Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 485515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Spider-Man (amerikai kiadás)
« Dátum: 2007. Június 27. - 21:09:18 »
Az amerikai kiadványokról. Régi-új. Spoilereket eldugni!  :D
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 09. - 16:51:46 írta zozi56 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #1 Dátum: 2007. Július 03. - 17:18:26 »
Azt meg tudja mondani valaki, hogy melyik képregényben volt eredetileg az a Pókember történet, ami nálunk a második különszámban volt (a Vasemberrel Magma ellen sztori)?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #2 Dátum: 2007. Július 03. - 17:22:47 »
Marvel Team-Up v1 #110 ('81 október).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #3 Dátum: 2007. Július 03. - 17:58:56 »
Nincs meg a két Fekete Macska különszám? :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #4 Dátum: 2007. Július 03. - 18:46:27 »
De megvan, csak már be van rakva a többi képregény mellé az egyik dobozba és most nincs időm arra, hogy áttúrjam érte. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #5 Dátum: 2007. Július 09. - 22:36:39 »
Elolvastam a Spider-Man loves Mary Jane című talgaby által imádott rettenetet!  ;D A négy részből összesen sem jött ki egyetlen normális sztori, egyetlen normális kapcsolat, a rajz pedig ultragáz volt!  ;D Harry-t mindig csak onnan ismertem meg, hogy oda volt írva a neve, Petert meg csak a szemüvegéről.  :hehe: Poénnak jó volt, de gyűjteni nem fogom. Bocs, gaby.  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #6 Dátum: 2007. Július 10. - 06:04:11 »
Legalább pár év múlva lesz mit kisorsolnod. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #7 Dátum: 2007. Július 10. - 10:11:23 »
Egy csomó tiniről szól, mégis, mit vártál, hogy tényleg kialakul vmi épkézláb kapcsolat? Pont az a lényege, hogy mindenki kerülget mindenkit, kivéve Liz Allent, ő odamegy, és szépen megmondja, amit gondol (ő a kedvencem az egészből :D). A levrov meg külön poén, kedvencem az volt, mikor így indított az egyik: "Rájöttem végre, Sean McKeever valójában egy lány! ;D Képtelenség, hogy egy pasi így tudjon írni egy tinilány lelki világáról." Nem emlékszem, mit válaszoltak rá, de attól még marha aranyos volt. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #8 Dátum: 2007. Július 10. - 20:12:17 »
Addig nem jutottam, az 5.-ig még nincs lev. rovat. Igazából nem vártam mást, ezért se kezdtem el eddig olvasni.  :hehe: De láttam már témájában jót hasonlót, úgyhogy megpróbáltam, de számomra elég erőltetett volt.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #9 Dátum: 2007. Július 10. - 21:20:48 »
Hát, ízlés dolga. Nekem bejött. Nem lett olyan iszonyatosan bugyuta, mint az Archie gyakran, és a japán mangák kissé elborult stílusát se hozta be, de nme is lett olyan vérkomoly, mint egy európai rajzfilmsorozat, szóval pont jó... szerintem. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #10 Dátum: 2007. Július 10. - 22:40:59 »
Oké, eladom őket, ha kell.  ;D Épp megjött Gwen különben, mi lett utána?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #11 Dátum: 2007. Július 10. - 22:58:00 »
Ipari szintű kavarás. :D MJ kezdene végre közeledni Peterhez, Gwen meg  a maga természetes kisugárzásával félénkké teszi MJ-t, mert azt hiszi, összejöttek Peterrel - ami végül is igaz lesz, bár gyakorlatilag az elején egyoldalú, mert Gwennek megtetszik a csendes gyerek, aki végül beismeri magának is, hogy Gwen egy elég impulzív ámde imádnivaló jelenség (egyébként elég sokban emlékeztet az itteni a régire is, bár azért érezhetően fiatalabbnak van ábrázolva). Ez így megy egy darabig, majd Gwen megunja, hogy Pete mindig lelép hirtelen tőle olcsó kifogásokkal, ultimátumot ad neki, hogy vagy elmondja, mi  nagy titok, vagy otthagyja. Pete nem tud dönteni, MJ meg látja, hogy emészti ez a dolog, elsírja Liznek, az meg Flashnek, az szól Harry-nek, és közösen rátámadnak Peterre, hogy miért kell titkolóznia a barátnője előtt, amikor az a lány többet érdemel. Peter azt hiszi, Gwen panaszkodott a háta mögött, majd kiderül, hogy MJ volt az, és idáig olvastam, a következő számban tárgyalták volna ki. Tudom, kész szappanopera, de közelében sincs a dél-amerikaiaknak, itt legalább csak féltucat szereplőt kell nyomon követni, és leginkább a két címszereplő szerelmi élete van csak kibogozhatatlanul összegabalyodva.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #12 Dátum: 2007. Július 11. - 07:15:47 »
Lehet, hogy Kaine-nek jobban tetszett volna egy Spider-Man Loves Gwen Stacy kiadvány. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #13 Dátum: 2007. Július 11. - 09:44:40 »
Nem, mert akkor meg azt hallgathatnánk, hogy egy pár évvel fiatalabb és a XXI. sz.-ba átpakolt Gwen mennyire nem hasonlít az eredetihez... :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #14 Dátum: 2007. Július 11. - 21:49:48 »
Pete nem tud dönteni, MJ meg látja, hogy emészti ez a dolog, elsírja Liznek, az meg Flashnek, az szól Harry-nek, és közösen rátámadnak Peterre, hogy miért kell titkolóznia a barátnője előtt
:lol: Ez a mondat azért elég sokat elárul a történetről!  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #15 Dátum: 2007. Július 11. - 21:51:39 »
Könyörgöm, ez egy pillekönnyű tinidráma, mégis, mi legyen benne? :D Ennél bonyolultabb dolog már nem is kell bele. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #16 Dátum: 2007. Július 11. - 22:10:16 »
Lehet, hogy nincs érzékem hozzá, de ez a mélység csak akkor fogna meg, ha John Romita Sr. rajzolná. Akkor biztosan venném , és élvezném.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #17 Dátum: 2007. Július 12. - 10:09:54 »
Válogatós. ;D Hát miféle Pókszakértő az, aki nem olvas el minden Pókember-címet legalább egyszer? ;D
Tényleg, jut eszembe, a Reignt olvastad? Mert azért a majdnem-The Endről is kíváncsi volnék egy véleményre vkitől végre...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #18 Dátum: 2007. Július 12. - 20:07:31 »
Idézet
Hát miféle Pókszakértő az, aki nem olvas el minden Pókember-címet legalább egyszer?

A Pókember-címeket elolvasom.  ;)  :D
A Reign első száma hiányzik, anélkül nem akartam elolvasni, pedig a többi rész ott figyel a szekrényben. De már nem lehet hozzájutni az elsőhöz.  :-\ :(

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #19 Dátum: 2007. Július 12. - 20:13:13 »
Spider-Man Loves Mary Jane a címe. ;) Tehát Pókember-cím. És Pókember civil alteregója az egyik főszereplője is. Úgyhogy ezt nehezen tudnád kidumálni... ;D