Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729288 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4680 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 09:00:52 »
Bár korábban mondtad, hogy valami Titkos inváziós tie-in-jét amiben a skrull társa komolyabb szerepet kap, szeretnél kiadni, csak nem fért bele.
Jó, de Titkos Inváziót épp kivégezzük.

Ez nem jelent semmit. A Polgárháború is már négy éve volt, aztán tavaly is volt belőle történet :).

Idézet
Mondjuk a felcserélés valóban csak akkor működne, ha tényleg nincs folyamatosság a sztoriban. Bár szerintem a jelenlegiben is fel lehetett volna cserélni pár részt, így ha nem zavar bele nagyon az a mellékszál, akkor megoldható elvileg :).
Annyira elültetted a bogarat a fejemben, hogy ma délelőtt nekiültem, és kitaláltam, hogyan lehet mégis 6 részes.  :D

Remek :).

Amúgy most közelebbről megvizsgáltam a Hulk kötetet és a gerinc már most is más, mint az előlap. Az előlapon az van, hogy "Marvel+" / "Hulk", míg a gerincen csak "A Hihetetlen Hulk", vagyis ott eddig is más volt, szal simán beleférne oda alcím, számozás, egyéb. A front borítók meg úgyis elkülönülnek: más kép, évszám...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 17. - 09:03:47 írta kevinkain »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4681 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 09:47:58 »
Ez nem jelent semmit. A Polgárháború is már négy éve volt, aztán tavaly is volt belőle történet :).
3 éve volt. :) Mi volt belőle tavaly?
Idézet
Amúgy most közelebbről megvizsgáltam a Hulk kötetet és a gerinc már most is más, mint az előlap. Az előlapon az van, hogy "Marvel+" / "Hulk", míg a gerincen csak "A Hihetetlen Hulk", vagyis ott eddig is más volt, szal simán beleférne oda alcím, számozás, egyéb. A front borítók meg úgyis elkülönülnek: más kép, évszám...
Rendben, ha nem felejtem el...  :cavinton:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4682 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 20:39:17 »
A történetek sorrendjét felcserélni, ha nem indokolja semmi, nem kellene, elvégre így felborul a folytonosság, és az időintervallum, melyben történnek az események!
A Fenegyerek borítói pedig, egyáltalán nem egyformák, nem is lehetne, nem engedné a Marvel.
Szerintem felesleges az alcím is, ez nem olyan mint a mai sztorik, amik lényegében egy történet csak sok részre lebontva, plusz mint Kaine is rávilágított túl sok lenne a szöveg rajta.
A klasszikusabb Hulk történetek viszont, felkeltették az érdeklődésem, szívesen megnéznék magyarul, egy John Byrne féle Hulkot! ;)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4683 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 10:53:09 »
A történetek sorrendjét felcserélni, ha nem indokolja semmi, nem kellene, elvégre így felborul a folytonosság, és az időintervallum, melyben történnek az események!
A Fenegyerek borítói pedig, egyáltalán nem egyformák, nem is lehetne, nem engedné a Marvel.
Szerintem felesleges az alcím is, ez nem olyan mint a mai sztorik, amik lényegében egy történet csak sok részre lebontva, plusz mint Kaine is rávilágított túl sok lenne a szöveg rajta.

Én is szeretem a folytonosságot és az egységet, szal engem is zavarna kicsit, de ez azért merült fel, mert így több sztori lenne kiadva (összejöhetne az évente 6 szám) és gyorsabban haladnánk. Meg persze gondolom, ha vannak utalások a történetekben egymásra, akkor úgysem fogják meglépni. Ha nincsenek, akkor meg észre se lehet venni, ha nem olvassa el valaki, hogy mely számok vannak benne, de még akkor is ezt a kellemetlenséget el lehet viselni egy extra sztoriért :).
De persze az eredeti ötlet, hogy egy korábbi, nem feltétlenül kontextusba illő sztori kerülne be extrának sz is jó megoldás :).

A Fenegyerek borítónál én a gerincről beszéltem. Tedd őket egymás alá és láthatod, hogy az "Alfőnök feliratot leszámítva semmi különbség nincs", vagyis ha megint gerinces méretű történet jönne össze és megint nem lenne alcím, akkor annak a gerince pont ugyan olyan lenne, ami elég furán nézne ki egymás mellett. Épp ezért mondtam, hogy még akár az is elég, ha csak a gerincre kerülne alcím, vagy legalább számozás, vagy évszám.
Ugyan ez az oka, amiért a Hulk sztorinál is felvetettem, hogy legyen alcím, vagy legalább valahogy elkülönüljenek a gerincek.

