jó. :D Ennisnek meg sikerült elérnie, hogy anniyra ellenszenves kis görény figurákat teremtsen, hogy én is alig vártam, hogy Jesse végre a sarkára álljon és kicsinálja ezeket a gennyládákat. Öröm volt nézni, ahogy szétég a Nagymama, ahogy Jesse szétveri Jody-t, ahogy Tulip szétlövi T.C-t(mutathatták volna :hehe:). Azt viszont nem értettem, Isten mire mondja azt, hogy ez csak figyelmzettetés volt és Jesse hagyjon fel a próbálkozásaival, hogy elkapja őt. A Nagymamáék vissza fognak még térni? Vagy ezzel kiszálltak a történetből? Jesse igazán kicsinálhatná őket mégegyszer! :twisted: És még a vége is happy, kivételesen! :D


Na, ennyi lett volna. Hatalmas tisztelet és köszönet kaine-nek és a Kingpin kiadó minden munkatársának, hogy ezek a képregények megjelenhettek itt és én is megismerhettem őket. Igazán hálásak lehetünk!  :D ;)
 :kingpin: :kingpin: :kingpin:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #125 Dátum: 2007. December 23. - 00:19:31 »
Köszönet az újbóli hosszú véleményezésért!  :D
Az Y minden oldalát megkaptuk, most semmi ilyesmi nem történt. Én még említeném belőle a gyümölcstortás poént.  :D Ati árnyalni akarta, de én nem engedtem, hadd szóljon a maga valójában!  :hehe:
Prédikátor: Isten meg akarja ijeszteni Jesse-t, hogy hagyjon fel a keresésével végre, kicsit tart tőle. A happy end a végén tényleg nagyon király volt, annyira nem illik egy ilyen sztoriba.  :hehe:
Köszönjük a dicséretet magam és Ati nevében, akivel közösen, együtt képviseljük a Kingpint.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Vertigo
« Válasz #126 Dátum: 2007. December 23. - 00:32:53 »
Párban az erő! :D
Isten tart Jessetől? Micsodaa? :o
Ezt nagyon nem értem most. Arra nem válaszoltál, hogy Jody-ék lezsnke-e még a történetben. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #127 Dátum: 2007. December 23. - 00:56:04 »
Ja, nem lesznek, meghaltak.
Jesse ereje egy démon és egy angyal közösüléséből született. Isten tart az erejétől.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Vertigo
« Válasz #128 Dátum: 2007. December 23. - 00:57:03 »
Aham. így világos, köszi. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Vertigo
« Válasz #129 Dátum: 2007. December 23. - 08:48:09 »
Jesse ereje egy démon és egy angyal közösüléséből született. Isten tart az erejétől.
Jé, ez ismerős. Ez a Witchblade és az Excalibur is a Top Cow világában. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #130 Dátum: 2007. December 23. - 15:28:10 »
Kettő ilyen is van egy akkora cégen belül?  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Vertigo
« Válasz #131 Dátum: 2007. December 23. - 17:13:29 »
Ikrek. A Witchblade volt a fiúgyermek, az Excalibur a lány, csak szimbiotikus fegyverek alakját vették fel. Sarah válasza tetszett, amikor megtudta, hogy a Penge egy hímnemű élőlény: "Valahogy sejthettem volna." Aki látta már a képregényt, tudja, miért. ;D (Mondjuk az Excalibur se panaszkodhatott, azt meg a nőolvasók kedven alakjára, Ian Nottinghamre rakták rá, és az a fegyver se volt épp szégyenlős... ;D)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #132 Dátum: 2007. December 23. - 19:13:08 »
Ne, nem is tudtam.  :) Érdekes.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Vertigo
« Válasz #133 Dátum: 2007. December 23. - 20:18:55 »
A Top Cow azért nem csak kizárólag bögyös csajok minimálrucis ugrálásából tevődik össze, jó ott a sztori is... :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #134 Dátum: 2007. December 23. - 20:39:05 »
Igen, még őket bírom a legjobban.  ;)

horjb

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re: Vertigo
« Válasz #135 Dátum: 2007. December 26. - 21:25:10 »
Eddig talán a 4dik könyv tetszett a legjobban.

y: hát egyre bonyolultabb a történet, egyre többen tudják meg hogy 1férfi túlélte. ős is bedurvul, kíváncsi leszek milyen arcot vág amikor szemtől szembe fog állni a tesójával.
Constantine:  Ez is jó történet volt, a graffitis csajt bírtam.  :D
Prédikátor: na ez volt a legjobb! Végre jól szétrúgták a nagyi seggét, és Jody és TC is megkapta a magáét. A nagyi poénja tetszett TC-vel hogy: Ne szólj TC-nek mert a végén még a hullát is "megszereti" ;D. Egyszóval király volt.

 :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :kingpin: :violent:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Vertigo
« Válasz #136 Dátum: 2007. December 26. - 21:30:50 »
A végére csak megtetszett mindenkinek a Preacher is.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Vertigo
« Válasz #137 Dátum: 2007. December 26. - 22:10:26 »
Mert mindenki utálta a Nagymamáékat.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re: Vertigo
« Válasz #138 Dátum: 2007. December 27. - 09:11:04 »
Ez a két rész tényleg nagyon jó volt! Amúgy Y-t a népnek minél előbb!  :kingpin:

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re: Vertigo
« Válasz #139 Dátum: 2007. December 27. - 12:44:59 »
A végére csak megtetszett mindenkinek a Preacher is.  :D

Mi az hogy! Végre csatlakozhatok a Vertigo-fanok táborához, mert a múlt héten elolvastam mind a négy részt, és nekem is a Prédikátor tetszett a negyedik számban a leginkább - ez a kis leszámolás már nagyon érett. Én előtte egyáltalán nem ismertem a figurát, csak néhány borítót láttam, de már az első számban teljesen lekötött (a három történet közül a legjobban) - ilyen szempontból is jó volt, hogy egyszerre vettem meg a négy részt. Előttem már többen méltatáttok a történetet-fordítást, amivel teljesen egyertétek - jól olvasható, jól magyarított kiadványok vannak itt kérem szépen. Ja, a borító tényleg nagyon állatra sikeredett!
A Constantine-t még nem volt időm elolvasni (szörnyű, annyi képregény jelent meg mostanában  ;D), Yorick kalandjaihoz viszont már volt szerencsém, jó őt viszontlátni, nyomtatott formában is.
Továbbra is minden tiszteletem a tiéd, kaine, hogy felvállaltad egy ilyen antológia közlését, összeállítását  :worship: :worship: :kingpin: !
Nekem tetszett ez a formátum, de kíváncsian várom külön köteteket is.