Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729333 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2540 Dátum: 2013. Február 15. - 21:38:06 »
Nem tudom, ki hogy van vele de én szívesen találkoznék még Shang Chi-vel, illetve hasonló "karatéjos" jellegű történetekkel a Marvel+ oldalain.
Sajnos elég ritka jelenség önállóan. Még a 70-es, vagy 80-as években volt sok saját sorozata, azok nagyon hangulatosak voltak. Mondjuk a jövő évi M+-ba lehet, hogy valahogy még visszatér, ha nem is ilyen domináns módon.
Idézet
Amazon saját történeteihez még nem volt szerencsém, de az itteni debütálása jócskán meghozta a kedvemet a folytatáshoz.
Ez a legjobb hír, mert a 2. szám tele lesz vele. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2541 Dátum: 2013. Február 15. - 21:47:07 »
Hulk-al fogunk még találkozni valamilyen formában?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2542 Dátum: 2013. Február 15. - 21:55:07 »
Szerintem igen, ha nem is a közeljövőben.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2543 Dátum: 2013. Február 15. - 22:01:04 »
Sajnos elég ritka jelenség önállóan. Még a 70-es, vagy 80-as években volt sok saját sorozata, azok nagyon hangulatosak voltak.
Hú, a Deadly Hands/Master of Kung-Fu. Kár, hogy jogi okok miatt nem adhatják ki Essentialben vagy bármilyen más formában.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #2544 Dátum: 2013. Február 15. - 22:02:45 »
Jó lenne, mert most kezd csak érdekes lenni a karakter, nagyobb intelligenciával! ;) Dale Keown pedig szuper rajzoló!

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #2545 Dátum: 2013. Február 15. - 22:08:27 »
Ma megvettem az új Pókembert és Marvel +-t is.
Jó a Marvel + 72 oldallal, de az igaz, hogy így semmi tartása az újságnak, elég gyűrődésre hajlamos a borító, de hát sokat nem zavar, hogy ilyen, csak egy dobozba kerül majd fektetve, nem a polcra állítva. Jó lenne további variációkban gyűjtőtok.
Mindkét kiadvány jól látható helyre volt kiadva. A Garfield mellett voltak, majdnem megvettem azt is, de 770 Ft-ért a Garfield nagyon vékonyka újság. Úgyhogy az maradt ott.
Eddig a két X-Men történetet olvastam. Az Astonishing nem okozott semmi meglepetést már olvastam korábban honosítva, de nyomtatva klasszisokkal élvezetesebb, mint monitoron. 5-ből 4-et tudnék adni rá összességében.
A Rozsomák történet 3,5/5 nálam.
A mi történt az X-ekkel összefoglaló számomra szinte feldolgozhatatlanul tömény volt, pedig a geonoshai pusztítás utáni X-Faktorokat olvastam. De van benne egy bekezdés, hogy kolosszus meghal, majd utána 2 bekezdéssel, hogy egy új csapat egyik alapító tagja. Mi van? Ez nekem sok infó így hirtelen. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Marvel +
« Válasz #2546 Dátum: 2013. Február 15. - 22:43:34 »
A wolverine first class az 616-os ? Mert az x-men first class nekem nem tűnt annak, de nem tudom, hogy Rozsomák esetében mi a helyzet.

Fred Van Lente az indulásakor azt mondta, hogy 616-os.

Ez az első x-men film után jött? ezért az említés a fekete bőrruháról?

