Szerző Téma: Marvel képregények  (Megtekintve 582541 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
Re:Marvel képregények
« Válasz #7860 Dátum: 2018. December 28. - 19:34:12 »
Hasonló hatás, mint az ultimate spider-man eleje. Egy hihető közeg, és egy hős akinek a lelkivilágába az ember bele tudja élni magát. Életszerűen ábrázolva az esendő hős, aki felfedezi magát, meg a képességeit. Csak itt még némi egyedi kultúrával is megfűszerezve. Amúgy nagyon bátor szerintem, hogy amerikába ezt a mohamedán, iszlám kultúrával kevert világot elindították, és valamit elmond róla, hogy ez sikeres tudott lenni, annak ellenére, hogy ott mennyire szították az utóbbi évtizedekben az embereket az iszlám ellen.
This is a joke. A real practical Joke.

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #7861 Dátum: 2018. December 29. - 08:58:59 »
Elolvastam a khamalás Ms. Marvel első sorozatát, de őszintén szólva nagyon nem tudom, mit esznek rajta. Átlag alatti tinihőssorozat. A 2000-es évek közepi Marvel Age felhozatala (Arana, Gravity…) nekem jobban tetszett. Ennél még anno a McDuffie-féle Static és Static Shock is talán hihetőbben adott el egy diaszpórás hőst, Khamala esetén már nagyon untam, ahogy a szülei elől bujkált egészen a végéig.

Hogyhogy mit esznek rajta!? Manapság csak az számíthat kirobbanó sikerre, ahol egy darab fehér ember sem szerepel.
Nézd meg a Black Panthert, külön kategóriát hoztak létre miatta, csak azért mert a szereplők 95%-a afro. Miközben maga a film 5 forintot nem ér, gagyi a CGI, semmi pluszt nem ad a Marvel univerzumhoz, és hemzseg a logikai hibáktól. De mindez persze már senkit nem érdekel, sőt ha ezt felhozod, akkor rasszista vagy. Itt tartunk.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 29. - 09:02:04 írta Scrapwencher »

coleman

• Homokember
  • **
« Válasz #7862 Dátum: 2018. December 29. - 12:34:08 »
Hogyhogy mit esznek rajta!? Manapság csak az számíthat kirobbanó sikerre, ahol egy darab fehér ember sem szerepel.
Nézd meg a Black Panthert, külön kategóriát hoztak létre miatta, csak azért mert a szereplők 95%-a afro. Miközben maga a film 5 forintot nem ér, gagyi a CGI, semmi pluszt nem ad a Marvel univerzumhoz, és hemzseg a logikai hibáktól. De mindez persze már senkit nem érdekel, sőt ha ezt felhozod, akkor rasszista vagy. Itt tartunk.

Ugyan már, nem ilyen rossz a helyzet.

Először azt tisztázzuk, hogy ki eszik mit rajta? Az újságírók és a filmakadémiák tagjai, akik elsöprő többségben liberálisok, vagy a közönség? A kettő gyakran nem esik egybe.

Másodszor mit értünk siker alatt? Kritikai visszajelzést és díjakat, vagy bevételeket? Szintén gyakran nem esik egybe.

Nyugodtan nevezzük a nevén, ha lerasszistásznak, amiért nem tetszik egy film: elmebaj. Bátran kezeld ennek megfelelően az ilyesmit.

jst22

• Puma
  • **
  • rajongó
« Válasz #7863 Dátum: 2018. December 29. - 13:26:16 »
Hát azért van ami nagyon kemény. Supergirl tv sorozatban Jimmy Olsen! egy kigyúrt 1,90 m magas néger férfi modell. Gyerekek, én megértem ha néger kell legyen, mert polkorrektség meg az igények meg a kiskutya füle, de azért ennyire elrugaszkodni az eredeti karaktertől gáz. Akkor legyen egy alternatív univerzum és ne Jimmy Olsen-nek hívják, onnantól oké, de tiszta hányinger ami megy. Akkor a néger Liz Allen-ről még ne is beszéljünk, meg a dagadt kínai-spanyol-dél amerikai keverék segítőtől, aki rájön fél perc alatt, hogy Peter a Pókember, ami egy vicc, pókösztön meg ilyesmi (ja, az nincs is, azt kihagyták).
Pl. Miles Moralessel semmi baj, mert az egy alternatív univerzum, de amikor ennyire beleb***nak az eredeti történetbe, csak hogy kipipálhassuk, hogy:
- a filmben vannak négerek, lehetőség szerint a főszereplő (pl. a Setét torony:), na az se semmi)
- a filmben vannak egyéb kisebbségek (ha még azok, de dögivel legyen benne)
- legyenek benne homoszexuálisak, lehetőség szerint csókolózzanak a filmben (minimum, de jobb ha d**nak)
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 29. - 13:29:41 írta jst22 »

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7864 Dátum: 2018. December 29. - 13:29:09 »
Ezzel menjetek az off topikba, ha kérhetem. Köszi.

jst22

• Puma
  • **
  • rajongó
« Válasz #7865 Dátum: 2018. December 29. - 13:37:05 »
Ezzel menjetek az off topikba, ha kérhetem. Köszi.

Okés, hogy lehet áttenni oda? Ha én nem tudom áttenni de te igen, dobd át kérlek.

blake

• Grizzly
  • *
« Válasz #7866 Dátum: 2019. Február 02. - 18:28:29 »
Az új Amazing Spider-Mant olvassa valaki? Érdemes elkezdeni?

