Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 486482 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #320 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 17:34:01 »
Ráadásul náluk ilyen krix-kraxok voltak a szövegbuborékokban, nálunk meg rendesen lefordították az angol szöveget!  ;D
:lol: :hehe:

Ha legközelebb valaki panaszkodik az új Csodálatos Pókember minőségére, akkor meg kell neki mutatni, hogy egy szava sem lehet, hiszen ilyen "minőségben" is kaphatná a képregényt. :nezze: ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Spider-Man
« Válasz #321 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 18:15:47 »
 :lol: :lol: :lol:

Azt hiszem akkor mehetnénk megostromolni a semic székházat  :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #322 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 22:16:49 »
Tyűűű az áldóját! Nem semmi minőség...ezek mostani kiadásúak?? :ohmy:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #323 Dátum: 2007. Szeptember 25. - 22:46:42 »
Ha jól vettem ki a sok ciril betűből, akkor ez még a 80-as évek végén jelent meg náluk. Gondolom azóta már vannak ott jobb minőségű képregények is, bár ki tudja.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #324 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 11:33:06 »
Inkább a gyrossal foglalkozzanak ezek a görögök. :lol: De még a 80-as évekhez képest is nagyon gáz ez a minőség. El vagyunk kényeztetve, be kell látni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #325 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 11:52:05 »
Annó, amikor megszünt nálunk a Pókember képregény, én ilyen minőségben is olvastam volna, ha másképpen nem lehetett volna kapni.
(Persze nem azt akarom mondani, hogy ilyen képregényeket akarok, csak lehet, hogy náluk is ilyesmi lehetett, vagy pedig ennyire igénytelenek)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 26. - 12:05:40 írta Sepi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #326 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 12:22:54 »
Vagy a nagyon erős napsütés mindig kiszívja a színeket.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #327 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 12:30:44 »
 :lol: Ez sem elképzelhetetlen. Ezért már az elején kispórolják belőle.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #328 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 14:47:19 »
Ebből lehet látni, hogy melyik újság mennyire megy! Amelyiknek fakóbbak a színei, az sokáig ott volt az újságosnál.  :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re: Spider-Man
« Válasz #329 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 17:03:26 »
Hú, ez a másfél színű görög Pókember nagyon komoly ;D ;D Bár ha napjainkban jelent volna meg, akkor rá lehetne fogni hogy a Sin City látványát próbálta meg utánozni a rajzoló. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Spider-Man
« Válasz #330 Dátum: 2007. Szeptember 26. - 19:38:04 »
Igen, ami mezei szemmel bénának tűnik, arról mindig kiderűl, hogy valójában csak stílusos :lol:.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Spider-Man
« Válasz #331 Dátum: 2007. Szeptember 27. - 14:46:41 »
Idézet
Bár ha napjainkban jelent volna meg, akkor rá lehetne fogni hogy a Sin City látványát próbálta meg utánozni a rajzoló.
Akkor reklámfogás is lehetne, hogy megnyerjék maguknak a sin city rajongókat. :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #332 Dátum: 2007. Szeptember 27. - 14:59:56 »
Elolvastam a legújabb Amazingeket, köztük a OMD első részét. Az előtte levő rész nem tetszett igazán, és a OMD 1 sem. Quesada nagyon nem passzol Pókemberhez, nagyon nem kéne erőltetnie ezt a rajzolást. Az ember azt hinné, legalább egyvalamihez ért.  :roll:
Ellenben a Sensational legutóbbi száma nagyon jó volt. Pókember May néni fölött, és találkozik Istennel. Ez meglepően jól sikerült sztori volt.
Ellenben a OMD 2. számának borítóján Dr. Strange van. Szóval, ha az lesz egy naaaagy megoldás, hogy Dr. Strange eltűntet mindent, minden emléket mindenhonnan, sikítani fogok.  :roll:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #333 Dátum: 2007. Szeptember 27. - 15:13:34 »
Ez az Isten dolog mondjuk elég érdekes volt, mert a kozmikus sztorikból rég tudjuk, hogy a keresztények (zsidók, muszlimok) által imádott Isten ott nem is létezik... inkább valószínűleg a kimerültségtől álmodta azt.
Quesada inkább olyan furán kezdte, mert az eleje tökronda, de utána a közepétől egyre normálisabb lesz a rajz. Ha nem tudnám, hogy visz jelenleg is sorozatot (Painkiller Jane v3 a Dynamite-nál), azt mondtam volna, hogy berozsdásodott, így viszont inkább a szuperhősökre való visszatérés lehetett a gond, elvégre azt a Smith-féle DD-sztorinál csinálta csak talán utoljára.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #334 Dátum: 2007. Szeptember 27. - 15:13:50 »
De furcsa, hogy JMS az ilyen fontos számoknál előszedni Dr.Strange-t (Amazing 500, és most a OMD). :roll: Akkor már előre félek én is ettől a történettől.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #335 Dátum: 2007. Szeptember 29. - 16:00:35 »
A héten (na jó, tegnapelőtt délután) elolvastam a nem is olyan régi Marvel Knights: Spider-Man & Daredevil minit. Jenkins írta, így nagy reményekkel vágtam bele. Jól is indult, a sztori a karaktereknek megfelelő nem-kozmikus, de még csak nem is világot fenyegető történettel nyit, x+1-edik próbálkozás a vezér hatalmának megdöntésére, és mint kiderült, e mögött is a Bagoly áll. Ez három részen át szép és jó is volt, aztán a végén jó Marvel-minihez méltóan olyan kimagasló szinten elcseszték, hogy azt egyszerűen okítani lehetne, hogy "így ne zárj le egy történetet". Átmegy az egész egy tökfölösleges misztikus hablatyba, hőseinket bezárják egy újabb áthatolhatatlan búrába (ezt a mozdulatot ha nem láttam vagy hússzor a Marvelnél, akkor egyszer sem) megint megnyílik a poklok minden kapuja és megint egy teljesen karakteridegen cselekdet zárja le huszárvágással az egészet (Owlsley két piilanat alatt átmegy vérengző elmebetegből bűneit sírva megbánó szentbe és feláldozza magát hősiesen az emberiség érdekében, még szép, megható jelenettel is engedi el Matt kezét... *bleh* :yucky:). Komolyan nem értem, mi an ennél a kiadónál, jó ötleteket tudnak úgy elcseszni, hogy rossz nézni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #336 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 21:34:10 »
Oké, írjunk mi is listát, a sráchoz hasonlóan. Mondjuk 10 dolog, amit a legjobban utálsz a Pókember képregényekben. Legyen szó most csak a hazai kiadásról. Vagy legyen szó az összesről, hogy szerinted mi a 10 legidiótább dolog, amit valaha kitaláltak Pókemberben?
Abban igazuk lehet, hogy Todd McFarlane óta vezet a lejtő Pókembernek. Talán nem épp miatta, de elképzelhető, hogy az akkori eladások annyira jók voltak, hogy mindenáron azt akarták megismételni, vagyis túl görcsösen próbálkoztak.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Szeptember 30. - 21:37:13 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #337 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 21:59:18 »
10. Pókpáncél.
9. Depipók túlzásba vitele.
8. Az *állandó* rinyálás mindenért, még ha vmi jó történik, akkor is.
7. Egymásnak ellentmondó címek.
6. Túlzásba vitt felbukkanás-mennyiség.
5. Messze eltúlzott fontosság erőltetése (nem tudom, miért kellett pl. régen egy kozmikus sztoris csossoverbe is Pókember, a Superboy elverése meg egyenesen röhejes volt).
4. May hol a hatvanadik szívrohamár kapja, hol egy taplraesett, életerős öregasszony.
3. A Zöld Manó n+1-edik visszatérése és újabb kísérlete a Parker-család megölésére.
2. Régi kedves ellenfelek eltűntetése ill. mániákus örjöngő tömeggyilkossá tétele.
1. MJ kiírásának ötlete.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #338 Dátum: 2007. Szeptember 30. - 22:04:37 »
Álljak elöl jó példával, mi?

10: JMS új karakterek-erőltetése (sehol a régi banda, Hírharsona, Betty, Flash, stb)
9: Ben Reillyról megfeledkezés
8: Todd McFarlane az Amazingen
7: Howard Mackie-féle volume 2 történetek
6: Chapter One újragondolás
5: Dr. Octopus visszahozása a halálból egy vudu bandával
4: JMS misztikus vonala végig, különösen a The Other
3: Norman Osborn visszatérése
2: Gwen és Norman kapcsolata
1: May néni egy színésznő volt

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #339 Dátum: 2007. Október 01. - 07:20:48 »
Elég sokat leírtatok már amivel egyetértek, de megpróbálok én is összeírni 10-et. :D

1. John Romita Jr
2. A misztikus és depressziós vonal erőltetése
3. A karakterek (főleg Peter) életének egyhelyben toporgása
4. A régi barátok és ellenfelek mellőzése (nagyon hiányoznak nekem is)
5. Gwen és Norman visszahozása (szerintem is hibás döntés volt)
6. May nénihez való ragaszkodás (most már meghalhatna szegény)
7. Peter Parker felfedi magát (szerintem az utóbbi évek leghülyébb döntése)
8. Peter és MJ kapcsolatának nem továbbvitele
9. JMS
10. Joe Quesada beleszólása a történetekbe