A Grant Morrison-féle New X-Ment követi, abban viselt majdnem mindenki fekete bőrruhát. Magyarul az első kötete "E, mint eltörölni" címmel jelent meg. Érdemes beszerezni, ha valakit érdekelnek az előzmények. (Később lesznek is utalások arra a történetre.)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Marvel +
« Válasz #2547 Dátum: 2013. Február 16. - 00:17:29 »
Ahhoz képest itt is elég feketék. Egy kis sárgával. Rozsinak ebbe a koncepcióba pont bele is illik a klasszikus ruhája.
Sok párhuzamos univerzum van? Régeben kérdeztem, mik azok a vol1, vol2. Akkor azt hittem hogy azok abban különböznek, hogy más, alternatív világok is egyben.
A 616-os a sima, klasszikus sorozatok, mint a nálunk megjelent X-men és Pókember. Ezek 616-osak. Meg van az Ultimate univerzum. Ennek nincs száma aha jól tudom. Eddig tiszta a különbség.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Marvel +
« Válasz #2548 Dátum: 2013. Február 16. - 00:31:23 »
Ma elolvastam én is az új M+-t, nem okozott csalódást. :D Nagyon tetszik a 72 oldalas formátum, ráadásul így még jobban megéri a pénzét. A borítója számomra nem olyan ütős, mint pl. a mostani Hihi Póké, de érthető, hogy erre esett a választás. Nade a tartalom a lényeg. :D
Az első sztorira - annak ellenére, hogy nem vagyok nagy X-rajongó - már csak azért is kiváncsi voltam, mert Whedon munkája. Hát eddig beváltotta a reményeket, mert tetszik. :D Nagyon jók a szövegek, jó ötletek vannak a sztoriban. Külön öröm számomra, hogy Kitty Pryde visszatér immár felnőttként, ő a magyarul megjelent Kitty/Rozsi közös sztori óta nagy kedvencem, főleg Logannel párosítva. :) Átjön a beszélgetésükből a "sok szart átéltünk együtt régen" érzés. :) Kicsit lassan indul a sztori, de ez nem baj, mert a hangulat és a poénok jók. :) A rajzok nagyon szépek, bár Bestia macska alakja kicsit furi nekem, még szokni kell. Viszont az elég vicces, hogy szemüvegre van szüksége. :D (Vagy anélkül nem lenne hiteles tudós? :hehe: ) Rozsi fizimiskája is túl kultúrált lett. :D
Várós a folytatás, remélhetőleg pörgősebb lesz picit. (Egyébként ebből a sorozatból vették az X3 mozifilmhez a gyógymód alapsztori ötletet?)

Az X-Men összefoglaló nagyon durva, egy brazil szappanopera ehhez képest kólareklámnak tűnik. :hehe: Miután elolvastam, azon gondolkodtam, vajon hány részt tett ki ez a sok esemény...

A második történet, nos... Olyan kis "frappáns" volt, meg olyan kis jópofa, de... Valahogy nem ütött nálam (azzal együtt sem, hogy amúgy imádom a harcművészetet és minden vele kapcsolatos témát). Oké, hogy Shang Chi a harcművészek non plus ultrája, meg az is, hogy ez egy filozofálós sztori akar lenni, de nem szeretem, amikor az írók Rozsit kezdő harcművészként kezelik, elfeledkezve a szamurájos-nindzsás-japános múltjáról. Azt hittem Shang Chi és Rozsi együtt fognak akciózni, de ez kb a Marvel karatekölyök verziója volt, mintha egy kezdő amatőr Logan menne oda a nagyságos tanítóhoz, aki egy-két bölcsességel rávezeti, hogy hogyan győzze le az ellenséget pofonegyszerűen. Ezzel nem a filozófiát és a harcművészetet becsülöm le, csak egyszerűen ebben a sztoriban ez a Logan nekem nem volt hiteles. ;) Az utolsó záró képkocka is pont ezért volt nevetséges - ez a póz frankón illene Pókemberhez, de Rozsihoz nem.
A rajzolás viszont szép volt, és legalább a barna Rozsi szerkót használták. :)

Elérkeztünk a 3. történethez, ami... kiemelkedően a legjobb ebben a számban!  :o Hát ez nagyon PAD. És biztos az elfogultságom is belejátszik, de a PAD - Amazon kombináció nagyon jól működik! ;D Nem tudom, ez a pali írt-e rossz történetet, de az biztos, hogy a zöld bőrűekhez nagyon jó érzéke van. ;D Persze, ha megpróbálok eltekinteni Amazon vonzerejétől, és objektíven nézni (ami nem könnyű :hehe: ), akkor is ez a történet indul a legizgalmasabban a 3 közül, illetve a párbeszédek és a poénok itt is nagyon jók, akárcsak Whedonnál. Amikor Creel eltöri "Jennifer" nyakát, na annál a résznél nyeltem egy nagyot. :o Kezdem azt érezni, hogy - Kaine-vel ellentétben - én nem Hulktól leszek PAD rajongó, hanem Amazon miatt. ;D
A rajzolás Amazon esetében a vesszőparipám, ugyanis az írtó kaki grafika miatt hagytam abba a She-Hulk vol. 4-et mindössze egyetlen - a legelső - szám elolvasása után (amúgyis ritkán olvastam képregényeket eredeti nyelven, de így pláne nagy csalódás volt). De bíztam Kaine-ben, hogy ilyen téren is jól választ, és valóban, minimum így kell rajzolni Amazont, mint ebben a füzetben, gyönyörű. :D Az idei évben talán Amazont vártam a legjobban a Marvel pluszban, és vele szemben volt a legtöbb elvárásom, mert annak ellenére nagyon kedvelem a karaktert, hogy nem túl sok sztorit olvastam róla. Pont ezért volt is némi izgalom bennem, hogy ne csalódjak az első magyarul megjelenő önálló történetében, de ez a sztori nagyon jól indul, abszolút beváltotta a reményeimet eddig, és nagyon lelkesen várom a folytatást!
 :kingpin:


Ez a legjobb hír, mert a 2. szám tele lesz vele. :)
Te vagy az én emberem! ;D
Van esély rá, hogy szexi Amazonos borítója lesz a kövi résznek? :bociszem: ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2549 Dátum: 2013. Február 16. - 09:19:03 »
Tegnap este az egyik haverom beállított a munkahelyemre ( reggel panaszoltam neki , hogy sehol nem tudtam megvenni a hőn áhított képregényeket ) és kezembe nyomta a kiadványok egy-egy tökéletes példányát. Pesten volt vásárolni és megvette nekem őket ajándékba.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #2550 Dátum: 2013. Február 16. - 13:20:12 »
Mivel írtak már elég dicséretet, én inkább a negatívumokra hívnám fel a figyelmet. Nem tudom, hogy másnál is így van-e, de a nálam lévő két példánynál végig az egész füzetben felfedeztem, hogy apró fehér porszemcsék vannak az oldalakon (gondolom tördelésnél és a lapok vágásánál keletkeznek), amelyek nagy része már bele van ragadva a festékbe. Egy részét le bírtam söpörni róla, de a többi az már örökre belegyógyult a színekbe. Főleg az X-Men történetnél szembeötlő, abban több is a fekete szín. Már rögtön az első oldalon rengeteg van belőle, miattuk alig olvasható a magyar szöveg a lapon. Valamint a borítón is felfedeztem ilyen apró fehér pöttyöket amik le nem törölhetőek róla.

A másik, hogy a 20. oldalon az első bubi szövege elég érdekes fogalmazás szempontjából: "Ennél már nem úgysem leszek szebb." Szerintem az a nem szó nem kellett volna oda bele.  ;)

Ezeket leszámítva nagyon jó lett az első szám. Csak így tovább, vagy ahogy a kopaszok klubjában mondják: hajrá!  ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Marvel +
« Válasz #2551 Dátum: 2013. Február 16. - 14:21:43 »
Fehér por nálam is van, de nem zavaró, ha lesöpröm :)
Viszont s 13. oldalon az 5 paneleen ahol Emma és Scott az ágyban fekszik,olyan mintha headsett lenne Emma fülében. azt hittem telefonon hívják. De csak valami nyomdahiba. Mindenkinél van?

Amúgy nagyon ász a füzet, elolvastam az egészet.  Az x-mennek tetszenek az egyedi rajzai. Nekem a Rozsomák rajza kicsit fura és túl van színezve, de ez ízlés dolga. Az Amazonban szivacsember nagyon jól nézett ki, amikor betonná változott:)Várom a folytatást, hogy ki az a "nyakatekert" csaj:)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #2552 Dátum: 2013. Február 16. - 14:38:23 »
A porszemcséket én is észrevettem (nálam nem olyan vészes), de az X-Men-es történet első lapja tényleg alig olvasható.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #2553 Dátum: 2013. Február 16. - 14:43:35 »
de nem szeretem, amikor az írók Rozsit kezdő harcművészként kezelik, elfeledkezve a szamurájos-nindzsás-japános múltjáról.
Az az igazság, hogy ez a múltja kicsit azért sántít. Ha a harcművészetekhez lenne bármi köze, akkor sosem lett volna verőember, nem ölne meg senkit, meg ilyesmik. Vagyis ebből kiindulva, csak tanították bunyózni, de épp azon szellemiség nélkül, amit most Shang-Chitől kapott.
Idézet
Nem tudom, ez a pali írt-e rossz történetet, de az biztos, hogy a zöld bőrűekhez nagyon jó érzéke van.
Én még nem olvastam rosszat tőle. Legnegatívabb esetben közömböset.
Idézet
Az idei évben talán Amazont vártam a legjobban a Marvel pluszban, és vele szemben volt a legtöbb elvárásom, mert annak ellenére nagyon kedvelem a karaktert, hogy nem túl sok sztorit olvastam róla. Pont ezért volt is némi izgalom bennem, hogy ne csalódjak az első magyarul megjelenő önálló történetében, de ez a sztori nagyon jól indul, abszolút beváltotta a reményeimet eddig, és nagyon lelkesen várom a folytatást!
Eddig mindenkinek nagyon tetszik, ami azért érdekes, mert önálló kiadványban nem sokan adtak volna neki esélyt. Erre is nagyon jó ez a magazin.
Idézet
Van esély rá, hogy szexi Amazonos borítója lesz a kövi résznek?
Nem csak esélye van, hanem bizonysága. :)
Pesten volt vásárolni és megvette nekem őket ajándékba.
De jó arc! :) :)
apró fehér porszemcsék vannak az oldalakon
Ez egyszerű nyomdatechnikai eszköz arra, hogy az oldalak ne ragadjanak össze. Ilyen fényes lapnál különösen szükséges. Emlékezz vissza a Semic sima papírjára, ami simán összeragadt. Ezt a port szórják a lapok közé száradáskor, hogy az egymáson fekvő több ezer oldal súlyától ne ragadjanak össze a lapok. A Semic nem használt ilyet, mert nem olcsó anyag.
Idézet
A másik, hogy a 20. oldalon az első bubi szövege elég érdekes fogalmazás szempontjából: "Ennél már nem úgysem leszek szebb."
Upsz, ez átcsúszott.
Viszont s 13. oldalon az 5 paneleen ahol Emma és Scott az ágyban fekszik,olyan mintha headsett lenne Emma fülében. azt hittem telefonon hívják. De csak valami nyomdahiba. Mindenkinél van?
Igen. Lehet, hogy valami zavaró, hogy alvás közben ne érzékelje mások gondolatait, hogy nyugodtan aludhasson.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2554 Dátum: 2013. Február 16. - 15:08:53 »
Ez az X-Men történet a Mutánsvilág után játszódik,igaz?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #2555 Dátum: 2013. Február 16. - 15:13:08 »
Nem.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #2556 Dátum: 2013. Február 16. - 15:18:09 »
Ha nem,akkor hogyhogy ott van a Mutánsvilágban Kolosszus,aki itt már halott?

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #2557 Dátum: 2013. Február 16. - 15:33:03 »
Beszereztem, elolvastam, elaléltam, újra elolvastam. ;D Elég sok hsz érkezett mióta legutóbb itt jártam és most nincs időm midet elolvasni, szóval ha ismételnék valakit, akkor bocsi.

