Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 726058 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Marvel +
« Válasz #1480 Dátum: 2012. Március 14. - 17:26:19 »
Én is beszereztem a Corvin negyednél. Még volt egy-két példány.
Egy rövid vélemény:
A minőség megint nagyon pöpec, ez vitán felül áll. Az Am Kapos nem rossz, de a jótól is messze van. Amikor Vasember "nyervog" az elég giccsesre sikeredett, a Kapitány monológja okés.  Ez a találkoztam Artúr királlyal rész valami eszméletlen gáz. Ez lett volna a drámai felvezetés?  :-[ Maleev rajzai nem jöttek be.

A Mighty Avengers sztorinál el se hittem, hogy ezeket a párbeszédeket ugyanaz a Bendis írta, aki az NA-t.  :o Árész ultra gáz, de a gondolatbubikba zárt mondandóknak sem látom semmi értelmét. Egyszerűen infantilis minden reakció (Őrszem asszonykája, Árész, Vasember  - "valaki meg akar ölni" - cidrije). A rajzok itt se tetszettek. Szerintem Bagley-t mindig is túlértékelték, de itt különösen mellé nyúlt.

Lehet érdemes lenne megfontolni, hogy a Marvel + ne szervesen kapcsolódjon a kötetekhez, vagy a Pókhoz, mert így nagyon sok silány történet be fog csúszni. Ha viszont mindenképp SI, akkor lehetne pl. Incredible Hercules, vagy a Deadpool sztori.

Remélem nem haragszotok a negatív kritikáért. Písz!  ;)


"Live for nothing or die for something, your call."

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Marvel +
« Válasz #1481 Dátum: 2012. Március 14. - 17:39:02 »
Tegnapelőtt én is megkaptam.Sajnos a második történetet nem ért(h)ettem,az új Bosszú Angyalai kötetet még nem sikerült beszereznem. Igyekszem majd pótolni! ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #1482 Dátum: 2012. Március 14. - 18:25:57 »
A rajzok itt se tetszettek. Szerintem Bagley-t mindig is túlértékelték, de itt különösen mellé nyúlt.
Egy időben Bagley a kedvenc rajzolóim közé tartozott. Ebben az időben amikor ez a sztori készült Bagley eléggé motiválatlan volt, teljesen leamortizálta az Ultimate Spider-Manben Bendis agymenése. Viszont ezután átment a DC-hez és ott újra magára talált. Lényegesen jobbak lettek a rajzai.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1483 Dátum: 2012. Március 14. - 18:37:14 »
lehetséges lenne vmi kartondarabbal ezt kivédeni a csomagolásban? az se baj ha rá kell fizetnem
Sajnos erre nincs mód. El kéne beszélgetned a postásoddal. Nem olyan nagy ez a boríték, simán bele kéne férnie a ládába. Mondd meg neki, hogy amikor ez jön, vigyázzon rá. Általában meg lehet beszélni velük az ilyesmit, csak szólni kell.
Az Am Kapos nem rossz, de a jótól is messze van.
Tényleg? Nekem nagyon bejött, amikor olvastam. Oké, Vasember tényleg kicsit eltúlozta, de itt úgysem az a lényeg.  ;)
Idézet
A Mighty Avengers sztorinál el se hittem, hogy ezeket a párbeszédeket ugyanaz a Bendis írta, aki az NA-t.
Inkább az UltiPókra emlékeztet a párbeszéd itt.
Idézet
Lehet érdemes lenne megfontolni, hogy a Marvel + ne szervesen kapcsolódjon a kötetekhez, vagy a Pókhoz
Nem fog, illetve nem rendszeresen. Egész pontosan ez sem a könyv miatt jelent meg, hanem a film miatt.  ;) Legyen valami promója az új képregénynek. De az Angyalok után teljesen önálló történetek jönnek.

szabocsab2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 71
Re:Marvel +
« Válasz #1484 Dátum: 2012. Március 14. - 19:49:50 »
Reménykedem, hogy az önálló történetek között lesz F4, vagy régebbi Bosszú Angyal sztori.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1485 Dátum: 2012. Március 14. - 20:03:58 »
Reménykedem, hogy az önálló történetek között lesz F4, vagy régebbi Bosszú Angyal sztori.

Ezt én is szeretném. Persze,ez a mostani történetfolyam nagyon tetszik.

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #1486 Dátum: 2012. Március 14. - 20:16:20 »
jól olvastam az m+-ban hogy cap am halála is sorra kerül majd?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #1487 Dátum: 2012. Március 14. - 20:53:30 »
Pont itt beszéltük a fórumon, egy napja kb, hogy nem kerül sorra. Nem lesz kiadva.
This is a joke. A real practical Joke.

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #1488 Dátum: 2012. Március 14. - 21:23:04 »
Pont itt beszéltük a fórumon, egy napja kb, hogy nem kerül sorra. Nem lesz kiadva.

D'oh

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1489 Dátum: 2012. Március 14. - 21:26:52 »
Most leszögezném, hogy a Marvel+-ban nem lesznek jellemzően klasszikus történetek. Lesz benne olyan is, nem zárom ki őket, de csak ritkán. Elsősorban a 2000 utáni megjelenéseket fogjuk tolni benne.
F4 lett volna már idén is, de a Marvel lelőtte. Az idei tervben lett volna Rozsomák, Megtorló, Amazon, F4, egy újabb Pók-Fáklya rész is, de szerintük ennyiféle nem lehet egy évben.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #1490 Dátum: 2012. Március 15. - 05:46:37 »
de szerintük ennyiféle nem lehet egy évben.
Bagoly mondja...
Sebaj, jók lesznek azok jövőre is.  :)

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Marvel +
« Válasz #1491 Dátum: 2012. Március 15. - 07:05:01 »
Na hamár március 15. akkor mondok valami forradalamit...  :D...de nem a Forradalomról.

Kifejezetten örülök, hogy lelett lőve a Börzén humorosnak titulált Amazon-Rozsomák történet, remélem a jövőben se találkozok vele. az oka egyszerűen annyi, hogyha viccekre vágyom, akkor humorlapot veszek,és azt nem a Marvel+ban keresem. Meg míg az Amcsik havi dömpingjében helye van az ilyennek is, addig a magyar kiadás nagyon karcsú, hogy ilyen ezt csak "félig-meddig gondoltuk komolyan " fillerekkel nyomjuk tele.

Ezt a folyamatos 2000 utánit nyomását annyiból nem értem, hogy a Marvel 1000-el nyomja a TPB-it róla folyamatosan, elég erősen ott vannak a  digitalcsomicshoz a feljavításaikhoz is, szóval a választékhoz meglenne az alapanyag. Meg valahol sántít, hogy Deadpool, Hulk, Pókember igen, az lehet 2000 előtti is, addig más nem. Az biztos, hogy a válogatás során erőssen benne játszanak majd a Secret Invasion, Dark Avengers, Siege, Fear Itself borzalmainak kiegészítései, de jó lenne kontrasztban látni mellette valami tényleg időtálló klasszikus Bosszúangyalosat is.
Vagy lehet, hogy pont a különbségek miatt nem akarod? Amíg az egyikből nincs semmi a piacon, addig elég nehéz megítélni korrekten az "újraindított" BA-t.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 15. - 07:06:52 írta Fairlight »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1492 Dátum: 2012. Március 15. - 10:16:29 »
Basszus, Fairlight! Ha kommentárt vagy kommentet írsz,akkor azért figyelhetnél a helyesírásra. Annyira zavaró. Lehet,persze azt mondani,hogy nem kötelező elolvasni,de itt még van helyesírás-javító is. Olvassák fiatalabbak is. Ha mást nem,legalább a helyesírásukon ne rontsunk. Természetesen én is rontok írás közben,mivel senki sem tökéletes. De, figyelj oda,hogy amit írsz,ne a helyesírási hibáktól legyen emlékezetes,hanem az írásodtól. Nem kioktatás volt,hanem jó tanács.

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #1493 Dátum: 2012. Március 15. - 10:55:23 »
üdv

ma jött meg a 2. M+... a postás anyja remélem még mindig csuklik... az a semices magyar humormagazin (kretén) behajtogatta a postaládába a borítékot, és persze így megtörte a fényes borítót. (random káromkodás)
lehetséges lenne vmi kartondarabbal ezt kivédeni a csomagolásban? az se baj ha rá kell fizetnem

Szerintem menj el a postára és meséld el, hogy ez történt. A postást meg kapd el és fizettesd ki vele :twisted:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1494 Dátum: 2012. Március 15. - 13:37:25 »
Kifejezetten örülök, hogy lelett lőve a Börzén humorosnak titulált Amazon-Rozsomák történet
Akkor a jó hír, hogy azt már kilőttem, nem fog megjelenni.
Idézet
Ezt a folyamatos 2000 utánit nyomását annyiból nem értem, hogy a Marvel 1000-el nyomja a TPB-it róla folyamatosan, elég erősen ott vannak a  digitalcsomicshoz a feljavításaikhoz is, szóval a választékhoz meglenne az alapanyag. Meg valahol sántít, hogy Deadpool, Hulk, Pókember igen, az lehet 2000 előtti is, addig más nem.
Ez nem egészen így van. Ugye köztudott most már, hogy nagyjából 2000 körül álltak át a digitális tárolásra, így onnantól már jó eséllyel megvan minden képregény digitalizálva. 2000 előtt csak azok, amiket valamilyen okból újranyomtak - és azok közül sincs meg mind a Panininek, akiktől a cuccot vesszük. Pókember sincs meg minden, de a Lee-Romita időszakot már kiadták Marvel Masterworksben, azok megvannak mind. Utána viszont nem. Deadpool nem is igen készült 2000 előtt (csak a 2 mini), hisz az a sorozat kb. 99-ben indult, nem?
Van egy adatbázisuk, hogy miből létezik digitális verzió, én küldök nekik egy listát, és ellenőrzik. Erre kb egyszer kerül sor egy évben, nem lehet őket rendszeresen nyaggatni. Amit válaszolnak, abból kell "gazdálkodni".
Idézet
Az biztos, hogy a válogatás során erősen benne játszanak majd a Secret Invasion, Dark Avengers, Siege, Fear Itself borzalmainak kiegészítései, de jó lenne kontrasztban látni mellette valami tényleg időtálló klasszikus Bosszúangyalosat is.
Igen, elég valószínű, hogy mindig lesznek benne kötetekhez kapcsolódó sztorik is (idén is majdnem csak azokat fogadta el a Marvel csont nélkül), de persze mindig lesz más is. Valójában a lista véges, mert a 2000 után írt történetek 90%-a 6 részes, mert TPB-re íródott.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1495 Dátum: 2012. Március 15. - 15:13:41 »
Deadpool nem is igen készült 2000 előtt (csak a 2 mini), hisz az a sorozat kb. 99-ben indult, nem?
majdnem. A két mini '93-as és '94-es, a v3-as ongoing pedig 1997-2002. közt jelent meg.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1496 Dátum: 2012. Március 15. - 15:38:03 »
Hát, a 11-es részt megkaptam gond nélkül, akkor azt már lehet, hogy újranyomták.

Pepea

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
    • Black Team Comics
Re:Marvel +
« Válasz #1497 Dátum: 2012. Március 15. - 20:01:43 »
Forradalom c. képregény, még nem tiszta, szimbióta honnan jön? Úrhajós csizmájából kijött gömböc??? Mit keres ott csizmában?   :headscratch:
Amikor elég "tört" penge, odaér úrhajós csizmájának a talpján rakétájába nyilását, és kinyilt...
Sokáig gondolkoztam, az se jöttem rá, elmondanátok Nekem?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1498 Dátum: 2012. Március 15. - 22:26:13 »
Ez nem a Forradalom, hanem a Marvel+.  ;) A műholdban volt, nem az űrhajósban. A folytatásból kiderül pontosan.

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #1499 Dátum: 2012. Március 16. - 17:35:08 »
X-men történetre lehet számítani? vagy csak én vagyok fan, aki olvasná? :D bár minden jöhet, mert színesíti a marvel univerzumba való betekintésünket.