Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 726074 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1440 Dátum: 2012. Március 11. - 19:25:10 »
Mivel láttam és fogtam kezembe, így: a méretét leszámítva tényleg az. Ezt a nyomdát jól eltalálta.

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:Marvel +
« Válasz #1441 Dátum: 2012. Március 11. - 20:47:40 »
Nem tudtam átvenni Marvel+-t, mert kellene mutatnom valami "igazoló" előfizetős papírt, azt se tudom, mit kellene.  :'( Kár, hogy nem tudok olvasni Forradalom utáni történetét. :(:(:( Várni kell postáig. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1442 Dátum: 2012. Március 11. - 22:48:26 »
Hazaértem én is a képregényesek mekkájából. :) Ez már egy ilyen szent hely lehetne számunkra. Ha imádkozok, akkor a munkásotthon utcai álltalános iskola felé fordulok.
;D
Idézet
ez a vallomás egy zseniális történet volt minden ízében.
Szerintem is állat jó.  ;)
Idézet
De ezt a Marvel füzetet, nagyon köszönöm Kaine.  :kingpin: Jó választás volt. :)
Nos, a Vallomás érdeme tulajdonképpen Petshopé. Én sose hallottam erről a különszámról, ő hívta fel rá a figyelmem, hogy mennyire jó, és ki lehetne adni. Megszereztem, elolvastam... a többi már történelem.  :hehe:
Ezt a nyomdát jól eltalálta.
Ugyanaz a nyomda, mint eddig.
Nem tudtam átvenni Marvel+-t
Írok privit.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1443 Dátum: 2012. Március 12. - 17:23:30 »
Na megvolt a Marvel+ kettő, egész jó volt, a részletessebb vélemény a szokott helyen, aki sértődni-vagy bosszankodni akar  8)

Postai gondokra: csak 1 kérdés. Nem lenne egyszerűbb ha elsőbbségi metódussal lenne elküldve az előfizetői példány. Az tuti, hogy mindenkihez megérkezne. 65Ft-al lenne drágább a postaköltség. Ezzle elmondhatod, hogy már tényleg mindent megtettél.

gapap

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Marvel +
« Válasz #1444 Dátum: 2012. Március 12. - 18:45:43 »
Elolvastam, mint az eddigieket is. Sosem fogom megérteni azokat akik kritikákat írnak, de ez legyen az én gondom. Viszont jó lenne, ha még egyszer átolvasnád, mert ebben a formában egy nagyon elkapkodott írásnak tűnik. Ez nem a tartalomra, hanem a formára vonatkozik. Tele van érthetetlen, félbehagyott, rossz szórendű mondatokkal, helytelenül ragozott szavakkal és a legbántóbb nákolással.

A sértődni vagy bosszankodni akar résszel nem igazán tudok mit kezdeni. Az fel sem merül, hogy valaki egyetért veled? Vagy pont az ellenkezője, és egy teljesen értelmetlen vita kiváltása a cél?

Azt meg tényleg nem hiszem el, hogy még mindig ez a legnagyobb probléma, hogy ki mikor kapja meg az újságot. Az, hogy ezt megígérte az előfizetőknek, egy elhibázott lépés volt Tomi részéről. (a csak egy kérdésnél kérdőjel kellene a mondat végére, de most már befejeztem)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1445 Dátum: 2012. Március 12. - 19:58:28 »
Az a baj, hogy több száz előfizető esetén a 65 ft, az több tízezerre rúg. Amikor kiszámolom az anyagi részeket, kiszámolom azt is, hogy hány darabnak kell elfogynia ahhoz, hogy visszajöjjön a beletett összeg, és néhány 10.000 ft esetében olyan darabszám jön ki, amin esetleg múlhat a sikere, a folytatása, vagy netán a hasalása egy képregénysorozatnak. Ezt most még biztosan nem kockáztatnám meg, amíg nem léátok egyáltalán eladási adatokat, mert mindennél sokkal fontosabb, hogy ne szűnjön meg, amit elkezdtünk. Azt már tudom azóta különben, hogy amikor reggel leadom a postán a csomagot, minimum estig ülnek rajta, mert ott helyben elkezdenek dolgozni rajta (beárazni, matricázni, stb), és nyilván csak akkor, ha éppen nincs kuncsaft. Úgyhogy egy nap ott biztosan elmegy sajnos.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1446 Dátum: 2012. Március 12. - 20:04:14 »
gapap: Pedig sok ember számára a kritikák mérvadóak tudnak lenni abban, mire költsék a pénzüket. Még most, az internet korában is.

