Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 726017 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1660 Dátum: 2012. Május 16. - 21:11:29 »
ŐŐŐ...Herkules?  ;)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Marvel +
« Válasz #1661 Dátum: 2012. Május 16. - 21:16:56 »
Azt sem értettem soha. Bár tökre nem is ismerem, bennem eddig egy olyan kép élt, hogy ő nem Herkules, csak felvette ezt a nevet, mert nem jutott jobb eszébe. De ezek szerint mégse?

Persze tudom, hogy ennyi erővel Thort és az északi mitológiát is kritizálhatnám, de azt valahogy nagyon jól beleágyazták a Mervel univerzumba egy 40 éve.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1662 Dátum: 2012. Május 16. - 21:26:30 »
Ez a Herkules az a Herkules.A Marvel extrában mondják is hogy isten,mikor meghal,aztán persze mégsem.  ;D
Mondjuk nekem sem nagyon tetszik hogy ezeket belekeverik,bár ha meggondoljuk,a Görög és a Római mitológia istenei is folyton a földön jártak,ármánykodtak,szerettek.Sőt ha jól emlékszem Odin is a földön vesztette el fél szeme világát.Erről szól a Valhalla rising című film is.
De egy szuperhős csapatban kicsit furcsa egy isten jelenléte.Bár ha Superman létezne,istenként félnénk....
Hát fura dolog ez...

ui:
Bár az is igaz,hogy Herkules csak félisten a mitológiában.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 16. - 21:30:18 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1663 Dátum: 2012. Május 16. - 21:35:22 »
Ez az Árész elég kispályásnak tűnik, bár én most találkozom vele elősször
Több mint fél évszázada rohangál pedig a Marvel-kiadványok lapjain. Ráadásul nem egy gyenge karakter, egyszer lenyomta komplett Olümposzt egymaga. A mainstreambe nagyon egy kétezer...valahányas mini hozta vissza, amiben Oeming nagyon alapos karakterrajzot készített neki. Aminek viszonylag értelmes részét Bendis át is vett (ami meglepő annak fényében, mennyire másként viselkedett minden szereplő nála az összes többi címhez képest).
Bár tökre nem is ismerem, bennem eddig egy olyan kép élt, hogy ő nem Herkules, csak felvette ezt a nevet, mert nem jutott jobb eszébe. De ezek szerint mégse?
Mégse. Thor rángatta bele a dolgaiba az USA-ban, és annyira megszokta, hogy ottmaradt.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #1664 Dátum: 2012. Május 16. - 22:09:59 »
Én bírtam Árészt. Kár, hogy Őrszem derékba törte a karrierjét.  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel +
« Válasz #1665 Dátum: 2012. Május 17. - 12:11:42 »
Sőt ha jól emlékszem Odin is a földön vesztette el fél szeme világát.Erről szól a Valhalla rising című film is.
... he? :surp: Ez a Valhalla: Vikingek felemelkedése, nem? Abban van egy félszemű, de meg se szólal egész film közben, így nem derül ki, hogy ki az. És nem is volt benne semmi isteni. :headscratch:

Strong

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Hihetetlen Pékember
Re:Marvel +
« Válasz #1666 Dátum: 2012. Május 17. - 15:01:58 »
Sőt ha jól emlékszem Odin is a földön vesztette el fél szeme világát.Erről szól a Valhalla rising című film is.

Én nem láttam a filmet, de a skandináv mitológia szerint Mimir kútjánál "ajánlotta fel" a szemét, hogy ihasson a bölcsesség forrásából. A helyszín meg vhol az Yggdasil tövénél van ami sokkal inkább Hel mint Midgard (középső föld, az emberek birodalma)...

A mitológiai lopások átvételek sorából Gilgames sem maradt ki (magyarul a Marvel Extrában 20-21 számában szerepelt az olympiai csapattal együtt, ráadásul még Thor is ott volt, szóval elég érdekes képzavart sikerül összhozni abban a sztoriban).

