Szerző Téma: Alkotók  (Megtekintve 311398 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2100 Dátum: 2017. április 19. - 20:50:15 »
A ruhákat csiszolópapírral és betonnal szoktam kicsit megdolgozni, egy szürke nadrágot fekete festékszóróval fújtam át, nagyon szép fekete szemcsés árnyékos hatása lett tőle, ahogy a gyűrődéseknél eltérő színnel vette át, aztán természetesen vér és mocsok fog még kerülni rájuk.
De bevallom a fekete részekkel, mint a mellkasomon a heveder öv még nem igazán tudtam mit kezdeni. :/
Én most a Wasteland Warriors oldalát kezdtem el követni.

Viszont találtam egy gyönyörű szép, iszonyatosan viseltes bőrkabátot, pokolian vastag, nagy, és nehéz, de valamikor egy másik hasonló jelmeznél még jó lesz. :D

Ellenben van még egy kérdésem te talán tudsz segíteni. Az eredeti terv részét képezi egy poncsó, ilyen fakó szürkés színű, mint a többi szín ami dominál a cuccon, ellenben amit találnék ilyen színű honvédségi cuccot, az lényegében esőkabát, van egy másik ami olcsó, ami pamut és a vékony álca anyag, de téli ezért fehér, pár penész színű zöld folttal (ha az netán tényleg penész, akkor még jobb :D).
Viszont textilfestést még sose csináltam, te tudod, hogy mivel lehetne egy 1m-szer két méteres anyagot befesteni?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Alkotók
« Válasz #2101 Dátum: 2017. április 19. - 21:02:43 »
Nem csináltam még. De van olyan, hogy textil festék.
Jók a képeik.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2102 Dátum: 2017. április 20. - 19:48:05 »
Tavaly rajzoltam egy fiatal hip-hop formációnak album borítót, most töltötték fel az album első számát.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2103 Dátum: 2017. Május 03. - 12:25:05 »
Újabb mentális betegséget ábrázoló képpel jelentkeztem (az előző ilyen jellegű rajzom a szorongást dolgozta fel), aminek témája az éjszakai pánikbetegség.
Egyszer tényleg fogok egy csak az alvászavarra koncentráló képregényt csinálni, habár a Testvérek alapja is egy hasonló állapotban látott jelenség volt.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 03. - 13:48:20 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Alkotók
« Válasz #2104 Dátum: 2017. Május 03. - 13:09:49 »
Ez nagyon jó.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2105 Dátum: 2017. Május 03. - 13:41:26 »
Köszönöm, mondhatni már megérte. :lol:
(Not :roll:)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 03. - 13:47:25 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Alkotók
« Válasz #2106 Dátum: 2017. Május 05. - 19:00:20 »
Van neked ilyen betegséged?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Alkotók
« Válasz #2107 Dátum: 2017. Május 08. - 08:59:11 »
Daz Studióval szokott valaki szórakozni?
Pár napja kezdtem el nézegetni, meg sikerült találni ingyé (mondhatni ingyen... ) elég szépen megalkotott karaktereket, azt letöltöttem, de azokat pölö hogy tudom behívni a progiba? Vagy vmi külön mappába kellene rakni a Daz mappáján belül?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2108 Dátum: 2017. Május 08. - 14:17:03 »
Van neked ilyen betegséged?
Igen, van, a boldog gyerekkoromnak köszönhetően. Úgy 18-tól 23 éves koromig jelentkezett a leggyakrabban, átlag havi 2-3 éjszaka, néha sűrűbben.
Azóta jóval kevesebbszer.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 09. - 11:52:12 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Alkotók
« Válasz #2109 Dátum: 2017. Május 11. - 20:13:42 »
És le lehet írni milyen ez az éjszakai pánikroham? (és a nappali?) Jó, gondolom a képnek kéne beszélni szavak helyett. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2110 Dátum: 2017. Május 11. - 22:51:01 »
Alapvetően ami minden pánikrohamban közös, hogy az ember pulzusa iszonyúan megemelkedik, nehezen kap levegőt, csak zihál, hörög, és iszonyúan erős félelemérzete van. Gyakorlatilag halálfélelem. Az éjszakai pánikroham esetén ami eltérő az az, hogy ilyenkor még hallucinál is mellé, vagyis nem tudja a rémálmot ami kiváltja ezt az állapotot elkülöníteni a valóságtól.
Nekem kétféle verzió volt, az első mondjuk lehet nem is pánikroham, az az alvásparalízis. Ez arról szól, hogy éjszaka "felébredsz" de nem tudsz mozogni, a szemeddel látod magad körül a szobát félhomályban vagy sötétben (de lehet ez is csak álom, nem tudom), de teljesen bénult vagy. Sokaknál csak ennyi, másoknál hallucináció is társul hozzá, érzed, hogy valami ott van, és fenyeget, hogy hozzád ér, hogy meg akar ölni, általában megfojtani.
Ezt a jelenséget dolgozta fel elég jól a Nightmare című dokumentumfilm. De sajnos olyan szempontból nem az igazi, hogy csak rekonstruálja az eseteket, a betegségben szenvedők elmondása alapján, de nem derül ki sem tudományos magyarázat, sem "gyógymód" a dologra.

