Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 726042 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #1280 Dátum: 2012. Február 13. - 14:00:45 »
Biztos tiszta lelkibeteg vagyok, mert nem tetszett a történet, és ennek hangot is adtam.  :nemtudom:

Azzal nincs semmi baj, hogy neked nem tetszett a történet, ez teljesen szubjektív dolog. Nem is emiatt volt vitánk veled. ;)

Igazából egyetlen mondat volt a kritikádban, ami számomra sántít:
Idézet
Elnézve, ez a sorozat is, az eleinte ígéretes kezdésű Marvel Extra sorsára jutott, egy szimpla mellékletté, a könyvesbolti mega-event köteteket kiszolgáló lap lett.
Ha már megjelent volna négy-öt Marvel+, és azok elolvasása után lenne ez a tapasztalatod, akkor érthető lenne, hogy ezt írod. De így, hogy most jelent meg az első szám és máris elkönyveled, hogy "na ez is olyan sorozat lett", holott a sorozat többi részével nincs is összehasonlítási alapod, mivel még meg sem jelentek... Ez így kissé torzítás, vagy csúsztatás, vagy nem is tudom, minek nevezzem. :headscratch: Mintha beskatulyáznál egy egész sorozatot egyetlen szám ismerete alapján. Mielőtt ilyesmit leírnál, szerintem érdemes lenne megvárni a többi szám megjelenését, mert azokban majd várhatóan jönni fognak a "válogatottan jó Marvel-történetek". :)
Viszont annak örülök, hogy a kiadvány nyomdai minőségét dícsérettel illetted. :)

A Polgárháború meg annyira szerteágazó, hogy képtelenség lenne minden apró szálat bemutatni, így maradnak az utalások. Az meg tényleg ízlés dolga, hogy kinek milyen történet tetszik. Nekem semmi bajom nem volt a ezzel a Vasember sztorival, tetszett, persze nyilván én is olvastam már jobb történetet is. De ennek a sztorinak nem is az volt a célja, hogy mondjuk egy Kraven Utolsó Vadászatával vagy egy Titkos Háborúval versenyezzen. :D Mivel a Kingpin kiadónál a "main event" a polgárháború volt, így logikus lépésnek tartom, hogy egy ahhoz kapcsolódó Vasember sztorit adtak ki. Ehhez tökéletes megjelenési felület a Marvel+, hiszen hol máshol tudták volna megjelentetni? Önálló Vasember cím nem fut hazánkban, a Pókemberbe meg csak nem rakhatták bele. :)
Persze nem akarlak győzködni, ez csak az én véleményem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1281 Dátum: 2012. Február 13. - 16:10:57 »
Ma végre nekem is megérkezett a Marvel+. Fairlight szavaival élve tényleg nagyon jó a füzet tapintása, szépek a színek,maradhat a nyomda.  :D
A történet kicsit nyomott,borús hangulatú,de más nem is lehetne egy polgárháborúban.
Mindent egybevetve tetszik a kiadvány. Remélem,hogy nagyon-nagyon hosszú életű lesz.
Köszönöm  :kingpin:

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1282 Dátum: 2012. Február 13. - 16:40:08 »
Mondat nem sántít, mert a következő 2-3 szám meg a Secret Invasiont fogja kiszolgálni, vagyis ahogy a beharangozó írja, a Skrullok Invázióját, akik átvernek technikát, mágiát, istent, halált, fődémont stb. nagyban rakva korábbi tényleg kiváló történetekre...

A füzetben meg nem a Polgárháború szálak zavartak, hanem a Vasember ongoingé. Ilyen téren szerencséssebb lett volna, ha ez egy Civil-War Ironman mini lenne ez, és nem egy Ironman v4, mert a polgárháború taglalása mellett legalább annyira folyik a saját történetépítkezés, aminek előzményeiről és folytatásairól semmit nem fogunk tudni)