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7867 Dátum: 2019. Február 02. - 21:55:52 »
Az első sztoriját olvastam, érdekes volt. :)

blake

• Grizzly
  • *
« Válasz #7868 Dátum: 2019. Február 03. - 09:47:24 »
Köszi, akkor szerintem belenézek én is :)
És a mostani Peter Parker: The Spectacular Spider-Man milyen?

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7869 Dátum: 2019. Február 03. - 14:36:08 »
„Érdekes” talán a leginkább ráillő jelző.

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #7870 Dátum: 2019. Február 06. - 14:18:09 »
Ezt csak úgy megosztanám, van egy 2017-es, 5 részes mini, Cable - Conquest néven fut, ha esetleg akartok majd valamilyen különszámot még. 8) :P

Ez az első rész borítója.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 06. - 22:46:24 írta Scrapwencher »

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7871 Dátum: 2019. Február 07. - 22:25:24 »
Az nem egy mini, hanem egy 15 füzetet megért, tavaly lelőtt ongoing, ahol a Conquest az első történet/kötet címe volt. Ráadásul az egész csak az eXtermination crossover elnyújtott felvezetője lett végül.

Scrapwencher

• Rózsa
  • *
« Válasz #7872 Dátum: 2019. Február 08. - 09:35:06 »
Az nem egy mini, hanem egy 15 füzetet megért, tavaly lelőtt ongoing, ahol a Conquest az első történet/kötet címe volt. Ráadásul az egész csak az eXtermination crossover elnyújtott felvezetője lett végül.

Ahham, világos. Viszont elnézve ezt az Exterminationt, ez is elég pöpecül fest.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #7873 Dátum: 2019. Február 08. - 10:18:18 »
Festhet, de semmit se kezdhetsz vele, ha az olvasók nem ismerik az All-New X-Ment, mert annak a szériának (meg a v2-jének és a Blue-nak) a lezáró nagy története.

ricooner

• Gibbon
  • *
« Válasz #7874 Dátum: 2019. Február 11. - 20:37:19 »
Kérdeznélek titeket mi a véleményetek a Fumax-os marvel kötetekről(már ha lehet reklámozni más kiadót)?
Megvettem a tavalyi Loki-t, hát szerintem egynek elment.
https://fumax.hu/termek/esad_ribic_rob_rodi_loki_kemenytablas_limitalt_valtozat.html
Idén elégé rá erősítenek, kiadják Az Ezüst Utazó Példabeszéd-eket és Fenegyerek Sárga-t még februárban.
Márciusban a Marvel Kapitány filmhez kapcsolódó kötetet is.
http://www.kilencedik.hu/fumax-marvel-kapitany/
Véleményem szerint már kicsit túltelitett a  piac magyar országon.
25-30 ezer kell kb. havonta ahhoz hogy mindent megvegyek ami érdekel.
Eaglemoss és Hachette 17500 együtt, képkocka/x-men 1100(13500 egy évre), spawn 3000(36000 egy évre) Fumax-t nem tudni mennyi, Kingpin 6000(71740 egy évre nem elő fizetve és a Mega Marvel, Az Új Bosszú Angyalai,Megtorló nélkül).
Nem tudni meddig tartható ez az állapot számomra mert mindegyik kiadó minimum egyel bővítette az idén megjelenő kötetei számát, a kingpin a legtöbbel.
Az is eszembe jutott vajon meddig lesznek még népszerűek/trendik a szuperhős filmek hiszen már 2007-es Vasember óta eltelt 12 év, idén pedig megjelenik a Bosszúállók: Végjáték ami szerintem leszárja ezt a korszakot.
Utána elképzelni csak a Titkos Háborút tudnám vagy F4/Bosszúállók Galactus elleni sztorit.
Ne legyen igazam hisz a DC is magára talált az Aquamanal.
Elnézést hogy ennyit sírtam nem terveztem és bocs kaine a pontos összegekért de érzékeltetni akartam mennyibe kerül szuperhős rajongónak lenni ma magyar országon.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 12. - 06:29:44 írta Sepi »

balogh44

• Thanos
« Válasz #7875 Dátum: 2019. Február 11. - 20:43:21 »
Javasolnám az ilyen jelegű témák megbeszéléséhez az alábbi face csoportot a számodra:
https://www.facebook.com/groups/524240344289867/

ricooner

• Gibbon
  • *
« Válasz #7876 Dátum: 2019. Február 11. - 21:53:00 »
Köszönöm a tippet de nem facebook-ozom, vagyis nagyon ritkán.
A kingpin fórumra is átlagban évente egyszer írok, most is csak azért mert nagyon kikivánkozott belőlem.

jst22

• Puma
  • **
  • rajongó
« Válasz #7877 Dátum: 2019. Február 15. - 18:20:14 »
Nem vagyok elájulva a 27-es Hachette fordításától.
Látszik hogy sürgetve készült, összecsapott munka.
Zavaró. Pl.: vasember a világ hőseinek vezetőiként is küzdött. Nem vezetőjeként? Akkor életútját személyes tragédiák kövezték. Nem inkább övezték?
Tele van ilyenekkel. Azt hiszem a mennyiség már a minőség rovására ment.
De már egyes Kingpines Pókemberekben is észrevettem hasonlókat, de ez a Vasember kötet eddig viszi a pálmát!

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7878 Dátum: 2019. Február 15. - 18:57:34 »
Nem véletlen, hogy abbahagyjuk.

Peter P

• Tarantula
  • *
    • Hálózsák