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1667 Dátum: 2012. Május 17. - 22:54:55 »
Sőt ha jól emlékszem Odin is a földön vesztette el fél szeme világát.Erről szól a Valhalla rising című film is.
... he? :surp: Ez a Valhalla: Vikingek felemelkedése, nem? Abban van egy félszemű, de meg se szólal egész film közben, így nem derül ki, hogy ki az. És nem is volt benne semmi isteni. :headscratch:

Nos,pedig így van,a félszemű karakter,akit Mads Mikkelsen játszik Odin.Nem véletlenül a cím:Valhalla rising.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 17. - 22:56:50 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel +
« Válasz #1668 Dátum: 2012. Május 18. - 10:28:00 »
Akkor legalább a címet értem már. :hehe:

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1669 Dátum: 2012. Május 21. - 09:39:13 »
A Marvel+ 3. utolsóelőtti-előtti oldalán a "gallyra ment" helyesen "gajra ment". (forrás)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1670 Dátum: 2012. Május 21. - 10:09:27 »
De ezt mintha már pont kaine és Ati nézte volna be egyszer és Tóni szólt nekik utólag róla, nem?

szerk.: Öt óra alvás után a jelek szerint az ember fogalmazókészsége hagy némi kívánnivalót maga után...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 21. - 10:52:09 írta talgaby »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel +
« Válasz #1671 Dátum: 2012. Május 21. - 10:18:36 »
Erre én nem emléxem, viszont netezés alkalmával -- a füzet megjelenése UTÁN -- vhogy rábukkantam erre. Egy világ omlott össze bennem.  :uhoh: Más szóval, mindig tanul az ember.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Marvel +
« Válasz #1672 Dátum: 2012. Május 21. - 10:26:43 »
Csak egy megoldás van. Vissza kell venni az összes példányt, bezúzni és újranyomni. Nem kerülhet olyan sokba.  ;D Tudom hogy igényesek vagytok a munkátokra, és ez látszik is az eddigieken, de nem omlik össze a világ.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1673 Dátum: 2012. Május 21. - 15:29:15 »
 :surp: Hát erre sose gondoltam volna én se. De ha tudom, akkor se írtam volna j-vel, mert millió levelet kaptunk volna, hogy milyen bénák vagyunk.  ;D Inkább átfogalmaztam volna (mondjuk taccsra). :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1674 Dátum: 2012. Május 21. - 18:29:40 »
Basszus,akkor az összes hibás?  ;D

Amúgy a mai világban,ahol a lol-ok,szvsz-ek és thx-ek szennyei gyalázzák nyelvünk szépségeit,ez egyáltalán nem hiba.Ezt egy mai gyerek észre sem venné...
Ami persze szomorú...
Szóval,akkor milyen kárpótlást kap,aki megvette a hibás számot? :brow: ;D

A KN-en olvastam  az őszi megjelenés hírét.Te nem rakod ki kaine?   :kingpin: :kingpin2:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #1675 Dátum: 2012. Május 21. - 19:25:47 »
Szóval,akkor milyen kárpótlást kap,aki megvette a hibás számot? :brow: ;D
Vehet még egyet.  ;D
Idézet
A KN-en olvastam  az őszi megjelenés hírét.Te nem rakod ki kaine?
Még nem.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #1676 Dátum: 2012. Május 21. - 19:45:23 »
Jó ég! Eddigi életem során úgy írtam,hogy: gallyra ment. Persze,hiszen amellett,hogy a gally szót ismerjük,a gaj szót eddig nem is hallottam. Természetes,hogy a gallyra ment nálam olyan volt,hogy azon ágak közé ment,amit levágtak,elégetésre vár vagy valami ilyesmi. Vagy pl. tönkre ment,ami szintén az ággal kapcsolatos. Mindenesetre elolvasnám egy nyelvész -Grétsy tanár úr- véleményét erről, s amennyiben tényleg gajra ment,akkor legyen az,de nálam egyelőre marad a megszokott gallyra ment:spideyhun:
Kaine: még ne zúzd be a füzeteket,amíg nem kerül pont az ügy végére.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 21. - 19:48:27 írta kzoli »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #1677 Dátum: 2012. Május 21. - 20:26:26 »
Mindenesetre elolvasnám egy nyelvész -Grétsy tanár úr- véleményét erről, s amennyiben tényleg gajra ment,akkor legyen az,de nálam egyelőre marad a megszokott gallyra ment:spideyhun:
A korábbi hozzászólásomban volt egy link Zsadon Bélától, ő is nyelvész és főállású korrektor (az indexé). De itt egy másik, ha az nem felelt meg. :)

Basszus,akkor az összes hibás?  ;D
:lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #1678 Dátum: 2012. Május 21. - 20:42:17 »
Szegény gyerekek majd rosszul jegyzik meg. :(
A Marvel+ következő számának egy eldugott szegletében kérjetek elnézést a gally szótól, amiért negatív színben tüntettétek fel. :nezze: Még a végén beperel benneteket, mert azóta senki se mer rámenni.  :lol:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #1679 Dátum: 2012. Május 21. - 21:49:38 »
Szóval,akkor milyen kárpótlást kap,aki megvette a hibás számot? :brow: ;D
Vehet még egyet.  ;D


Nos az is meglesz.   ;D




" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS