Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729293 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2160 Dátum: 2012. November 08. - 21:36:47 »
Én most arra lennék kíváncsi , hogy kint úgy mint régen jelenik-e meg magyar nyelvű képregény vagy sem.

edinem

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 72
Re:Marvel +
« Válasz #2161 Dátum: 2012. November 09. - 06:39:20 »
Pedig csak Garfield van  ;)
Talán az egysoros politikai képregények, az is számít ?  :D
The History of the Romanian Comics  -erre nem tudok mit írni  :D
A megszűnéseket én is mondtam. ;)

Amúgy meg ezt csak azért írtam,hogy becsüljük meg Tomit mert nem semmi amit tett,ha ő nincs akkor Marvel+ és Poki sem lenne.

venom75:Sajnos már nem :(
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 09. - 06:40:55 írta edinem »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #2162 Dátum: 2012. November 09. - 07:18:34 »
Én most arra lennék kíváncsi , hogy kint úgy mint régen jelenik-e meg magyar nyelvű képregény vagy sem.

Már egy jó ideje nem.

Megkockáztatom, hogy egyes régióbkan még léteznek olyan árusok, boltok, akik még mindig behoznak M.o.-ról magazinokat, esetleg a Garfieldot.
Ahogy nőttem fel, viszont, mindegyik újságárusnál lehetett kapni CsodaPókot. <3

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #2163 Dátum: 2012. November 09. - 09:30:45 »
Lehet ámulni és bámulni :). Az 1. címen a cseh kiadók érhetőek el.
Mivel a cseh és szlovák nyelv hasonló, így gondolom cseh képregényeket visznek Szlovákiába is (hogy Szlovákiában vannak-e önálló megjelenések passzolom, nem keresek most utána).

Azért nem fogok "ámulni és bámulni", de érdekes, hogy sehol nem láttam. Ok, ez nem azt jelenti, hogy nincs. Elfogadom és tök jó. Azt viszont ne mond, hogy a cseh és szlovák nyelv hasonló, mert oly annyira eltérő, hogy nem értik egymást, max szavakat. Néha a lengyel nyelvet is ide sorolják.

Lengyelország:
A comics.org-on találtam egy halom a 90-es években kiadott képregényt.

2012. novemberi lengyel képregény-megjelenések:
http://komiks.nast.pl/zapowiedzi/2012/11/
Rá lehet menni az egyes címekre...ott pedig a kiadójukra.
Ahogy látom, arrafele a Mucha Comics ad ki Marvelt és DC-t.
http://www.muchacomics.com/listprod.php?kat=1

Lengyelországba nagyon sokat járok haza (én félig lengyel vagyok), és sem újságárusnál, sem könyvesboltban nem látni képregényeket. Viszont, így, hogy megmutattad, szerintem mailben felveszem velük a kapcsolatot.
Köszi


D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Marvel +
« Válasz #2164 Dátum: 2012. November 10. - 01:05:41 »
Lehet, hogy ott is csak a legnagyobb könyvesboltokban vannak képregények, illetve teljes kínálat azokból (például itt Szegeden is csak az Alexandra-üzletekben van majdnem minden képregényből 1-1 példány...bár a régebbi kötetek már nem mind kaphatóak....az összes többi Libri, Líra stb. üzletben sokkal kevesebb képregény van...gondolom arrafele is valami hasonló helyzet lehet).
Nekem szlovák ismerősöm azt mondta, hogy a cseh és szlovák nyelv, habár nyilván nem azonos, de nagyon hasonló (és máshol is ezt olvastam/olvasom). Gondolom a szavak nagy része, nyelvtan stb. hasonló ugyanúgy kb., mint a délszlávoknál.
Az alábbi oldalakat is szerb tudásomnak köszönhetően találtam meg, pedig az már délszláv nyelv és teljesen eltérő, de mégis a leírások döntő többségét megértettem.
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 10. - 01:11:39 írta D-TOX »

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Marvel +
« Válasz #2165 Dátum: 2012. November 10. - 09:37:02 »
Nem azt mondtam, hogy teljesen különbözőek a nyelvek. Én is a lengyellel kommunikálok, a cseh, szlovák, és horvát emberekkel. Na de nyelvekről ennyit :)