Fairlight, te meg tényleg nézd át azt a szöveget, mert egy nyelvtantanár erre akkora egyest adna, hogy nincs az a napló, amibe elférne. Amit írni akartál, az így nézne ki fogyasztható fogalmazással:
Idézet
A friss börzés élmények után lássuk a megjelent/még nem megjelent Marvel+ 2. számát:
Az első történet jó, és a rajz is illett hozzá – bár kissé szokatlan volt a szememnek. Lehet, hogy Brájen Májköl Bendisz írta, mégis, úgy tűnik, jobban mennek neki az ilyen, karakterekre összpontosító képregények (lásd még a Fenegyereket), mint a csapatténykedés és a gigamega crossover faragása. Vagy előfordulhat, hogy jó napjain tényleg sikerül valami olyat írnia, ami nem csak a marketinges hype-nak köszönheti a sikerét.
Itt tényleg bepillantást nyerhetünk Vasember gondolataiba, méghozzá jóféle dialógussal nyakon öntve. Ez a pár oldal önmagában tartalmasabb volt a Marvel+ teljes előző számánál, ami még inkább érthetetlenné teszi számomra, hogy miért kellett abba a füzetbe beleerőltetni egy ongoing két olyan részét, amiben maga a Polgárháború mindössze csak egy filler volt. Ettől úgy érzem, hogy  elvesztegettünk 48 oldalnyi helyet. Egy ilyen történet teljesen feleslegessé teszi az előző füzetet. Ha már mindenáron muszáj volt elővenni a Polgárháborút, jobb választás lett volna például a Front Line valamelyik története.
Visszatérve a történethez: a mostani sztorinak hála némileg világosabban láthattuk a Vasember ténykedése mögötti motivációt. Ám ez se segített azon, hogy ahány cím volt eddig a PH kapcsán – legyen az a Vasember-ongoing, a főmini vagy a Pókember – Tony annyiféleképpen viselkedett és beszélt bennük. Mindez valószínűleg az írók komoly „kooperációjának” köszönhető. A Vallomás ugyan most segített ezen, ám ez csak egy kis tapasz a vérző eventre.
A második történet első olvasatra olyan semleges eddig. A sztorira nem térek ki, nincs sok értelme egy hatrészes történetet az első szám alapján megítélni. Azt viszont sajnálom, hogy kimaradt az ultronos történet. Nem hiszem, hogy nagy különbség lett volna aközött, hogy ott Ultront darálják, itt pedig a szimbiótákat. Persze a füzetbe került sztori nagy előnye, hogy már most elkezdte egyengetni a talajt a következő nagy event, a Hihetetlenül Rafináltan Beépülő Skrullok Inváziója előtt. Ugyanakkor már belenyugodtam abba, hogy a lap kimondva vagy kimondatlanul is a könyvesbolti kiadás támogatását tűzte ki célul maga elé. Ezért már csak abban reménykedhetek, hogy ha megtérülnek a kiadási költségek, akkor szélesedik a paletta és előkerül esetleg az Avengers v1, Iron Man v1 vagy valami más egyéb irányvonal. Ami alatt most nem a Hulkot vagy Deadpoolt értem.
Negatívumként említeném a karcsúra sikeredett előzményoldalt. Nem ártott volna néhány képkockával megtámogatva alaposabban kitérni a csapat megalakulására. Már csak Árész miatt is, hisz a többiekről még talán lehet sejteni, hogyan kerültek oda, nála azonban ezt nem igazán lehet mire vélni. Jó lenne, ha erre később valamilyen formában sor kerülne, hogy tisztázódhasson ez a kérdés.
Az se lenne baj, ha emiatt ki kellene hagyni Amerika Kapitány halálának történetét. Ami nem mellékesen egy újabb remek példa a modern Marvelre jellemző ámokfutásra, hisz elég gyorsan sikerült utána feltámadnia. Amit persze mindenki előre sejtett. Emiatt a dolog drámaiságának erősen alávág a tudat, hogy Ben bácsin, Gwen Stacyn és talán most Happy Hoganen kívül mindenki hajlamos visszaélősíteni önmagát. Ami persze nem a Marvel+ hibája, nem a Marvel Comics gárdájáé.
Az első számmal ellentétben a mostani füzet egy cliffhangarrel zárul, aminek köszönhetően végre nem csak a következő megjelenést várhatjuk érdeklődve, hanem a benne szereplő történetet is. A sztori eddig érdekesnek tűnik, reméljük, valami tartalmi mondanivalója is lesz és nem csak bunyóból fog állni.
Összességében végre egy jó számot kapunk, amely esetében nem csak annak örülhetünk, hogy ismét van az újságárusnál képregény – ráadásul jó minőségben –, hanem a tartalommal is elégedett lehetünk.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1447 Dátum: 2012. Március 12. - 22:35:43 »
Itt is lenne egy kérdésem: a szimbióták mi alapján lesznek pirosak, illetve kékek?

Ja,a füzet is nagyon szép lett.  :kingpin:

szabocsab2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 71
Re:Marvel +
« Válasz #1448 Dátum: 2012. Március 12. - 22:44:07 »
Úgy néztem nemek szerint színeződnek.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #1449 Dátum: 2012. Március 12. - 22:52:00 »
Van olyan rajzoló, aki több szimbiótát rajzolt mint Bagley?  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #1450 Dátum: 2012. Március 12. - 22:59:49 »
Viszont tény, hogy jól megy neki. ;D

Fairlight, te meg tényleg nézd át azt a szöveget, mert egy nyelvtantanár erre akkora egyest adna, hogy nincs az a napló, amibe elférne.
Egyetértek, de nézzétek a jó oldalát: ez a kiadvány végre tetszett neki. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 12. - 23:10:00 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1451 Dátum: 2012. Március 12. - 23:10:05 »
Úgy néztem nemek szerint színeződnek.

Eleinte én is erre gondoltam,de a kétoldalas képen a "BULLDOGSKATES.COM" alatt levő piros szimbióta hím egyednek néz ki. Vagy csak bodyzik és eltűnt a cickója?  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #1452 Dátum: 2012. Március 12. - 23:11:36 »
Vagy a vörös szimbióták csak épp menstruálnak.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1453 Dátum: 2012. Március 12. - 23:17:57 »
A Szimbióták Bolygójában több szimbióta volt. Aki azt rajzolta, veri Bagleyt. :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1454 Dátum: 2012. Március 12. - 23:24:34 »
A Vallomás sztori nagyon tetszett,ahogy mind Tony,mind Kapi kifejti erről a polgárháborúról a saját nézetét. Egy ilyen bővebb "magyarázat" azért is jó volt,mert így könnyebben meg lehetett érteni mindkét felet,miért döntött úgy,ahogy. Remek kis olvasmány volt gyönyörű képekkel.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #1455 Dátum: 2012. Március 13. - 08:26:51 »
Elsőbbségi: mint írtam korábban, parasztvakítás. Szombaton adták fel nekem ilyen metódussal, és szerdára kaptam meg. Abszolút felesleges költségnövelő tételnek tartanám, ha Tomi meglépné az ilyen módú előfizetői postázást.
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #1456 Dátum: 2012. Március 13. - 15:00:11 »
nagyon jó volt az új szám köszi  :kingpin:

A confessiont pár hete olvastam angolul, akkor nem tetszettek a rajzok. Nagyot tud dobni rajta ha nem képernyőn olvassa az ember.

Cardas

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Marvel +
« Válasz #1457 Dátum: 2012. Március 13. - 15:30:10 »
Láttam a 3. szám borítóját a főoldalon, gyönyörű, mint ahogyan a 2.-é is  ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Marvel +
« Válasz #1458 Dátum: 2012. Március 13. - 15:53:42 »
A 2. rész 15. előtt megjelenik? Vagyis kizárásos alapon, holnap lehet rá számítani?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535