Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 738599 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ati

• Bogár
  • **
Re:Marvel +
« Válasz #1360 Dátum: 2012. Február 21. - 10:04:11 »
Ha Krí lesz akkor én micsodán szúrom magam. Sajnálom, anglisztikás vagyok.  :hehe:
Már amúgyis szerepeltek a Káoszban, nem? Ott asszem Kree volt írva.  :headscratch:
Jaaa, akkor INNEN fúj a szél... Tudna nekem valaki válaszolni, hogy az űrlények neveit, nyelvét, faját stb. mégis MIFÉLE okból kéne angol fonetikával írni? Talán mindnek angolszász őse van?

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #1361 Dátum: 2012. Február 21. - 10:05:47 »
Olvasgassátok ezt.

VTomi

• Pókfej
« Válasz #1362 Dátum: 2012. Február 21. - 11:22:29 »
A Marvel+ ban honnan kerül rá Tonyra a páncél a stadionban?

Ja és amúgy igen én is megvettem a Marvel+, tudom ez már nem hír, nem is azért mondom, csak hogy gyorsan leírjam a véleményem:
Miközben olvastam, újra és újra tudatosult bennem, hogy amit a kezemben tartok, az nem egy Kingpint kötet, amit a Libriben vettem több ezer forintért (mert a minőség és a történet erre utalna. *) és valószínűleg hónapokat kell várni egy másikra, amiben egy másik sztori van, hanem z újságosnál vásároltam és kéthavonta jön!  ;D
*Vasemer képregény még nem futott magyarországon és tudom, hogy más is lesz a M+ cím alatt, de ez nekem még jobb, mert nem követek külföldi címeket és most a Kingpin összegyűjti nekem az ilyen gyépéseknek azt, amit a legérdemesebb olvasni.
 :kingpin:

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #1363 Dátum: 2012. Február 21. - 11:24:56 »
Tudna nekem valaki válaszolni, hogy az űrlények neveit, nyelvét, faját stb. mégis MIFÉLE okból kéne angol fonetikával írni? Talán mindnek angolszász őse van?
Sci-fi hagyomány. Valami fura logika vezérli, hogy mely fajnevek lesznek fonetikusak és melyek angolosak. Marvelnél a három fő fajra (kree, skrull, siár) van egy hagyomány a magyar változatra. A kree-k érdekes kérdés, hisz az az egyetlen, amit emiatt minden toldaléknál kötőjelezni kell, de valamiért így alakult ki. Amúgy a skrulloknál érdekes módon a krí-pártiakat se hallottam még hadakozni azért, hogy ez mostantól legyen szkráll. Se a badoonokra a felszólalást a bedún átírás mellett.

Általában ahogy megfigyeltem, a fonetikus átírás addig szokott menni, amíg á és é kerül bele, de í, ó, ú esetén már maradni szokott az angolos változat, kettős ékezetű karakterek meg szinte hallatlanok.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1364 Dátum: 2012. Február 21. - 11:30:00 »
Illetve egyszerűen a következetesség miatt. Ha pár éve még kree volt, ugyanabban a sorozatban miért lenne most krí?
Idézet
szkráll
Valójában "szkröllnek" kell ejteni.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #1365 Dátum: 2012. Február 21. - 11:41:19 »
Nem. Ugyanaz mint a skullban. Plusz hallottam már kiejtve rajzfilmben. Á-val van.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1366 Dátum: 2012. Február 21. - 11:47:37 »
Higgy nekem. Én Stan Lee-től hallottam. Ő már csak tudja, hogy akarta, hogy hangozzon. :) Más kérdés, hogy hogy írta le, és ezt mások hogy értelmezték. Amerikában (vagy angol nyelvterületen?) általános probléma, hogy az emberek nem tudják kiejteni, amit még csak először látnak leírva. Például Ben Reilly is sokáig "Rili" volt, amíg rá nem világítottak, hogy a "smiley"-vel cseng össze.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #1367 Dátum: 2012. Február 21. - 11:55:13 »
Attól a Sten Lee-től, aki máig egy soha meg nem történt golfmérkőzéshez kapcsolja a nem általa kitalált csapat megalkotását, és aki bevallottan annyira rossz memóriával bírt, hogy egy általa kitalált főszereplő nevét pár hónappal a debütálás után az alliterálás ellenére elírta?
Én valahogy a rajzfilm szinkronstábjának jobban hiszek. :)

Raisu

• Traveller
« Válasz #1368 Dátum: 2012. Február 21. - 12:10:50 »
Elvileg mindkettő helytelen, mert az angolban nincsenek hosszú mássalhangzók, szóval legfeljebb szkrál vagy szkröl lehet. *menekül a kövek elől*

Ju

• Pókfej
« Válasz #1369 Dátum: 2012. Február 21. - 12:57:36 »
Valójában a nyelvterülettől függ. Valamelyik észak-angol területen pl a skrullt u-val mondanák. Ahogy a skótoknak a "fine" is "fejn". ;D

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #1370 Dátum: 2012. Február 21. - 13:01:22 »
Ráadásul rosszabb esetben annyira megnyomná a j-t, hogy sok anyanyelvű se értené, mit akar mondani. :) A skót akcentus néha már komolyan egy különálló nyelvnek minősíthető. ;D Bár az a legjobb, amikor maguk a skótok figurázzák ezt ki.

Ju

• Pókfej
« Válasz #1371 Dátum: 2012. Február 21. - 13:22:46 »
Pontosan. :D Az egyik nagyon jó barátnőm jár egy skót sráccal; na őt érdemes meghallgatni. :)

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1372 Dátum: 2012. Február 21. - 13:29:16 »
Én azért még mindig inkább hiszek Stannek, mint egy random rajzfilmes szinkronrendezőnek. :)

kzoli

• Sakál
« Válasz #1373 Dátum: 2012. Február 21. - 17:55:33 »
Jó ég! Bennem pedig egy több évtizedes kiejtés dőlne meg. Valahogy én mindig "skrull"-nak olvastam---úgy,ahogy le van írva,úgy is ejtettem;olyan természetes volt valahogy---pedig tanultam angolt.  Szerintem továbbra is skrullnak fogom olvasni,mint ahogy Peter Parkert is Péter Parkernek. No,mindegy. Ez csak az én  :stupid:-ségem.  :)

VTomi

• Pókfej
« Válasz #1374 Dátum: 2012. Február 21. - 18:42:50 »
Én is "szkrull"-nak ejtettem.

zozi56

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Őrszem
    • HálóZsák
« Válasz #1375 Dátum: 2012. Február 21. - 20:36:38 »
Valahogy én mindig "skrull"-nak olvastam---úgy,ahogy le van írva,úgy is ejtettem;olyan természetes volt valahogy
Ne tudd meg, mit éltem át, mikor Hulk nevét meghallottam egy klubon fonetikusan kiejtve. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #1376 Dátum: 2012. Február 21. - 21:34:19 »
Vannak ilyen berögzülések, persze. Én is skrullnak olvasom, a Hulkot pedig a mai napig Hulknak mondom - ami azért vicces, mert a She-Hulkot meg nem.  :D
Nekem elsőre a szpájdörmen sem tetszett kicsit sem. Addigra jól megszoktam a S(z)pindelmannen nevet, ami a mai napig tökre tetszik. :)

Ju

• Pókfej
« Válasz #1377 Dátum: 2012. Február 21. - 22:00:13 »
Ne tudd meg, mit éltem át, mikor Hulk nevét meghallottam egy klubon fonetikusan kiejtve. :)
Hehe, én szintén. :D

Tom Fireheart

• Fórum Tag
  • Pókfej
« Válasz #1378 Dátum: 2012. Február 21. - 23:11:02 »
Én a skrullt skrullnak mondom. :-[ Nekem így hangzik jól. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ati

• Bogár
  • **
« Válasz #1379 Dátum: 2012. Február 21. - 23:50:23 »
Ezért kéne fonetikusan írni, ami indokolt lenne, lám...  ;) :uhoh:
Azért nem piskóta ez a sok shkrooll...  :o

Arra a stanes kiejtésre azért kíváncsi lennék... Bár az r betű gonosz dolgokra képes az angol fonetikában, az is tény.