Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729294 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4480 Dátum: 2015. április 13. - 20:07:55 »
HC-re szerintem még sokat kell várni, a Marvels pedig füzetben jelent meg eredetileg is
Csak az eredeti füzet nem kicsit nagyobb volt a te kiadványaidnál. A betűméret meg már az eredetiben sem volt valami túl nagy.
Igazából az utolsó előtti oldalon van egy olyan is, hogy 'időhurokokba'...
Az lehet, hogy a Word csodás hibajívítója volt, és észre se vettem akkor.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4481 Dátum: 2015. április 14. - 06:32:35 »
Angelus!

Ugye te szegedi vagy?

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Marvel +
« Válasz #4482 Dátum: 2015. április 15. - 07:28:16 »
Az lehet, hogy a Word csodás hibajívítója volt [...]
Ilyen hiba be szokott csúszni, egyáltalán nem tré. Kicsit bánom is, hogy említettem, mert a többségnek fel sem tűnik majd sztem...

Más, de M+: a következő különszámban Fenegyerek lesz?

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4483 Dátum: 2015. április 15. - 08:58:16 »
Előkészületben.


Nem tudom mennyire jó ötlet ez. Mármint nem a díszdoboz, hanem az, hogy a díszdoboz csak időnként lesz. Lehet ez csak az én hülyeségem, de én úgy vagyok a gyűjteményeimmel, hogy szeretem az egységes dolgokat: mint pl egy sorozat összes részét egy helyen tárolni, így ha egy évadhoz van díszdoboz, többihez nincs, az már zavaró kicsit, mert már külön kell szedni az egységet. Vagy ha mondjuk úgy lesz, hogy kb 4 évente lesz díszdoboz, akkor olyan jobb lenne, amibe mind a 4 év összes száma belefér mondjuk. De persze ez csak az én véleményem és lehet csak engem zavar :).

Amúgy ha a rajongók kedvében szeretnél járni, akkor nem poszterek meg díszdobozok kellenének, hanem mondjuk jó lenne csináltatni, vagy beszerezni (ha létezik) Kingpin méretű védőfóliát. Én eddig már vettem vagy 8 féle fóliát, de mindegyik úgy áll rajta, mint tehénen a gatya :s. Persze ez csak egy ötlet, de szerintem nagy sikere lenne és sokan örülnének neki.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #4484 Dátum: 2015. április 15. - 09:09:18 »
Amúgy ha a rajongók kedvében szeretnél járni, akkor nem poszterek meg díszdobozok kellenének, hanem mondjuk jó lenne csináltatni, vagy beszerezni (ha létezik) Kingpin méretű védőfóliát. Én eddig már vettem vagy 8 féle fóliát, de mindegyik úgy áll rajta, mint tehénen a gatya :s. Persze ez csak egy ötlet, de szerintem nagy sikere lenne és sokan örülnének neki.

Fólia az jó lenne!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4485 Dátum: 2015. április 15. - 13:53:29 »
Nem tudom mennyire jó ötlet ez. Mármint nem a díszdoboz, hanem az, hogy a díszdoboz csak időnként lesz.
Szerintem ezt félreérted. Díszdoboz mindig lesz, csak a grafikája nem fog változni. Amit leírtál, nekem úgy tűnik, te évadonkénti grafikát vársz. Az nem lesz. Lásd a régi CSP dobozokat. Az egész 127 számot abban tartom, és egyforma mind, egyszer sem változott. Persze nem évenként fér bele, de ez mondjuk nemigen izgat, hisz a sztorik sem évente cserélődtek benne.
Idézet
Amúgy ha a rajongók kedvében szeretnél járni, akkor nem poszterek meg díszdobozok kellenének, hanem mondjuk jó lenne csináltatni, vagy beszerezni (ha létezik) Kingpin méretű védőfóliát.
Azt nem nekem kéne beszerezni, hanem annak, aki abban szeretné tárolni, nem? Én a nagyobb méretűben tartom, és tényleg bő rá, viszont belefér egybe minimum 5-6 képregény. De fóliát csináltatni nem tudok, ez fix. Mondok jobbat: mivel a fóliára nyilván nem kell copyrightos képet, logót, semmit tenni, csináltass te. Aztán add el azoknak, akik szintén szeretnének ilyet. Úgy mindenki jól jár. Én egyszerűen nem tudok annyi mindennel foglalkozni.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel +
« Válasz #4486 Dátum: 2015. április 15. - 14:22:02 »
Ha tényleg nem változna a grafika, akkor ez teljesen jó így, tök egységesen, ha valaki addig pakkolja, amíg fér az sem gond, ha az évadot ketté kell szedni, mert folytatólagosan van pakkolva, megegyező dobozokba.

Szerintem, sokan úgy értelmezhették, hogy az eddig kiadványoknak mondjuk vesz két-három dobozt, és mikor majd jön a következő az más grafikájú lesz, és nem szép, hogy abból kettő van, ebből egy stb. De ha (nem tudom persze, hogy tervezed, fixen pár évente, vagy ha kifogy) ugyanolyanokat csináltatsz nincs ezzel probléma. :) Legalábbis, ha ez az alapötlet engem megvettél rá...ha nem akkor is  ;D

Batmanhez biztos nem tervezel ilyet? Ha már a Marvel+ és a HP is kap, ne szomorkodjon egyedül  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4487 Dátum: 2015. április 15. - 14:43:49 »
Szerintem azzal sincs semmi probléma, ha 2-3 azonos tartóban vannak a képregények. Elvégre férfiasan bevallom, jelenleg sem azonos tartókban vannak a képregényeim, és ha kell új csak veszek párat, amilyen van, nem lecserélem az összeset, hogy egységes legyen.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4488 Dátum: 2015. április 15. - 15:03:47 »
Egyelőre örülök, ha a Marvelt rá tudom venni erre. A DC-t meggyőzni valamiről, az egy egészen más kategória.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel +
« Válasz #4489 Dátum: 2015. április 15. - 15:34:26 »
Todd: Persze, ebben is van igazság, nem vitatom :) Különösen, ha nem konkrétan egy sorozathoz tervezett dobozokról beszélünk.

Kaine: Tényleg, eszembe se jutott, hogy ezért is egyeztetni kell a kiadókkal. Elnézést, elsiklottam felette :D

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Marvel +
« Válasz #4490 Dátum: 2015. április 15. - 15:48:25 »
[...]
Nem tudom, hogy az egységességgel mi a gond, ha veszel ebből 4-5 darabot és mindet ilyenben tartod, attól egységesebb nincs is  :hehe: Nekem tökéletes lesz ez a doboz (ha lesz), mert szinte csak a végtelenes m+ok vannak meg. Amúgy ikeás műanyag tárolókban tartom a képregényeimet (fénytől, portól, nedvességtől védve), de egy ilyen díszdoboz be fog figyelni.

Fólia: a csp jellegű, vagy usa papír képregényeket én is fóliában tartom, de a Kingpin kiadványok esetében nem jutott ilyesmi eszembe. Időtálló(bb) az összes, ha az ember kulturáltan forgatja őket, akkor évtizedek múlva is így fognak kinézni sztem...


kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4491 Dátum: 2015. április 15. - 18:02:55 »
Nem tudom mennyire jó ötlet ez. Mármint nem a díszdoboz, hanem az, hogy a díszdoboz csak időnként lesz.
Szerintem ezt félreérted. Díszdoboz mindig lesz, csak a grafikája nem fog változni. Amit leírtál, nekem úgy tűnik, te évadonkénti grafikát vársz. Az nem lesz. Lásd a régi CSP dobozokat. Az egész 127 számot abban tartom, és egyforma mind, egyszer sem változott. Persze nem évenként fér bele, de ez mondjuk nemigen izgat, hisz a sztorik sem évente cserélődtek benne.

No, erre nem gondoltam, bár szembe juthatott volna így, hogy csak simán Marvel+ van a borítón :). Akkor már csak kellő mennyiséget kell belőle csináltatni, mert ha mondjuk a gyűjtök vesznek belőle 5-6 darabot, akkor elég gyorsan elfogy :). Vagy ebből olcsó az újabb adag megrendelése, ha esetleg elfogyna?

Idézet
Amúgy ha a rajongók kedvében szeretnél járni, akkor nem poszterek meg díszdobozok kellenének, hanem mondjuk jó lenne csináltatni, vagy beszerezni (ha létezik) Kingpin méretű védőfóliát.
Azt nem nekem kéne beszerezni, hanem annak, aki abban szeretné tárolni, nem? Én a nagyobb méretűben tartom, és tényleg bő rá, viszont belefér egybe minimum 5-6 képregény. De fóliát csináltatni nem tudok, ez fix. Mondok jobbat: mivel a fóliára nyilván nem kell copyrightos képet, logót, semmit tenni, csináltass te. Aztán add el azoknak, akik szintén szeretnének ilyet. Úgy mindenki jól jár. Én egyszerűen nem tudok annyi mindennel foglalkozni.

Bocs, nem akartam elégedetlenkedni vagy ilyesmi :). Nekem is van olyan, amibe beleférne 5-6 darab, csak sok helyen olvastam, ha egymáson tárolják őket, akkor összeragadnak vagy megfogják egymás színeit, ezért akarom külön tenni.
Amúgy én is gondoltam rá, hogy lehetne csináltatni, csak annak terjesztéséhez már vállalkozói engedély kéne, aminek a költségei bőven elvinnék a hasznot, így csak annak lehet érdemes ilyesmivel foglalkoznia, akinek alapból van, így nem plusz kiadás.

Amúgy alapból honnan jött az ötlet, hogy ekkorák legyenek a kiadványok? Persze tök jó és praktikus méret ez, gondolom olcsóbb is és jól is néz ki, de nem lehet túl szabványos, ha nem létezik hozzá tökéletesen passzoló borító.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4492 Dátum: 2015. április 15. - 22:22:57 »
Kaine: Tényleg, eszembe se jutott, hogy ezért is egyeztetni kell a kiadókkal. Elnézést, elsiklottam felette :D
Á, nagyon komolyan veszik a copyrightos dolgokat. Még egy hirdetést sem adhatok fel az engedélyük nélkül.
No, erre nem gondoltam, bár szembe juthatott volna így, hogy csak simán Marvel+ van a borítón :). Akkor már csak kellő mennyiséget kell belőle csináltatni, mert ha mondjuk a gyűjtök vesznek belőle 5-6 darabot, akkor elég gyorsan elfogy :). Vagy ebből olcsó az újabb adag megrendelése, ha esetleg elfogyna?
Nem, valójában ez közel ugyanannyiba kerülne, ha újra kéne nyomni. Érdemesebb eleve többet csinálni belőle.
Idézet
Amúgy én is gondoltam rá, hogy lehetne csináltatni, csak annak terjesztéséhez már vállalkozói engedély kéne, aminek a költségei bőven elvinnék a hasznot, így csak annak lehet érdemes ilyesmivel foglalkoznia, akinek alapból van, így nem plusz kiadás.
Voltaképpen, ha csak börzéken árusítanád őket, meg hasonlókon, akkor nem feltétlenül. Persze akkor meg nem tudsz elegendő mennyiséget eladni.
Idézet
Amúgy alapból honnan jött az ötlet, hogy ekkorák legyenek a kiadványok? Persze tök jó és praktikus méret ez, gondolom olcsóbb is és jól is néz ki, de nem lehet túl szabványos, ha nem létezik hozzá tökéletesen passzoló borító.
Eredetileg svéd minta alapján készült. Az ő Pókembereik eleve kisebbek, ez a méret pedig a különszámaik mérete volt (Atlantic Special). Nem véletlen a méret, mert a megvásárolt papírból így nincs felesleg, amit levágnak, vagyis a nyomdaköltség jelentősen olcsóbb. Ezért lett annak idején a Vertigo kisebb a 2. számtól.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4493 Dátum: 2015. április 17. - 00:05:34 »
Kinn az új szám borítója, és az azutánié is.
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 17. - 16:24:32 írta kaine »

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Marvel +
« Válasz #4494 Dátum: 2015. április 17. - 17:10:13 »
És milyen jó!!! Én nem vagyok egy nagy Deadpool-fan, de nem tudom eldönteni, hogy melyik borító a jobb. Ismét nagy gratula! :)

Angelus

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Marvel +
« Válasz #4495 Dátum: 2015. április 18. - 12:19:14 »
Angelus!

Ugye te szegedi vagy?

Egészen véletlenül, de :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4496 Dátum: 2015. április 21. - 20:02:27 »
Marvel+ Különszám 2015/2.:

Jó: Eleve minden, nem győzöm hangsúlyozni milyen öröm, hogy magyarul végre megjelenhetett a 90-es évek egyik legnagyobb eseménye. A kivitelezés szép, sehol egy nyomdai hiba, ami lássuk be csoda is lenne a Kingpinnél. A történet egy egész pörgés volt, sehol nem volt üresjárat. A rajzok ugyan nem voltak annyira jók mint a Végtelen Hatalom-ban, de itt is voltak látványos panelek. A végén külön köszönet az eredeti, teljes borítókért!
Rossz: Mennyivel lett volna drágább a füzet, ha kihajtósra csináljátok a borítót? Egyáltalán meglenne erre a nyomdai technika? :headscratch: Amúgy nem lehet mondani rá semmi rosszat! ;)
Összegezve: Egy szuper, kozmikus különszám! Kérdés: Lesz-e folytatása? :)
Értékelés: 9/10

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4497 Dátum: 2015. április 21. - 21:04:20 »
A kihajthatós borító nagyon drága. Már kérdeztem régebben még könyveknél.
Folytatás egyelőre nem lesz. A Crusade elég gyengusz. Ha folytatjuk, akkor máshogy.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4498 Dátum: 2015. április 21. - 22:11:12 »
Értem, nem baj, de legalább le lettek közölve.
A Marvel Kapitány Halála c. sztorit, nagyon várnám még! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4499 Dátum: 2015. április 21. - 22:19:57 »
Az biztosan meg fog jelenni, csak a mikor a kérdés.