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #1283 Dátum: 2012. Február 13. - 17:00:36 »
megjött :D zsír a cucc.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1284 Dátum: 2012. Február 13. - 17:20:31 »
Fairlight: minden egyes negatívum, amit a sztoriról írsz teljesen rendben lenne, mint a te saját véleményed, HA nem írtam volna ki, hogy mik lesznek benne (amiről te is tudsz, hisz itt írod őket) - és mégis előfizettél rá.  ???
Ráadásul a következőnek semmi konkrét köze nincs a Titkos Invázióhoz (el vagy tévedve), hisz Fátumról és szimbiótákról szól. Csak természetesen van benne TI is, hiszen ez a lényege a mindent átfogó nagy sztoriknak, hogy minden akkor megjelenő képregényben fut bizonyos eseménye, hisz mindenkire kihat.
Idézet
mert a polgárháború taglalása mellett legalább annyira folyik a saját történetépítkezés, aminek előzményeiről és folytatásairól semmit nem fogunk tudni
Ami tökéletesen igaz minden eddig megjelent képregényre is.  ;) Ha belevágsz egy új képregénybe ami már 50 éve megy, nem fogsz tudni olyat választani, ahol ne lennének kérdések. Még a Bosszú Angyalai: Káosz esetében is, ami aztán tényleg egy tök új korszak kezdete, simán lehetett volna egy csomó kérdést feltenni az előzményekről (kicsoda Jackpot, kicsoda Madame Hidra, mi volt ez Ultronnal, meg Vízióval, és a többi).

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1285 Dátum: 2012. Február 13. - 17:31:58 »
Semmi konkrét köze nincs a Titkos Invázióhoz a borítón feltöntetett böszme Titkos Invázió felíraton kívül?  8) Vagy az csak reklámfogás?

Ha Fátum És Szimbióták akkor szép, majd meglátjuk... ;D...mindensetre akkor egy másik megállapításba vág, ők is ekte Bosszúangyal ellenfelek...

Ha úgy nézed igen, de ha meg úgy nézed sorozatokon belül is, és nem csak a korszakkező-belépőpontokat tekintve vannak olyan történetek is, amik nem vetnek több kérdést egy füzeten velül, mint amit megtudnak válaszolni. A Marvel+ 50% lóg így a levegőben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1286 Dátum: 2012. Február 13. - 18:18:05 »
Nem értem, miért baj az, ha nem egy unalomig ismert ellenféllel kell bunyózniuk a hőseinknek.
A borítót pedig nem mi csináltuk, ilyen az eredeti is, ez van.  ;)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1287 Dátum: 2012. Február 13. - 18:21:56 »
biztos kihagytam néhány kötetet, meg füzetet, amikor lemaradtam a hazai kiadás unalomig ismert Bosszúangyal ellenfeleiről...hiába no, ninják, mutánsok, szimbióták, skrullok, ezek öregbítették 40 éve az Angyalok hírnevét... :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1288 Dátum: 2012. Február 13. - 18:29:32 »
Nem zavar, hogy totálisan ellentmondasz saját magadnak? Előbb leírod, mennyire jól ismered az Angyalokat, majd azt, hogy lemaradtál mindenkiről. Tudod, azért a korlátozott példányszám, mert vélhetően fanok veszik meg, akik azért ennél jobban képben vannak, mint ahogy te most próbálod beállítani. Ne erőlködj.  ;)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1289 Dátum: 2012. Február 13. - 19:40:31 »
 :hehe: :hehe:

zavarna ha úgy lenne. Értelmezgesd egy kicsit az előző hozzászólásomat. Tudod szarkazmus. Nem bántásképpen csak tényleg...

Mindensetre tény Kingpin által kötetekbe sűrített ellenfelek: ninják, mutánsok, egyszerhasználatosok ésatöbbi. Komoly klasszikus Bosszúangyal ellenfelekkel kapcsolatos történetet egyet se vonultattál fel. Szóval teljesen meggyőző így azt hallani, hogy unalomig vannak ismételve... de jó, remélem a igazi fanjaid jobban értékelik a filler-elleneket mint én  8)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #1290 Dátum: 2012. Február 13. - 19:52:49 »
Én a marvelt értékelem.
Megkaptam én is ma. Iszonyú jó kézbe venni egy ilyen minőségű kötetet.  :-[  ;) Köszönöm Kaine, hatalmas respect, hogy belevágtál, és megvalósítottad.
Egy kérdésem viszont lenne. Az hogy van hogy valaki quasar képregényt kapot mellé, én meg matricát? :) ez mitől függ? :)
This is a joke. A real practical Joke.

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #1291 Dátum: 2012. Február 13. - 20:47:49 »
akkor csak én nem kaptam meg még :(

Hülye postának biztos messze van a 7.kerület grrrrrr

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #1292 Dátum: 2012. Február 13. - 20:49:29 »
Szerintem arról nem Kaine tehet, hogy a Marvel az aktuális képregényeiben ninjákat, mutánsokat és egyéb egylövetű figurákat vonultat fel. :) Egyébként attól még lehet jó egy történet, hogy ninjákat vagy robotokat vernek szét benne. Sőt, egy egyszerhasználatos enemy is lehet érdekes, ha ötletesen alkotják meg. Meg ma már azért nehezebb eredeti dolgokat kitalálni, mint 20-30-40 évvel ezelőtt. :) Nyilván a túl sok sablon karakter se jó, de az se lenne jó, ha egy szuperhős mindig csak ugyanazzal az 5-6 legnépszerűbb ellenféllel bunyózna.

Ja, amúgy meg ha neked ennyire nem tetszenek ezek a történetek, akkor nem kötelező megvenni. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1293 Dátum: 2012. Február 13. - 21:08:13 »
Értelmezgesd egy kicsit az előző hozzászólásomat. Tudod szarkazmus.
Hogyne tudnám, éppen azért írtam, amit írtam. :)
Idézet
Mindensetre tény Kingpin által kötetekbe sűrített ellenfelek: ninják, mutánsok, egyszerhasználatosok ésatöbbi. Komoly klasszikus Bosszúangyal ellenfelekkel kapcsolatos történetet egyet se vonultattál fel.
Én?  :D Tényleg nagyon görcsölsz. Ha picirit is utánanézel, láthatod, hogy SORBAN adtam ki az Új Bosszú Angyalait. Hogy nem voltak benne klasszikusabb bűnözők? Hát verd le Bendisen.  :twisted: :hehe:
Nyilván különben nem véletlenül nem voltak, ha már arról volt szó, hogy MEGÚJÍTJÁK a sorozatot.
Ja, amúgy meg ha neked ennyire nem tetszenek ezek a történetek, akkor nem kötelező megvenni. :)
Amivel visszatértünk az origóhoz. Előfizetőként tök hiteles, hogy ezt így előadod.  :nezze: Szívesen visszaadom a pénzed a börzén, ha ennyire elégedetlen vagy a sztorikkal.

Az hogy van hogy valaki quasar képregényt kapot mellé, én meg matricát? :) ez mitől függ? :)
Az első 30 előfizető kapott képregényt (és matricát), a következő 50 előfizető pedig egy matricát ajándékba.
akkor csak én nem kaptam meg még :(
Hülye postának biztos messze van a 7.kerület grrrrrr
Beszélgess el azzal a postással...

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #1294 Dátum: 2012. Február 13. - 22:42:43 »
Kiolvastam. Nekem nagyon tetszett a sztori, Tony vívódásával. A két író nagyon emberivé tette a karaktert, átérezhetővé. Nem volt olyan hiányom se, mint Sepinek, szerintem önmagában is olvasható a füzet. Az egyetlen, ami nagyon érdekelne, hogy Peter, hogyan szabadult meg a vaspók ruhától, és hogy az melyik történetben volt, mert csak annyit említenek, hogy ügyesen megszabadult tőle, de hogy hogyan, azt nem tudjuk meg.  :nemtudom:
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1295 Dátum: 2012. Február 13. - 22:45:36 »
Szerkesztői félrekommunikálás. Egész egyszerűen lerobbantják róla a CW főminiben.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #1296 Dátum: 2012. Február 13. - 23:16:18 »
nem rémlik, de majd megkeresem
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1297 Dátum: 2012. Február 13. - 23:57:16 »
A Hihetetlen Pókember 2. számában fog megtörténni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1298 Dátum: 2012. Február 14. - 11:19:55 »
ASM-en volt? Úgy rémlett, benne van a főminiben is, amikor Frank beviszi az ellenállókhoz. (A Punisher War Journal v2-ben tudom, hogy szerepel a jelenet.)

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:Marvel +
« Válasz #1299 Dátum: 2012. Február 14. - 13:32:53 »
Tegnap este megkaptam! Köszönöm szépen ajándékot is!  :)
De füzet minőségű, elsőosztályú!!!!  :spidey: :spidey: :spidey:
Nem annyira izgalmas, de pont végén jön "bunyós" jelenet, várom a következő számát, vagy Pókember 1 számát. :)
Sok sikert továbbiakban.  :kingpin:

Ui.: Tegnapelőtt Tesco-ban voltunk (anyámmal :)) és láttam két példány volt (Marvel+), de nem is volt szép, elég "összegyűrve, meg szamárfüles" is.  :uhoh:
Meg kell mutatni világnak, hogy milyen király minőségű füzet!  :bravo: :clap: :spideyhun: