Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729326 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #3140 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:44:21 »
Erről ritkán esik szó itt, de meg akartam kérdezni, hogy a Magyarországon még nem túl ismert karakterek neveinél nem mindig nézitek meg hogy le lett - e már fordítva? (Egy honosító oldalon Outlaw "Őrült Inez" néven futott, nem "Dilis Inez"-ként.) Annyira nem zavar, csak érdekel, hogy megy ez...
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3141 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:06:17 »
Jelen esetben a honosítója gondolta meg magát és finomított a néven. :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3142 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:08:45 »
Amúgy szerintem a Thor történetek mind ilyenek. Thor isten, azok közül is a legerősebb, és ezért végül mindig győz valahogy, merthogy őt nem lehet legyőzni. Nehéz vele megfogható sztorit írni, mert az önteltségén kívül nincs gyenge pontja. Ez ami most megy a Marvel+ban ez inkább amolyan kozmikus történet, megismerhetünk néhány kozmikus entitást. Én pl nem ismertem eddig Ego eredettörténetét, és most így, mondhatni első kézből olvashattam (úgy értem, hogy nem dokumentációból). És kíváncsi vagyok mi lesz a vége, mert nem nagyon lehet kitalálni, mi fog kisűlni belőle a végére. Az biztos, hogy a Földnek nem lesz baja, de hogy fog megmenekülni, és mi lesz a két Egó-val, meg a gyűjtővel, meg zefírrel?
This is a joke. A real practical Joke.

SwitcX

  • Vendég
Re:Marvel +
« Válasz #3143 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:26:41 »
Nem is volt olyan rossz ez a rész. Sajnos még így sem győzött meg, hogy ezt érdemes lenne jövőre is előfizetnem, eddig kb. az Amazonos tetszett igazán, annak is a második fele. Ha csak simán az X-Men lenne a közeljövőben, biztos maradnék. De sejtésem szerint ez persze lehetetlen  :roll:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #3144 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:47:02 »
Amúgy szerintem a Thor történetek mind ilyenek. Thor isten, azok közül is a legerősebb, és ezért végül mindig győz valahogy, merthogy őt nem lehet legyőzni.
Ez… nem teljesen igaz. Háromféle fő sztoriváltozata van (halandó ember + isten a Földön; mitológiai és végül kozmikus), és abból csak egynél igaz ez. Az asgardi világban az egyik legjobb harcos, igaz, de a legyőzhetetlentől igencsak messze van, akad pár tucat lény, akik egy egy elleniben párszor felmosták már gond nélkül vele a padlót.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Marvel +
« Válasz #3145 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 11:01:40 »
Nekem is az X-Men történet jön legjobban be. Deadpool nem hoz lázba, Thor meg olyan lapos nekem.
Hulk és Amazon tetszett, kár , hogy Hulk abba maradt.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Marvel +
« Válasz #3146 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 11:13:50 »
Engem az X-Men hagy igazából hidegen. Nem tudom, hogy ez csak a történet régisége miatt vagy sem, de minden olyan erőltetett. Mindenki meglepődik mindenen, doktorival rendelkező karakterek csodálkoznak elementáris dolgokon. Nem beszélve, hogy a hatásvadász mutánszuhanás a korábbi számból most erőtlenedett el, mert simán túlélte a kölyök.

Thor meg jó volt, bár a fő történetszálnál érdekesebbnek találtam a Zefír és Thor kibontakozó kapcsolatszálát.

És végsőnek, szerintem Deadpool rész volt a legerősebb a mostani M+ból. Nagyon jók voltak a poénok, a történet és úgy per totál a hangulata a történetnek. Azt hittem a korábbi füzetben a Rinós dolog lezárult és erre egy végig futó poén volt, meg velős része lett a történetnek. Le a kalappal az írónak.  :lol:
Szövegek marha jók voltak és sosem tudtam, hogy DP ilyen szubtilan lelkiismeretes, hogy az asszisztense monokliját sunyiban észrevette. Többet nem spoilerezek, de lényeg, hogy nagyon élvezetes volt a mostani DP stori, jobb, mint a korábbi és  jobb poénokkal töltve. És Kaninak igaza van, a felhasznált borító tényleg nyerőbb volt, mint a másik kettő.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #3147 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 11:42:44 »
Várd ki az X-Men első 12 részét, és olvasd el egybe. Garantálom, hogy máshogy fogsz vélekedni.
Igazából én se értem ezt a Deadpool-lázt, én is erőltetettnek érzem a poénokat (bocs, Tomi).
Bár gyanítom, többen vannak a Deadpool-t szeretők, mint a semlegesek.
(Kár, hogy nem lesz jövőre X-Faktor az M+-ban :-\ )
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3148 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 12:27:39 »
akad pár tucat lény, akik egy egy elleniben párszor felmosták már gond nélkül vele a padlót.

Én nem emlékszek ilyenre. Surturtól kezdve, a legnagyobb jégóriásokig mindenkit lever, csak azért mert erős a kalapácsa. Néha kap ő is nagyokat, de én nem tudok olyat, aki fizikailag fölé tudott volna kerekedni. (Hickmant és az agymenéseit most hagyuk inkább ki)
This is a joke. A real practical Joke.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #3149 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 15:59:56 »
Na tessék! Ugye, hogy nem olyan jó ez a Thor. Végig vártam, hogy valami kibontakozódik, de csak nem akar.
A rajz valóban szép, de ez nem nagyon kárpótol a történetért.
Az X-Menről szó se essék, mert az támadhatatlan. Valóban egyre jobb a sztori, és nagyon jó a fordítás.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #3150 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 16:29:22 »
Nekem nem konkrétan ezzel a Thor thörténettel van bajom, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem szinte mind sablonos valamennyire.
Én momentán a hulk történeteket is azért nem szeretem, mert annyira legyőzhetetlen, hogy nagyjából értelmetlen vele bármilyen történet, amibe valami hozzá hasonló erejű ellenféllel akarják szembeállítani. Lehet vele jó történeteket írni, de ehhez mondjuk kell egy olyan író, mint pl Jenkins.
This is a joke. A real practical Joke.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #3151 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 16:38:56 »
Ez a Deadpool, nagyon nem jön be nekem, pedig az előző számnál adtam neki esélyt, hátha a folytatásra más lesz a véleményem de nem! :( A rajza pedig percről-percre arra késztetett, hogy letegyem a képregényt, borzasztó, olyan mintha valami manga lenne! :uhoh:
Nagyon erőltetett a humora is, szóval ha a többi is ilyen ebből a sorozatból, akkor inkább köszi, nem kérek belőle!
Az X-Men és a Thor viszont valami fenomenális, mint történetileg, mint pedig rajzilag, várom a befejezést ezeknek a sztoriknak! ;)

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Marvel +
« Válasz #3152 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 18:14:01 »
Sikerült elolvasnom az új számot.
Az X-men nagyon jó, de valóban később egyben lesz érdekes újraolvasni egy adagot, mert nagyon sok visszautalás van, és 2 vagy 4 hónappal ezelőtti apróságokra.

Mivel önálló történetet még nem olvastam Thorral, így nekem tetszik ez a sztori, hogy megismerek egy egészen más Thort, mint, aki a BA-ban szerepel, plusz jók ezek a szuperlények. (Bár aláírom, hogy az valóban zavarhat egyeseket, hogy mindenki túl szuper. :) )

Viszont amennyire tetszett az előző számban Deadpool, itt legalább annyira nem. A sok idiotizmusnak tűnő cselekedet miatt sztori szinte nem is volt, és sajnos már most nem is emlékszem sok mindenre belőle. Szívem szerint nem bánom, ha nem lesz több. :( A rajzzal nem volt bajom, bár a másik két történettel szemben elé erős kontrasztot alkot a stílus, viszont illett is ehhez a történethez. És mivel sosem olvastam mangát, így nem is tudom, hogy mangás-e. :) 
Látható, hogy még itt is megosztja az olvasókat, de nekem inkább olyan "vagy szereti valaki vagy utálja" szerű véleményeket látok.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Marvel +
« Válasz #3153 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 18:17:45 »
Én úgy vagyok ezzel, hogy ami eddig megjelent a Marvel+-ban, nekem mind elfogadható volt. Egyedül a Deadpooltól féltem, mert nem ismertem eléggé a figurát, csak a Marvel Extrából, ott nem ragadott magával. Most sem vagyok oda érte, de a sztori tetszik. Annak pedig nagyon örülök, hogy jövőre lesznek különszámok, így több történet kerül kiadásra.  :)

DarthKrayt

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Marvel +
« Válasz #3154 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 18:21:32 »
Én pedig úgy látom hogy mindegyik sztori jó a mostani M+-ban akárki akármit mond úgyhogy én szívesen olvasnék akkár jövőre is thort és deadpool-t vagy akár amazont is.

edinem

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 72
Re:Marvel +
« Válasz #3155 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 20:37:54 »
Marvel+: -Az X-man tetszett,a rajzok nagyon jók várom a folytatást.
              -A Thort nagyon élvezem, remélem sosem lessz vége,márcsak a rajzok miatt is :D
              -DEADPOOL.Imádom.Én nagyon remélem,hogy jövőre is találkozunk vele.Tomi köszönöm szépen,minden kiadványotok fantasztikus:a szinek,a nyomtatás, a mindig jó borító valsztás,folyamatosan tartod a vásárlokkal a kapcsolatot.Ha minden jól alakul, végre személyesen is találkozhatom veled a börzén és megköszönhetem neked a rengeteg képregényt.  :D :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #3156 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 21:41:09 »
Köszönöm mindenkinek, hogy leírtátok a véleményeteket, tartsátok meg ezt a jó szokásotokat az új megjelenéseknél, jó? :) Köszi!

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel +
« Válasz #3157 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 16:40:15 »
Ne aggódj, attól, hogy nem teccik a DP, megtartjuk jó véleményező szokásunkat (tehát, venni fogjuk jövőre is  ;) az M pluszt)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Marvel +
« Válasz #3158 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 16:56:08 »
Naná, hogy megtartjuk! Sőt...! ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Marvel +
« Válasz #3159 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 15:51:54 »
Ma én is elolvastam.
Az X-Men marha jó volt, tetszett a bunyó és az utolsó panel is; a Thor egyre izgalmasabb, fogalmam sincs, mi fog kisülni belőle s el nem tudom képzelni a közelgő csatát. :) De ez a Deadpool... valahogy nem az igazi. Az ÚME-ben lévő csúcs volt, az előző számban is egész jó volt, a mostani viszont... nem volt valami vicces, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor mosolyodtam el. :-[ Ráadásul ha a kövi számban nem lesz folytatása (úgy tudom, nem lesz), akkor eléggé hiányt hagy maga után, mert a németországi kaland eléggé a levegőben lóg. :S
Összességében jó volt a mostani szám, de az utolsó harmad hagyott némi kívánnivalót maga után.  :-[