Szerző Téma: Marvel képregények  (Megtekintve 583397 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
Re: Marvel képregények
« Válasz #20 Dátum: 2007. Július 08. - 14:09:36 »
Magyarul tök hülyeség az egész. :-\
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #21 Dátum: 2007. Július 08. - 15:43:23 »
Nem, értelme van (az utolsó részt kivéve), és mutat is vmilyen irányba, csak az egész olyan, mintha Bendis egy légkalapáccsal csinálna helyet a legújabb ötletének a Marvel-történelemben. Ahelyett, hogy szépen fogná magát, és inkább előre figyelne benne, mintsem vissza. (Mondjuk mintha észrevehető volna, hogy amint egy-egy író befészkeli magát egy kiadó univerzumába, mintha egyre hajlamosabb volna szépen visszafelé is nyúlni, mert szerinte úgy jobb...)

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #22 Dátum: 2007. Július 08. - 17:50:48 »
Én akkor sem fogom megérteni ezt a "ki vagyok én vagyok, népszerű író vagyok bármit megváltoztathatok" mentalitást...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #23 Dátum: 2007. Július 08. - 22:39:39 »
Ööö, nekem nem tűnt úgy, mintha a 2. TH előtt történt volna mindez. Azt hittem utána történt. Hisz a 2. TH végén a Túlontúlit visszaváltoztatják kisgyerekké. Felnőve simán készíthetett volna magának egy ilyen ál-New York játszóteret.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #24 Dátum: 2007. Július 08. - 22:59:34 »
Pedig azelőtt van. Már csak az a rész is erre mutat, hogy mind kigúvadt szemekkel néznek, hogy emberi formát adott magának, márpedig a II TH után ezen nem kellett volna csodálkozniuk. Plusz Xavier felvezetője a Cstavilágról szól csak, és nem említi meg, hogy találkozott még egyszer  aTúlontúlival, pedig megtette a második alatt (vagyis eredetileg nem, csak úgy érezte, mintha lett volna ott vki, de ha Bendis szerint Xavier olyan nagyerejű, hogy egy komplett kozmikus hatalmon is átment, akkor éreznie kellett az egyetemen is őt, amikor ott állt mellette).

Jut szembe, a többi felvetés? Vmi magyarázatra jó volna közösen jutni rájuk, hátha össze lehet szedni egy épkézláb logikus dolgot. Ha a zombiknála  Kneten soknapos kemény melóva sikerült vmi jó magyarázatot összehozni, talán Bendis csavaros gondolatiaból is ki lehet hozni vmit (bár bonyolultabb lesz, Mllar legalább egyszerűbben gondolkozik: "Ez király, ezt belerakjuk, és kész", míg Bendis: "Egész jól hangzik, talán bele tudom építeni vmelyik későbbi történetfolyamba.")

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #25 Dátum: 2007. Július 08. - 23:02:50 »
Nézhettek azért is nagy szemekkel, mert utoljára csecsemőként látták a Túlontúlit.  ;) De azért is, mert játszóteret varázsolt magának NY-ból.
A Gauntlet tényleg érdekes, hogy miért nem az Õrzőknél volt- bár nincs az megszabva, hogy életük végéig náluk kell lennie, a Skrullhoz meg nem tudok mit hozzátenni, mert nem ismerem az eredetit.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #26 Dátum: 2007. Július 08. - 23:09:50 »
*sigh* Na, pont ezért ez a toplistás mini a megjelenésekor... Bendisnek csak igaza lett, mert tényleg nyugodtan garázdálkodhat a régi dolgok között, kevesen akadnak ki, mert csak kevesen emlékeznek arra, hogy mennyire nem illik bele az egész azokba a sztorikba. Azt hiszem, egyszerűbb lesz, ha magamban füstölgök csak ezentúl... :(

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #27 Dátum: 2007. Július 08. - 23:12:03 »
Nem csak magadban füstölögsz..enegm is nagyon zavar ez az önkényeskedés, dehát nincs mit tenni. Egy kis tisztelet kéne...ha már ennyire tisztában van vele, hogy nagyon jó író.

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #28 Dátum: 2007. Július 09. - 06:18:34 »
Plusz Xavier felvezetője a Cstavilágról szól csak, és nem említi meg, hogy találkozott még egyszer  aTúlontúlival, pedig megtette a második alatt (vagyis eredetileg nem, csak úgy érezte, mintha lett volna ott vki, de ha Bendis szerint Xavier olyan nagyerejű, hogy egy komplett kozmikus hatalmon is átment, akkor éreznie kellett az egyetemen is őt, amikor ott állt mellette).
Ezt még ki lehetne magyarázni, azzal, hogy Xavier valóban csak érezte, hogy van ott valaki, de nem tudta pontosan, hogy ki is az. A másik meg lehet, hogy Bendis ezt a tényt teljesen figyelmen kívül hagyta, mondván nem is látta akkor a Túlontúlit Xavier, akkor meg nyugodtan meglepődhet.

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #29 Dátum: 2007. Július 09. - 22:19:10 »
Egy kis flood.

Most nézegettem a heti Marvel megjelenéseket és azt vettem észre, hogy az új Póklányban az ellenségek Vérontó lesz és Kaine. Kaine nem halt meg a klón sztorik végén? :headscratch:

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #30 Dátum: 2007. Július 09. - 22:33:45 »
Eltűnt...s talán nála van a baba is. A Póklány amúgyis alterverzum nem?

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #31 Dátum: 2007. Július 09. - 22:34:34 »
Először is nem, másodszor, a Póklány az alternatív univerzum.  :D  ;)

----

Elolvastam az új Captain Universe számokat. Nem voltak rosszak, a rajz is elég jó, de nem egy nagy durranás.
Ellenben a Fenegyerek új részei még mindig elég jók Brubakertől. Ám Bendisé egy kategóriával jobb volt. Bru megtartotta a hangulatot, a sztorivezetést, de hiányzik belőle a stílus, és a karakter "élete", amitől elevenné válik a sztori.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Július 09. - 22:39:51 írta kaine »

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #32 Dátum: 2007. Július 10. - 10:07:01 »
Meddig olvastad? Mert épp az az érdekes szerintem, hogy Brubaker a börtönös sztori alatt gyakorlatilag Bendis stílusából átvezette a dolgot a sajátjáéba (bár eléggé hasonlítanak, de nem ugyanaz). És most már 100%-osan Brubakeres, elég összehasonlítani a CapAm v5-tel vagy az Immortal Iron Fisttel.
Van újy Captain Universe? :o :headscratch:

pepo05

• Pókfej
  • Felicia Hardy Lover
« Válasz #33 Dátum: 2007. Július 10. - 14:00:22 »
Idézet
sztorivezetést, de hiányzik belőle a stílus, és a karakter "élete", amitől elevenné  válik a sztori.
Akkor ez egy mirelit Fenegyerek. :hehe:

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #34 Dátum: 2007. Július 10. - 19:45:53 »
Befejeztem a második sztorit, amiben Matt Európába utazik.
Captain Universe mini 5 rész, mindegyikben más kapja meg az Unipowert. Először a Hulk, majd Fenegyerek, X-21 (vagy mennyi), Sue Storm és a Silver Surfer. Érdekes volt, állítólag egy újabb mini jön belőle.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #35 Dátum: 2007. Július 10. - 19:56:41 »
Ja, hogy a legújabb? Azt egyszer láttam a neten, de egy kilométeres felirat mellett, hogy ennél csak a marville lehet rosszabb... úgyhogy inkább meeeeesszire elkerültem...
És csak az európait? Akkor megértem, hogy hiányolod a magánéletet. Jelenleg az most nagy szerepet kapott, Milla a visszaérkezése után igen fontos szereplővé lépett elő. (Nem is sajnálom, nagyon megkedveltem a karakterét.)

petshop

• Olvasztár
  • **
« Válasz #36 Dátum: 2007. Július 11. - 22:16:55 »
Az Európai-s részek annyira nekem se tetszettek, kicsit "Zorro"-s érzetem volt tőlük, viszont a börtönösök igen. Azok komolyak voltak. Persze a Bendis-Maleev párost nehéz is lenne utolérni Fenegyerek téren... de azért tartják nagyjából a színvonalat.
Az nem tetszett ahogy visszahoztak mindent a "rendes kerékvágásba", az kicsit gáz volt, úgy hirtelen.
Viszont Marko Djurdjevic új borítói... hmm...  ;)

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #37 Dátum: 2007. Július 11. - 22:45:42 »
Igen, olyan, mintha ez a leleplezés-dolog csak Bendishez tartozna, az új író nem kér belőle. Pedig kár, mert nagyon valóságos történetek jöttek ki belőle.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #38 Dátum: 2007. Július 12. - 10:12:28 »
De azt se lehetett a végtelenségig elhúzni, előbb-utóbb tisztázni kellett a közvélemény előtt, hogy most akkor ő az vagy nem. Brubaker meg inkább úgy döntött, egyelőre maradjon csak az az ismeretlenség, vagy legalábbis sokkal nagyobb bizonytalanság.

Kakarotto

• Olvasztár
  • **
  • May Néni Lover
« Válasz #39 Dátum: 2007. Július 13. - 17:37:59 »
Nekem lenne egy Ultimate kérdésem:
Ultimate F4-ben az első részek körül (talán 10edik szám környékén), hírtelen nagy sztárok meg nagy hősök lesznek a világnak, akkor már mindenki úgy ismeri őket, hogy a Fantasztikus Négyes, de hogyan??? Valami spec számban lettek híresek? Mert az előtte lévő részben még szuperhős nevük sem volt.

Milyen crossovert hagytam ki a számok között?