Annak örülök a legjobban, hogy itthon, kis hazánkban, van egy jó kiadó, és ontja a jó képregényeket.  :kingpin:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2166 Dátum: 2012. November 12. - 19:33:27 »
Ma megjöttek a képregények, nagyon jó ez a Hulkos sztori. Én nem nagyon voltam oda a Hulk történetekért, de jöhet még ha ilyen jók.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2167 Dátum: 2012. November 12. - 21:48:26 »
Elovastam a legújabb Hulkos történetet. Nem volt rossz,szeretem az olyan sztorikat,amiben többszörösen osztott személyiségek vannak egy testben. Ha választani kell szürke és zöld Hulk között,akkor nekem még mindig szimpatikusabb a zöld (igaz, ez meg buta). Bár a füzet vége valami furcsaságot sejtet....  :hulky:

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #2168 Dátum: 2012. November 13. - 17:58:58 »
Holnap már kapható lesz újságosnál?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2169 Dátum: 2012. November 13. - 21:38:15 »
Igen, szerdai megjelenésű.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #2170 Dátum: 2012. November 15. - 19:05:16 »
elolvastam én is a legújabb számot. Eddig azthittem, hogy a titkos háborúban már az okos hulk szerepelt, de ezek szerint nem lehetett, mert az régebbi, mint ez a hulk sztori.
Amúgy az a két rész, ami kimaradt érdektelen? Csak annyi volt fura, hogy ennek a résznek a végén már együtt vannak Rick-el.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2171 Dátum: 2012. November 15. - 21:32:38 »
Az nem volt túé erős történet. Ott találkoznak újra Rickkel, meg skrullokkal.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2172 Dátum: 2012. November 16. - 15:47:00 »
Nos, sikerült nekem is beszerezni (már csak egy példány volt), az idei év utolsó Marvel+-át! nagyon tetszett, kicsit emlékeztetett engem a 90-es években futó rajzfilm sorozatra, gondolom nem véletlen, hisz ők is ezt vehették alapul!
Kérdés: Ugyebár a legutolsó oldalon az inteligens Hulk létrejöttét láthatjuk, viszont az ez után következő történetben (Új Marvel Extra-Hulk a télapó ellen), már megint szürként díszeleg, hogy lehet ez? :headscratch:
Én szívesen olvasnék még Hulk-ot, a Marvel+ lapjain, még régebben láttam a Hulk-The End c. sztorit, ami nekem nagyon tetszett, ezt nem lehetne magyarul leközölni majd?


jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Marvel +
« Válasz #2173 Dátum: 2012. November 16. - 16:00:48 »
Ez a sztori kész pszichológia óra volt...  ;D ... ami klassz, mert szeretem az ilyen jellegű történeteket. Nekem is tetszettek ezek a Hulk-sztorik, a mostani pláne. Valamikor a későbbiekben ha lesz Hulk, szívesen látnék még valamit ettől az alkotópárostól.  :brow: Pl nagyon csípem a 370-371. számokat, melyben Namor és Dr. Strange is szerepel. :brow:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2174 Dátum: 2012. November 16. - 16:01:58 »
Valamilyen formában biztosan visszatér még a Hulk, valahonnan innentől folytatva.
B44: csak lapozz bele abba a történetbe, és meglátod.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2175 Dátum: 2012. November 16. - 17:20:07 »
Megtettem, és ezért is írtam hogy tetszik.





Tény, hogy nem nagy a szövegterjedelem benne, de érdekes szerintem, hogy miként gondolkodik Hulk, egy lehetséges jövőképben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2176 Dátum: 2012. November 16. - 19:35:10 »
A Marvel Extrára gondoltam.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2177 Dátum: 2012. November 16. - 20:20:39 »
Bevallom még hiányzik a gyűjteményemből, kicsit riaszt a humorfaktor benne, egy kicsit túladagoltad azt a kötetet nem gondolod? :)
Elhiszem, hogy néha jó egy kis könnyedebb hangvétel, de egy teljes köteten keresztül...

Alex Maleev rajzaival fogunk még találkozni?
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 16. - 20:32:37 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2178 Dátum: 2012. November 16. - 20:57:44 »
A legelső, 60-as évekbeli klasszikus nem humoros. :) De meglep, hogy hiányzik, hisz te vagy nagyon a 60-as évek Pókember kiadása mellett, és amiben végre megjelent egy, az nincs is meg?
Maleevvel? Még nem tudom. Eléggé szokni kell a munkáit, pedig igazából nem rossz rajzoló, sőt.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Marvel +
« Válasz #2179 Dátum: 2012. November 16. - 21:07:18 »
Nekem csak a Deadpool sztori nem jött be. Még a Kravenes is tetszett.  :)
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.