Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729297 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel +
« Válasz #4740 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 22:04:53 »
Ha befejeződik a jelenlegi X sorozat, akkor helyette szerintem valami hasonló felállással operáló cím kéne! Az X-Factor szerintem nagyon elvont, és leginkább, azokat futtatja, akik nem annyira ismerős nevek. Úgyhogy én nem javasolnám.
Talán valami X-Men: Legacy félében gondolkodnék... ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4741 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 23:20:39 »
Idézet
Szerintem HP különszámként lenne a legjobb a 2099-es Pókember. Bár ezek szerint, ha eljutunk a mostani jelenhez, akkor nem lehet benne SpiderGwen vagy Silk, vagy a többi pókkarakter? Vagy csak azért nem passzol mert ott egyáltalán nem szerepel a Parker?
Ezt a kérdést nem értem. Átfogalmaznád?

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel +
« Válasz #4742 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 00:24:36 »
Pókember 2099 különszámként felelne meg igazán.
Sokká lesz, míg eljutunk a Secret Wars-ig,  SpiderGwen és Silk önálló történetei különszámként jók volnának viszont egyszer.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4743 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 15:15:38 »
Semmiképp sem még egy X cím. Akkor át is lehet nevezni X-men-re. Spider-Man 2099 se, azt valahol érdekességként, M+ különszámként esetleg... de akkor sem mind a 46 számot (plusz Annual, plusz Special, plusz SM2099 meets SM one-shot), mert az barátok közt ( :)) is ötven rész. Akkor inkább 50 "sima" Pókember, abból is van pótolnivaló még így is bőséggel.

Mindenképpen a változatos tartalmat támogatnám, mert ez volt az alapkoncepció. Hogy olyan hősöket, karaktereket ismerjünk meg a Marvel Univerzumból, akiket egyébként soha nem lenne módunk. Így szerintem lehetnének:
- Szellemlovas (lazán megérdemelné, filmjei is voltak már, nem ismeretlen a képregényt nem olvasóknak sem. Ráadásul motor-tetoválás és metálrajongók is bírják)
- Holdlovag (nagyon bírtam a Bendis féle Ultis verziót, látnék szívesen "normál" 616-os verziót is)
- Marvel Kapitány (az öreg, vagy a fiatalabb is, bár szerintem érdemes lenne azért az idősebbel kezdeni, volt is rá utalás a régi magyar Semices kiadványokban egyszer-kétszer, talán azokat a sztorikat kéne megnézni. Nem kezdenék egyből a halálával. Volt, hogy Rick Jones-szal volt összekapcsolva, lehet onnan kéne valamit, annak lesz hatása "öröksége" is.  :))
- Iron Fist (volt is egy állítólag baromi jó sorozata, az Immortal Iron Fist, 2006 körül)
- Fekete Párduc (jön a filmje is  ;) Megnéztem, 2017-ben jön a saját... megváltoztatták 2018-ra? IMDB-n már az van. Na, szóval ráér akkor.)
- Doctor Strange (saját történetben ő is, amikor jön a filmje, 2016 végén)
- Sentry (Őrszem) (egyik kedvenc karakterem, szerintem közel sem hozták ki a karakterben rejlő rejtett üzenetet. SENKI.)
- Warlock and the Infinity Watch (mindenki a Galaxis Őrzőit kéri a film miatt, de mi most pont ott járunk a Végtelen Háborúnál, hogy megalakultak, ők a Galaxis Őrzőinek az alapjai, majd utána jöhetne GŐ is, amikor a filmjük 2. része)
- Ezüst Utazó (önálló történetben még nem volt. Csak nehogy az új sorozatából legyen valami.)
- Elektra (valami önálló nála is)
Az F4 is jó lenne, mert méltatlanul elhanyagoltak, de elfogadom, hogy most nem, a botrányos film miatt remélem is magamban, hogy lesz valami megegyezés, Marvel felügyelet, jogvisszavásárlás. Addig ne támogassuk, amíg Fox-os, ha a Marvel kezd velük valamit képregényes fronton, akkor talán érdemes lesz.