A másik az, hogy felébredek, de nem tudom, hol vagyok, mert nem otthon ébredek, hanem valamilyen fenyegető környezetben, égő ház, hatalmas húsdaráló, ilyesmi. Megpróbálok elmenekülni, de a fent említett tünetek miatt (szapora szívverés, nehéz légzés), ez nem elfutás lesz, csak valami szánalmas kis nyomorék kúszása. Ilyenkor ebben az állapotomban mivel ébren vagyok, de nem a valóságot látom magam körül, valójában is üvöltöttem, kalimpáltam, vagy megpróbáltam elmenekülni stb.
De ilyenkor elég vékony volt a mezsgye az álom és ébrenlét határán, szinte minden apróságra felébredtem, ha mondjuk rám kapcsolták a lámpát vagy ilyesmi. A tünetek leírása alapján erre szokták használni az éjszakai pánik jelzőt.
Amiért ez szarabb volt az az, mert ezt gyakorlatilag eltitkolni sem tudtam és szüleim egyáltalán nem is próbálták kezelni ezt a dolgot, vagy megnyugtatni, vagy akármi. Vagyis így nem tudom, utólag belegondolva elég durva, hogy egy anya amikor azt látja, hogy a gyereke vinnyogó húsgombóccá alakul, akkor csak rászól, hogy maradjon csendben, mert már megint felébresztette. Szóval még rontottak is a helyzeten, mert így egy masszív szégyenérzet társult nálam a dologhoz, hogy ez az én hibám. Egyre jobban féltem elaludni. Persze az fel sem merült bennük, hogy elküldjenek pszichológushoz vagy ilyesmi, akkor be kellett volna látniuk a puszta tényt, hogy a gyerekük megőrült, és ez rájuk is eléggé rossz fényt vetett volna.
Habár más közegben soha nem is fordult elő, csak otthon, pedig volt barátnőmet is felkészítettem, hogy ez van nálam. Lényegében szép lassan (évek kérdése volt segítség nélkül), megtanultam többé kevésbé felismerni ezeket a szituációkat, pl. sokszor a látott hallucináción keresztül felismertem a konvektor őrlángját, vagy egyéb fényforrást, és rájöttem, hogy amit látok, az nem a valóság. és így egyre jobban ki tudtam csendben húzni a rohamokat, hogy ne vegyék rajtam észre, és idővel egyre kevesebbszer jelentkeztek.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 11. - 22:58:26 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Alkotók
« Válasz #2111 Dátum: 2017. Május 12. - 19:59:07 »
Ez kemény. Nekem is volt hasonló.
Ez többször előfordult: Azt hittem, hogy álmodok, de lehet, hogy ébren voltam, csak a sötét ugye bekavar. Elég értelmetlen lesz: Olyasmit álmodtam, hogy egyszerre vagyok apró és hatalmas. Apró vagyok és a nagy tárgyak minden atomját fel kell fognom, meg kell számolnom, de lehetetlen és elnyom de muszáj. És ennek a teljes súlya teljes valóságával rámnehezül. Vagy egy nagy térben veszek el?

Egyszer reggel jött rám. Nem volt otthon senki, felébredtem, kimentem a nappaliba leültem a fotelbe és ott ziháltam, néztem körül, próbáltam felfogni a környezetemet és csak féltem. De ott nem volt halu, csak a félelem. Ez egyszer volt

Aztán többször volt, már az is reggel felé volt, világos volt. Mintha nyitott szemmel álmodtam volna, mert láttam a szobám azt a felét amerre nézhettem. Pont az ajtóm volt. Fel akartam kelni-ébredni és kimenni, de mivel nem ment, csak álmodtam, hogy nagynehezen elvergődök az ajtóig, de mintha mágnessel húznának vissza.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2112 Dátum: 2017. Május 13. - 10:34:17 »
Ezek is érdekesek.
Hát ami nálam volt az már egy nagyon extrém szint, a legtöbb ember kb. egy-két ilyen élményt él át az élete során (és attól általában halálra rémül).

Amúgy azt az érzést szeretem, amikor álom és ébrenlét határán másképp érzékeled a külvilágot, ilyenkor szokott az is lenni, mintha nem egy ágyon feküdnék, csak a nagy büdös semmiben lebegnék. Ilyenkor mindig igyekszem szabadon garázdálkodni hagyni a gondolataimat, de minél többet elraktározni a kapott információkból.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Alkotók
« Válasz #2113 Dátum: 2017. Május 13. - 10:40:31 »
Klasszikus szuperbűnöző origin sztorik.  :D Nem cserélnék veletek, fiúk.  ;) De nem lehet, hogy legalább néhány esetben tipikus rémálomról van szó? Csak azt álmodod, hogy ébren vagy, pedig dehogy.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2114 Dátum: 2017. Május 13. - 11:21:27 »
Klasszikus szuperbűnöző origin sztorik.  :D
Az én életem az. Ez kétségtelen. :D
Csak a szuper bűnöző lét helyett inkább úgy döntöttem, hogy művész leszek, mindig van miről rajzolni. De simán lehetnék akár Silent Hillben bolyongó lélek is.
De nem lehet, hogy legalább néhány esetben tipikus rémálomról van szó? Csak azt álmodod, hogy ébren vagy, pedig dehogy.
De ez pontosan így van. ;) Amikor pár ilyet átélsz, akkor egy idő után van, hogy egyszerűen csak azt álmodod, hogy paralízised van, mivel félsz tőle. Ezeket nehéz megkülönböztetni. Sőt éppen ez a "lényege", hogy az álmot és a valóságot nem tudod elkülöníteni. Nincsen egy éles határvonal, hogy felébredtem, most már vége, a kettő egybefolyik.
Arra is volt példa, hogy meggyőződésem volt, hogy alvajárok, de aztán a végén legnagyobb örömömre felébredtem az ágyamban normálisan. Ez utóbbit ellenben baromi könnyű megkülönböztetni. Mármint utólag...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 13. - 11:24:34 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Alkotók
« Válasz #2115 Dátum: 2017. Május 13. - 22:25:02 »
HU, ehhez a kélphez volt már szerencsétek?
Baromi jó...



http://crymeouts.deviantart.com/art/Captain-America-1-469547243
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Alkotók
« Válasz #2116 Dátum: 2017. Május 14. - 12:13:59 »
Álom és ébrenlét. Mi a különbség? Megnyugtató és kényelmes lenne, ha valóban ilyen könnyen fekete-fehéren szétválasztható lenne. De csak a mai materialista korszellemenek lenne az. Ahogy Morpheus mondta: "Mi a valóság? Csupán az agyad által megfejtett jelhalmaz.".
 " Ébren"  más féle képpen éli meg két ember ugyan azt a szituációt. Akkor melyik a valóság? Minden szubjektív.
Lehet, hogy testen kívüli élményed volt Todd. Tényleg lebegtél, miközben a fizikai tested az ágyban feküdt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2117 Dátum: 2017. Május 14. - 23:05:20 »
Sokat olvastam mind a pszichológiai, mind az történelmi hátterét a dolgoknak. Nagyon érdekes, hogy évekkel ezelőtt ugyanezekkel a tünetekkel begyógyszereztek volna (de lehet van olyan orvos, aki ezzel még ma is megpróbálkozna), még korábban kiűzték volna belőlem az ördögöt, korábban vélhetőleg elégettek volna a máglyán, még korábban meg gondolom valamiféle álomlátó sámán lettem volna.
Érdekes téma a kollektív tudatalatti, hogy sok ember ugyanazokat az álmokat látja és írja le, anélkül, hogy egymással kommunikálnának. Soha nem vetettem el teljesen annak a lehetőségét, hogy az amit látok, vagy átélek, ne lenne valami nagyobb dolog része, és ne lenne semmi jelentősége. De soha nem is lovaltam ebbe bele magam komolyabban, csak annyiban maradtam, ami bizonyos, hogy ez egy egyértelmű visszajelzés azokra a külső vagy belső hatásokra amik érnek, és így nem szabad figyelmen kívül hagyni őket.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 15. - 12:08:59 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Alkotók
« Válasz #2118 Dátum: 2017. Május 15. - 12:01:42 »
Más síkokon is lehetnek hatások amiket ugyan úgy élünk meg. Mi t pl a szél,  a hideg, a meleg. Ez persze azt jelentené, hogy az álom nem a fejben van, hanem kìvül. Vagy néha ez néha az.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Alkotók
« Válasz #2119 Dátum: 2017. Május 24. - 08:58:33 »
Egy ajánló/kritika legutóbbi kötetünkről a CSKA-ról az Ekultura jóvoltából.

Esetleg itt olvasta valaki?