Szerző Téma: Marvel képregények  (Megtekintve 588930 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ZoliZoltán

• Bűnölő
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Marvel képregények
« Válasz #7840 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 14:36:40 »
Ejjha. :brow:
A remény hal meg....

Köszönöm.
BATMAN,X-Men,Spawn

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #7841 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 16:21:53 »
Sziasztok.
Magyarul jelent neg valami kepregeny ami csak Doktor Strange-dzsel foglalkozik?
Köszi
A fekete-fehér képregényantológiában 2006-ban jelent meg egy rövid sztori tőle is, amiben csak ő van.
This is a joke. A real practical Joke.

ZoliZoltán

• Bűnölő
« Válasz #7842 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 20:37:22 »
Köszönöm ezt is.

A nagy Marvelban mikor van az Oath?Nem találom.
BATMAN,X-Men,Spawn

coleman

• Homokember
  • **
« Válasz #7843 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 21:12:22 »
Nem biztos, hogy nálunk is kijön, még nincs bejelentve az összes kötet.

ZoliZoltán

• Bűnölő
« Válasz #7844 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 05:55:54 »
Ahhha.
Köszi.  ;)
BATMAN,X-Men,Spawn

blake

• Grizzly
  • *
« Válasz #7845 Dátum: 2018. Október 04. - 19:16:46 »
Sziasztok!
Lehet, hogy hülye kérdés, de Bendis Alias sorozata a rendes Marvel univerzumhoz tartozik, vagy a Max-hoz, mint a jövőre megjelenő Megtorló is?
Előre is köszi a választ! :)

petshop

• Olvasztár
  • **
« Válasz #7846 Dátum: 2018. Október 04. - 20:13:54 »
MAX sorozatban jelent meg, de szerintem az a 616-ba beletartozik. Csak annyi volt a különbség, hogy felnőttesebb, nem igazán szuperhősös, és sokat "b*zdmegelnek" benne. Meg cigiznek, isznak.  :D

De ha mégsem, akkor jön Talgaby, és kijavít. Mivel már az Új Bosszú Angyalai kötetben is utaltak rá (Titkos Invázió 1. sztori, Az Invázió vége 5. sztori), ezért szerintem hozzátartozik. Még a rajzoló (Gaydos) is ugyanaz azokban a részekben, mint a Jessica Jones kötetben lesz.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7847 Dátum: 2018. Október 05. - 09:17:39 »
Az Alias 616-os. Az volt talán az egyik legelső MAX-os, ott még az volt a koncepció, hogy a fővilág durvább részeit mutatjákbe, aztán valahogy menet közben egy ilyen fura, félig leágaztatott kiadványcsalád lett belőle. Mint anno a Vertigónál (annál is az elején hivatalosan minden sorozat a DC szerves részét képezte).

Zöldlámpás

• Olvasztár
  • **
« Válasz #7848 Dátum: 2018. Október 06. - 00:13:55 »
A Spidergeddon első része még elég jó ,Bár a bevezető  részek eddig négy elég vacakok voltak . A Superior Octupus első száma is  tetszik, de  lehet hogy 3-4 rész után  majd esik a szinvonal .Ahogy az általában {sajnos}  lenni szokott  az elsö pár rész még jól indul , aztán  esik a szinvonal

scorpion20

• Grizzly
  • *
« Válasz #7849 Dátum: 2018. Október 18. - 23:18:27 »
Sziasztok! Több helyen olvastam hogy a Marvel Brit részlege így meg úgy.. Tudnátok írni erről kicsit? Azt hittem eddig hogy minden Marvel képregényt amit Európában kiadnak, azok eredetije ameriikai. Azt hiszem Brian Braddock neve kapcsán olvastam erről. Milyen képregényekről van szó? Köszi

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7850 Dátum: 2018. Október 19. - 08:37:37 »
A brit piacon való terjeszkedés megkönnyítése végett a Marvel 1972-ben létrehozott egy európai leányvállalatot, ez volt köznapi nevén a Marvel UK. Alapjáraton a helyi formátumban adtak ki reprinteket a népszerű amerikai sorozatokból. Viszont a brit piac sajátosságai miatt (heti magazinmegjelenés, ahol az oldalszám jóval alacsonyabb és a kiadvány antológiajellegű, ám így is majdnem duplája a tempó az amerikai sorozatoknak) idővel saját tartalom is kellett nekik, amiket helyi alkotókkal oldottak meg. A Captain Britainnel kezdtek, de aztán jött egy csomó más is, köztük nem is szuperhősös sorozatok. Nem mentek el addig, mint a 2000 AD, nem volt kemény sci-fi, se politikai kommentér, de háborús sztorik például voltak rogyásig.
Idővel lett egy csomó saját sorozatuk és mellékáguk (a nyolcvanas évek amerikai GI Joe és Transformers sorozatai akkora mellékágakat kaptak a briteknél, hogy végül mennyiségre lekörözték az anyasorozatokat), plusz kitermeltek egy csomó híres alkotót (Moore, Morrison, Gibbons, Dillon…).

A dolog végül ott csúszott el, hogy húsz éven keresztül csak a brit piacra koncentráltak. A Marvel közben egy másik céget alapított a kontinensre, ez volt a Marvel Europe, ami viszont csak utóközlésekkel foglalkozott. (Volt saját anyaguk is az olasz, francia és német piacon, de nagyon minimális, több volt az egyedi borító köztük, mint a történet.) Ennek volt az egyik társcége az olasz Panini, ami idővel gyakorlatilag lenyelte a Marvel Europe-ot és a kontinens egyedüli jogtulaj-közvetítője lett. Ez volt a kiindulási alapjuk, hogy megvegyék a kilencvenes évek elején a Marvel UK-t is, ami egy kis ideig még jelentetett meg saját képregényeket, de amikor a Marvel anyacég 1997-ben becsődölt, ennek is vége lett.
A Panini alatt amúgy jelennek meg még néha exkluzív európai anyagok, de szerintem fejből egyet se tudnék mondani az elmúlt 10 évből.

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #7851 Dátum: 2018. Október 19. - 10:45:34 »
Nekem az X-women című Manara cucc jut eszembe, de utánanézés nélkül nem vagyok biztos benne, lehet hogy az se európai. De amúgy én is köszönöm ezt a leírást, ennyire nem voltam belemerülve a marvel uk történetébe.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7852 Dátum: 2018. Október 19. - 16:28:33 »
Az végső soron a sima Marvelé volt, de elsőként tényleg olaszul adták ki, majd utána az amerikai piacon Claremont eredeti, angol szövegkönyvével.

scorpion20

• Grizzly
  • *
« Válasz #7853 Dátum: 2018. Október 19. - 17:56:32 »
Köszi szépen a válaszokat :P

balogh44

• Thanos
« Válasz #7854 Dátum: 2018. December 20. - 19:18:39 »
Nagyon szép!

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #7855 Dátum: 2018. December 27. - 19:27:37 »
Nem gondolkodtatok olyanon, hogy kicsit kilépni a komfortzónából és bevállalni ismeretlenebb szereplőket is?
Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy szívesen olvasnék olyan hősökről is, akik hazai kiadásban még alig, vagy egyáltalán nem szerepeltek. Meg hát nem csak Pókemberből, X-Menből meg a Bosszúállókból áll ez a világ.

Cloak & Dagger, Inhumans, Captain Britain, Captain Marvel, Guardians of the Galaxy, Fantastic Four, Blade, Black Bolt, New Avengers, Ghost Rider, A-Force, Cable, Champions, Dark Reign - Young Avengers, Doctor Strange, Generation X, Gamora, Exiles, Old Man Hawkeye, Uncanny X-Men, Uncanny X-Force, Uncanny Inhumans, Uncanny Avengers, Spider-Woman.
Csak néhány ötlet, amire én személy szerint vevő lennék.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 27. - 19:32:36 írta Scrapwencher »

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7856 Dátum: 2018. December 27. - 22:06:34 »
Nem gondolkodtatok olyanon, hogy kicsit kilépni a komfortzónából és bevállalni ismeretlenebb szereplőket is?
Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy szívesen olvasnék olyan hősökről is, akik hazai kiadásban még alig, vagy egyáltalán nem szerepeltek.
Ilyeneket adunk ki az ötödik M+ különszámban.
Tervben van:
Idézet
Captain Marvel, Guardians of the Galaxy,
Jövőre jön:
Idézet
Fantastic Four, New Avengers, Ghost Rider, Young Avengers, Spider-Woman.

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #7857 Dátum: 2018. December 28. - 00:10:24 »
Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy szívesen olvasnék olyan hősökről is, akik hazai kiadásban még alig, vagy egyáltalán nem szerepeltek.
Ilyeneket adunk ki az ötödik M+ különszámban.
Tervben van:
Idézet
Captain Marvel, Guardians of the Galaxy,
Jövőre jön:
Idézet
Fantastic Four, New Avengers, Ghost Rider, Young Avengers, Spider-Woman.

Alakul. :)

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #7858 Dátum: 2018. December 28. - 17:17:47 »
Érdekesség:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_award-winning_graphic_novels
Hugo Award:
Ms. Marvel, Volume 1: No Normal by G. Willow Wilson (writer), Adrian Alphona (artist), Jake Wyatt (artist)
Ugyanazt az elismerést kapta, mint a Watchmen!

Eisner Award / Harvey Award winners:
Astonishing X-Men: Gifted by Joss Whedon and John Cassaday

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7859 Dátum: 2018. December 28. - 17:58:51 »
Elolvastam a khamalás Ms. Marvel első sorozatát, de őszintén szólva nagyon nem tudom, mit esznek rajta. Átlag alatti tinihőssorozat. A 2000-es évek közepi Marvel Age felhozatala (Arana, Gravity…) nekem jobban tetszett. Ennél még anno a McDuffie-féle Static és Static Shock is talán hihetőbben adott el egy diaszpórás hőst, Khamala esetén már nagyon untam, ahogy a szülei elől bujkált egészen a végéig.