Persze, ha valaki az M+-ok között tárolja a gerinces különszámokat is, akkor őt biztos nem zavarja, de aki az ilyeneket inkább a kötetek közé tenné (mint én), ott az imént leírtak miatt szerintem zavaró lenne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4684 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 11:42:21 »
Teljesen igazad van, a mostani gerincen már rajta lesz az évszám is. Talán jobb, mint az alcím, mert könnyebb sorba rakni.
A következő Hulkban van egy olyan sztori, ami jubileumi, vagyis tök önálló sztori, nem kapcsolódik a többi részhez. Azt kiemeltem, és majd a következő számba kerül be, helyette bejutott a két részes következő a Megtorlóval és Oki dokival.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4685 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 20:12:06 »
A történetek sorrendjét felcserélni, ha nem indokolja semmi, nem kellene, elvégre így felborul a folytonosság, és az időintervallum, melyben történnek az események!
A Fenegyerek borítói pedig, egyáltalán nem egyformák, nem is lehetne, nem engedné a Marvel.
Szerintem felesleges az alcím is, ez nem olyan mint a mai sztorik, amik lényegében egy történet csak sok részre lebontva, plusz mint Kaine is rávilágított túl sok lenne a szöveg rajta.

Én is szeretem a folytonosságot és az egységet, szal engem is zavarna kicsit, de ez azért merült fel, mert így több sztori lenne kiadva (összejöhetne az évente 6 szám) és gyorsabban haladnánk. Meg persze gondolom, ha vannak utalások a történetekben egymásra, akkor úgysem fogják meglépni. Ha nincsenek, akkor meg észre se lehet venni, ha nem olvassa el valaki, hogy mely számok vannak benne, de még akkor is ezt a kellemetlenséget el lehet viselni egy extra sztoriért :).
De persze az eredeti ötlet, hogy egy korábbi, nem feltétlenül kontextusba illő sztori kerülne be extrának sz is jó megoldás :).

A Fenegyerek borítónál én a gerincről beszéltem. Tedd őket egymás alá és láthatod, hogy az "Alfőnök feliratot leszámítva semmi különbség nincs", vagyis ha megint gerinces méretű történet jönne össze és megint nem lenne alcím, akkor annak a gerince pont ugyan olyan lenne, ami elég furán nézne ki egymás mellett. Épp ezért mondtam, hogy még akár az is elég, ha csak a gerincre kerülne alcím, vagy legalább számozás, vagy évszám.
Ugyan ez az oka, amiért a Hulk sztorinál is felvetettem, hogy legyen alcím, vagy legalább valahogy elkülönüljenek a gerincek.

Persze, ha valaki az M+-ok között tárolja a gerinces különszámokat is, akkor őt biztos nem zavarja, de aki az ilyeneket inkább a kötetek közé tenné (mint én), ott az imént leírtak miatt szerintem zavaró lenne.

Teljesen igazad van, a mostani gerincen már rajta lesz az évszám is. Talán jobb, mint az alcím, mert könnyebb sorba rakni.
A következő Hulkban van egy olyan sztori, ami jubileumi, vagyis tök önálló sztori, nem kapcsolódik a többi részhez. Azt kiemeltem, és majd a következő számba kerül be, helyette bejutott a két részes következő a Megtorlóval és Oki dokival.

Ez így érthető akkor, azt kérdezném hogy a Hulk #389 -re van esély, hogy leközlésre kerüljön?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4686 Dátum: 2015. Szeptember 18. - 23:09:47 »
Nem. Az egy teljesen különálló szám, más az írója is, kicsit sem passzol a sorozatba, csak átvette egy hónapra a sorozatot egy helyettesítő.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4687 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 12:39:04 »
Mivel nem mindenki FB-ozik, itt is felteszem:
Jövőre véget ér a Deadpool. Az X-Men marad, mi legyen mellette?
Vasember, Bosszú Angyalai (a sima, nem az új, ami a M+ 2-4-ben szerepelt), egyéb X-cím, vagy valami, ami még egyáltalán nem volt magyarul sosem? (Utóbbit nem kell részletezni, elég egy igen, vagy nem).

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Marvel +
« Válasz #4688 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 12:45:56 »
Hm, Dark Avengers?  ;D

Én egy másik X címnek is tudnék örülni, legalább lenen egy frankó új X újságunk.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #4689 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 12:52:26 »
Én egy jó kis klasszikus Bosszú Angyalaira szavaznék.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4690 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:10:42 »
Klasszikus Bosszú Angyalai, vagy valami ami még nem volt, Doctor Srange, Silver Sulfer, Galaxis Őrzői, stb....

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel +
« Válasz #4691 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:20:26 »
Én nem igazán szeretnék még egy X címet, bár tudom ezzel valószínűleg, ha nem is egyedül vagyok, de kisebbségben. :D Azért is szerettem meg a Marvel+-t mert változatos volt, és az X-men sem volt rossz, mint állandó vendég, amíg három sztori jelent meg egy füzetben, és bár most, hogy csak egy cserélődik mellette, már nem annyira jó, még belefér. De én ellene lennék még egy X címnek.

A legjobban vagy Bendis vagy Ellis Holdlovagjának örülnék, bár mintha arra azt mondtad volna, hogy nem lehet :/ Bosszú Angyalai jöhet, akár Dark Avengers is, vagy aminek még nagyon örülnék az Iron Fist, ha van vmi jó kis sztorija :) (Vagy az talán időben még messze van, de a Thor is ha jól emlkészem frissebb volt, az új Galaxis őrzői első sztorija, Vasember vendégszereplésével jónak tűnt :) )

Szerk.: Bocsánat, most fogtam fel, hogy nem kellett volna részletezni a "bármi egyebet"  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 21. - 13:22:44 írta Kilgores »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4692 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:42:56 »
Vasemberből javasolnám a v4 mandarinos sztoriját, ami a 21-28. számokban ment le (az a sorozat, amelyiket az Extremis indította). Sajna hosszú, nyolc részes, ez az egy hátránya van.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4693 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 14:02:27 »
Hm, Dark Avengers?  ;D
Az valami 15 összefüggő rész, elég esélytelen ezekben a formátumokban.
Én egy jó kis klasszikus Bosszú Angyalaira szavaznék.
Azokat már nem lehet megszerezni, sajnos.
Klasszikus Bosszú Angyalai, vagy valami ami még nem volt, Doctor Srange, Silver Sulfer, Galaxis Őrzői, stb....
Az Ezüst Utazó még szóba jöhet, a Galaxisnak nemigen van kiadható sztorija egyelőre - de azt úgyis csak 2017-ben adnám ki, ha jön a film.
A legjobban vagy Bendis vagy Ellis Holdlovagjának örülnék, bár mintha arra azt mondtad volna, hogy nem lehet :/
Nem emlékszem: miért mondtam?
Vasemberből javasolnám a v4 mandarinos sztoriját, ami a 21-28. számokban ment le (az a sorozat, amelyiket az Extremis indította). Sajna hosszú, nyolc részes, ez az egy hátránya van.
Az nekem is tetszett, egyszer még akár jöhet is. :)

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Marvel +
« Válasz #4694 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 14:13:06 »
A legjobban vagy Bendis vagy Ellis Holdlovagjának örülnék, bár mintha arra azt mondtad volna, hogy nem lehet :/
Nem emlékszem: miért mondtam?

Ez jó kérdés. :D Lehet, hogy nem nekem válaszoltál, mikor írtam ezekről beszámolót, hanem valaki facebook hozzászólásban kérdezett rá és mondtál rá nemet, aztán nekem mosódott össze. Azt, hogy miért, nem fejtetted ki szerintem. :)

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #4695 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 14:39:15 »
X-Faktor, Pókember 2099, Bosszú Angyalai.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #4696 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 15:10:36 »

Én egy jó kis klasszikus Bosszú Angyalaira szavaznék.
Azokat már nem lehet megszerezni, sajnos.

Akor legyen Spider-Man 2099!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 21. - 15:14:44 írta fefeaty »

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #4697 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 15:38:44 »
Szerintem elég egy X-cím egyszerre, inkább valami új ami még nem volt. (Iron Fist, Black Panther, Kapi, Ant-man)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Marvel +
« Válasz #4698 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 15:57:55 »
Én egy újabb X-címre szavaznék! ;D

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4699 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:45:46 »
Spiderman 2099