  Számomra a legfőbb erénye a változatosság (volt) a Marvel+nak. Azaz, ha bármi is lesz, max. 2-3 részes legyen, még így se fér bele sok dolog. A különszámok jók lennének, de abból 2 mindig foglalt a Fenegyereknek, meg a Hulknak elvileg. Bár még marad kettő, amiben nem tudom mik lesznek.
  A másik, hogy a filmekre nagyon rámennék, hátha hoz pár új vásárlót, akik meg is maradnak. Azaz hogy pont a magyar bemutató előtt-alatt idő intervallumban jelenjen meg az adott karakter sztorija, jelezve a címlapon is. Egyre több Marvel filmrajongó van, akiknek egy kis része emiatt néha vesz is képregényt (feltéve ha van olyan, amelyik film ugye éppen aktuális).
  Annyit még tudok ajánlani, hogy végig kéne gondolni, hogy mely karakterekkel találkoztunk már magyarul, illetve ha találkoztunk, mondtak-e legalább 1-2 mondatot, vagy többet. Ha nem akkor értelemszerűen nálam ők az első körösök. Akik már voltak, viszonylag ismerhetjük őket, azok a másodvonalasok, ráérnek. Arra kéne törekedni szerintem, hogy legalább 1-1 sztorival minden karakter képvislje magát itthon is.

Ezt a kérdést nem értem. Átfogalmaznád?
Szerintem arra gondol, hogy alternatív univerzumos, ezért nem mehet "normál" 616-os füzetbe. De Spider-Gwen is az, és akkor ő sem lehetne?
Elvileg jogos lenne, csak hát a Spider-Verse-el, meg most a Secret Wars-al úgy összekutyultak minden univezumot egymással, hogy szerintem mostmár minden mehet mindenbe. A Marvel se tudná eldönteni, hogy mit enged, és mit nem. A Spider-Verse-ig ez világos volt: 616-ba alternatív univerzumos füzet anyaga nem lehetett (kivéve ha találkoztak benne pl.)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 26. - 17:15:22 írta petshop »

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4744 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 15:41:28 »
A Szellemlovas szerintem is jó ötlet lenne.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Marvel +
« Válasz #4745 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 17:45:54 »
A botrányosan rossz 2. mozifilm után? Hát ... :nemtudom:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4746 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 19:35:38 »
- Marvel Kapitány (az öreg, vagy a fiatalabb is, bár szerintem érdemes lenne azért az idősebbel kezdeni
Kezdjük ott, hogy melyikre gondolsz fiatalabb alatt, mert jelen pillanatban a hetedik Captain Marvelnél tartunk a Marvelben.
Az első saját sorozata amúgy mai szemmel nézve kegyetlenül unalmas és jellegtelen. Nem csodálom, hogy Essentialben se nagyon erőltetik, se a Marvel, se az olvasók.

Immortal Iron Fist baja, hogy úgy egy egybefüggő huszonakárhány részes sztori, hogy közben vagy fél tucat szálon csapong véletlenszerű módon. Nem meglepő, hogy jóformán előbb jött ki omnibusban mint trade-ben, mert szerintem a kötetszerkesztő párszor agyvérzést kapott, mire kitalálta, hogy a könyveket hogyan állítsák össze, hogy legyen is valami értelmük magukban.

Párducnak van egy csomó zseniálisan jó története. Kérdés, hogy mennyire venné be az itthonaiak gyomra, hogy a volt feleségét leszámítva egy szereplőt se ismernének, mert saját gárdával dolgoztak vele mindig is.

Strange-nek ezer éve nem volt saját sorozata. Személy szerint bírtam Ditko pszichedelikus diszkódrog álmait, amit az eredeti szérián művelt, de azóta egy-két minije akad. Az Oath mondjuk erős darab, de ugyanakkor eléggé merengős, nem szuperhősös.

Silver Surfer hasonló cipő. Van egy mini Straczynskitől, ami páratlan, de az meg egy alterverzumos valami.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4747 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 20:02:39 »
Kezdjük ott, hogy melyikre gondolsz fiatalabb alatt, mert jelen pillanatban a hetedik Captain Marvelnél tartunk a Marvelben.
Hát az öreg a Mar-Vell. Aztán mikor meghalt, jött Quasar, de nem tudom, hogy őt számolják-e. Utána már Genist tudom (nekem ő a fiatal), na ezután már homályosabb a kép. Volt talán egy húga, aki szintén CM lett.
Jaa, Monica Rembau is volt aki később Photon névre váltott (meg azóta ki tudja hanyadik neve van már). Ő Kvazár előtt volt? Meg most tudom, hogy Carol Danvers az. Ez 6. Én ennyit tudtam fejből összeszedni, de ebből nálam vagy 3 értelemszerűen kiesik, mert névleg nem volt CM, vagy csak rövid ideig, nevet váltott, stb...

Immortal Iron Fist baja, hogy úgy egy egybefüggő huszonakárhány részes sztori, hogy közben vagy fél tucat szálon csapong véletlenszerű módon.
Akkor nem onnan, de mintha vagy előtte, vagy utána is lett volna valamije, amit dicsértek. Vagy az csak mini volt?

Párducnak van egy csomó zseniálisan jó története. Kérdés, hogy mennyire venné be az itthonaiak gyomra, hogy a volt feleségét leszámítva egy szereplőt se ismernének, mert saját gárdával dolgoztak vele mindig is.
Én megemészteném, pont ez szerintem a lényege a M+-nak, hogy tágítja a látókört a Marvelen belül. VOLT felesége?!? Na, mi történt? Biztos kiderült, hogy csak egy android vagy klón volt, aki feleségül vette, valamelyik gonosz ellenség kreálmánya... Kb. ilyen értelmes magyarázatot várok, tehát csak azt amit az új képregényeknél megszokhattunk...  :drying:

Személy szerint bírtam Ditko pszichedelikus diszkódrog álmait
;D :D ;D :D LSD-vel készült a sztorikra.  :D Bár szerintem azoknál sokban számított a színezés is...

Silver Surfer hasonló cipő. Van egy mini Straczynskitől, ami páratlan, de az meg egy alterverzumos valami.
Kizárt hogy ne legyen, csak Stan Lee írt vagy 100 részt hozzá. Ezt az újat nem szeretném, mert nekem a rajza az "instant hányás" kategória.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4748 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 20:15:09 »
VOLT felesége?!? Na, mi történt?
Ellentétes oldalra álltak az Avengers – X-Men háborúban, és T'Challa kimondta a válást, ennyi.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4749 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 20:31:06 »
Ez egy fokkal értelmesebb magyarázat annál, mint amire számítottam.
De még így is gagyi. Lerí róla, így leírva, hogy csak azért csinálták, hogy érzékeltessék, hogy ez most akkor mekkora egy nagy, jelentőségteljes dolog. Nem hinném, hogy egy ilyen miatt szétmennének, kb. olyan, mint amikor a családban az apa az egyik pártra szavaz, az anya meg a másikra. Válás ritkán lesz belőle, max. egy kis veszekedés.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4750 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 20:38:14 »
Azért nem egészen. Mivel a szavazásban az egyik oldal nem törvénytelen, és a másik oldalnak nem kell levadásznia őket.
Mondjuk lehet hamarosan így lesz, de ebbe ne menjünk bele...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #4751 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:07:47 »
Immortal Iron Fist baja, hogy úgy egy egybefüggő huszonakárhány részes sztori, hogy közben vagy fél tucat szálon csapong véletlenszerű módon.
Akkor nem onnan, de mintha vagy előtte, vagy utána is lett volna valamije, amit dicsértek. Vagy az csak mini volt?
Az a 27 részes sorozata volt, amit dicsértek. Azóta semmi értelmes nem jelent meg a karakterről. Még a 2000-es évek elején volt két minije, de azok se voltak nagy durranások. Bár talán a Jurgens-féle 3 részes mini az ami talán elmegy. Abban ha jól emlékszem valami S.H.I.E.L.D.-es Hidrás sztori volt.

Silver Surfer hasonló cipő. Van egy mini Straczynskitől, ami páratlan, de az meg egy alterverzumos valami.
Kizárt hogy ne legyen, csak Stan Lee írt vagy 100 részt hozzá. Ezt az újat nem szeretném, mert nekem a rajza az "instant hányás" kategória.
Stan Lee írt egyáltalán Silver Surfert? Mert szerintem ha igen, akkor azt talán egy kézen is meg lehet számolni, hogy mennyit. Mert az addig oké, hogy saját bevallása szerint az egyik kedvenc karaktere. Az első sorozata az 18 részes volt, a második csak egy részes (igen, vicces sorozatnak tekinteni, de még az impresszumban is azt vették volume 2-nek), és csak a v3 volt több, mint 100 részes. Azokból viszont lehetne talán válogatni. Csak kérdés, hogy kaine mennyire szeretne a klasszikus vonal felé nyitni az M+ban.
Viszont volt a v5-nek számító minije, amit Greg Pak írt, az talán nem lenne olyan rossz (benne Galactus-szal, a FF-el és Pókemberrel), csak annak szintén a rajza nem a legjobb. Bár a mostani sorozatánál még az is ezerszer jobb, de azt tényleg nem nehéz felülmúlni.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 26. - 21:10:39 írta Sepi »

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Marvel +
« Válasz #4752 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:16:11 »
A botrányosan rossz 2. mozifilm után? Hát ... :nemtudom:

De itt most a képregényről van szó,nem is a filmről.Attól azok még lehetnek jók,hogy a film kaka.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4753 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 21:26:56 »
Szellemlovas még lesz valamelyik képregényünkben. Vagy ebben, vagy a PPP-ben.
Ezüst Utazó is készen áll tartalékban, egy 5 részes sztori a v3-ból.
Már idén is több, rövidebb sztorit akartam kiadni, de a Marvel ragaszkodik a kevesebb, hosszabbhoz. Így lett a jelenlegi Deadpool is 2 rész helyett 5 rész. Vélhetően így lesz ez jövőre is, úgyhogy készültem különböző verziókkal, amiben van többféle képregény is.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4754 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 09:55:18 »
Azért nem egészen. Mivel a szavazásban az egyik oldal nem törvénytelen, és a másik oldalnak nem kell levadásznia őket.
A Polgárháborúban ez így is volt, de az AvX-ben nem. Ott a mutánsok vesztek össze, a "sima" szuperekkel. Lehetett pártatlan, aki szeretett volna.

Stan Lee írt egyáltalán Silver Surfert? Mert szerintem ha igen, akkor azt talán egy kézen is meg lehet számolni, hogy mennyit. Mert az addig oké, hogy saját bevallása szerint az egyik kedvenc karaktere. Az első sorozata az 18 részes volt, a második csak egy részes (igen, vicces sorozatnak tekinteni, de még az impresszumban is azt vették volume 2-nek), és csak a v3 volt több, mint 100 részes.
Mivel keverem akkor, az F4-el? Amiből több, mint 100 részt együtt nyomtak Jack Kirby-vel...
Ajjaj, kezdek "sztenlísedni"...  :)
Na, annál még nekünk is volt hosszabb "sorozatunk", a 2 részes CSP v3.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #4755 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 10:41:33 »
Az Immortal Iron Fist 1-6 szerintem önnállòan is jó bár hat rész már egy egész év az M+ban.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #4756 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 12:57:35 »
Van egy Silver Surfer kötetem, amit Lee írt és Giraud rajzolt. Nekem nagyon tetszik, de gondolom elég keveseknek tetszene Moebius rajzaival a karakter.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4757 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 13:09:43 »
A Parable? Megvolt nekem is, de annyira nem jó, mint reméltem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel +
« Válasz #4758 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 13:10:45 »
Azért nem egészen. Mivel a szavazásban az egyik oldal nem törvénytelen, és a másik oldalnak nem kell levadásznia őket.
A Polgárháborúban ez így is volt, de az AvX-ben nem. Ott a mutánsok vesztek össze, a "sima" szuperekkel. Lehetett pártatlan, aki szeretett volna.
Tényleg kevertem a Polgárháborúval.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Marvel +
« Válasz #4759 Dátum: 2015. Szeptember 27. - 13:20:39 »
A Parable? Megvolt nekem is, de annyira nem jó, mint reméltem.

Igen azaz.  :D Nekem tetszett nagyon. Bár én imádom Moebius-t és a francia képregényeket is...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS