Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 486147 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #760 Dátum: 2008. Március 21. - 14:18:01 »
Na várjunk, most igen erőteljes vezetési beleszólással üzemel az ASM, Slott is egy elég gyengécske (bár a három közül még messze legjobb) sztorival tért ide vissza... Kelly se fog sokat érni, ha a háromnegyedét ledirigálják neki.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #761 Dátum: 2008. Március 21. - 14:18:25 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #762 Dátum: 2008. Március 21. - 14:46:37 »
Á, gaby, ezt a hírt semmilyen negatív hozzászólással nem tudod elrontani!  :D

Ez a tuti benne: "I know it's a go-to answer," Kelly replies. "But 'Kraven's Last Hunt' is bad-ass on so many levels. I also love Mysterio's appearances and as a kid I read the stories about Gwen's return via the Jackal—both of those messed with Pete's head in very different ways. Anything that makes Spider-Man think he's insane is cool.

"And, lest we forget – Spidey taught the Beyonder how to poo. Nice!"
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 21. - 14:50:23 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #763 Dátum: 2008. Március 21. - 20:25:56 »
Hát...talán ez az egyetlen reménysugár ebben a mostani Amazinges világban.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Spider-Man
« Válasz #764 Dátum: 2008. Március 25. - 09:47:02 »
Benre vagy egy skrullra gondolsz?

Skrull-ra, és akkor legalább a Pókiban lezárják ezt a Secret Invasion-os marhaságot, ami lényegében a Civil War II lesz szerintem, csak most űrlényekkel.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #765 Dátum: 2008. április 10. - 13:43:19 »
Na, emberek, egy kisebb csoda felé közeledünk. Az eheti ASM olvasása alatt valami olyasmi történt velem, ami már hosszú hónapok óta nem 616-os Pókit olvasván: nevettem. És nem kínomban, hanem a poénokon. ("Ow." ;D) Érdekes történet, kevés szereplő, vicces beugró szereplő, végre egy JJJ-hez illő humoros jelenet, poénkodós Póki, izgalmas és megfelelően betömörített történet, jó fordulatokkal. Most először végre itt a remény, hogy legalább egy jó története lesz ennek a szerencsétlen Brand New Day-nek.
Egy dolog árnyékolja csak be jókedvemet, voltam olyan marha, hogy elolvastam a levrovot. A szintje még tovább süllyed. Annyira süt róla az önfényezés, hogy kis híján kiégett a monitor, le kellett sötétítenem. Papírformában félő, hogy megvakítja az olvasót.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #766 Dátum: 2008. április 10. - 15:21:00 »
JJJ-n én is nevettem, de a történet még mindig nem tetszik.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Spider-Man
« Válasz #767 Dátum: 2008. április 10. - 16:30:00 »
JJJ nagy menekülős magánszáma tényleg jó poén volt, de amúgy még mindig nem látok semmi pozitív változást a történetben. A levrov pedig szánalmas és siralmas. Én mindig elolvasom de csak jól felhúzom magam.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Spider-Man
« Válasz #768 Dátum: 2008. április 10. - 20:22:14 »
Miért, mi van benne??

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Spider-Man
« Válasz #769 Dátum: 2008. április 10. - 21:31:52 »
Az amerikai olvasók őrjöngenek azért amit a Marvel Pókemberrel tett, a szerkesztő pedig úgy bizonygatja makacsul a sztori kiválóságát, mint töketlen kutya a szukáknak, hogy még mindig csodákra képes. Nos címszavakban ennyi. Talgaby még biztos hozzá tud fűzni valamit.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #770 Dátum: 2008. április 10. - 21:40:57 »
A levrov annyi, hogy beraknak 3-5 olyan levelet, ami végső soron annyi, hogy emberkéink nagyon nem bíztak a BND-ben, de beleolvasva örömódákat zengenek. A történetről eddig még csak kettő darab levélben történt bármilyen szintű említés. És mivel természetesen így nincsenek kérdések sem a levelekben, a szerkesztő nem választol semmire, hanem gyakorlatilag azt ismétli, hogy milyen remek kis sztorik jönnek , milyen jó munkát végzett a csapat blablabla. Mondjuk a mostaniban annyi jhavulás volt, hogy eddig Stan Lee régi elvelezőstílusát erőltette, de egyáltalán nem ment neki. A levelek annyira nem vészesek igazság szerint, mert csak kb. a tizedik a konkrétan s*gnyaló, de a szerkesztő szövegei tényleg már a harmadik szám után egyszerűen idegesítőek voltak. Ennél még anno az Uncanny-s szerkesztőpáros ökörködése is jobb volt, pedig elég lapos poénjaik voltak (és ezt úgy mondom, hogy imádom az angol humort és a favicceket is).

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Spider-Man
« Válasz #771 Dátum: 2008. április 11. - 20:10:32 »
Talgaby, meg Sepi már ismeri a kesergésemet a HZS-ról, de azért ide is benyomom, hadd viritson ott mindkét fórumon a véleményem

"A Pók-vonal pölö tényleg maga a katasztrófa. Nem akarom elhinni, hogy ugyanarra a dillemára találták most meg a választ, ami a Klón-sztorikat elinditotta. Hogy még mindig ugyanaz a rohadt probléma több, mint 10 éve. És akkor kínjukban elintézik annyival, hogy Nagy Q vihogva átírja a múltat, hogy legyen megínt egy 60-as, 70-es évek beli pókemberünk. Mert pofázhat Q bármit, hogy minden megtörtént a múltból csak a házzaság nem... Az a helyzet, hogy úgy akarnak sztorit írni, mintha Pete még mindig egyetemista lenne, de nem az. Hivatalosan nem csonkolták az időfonalat, csak mindenki úgy csinál. És akkor még arról, hogy Harry visszajött nem szóltam semmit. Mert a többi még Q logikával érthető is, de ez nem. Mi a francért kell még egy köcsi Osbornt feltámasztani. És ezzel együtt miért kell Harry egész jellemfejlődését lehúzni a WC-n? A Spectacular 200-ban mi történt akkor most? Lizzel miért nem házas Harry? Hol van a kis Normie Osborn? Hogy a prosti életbe merték (és most elfogult leszek) DeMatteis egyik legjobb történetvonalát kidobni az ablakon? Harry akkor halt meg, mikor kellett neki, mindent eljátszottak vele, elviték a végletekig a karakterét, majd a halála elött mégis megmentette Petert, majd kiderült, hogy a Halála elött szépen elrendezte Peter egyik legnagyobb traumáját, mikor a szüleit visszahozta. Most mi a francot kezdjek így az új Harryvel? Érdekeljen, hogy mi van vele? Úgy is ugyanazokat a tánclépéseket eljátszák vele, mint 30-40 évvel ezelött. Ha arra nem volt kreativitásuk, hogy egy jó mellékszereplőt kitaláljanak, akkor mit várjak ettöl az egésztől. Ha odáig jutottak a nagy karakterteremtésben, hogy hozzuk vissza a másik Osbornt is. Meg az öreglány ne halljon meg... mert ne.. ne és passz. Nekem nem MJ hiányzik, én is az eltávolitása mellett szavaztam mindig. De ennél gyalázatosabb megoldást elképzelni sem tudok, életemben nem álmodtam aról, hogy egy ilyen szánalmas hülyeséggel rukkolnak elő, mint emlékátírás. Könyörgöm. A Klón-saga lezárása is kecsesebb, meg finomabb volt ennél. Pedig ott csőd közel volt, mégsem merték bedobni azt az ötletet, hogy most majd jól átírjuk az egész világ agyát.
Azt meg egyenesen provokációnak érzem, hogy a Brand New Day egyik sztorijában azért kéne izgulnom, hogy egy piszlicsáré kis bűnöző vajon meg fogja e tudni Póki személyazonosságát. Hogyan is vehetném komolyan így ezt az egészet."
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #772 Dátum: 2008. április 11. - 20:25:49 »
Némá! Egy Punkológus!

Amúgy teljesen igazad/igazatok van, tényleg gagyi ötlet volt ez a "változtassuk meg a világot" dolog, biztos volt egy jó levezetése az alapötletnek, de én baromira nem vagyok már kíváncsi arra, hogy Peter hogyan fog megint 100 dollárt megkeresni, meg May néni hogy aggódik a törékeny kis Peter miatt. Már lett belőle egy felnőtt ember, sok tapasztalattal, sok emlékkel, erre az egészet elveszik. Mintha megint tényleg 16 éves lenne, csak egy felnőtt testben.
Ebből mit fognak kihozni azt nem tudom, de ha még így folytatják 1-2 évig tuti meghal a karakter és bemondhatják a csődöt! Érdekes lenne a Marvel pókember nélkül...

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Spider-Man
« Válasz #773 Dátum: 2008. április 11. - 20:38:58 »
Nem, ez egy Punki :D :spidey: :D

Nagy Q indokolta a váltást azzal, hogy az volt Peter fénykora, ő ahoz akar visszatérni. Abból lett legenda. Jah, neki esetleg, meg kaine-nak is. De mio van azokkal, akik nem a Lee-Romita vonalon ismerkedtek össze hősünkkel. Akiknek mondjuk Pókember jobban jelenti a Rózsa nevét, Utolsó Vadászatot, Osborn Örökséget vagy Venomot, vagy Vészmancit. Mert ők azzal szerették meg és a Lee-Romita időre mindig is úgy tekintettek, hogy a klaszikus, istenien megírt, de meghaladott múlt. Jah, hogy azok bekaphatják. Köszi.

Másik nagy csúsztatás az 5 részes interjúban, hogy felhozza: Senkit sem érdekel egy idősebb Peter, akit mégis, az vehet Póklányt, akinek mint látjuk nincs egekben a népszerűsége. Aha, erre azut mondom: mert a Póklány pontosan az a régi stílusú limonádé, ami már csak azokat fog meg, akik az eredeti hangulatot akarják vissza. Nem eladható már az a hangulat, ezért sem megy a Póklány. Csúsztatni én is tudok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 11. - 20:40:46 írta Punkológus »
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #774 Dátum: 2008. április 11. - 20:47:12 »
Sokat nem tudok hozzáfűzni, én még mindig csak az első sztorit olvastam. Az nem volt az igazi, de rossz sem. Olyan érzés volt, mintha egy minit olvasnék, ami valahol, valamikor történt. Egy után még nem tudom kellőképp komolyan venni, hogy ez így marad és kész. Plusz, egyelőre elég biztos vagyok benne, hogy a Marvel még visszacsinálja, csak természetesen ezt nem mondhatják meg.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #775 Dátum: 2008. április 11. - 20:52:20 »
Plusz, egyelőre elég biztos vagyok benne, hogy a Marvel még visszacsinálja, csak természetesen ezt nem mondhatják meg.
Ezt én is így gondolom. Ezért mielőtt folyamatosan szidnám, kivárom az invázió végét, hátha ott lesz valami. Elég valószínűnek tartom, hogy lesz.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Spider-Man
« Válasz #776 Dátum: 2008. április 11. - 20:54:00 »
De szép is lenne, nagyon remélem, hogy tényleg visszacsinálják.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #777 Dátum: 2008. április 11. - 21:12:54 »
Nagy Q indokolta a váltást azzal, hogy az volt Peter fénykora, ő ahoz akar visszatérni. Abból lett legenda.
Hát igen, visszanézve nekem is a 16 éves korom volt a fiatalságom (hű, úgy beszélek, mintha már olyan nagyon öreg lennék ;D ) fénykora, de mégsem retconolom vissza az életem. Talán az a fő probléma, amit már jópárszor túltárgyaltunk itt is és még az előző fórumon is, hogy nem tudnak szembenézni (vagy nem akarnak) az idő múlásával. Ezért jár egyhelyben a Pókember (meg ha megnézzük az összes Marvel cím), mert nem tudják megoldani, hogy hogyan is teljen az idő anélkül, hogy komoly változások történnének. Ha megnézzük, igazán a 60-as 70-es években telt a legtöbb idő a Marvel univerzumban. Azalatt a közel 20 év alatt több minden történt, mint az azóta eltelt 30 (lassan 40) évben.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #778 Dátum: 2008. április 11. - 21:36:33 »
Punkológus leírtál mindent, amit én is gondolok erről az egészről. Harry számomra ott kezdődött ahol megszületett é ott ért véget, ahol DeMatteis búcsút vett a karakterétől.
Amúgy meg meg lehetne ezt oldani, hogy fejlődjenek is aztán 30-40 év múlva kezdődhessen előlről minden. Legalábbis  a CD jól csinálta szerintem. A Marvelnél is  valami ilyne globális dolgot kéne húzni, aztán tiszta lappal indulhatna mindenki. Vagy eleve, ha egy kiadó sikeres, tervezni kéne a távoli jövőt is, legalábbis én így csinálnám. Mert még a 4:1-es időaránnyla sem lehet egy karaktert egy helyben totyogtatni 40 évig.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #779 Dátum: 2008. április 11. - 22:09:05 »
Ezt én is így gondolom. Ezért mielőtt folyamatosan szidnám, kivárom az invázió végét, hátha ott lesz valami. Elég valószínűnek tartom, hogy lesz.

Na igen, itt a mentőöve a Marvelnek, hogy visszacsinálhatja az egészet. Csak, hogy hogyan, azt nem tudom. Kiderül Mephisto egy Skrull, és az egész csak illúzió? Mintha a House of M lenne? Majd kiderül, de remélem változik a dolog. Bár igazat bevallva nem tudom mit lehet még kihozni pókiból. Így is csoda, hogy eddig eljutottak.
Lehet, hogy a DC fogja jól csinálni és a csúcson fogják abbahagyni *"akit kinyírnak neve"*-nél? Kihoztunk belőle ezernyi jó képregényt és nem akarjuk elrontani a végét?

Ja és szia Punki!!!  ;D ;D