Természetesen nagyon örülök a lapnak, baromira tetszik, nagyon várom a következőt, és ilyenkor kezdek telhetetlen lenni és kezdenék aláírásgyűjtésbe, hogy havilappá kell tenni, mert ilyen tempóban vagy 6 év lesz mire lemegy az X-men Whedon érája. :( De aztán eszembe jut, hogy mi volt a helyzet 2 éve és összeteszem a kezem, amiért egyáltalán van ez a 3 lap, ráadásul kettő ilyen terjedelemben! :kingpin:

Az X-mennek örülök a legjobban, fantasztikus sorozat, veszett jó íróval és gyönyörű rajzokkal. Kitty az egyik legjobb karakter, az első pár oldal előcsalta a régi kiadás fakó emlékeit...nagyon bejött. Sajnos becsúszott egy hiba, mikor a dokinőt sminkelik ("Ennél már nem úgysem leszek szebb." 20.o.) és az elején Kitty Emmához intézett élcelődése ("...de lekötött, hogy én magamra vegyek valami ruhát" 8.o.) kicsit furán hat elsőre. (esetleg: "...de engem lekötött, hogy magamra vegyek valami ruhát" bár ez sem az igazi. :headscratch:) De nem számít, állati jó volt! ;)

A Rozsis történettől már nem voltam ennyire elájulva, nekem semmit nem tett hozzá a karakterhez, a történet sem volt erős...tulajdonképpen ez a huszonvalahány oldal nekem egyáltalán nem hiányozna, ha kimaradt volna. Eszembe jutnak azok a történetek, amikor Logan Japánban volt ( pl. a Pókemberben közölt Árnymacskás történet, stb. ) és utána az az érzésem, hogy az író nincs tisztában a karakter múltjával. A Bosszú Angyalaiban betöltött szerepe is ezért zavar, mert Bendis ott szinte mindig egy sörissza parasztnak ábrázolja, és ilyenkor a kezébe adnék egy füzetet a Claremontos időszakból, hogy "ugyan olvasd már el ezeket!", ahol kötelességről és a becsületről elmélkedik. Szóval nem tetszett... Shang Chi mellén amúgy nincs egy sárkány tetoválás? Vagy keverem valakivel?

Amazon...ezen rendesen meglepődtem. Oké, hogy Peter David jó író, de Amazon valahogy soha sem tudott lekötni, mindig is elég erőltetett karakternek tartottam, akiből hiányzik az plusz, ami megkülönbözteti a tucattól. Ennek ellenére vagy háromszor elolvastam már a történetét. Nagyon jó kezdés! :brow: A Szivacsember és Titánia szerepeltetése is nagyon tetszett (megcsapott a nosztalgia is; Titkos háború, Marvel Extra, stb.) és baromi kíváncsi vagyok a magyarázatára a...a tudjátok minek. ;)

Szóval az idei első szám nálam betalált, 10/8 simán, és az a két pont is csak azért hiányzik, mert Logan története helyett mehetett volna az AXM második száma inkább, illetve mert ha egyszerre lesz X-men és Deadpool a füzetben akkor többet kell majd adjak... :D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 16. - 16:10:25 írta Rebellis »
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:Marvel +
« Válasz #2558 Dátum: 2013. Február 16. - 15:36:31 »
Ha nem,akkor hogyhogy ott van a Mutánsvilágban Kolosszus,aki itt már halott?

Majd meglátod, pár rész múlva :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Marvel +
« Válasz #2559 Dátum: 2013. Február 16. - 15:46:50 »
Viszont s 13. oldalon az 5 paneleen ahol Emma és Scott az ágyban fekszik,olyan mintha headsett lenne Emma fülében. azt hittem telefonon hívják. De csak valami nyomdahiba. Mindenkinél van?
Igen. Lehet, hogy valami zavaró, hogy alvás közben ne érzékelje mások gondolatait, hogy nyugodtan aludhasson.
Azta. :o