Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 729321 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5580 Dátum: 2017. Október 24. - 15:54:01 »
Még nem tudok részleteket róla.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Marvel +
« Válasz #5581 Dátum: 2017. Október 26. - 16:23:03 »
Egyebkent ezt a marvel+t nem lehetne ilyen 100-120 oldalakon kiadni? Marmint h lehetne igazan különszam meretü. Igazabol nem rossz ez az avengers-invaders story de olyan hosszu, vontatott. Ez volt a bajom a batmannel is, de olvastam h jla utan mar csak batman lesz benne ( ez a jim lees jla gyönyörü), szoval onnan talan  jobban követhetö lesz, Ilyen peldaul  a pokemberrel egyaltalan nincs. Ott az evi 10 szam nagyon jol fenntartja az erdeklödest, követhetöseget. Egyebkent nagyon erdekes az x-faktor is, de ha evi 1 kötet fenegyerek/hulk az ara akkor mar inkabb azokbol olvasnek 2/2t, plane dark avengers/thunderboltsot,de siman vennem a 120oldalas marvel+t is 2havonta. Szerintem a marvel box/ mega marvel szuper ötlet volt anno. Tudom h regebben több oldalon ment a marvel+, nem eri meg v miert lett lecsökkentve? Én nem hiszem el h aki a különszamokat megveszi nem tudna meg 6 ilyet venni.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel +
« Válasz #5582 Dátum: 2017. Október 26. - 19:23:54 »
Egyebkent ezt a marvel+t nem lehetne ilyen 100-120 oldalakon kiadni?
:lol:
De amúgy igazad van, mert én ugyanezt éreztem az x-men sztorival kapcsolatban is, de sajnos ez Magyarországon sosem fog megvalósulni.
This is a joke. A real practical Joke.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #5583 Dátum: 2017. Október 26. - 19:34:30 »
Szerintem is igaza van. Aki meg tud venni 3 bővített oldalszámút, az meg tud 6-ot vagy 8-at is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5584 Dátum: 2017. Október 26. - 23:20:57 »
De hol a felső határ? Ha meg tud venni hatot, meg tud tízet is. Ha tízet meg tud, meg tud 12-t is. Érdemes feszegetni ezt a felső határt, amikor a jelenlegi egy ideális állapot? Úgy értem, stabil.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Marvel +
« Válasz #5585 Dátum: 2017. Október 27. - 03:46:08 »
Pontosan, az x-ment is meguntam mar a vegere es pont ezert mert evekig betart. Szerintem az a + 900-1000 forint amit igy 2 havonta pluszban fizetnenk semmi( 1 doboz cigi), nem ezen csuszik el a havi a fizu az biztos.  Felre ne ertsd,  en ertekelem az eddigi munkad es fantasztikus hova nötte ki magat a kiado, ez csak egy epitö kritika h talan lenne igeny nagyobb oldalszamra es kizarolag a marvel+ nal erzem ezt. Pok+ batman jo ugy ahogy van, plane bat h vegre csak az lesz benn. En szivesen olvasnek superman+ jla t is, de azt irtatok regebben h dc nagyon draga, szoval akkor inkabb csak batman ha ennyi a keret.  Meg talan lehetne meg esetleg szavazas is h milyen hösöket szeretnenk, en pl holdlovag, szellemlovast nagyon szivesen latnek.

yo-c

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Marvel +
« Válasz #5586 Dátum: 2017. Október 27. - 07:45:26 »
A marvel+ futott egy ideig bővített oldalszámon, 3 történettel. De vissza kellett állni. Vajon miért?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5587 Dátum: 2017. Október 27. - 09:25:29 »
A poén amúgy az, hogy ez az X-Men sztori idehaza gyorsabban lefutott, mint eredetileg az USA-ban.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel +
« Válasz #5588 Dátum: 2017. Október 27. - 09:54:47 »
De vissza kellett állni. Vajon miért?
Nagyon egyszerű, nem vették annyian, hogy a nagyobb terjedelem/ugyanazon az áron kombó fent tartható legyen.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel +
« Válasz #5589 Dátum: 2017. Október 27. - 09:58:46 »
Nem kellene nagyobb oldalszám csak havi megjelenésre kellene váltani.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Marvel +
« Válasz #5590 Dátum: 2017. Október 27. - 12:05:15 »
Az evekkel ezelött volt, gyakorlatilag a 2. Evben. Az alapjan különszamot se lehetne kiadni most meg 5 van. En a gyakori megjelenest nem tamogatnam, igy is ugy szoktam h amikor az m+ megjelenik akkor veszem a pok,batmant is. Azokbol van 1 honap mulva is, m+ t azonnal elkapkodjak(tudom elöfizetni kene de maceras az nekem, sosem vagyok otthon napközben, ezert rendelem ppp t is egyben az ev vegen). Ezt ismeritek, tudom sok ki lett adva belöle, de vannak benne szep lehetösegek, akar marvel+ ban is megprobalni, hamar a dc olyan jol megy.https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection 

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5591 Dátum: 2017. Október 27. - 13:42:33 »
talan lenne igeny nagyobb oldalszamra es kizarolag a marvel+ nal erzem ezt. Pok+ batman jo ugy ahogy van, plane bat h vegre csak az lesz benn.
Hát, ez a te véleményed, mások szerint meg pont a Batmant kéne bővíteni, havilappá tenni. Ez csak attól függ, mit szeretsz jobban.
Idézet
Meg talan lehetne meg esetleg szavazas is h milyen hösöket szeretnenk, en pl holdlovag, szellemlovast nagyon szivesen latnek.
Ilyen már többször is volt, csak nem szavazásnak neveztük. De ilyeneket nem engednek Marvel+-ba betenni, szóval ha több oldalas lenne, akkor csak a jelenlegiekből lenne még több.
A poén amúgy az, hogy ez az X-Men sztori idehaza gyorsabban lefutott, mint eredetileg az USA-ban.
;D És tényleg.
Nem kellene nagyobb oldalszám csak havi megjelenésre kellene váltani.
Nem tudnánk tartani a vállalt és megszokott minőséget, ha futószalagon készítenénk a képregényeket. És úgy nem is fogyna annyi belőle, hogy fennmaradhasson. Emlékezz, a Batmannel megpróbáltuk.
Ezt ismeritek, tudom sok ki lett adva belöle, de vannak benne szep lehetösegek, akar marvel+ ban is megprobalni, hamar a dc olyan jol megy.
Ez nem egy választható valami, ez egy másik kiadónak a kiadványai. Nem olyasmi, hogy én azt mondom, mostantól én szeretném ugyanezt kiadni. Minden országban ugyanaz adja ki, mint ahogy a DC-t is ugyanaz.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Marvel +
« Válasz #5592 Dátum: 2017. Október 27. - 14:16:08 »
Azt gondoltam h nem  a sorozatot, hanem h egyes törteneteket  kihalaszni belöle, vannak kevesbe ismert karik, pl az a vision, ezüst utazo , szellemlovas, solyomszem,warlock, dr strange, parduc, nememberek, karnak, britannia kapitany, rozsomak marhara erdekelne, h vajon mit tudnak önallo höskent. Na a howard kacsa az nem vonz 😄Biztos jok azok a törtenetek ha mar igy kiivalogattak. Batman gyorsitast is tamogatom, baglyos sztori nagyon jo. Mondjuk fel nem fogom miert szolnak bele mit adhatsz ki, pont az lenne nekik nyereseges h minnel több törtenetet hozzal at. Ezt meg fökepp nem vagom h fenegyerek,hulk mehet mas meg nem?  Biztos van oka, ha van idö leirhatnad, en nem ertek az ilyesmihez sajnos😞
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. - 14:22:15 írta barghest »

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel +
« Válasz #5593 Dátum: 2017. Október 27. - 15:15:40 »
A fő sorozatok úgy érzem, Pókember függvényében lettek elindítva. A Bosszú Angyalai kötet se futna tíz éve, nem lenne a hálószövő a csapat szerves tagja és a mostani M+-ban is a BA szerepel. Egy event se lett még kiadva, amelyben ne venne részt Póki is (Mutánsvilág, Polgárháború, Végtelen Hatalom és Háború, Titkos Invázió). M+ különszámok önálló sorozatai (Fenegyerek, Hulk és immár az X-Faktor is idén), plusz a Marvel Box és Mega Marvel, amelyek teljesen Pókembertől független kezdeményezések és sikeresek egyben. Az X-Faktor-nál eljuttok a Messiah Complex-ig és kiadjátok, első event lesz, mely független lesz a hálószövőtől, egyáltalán tényleg ki lesz-e adva, abban még nem erősítettek meg.

Én is kedvelem nagyon Pókember történeteit. Valahogy mégis az ő brandjéből nőtte ki magát a jelenlegi hazai Marvel kiadás, úgy vesszük.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. - 15:17:59 írta BlackArrow »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #5594 Dátum: 2017. Október 27. - 18:24:32 »
Itt nem az a kérdés, hogy 5-10-20-50 ember többet is kifizetne értük, hanem az, hogy akkor a "koca képregényesek", szülők a gyerekeiknek, stb. megvennék-e? 1500-2000 Ft-ért nem. Egy újságért jelenleg kb. egy ezres a lélektani határ, valaki már azt is sokallja, inkább az 500 Ft felé hajlana.

Persze lehet azt mondani, hogy "akkor ne vegye, vegyen mást", és pont ezt is teszik. Kérdés, hogy a kiadónak ez jó lenne-e? Nem.
Egy kiadó inkább ad ki kevesebb dolgot, amit stabilan mindig vesznek többen, mint egy exkluzívabb, drágább cuccot, amit csak egy szűk réteg vesz. Mert nem jó egy szűk, kis bázisra támaszkodni, ha velük valami történik, akkor onnantól bedől az egész cucc. Ez egyébként nem jelenti azt, hogy a Kingpin ne adna ki exkluzívabb cuccokat is, lásd Mega Marvel, Marvel Box, Kraven, a gerinces különszámok...

De az alap az olcsóbb képregények (790,990), amit sokan meg tudnak venni, és csak ezen felül az extrák.
Arról a tényről nem is beszélve, hogy az országos terjesztésben résztvevő újságoknak reklámértékük is van, mert láthatják a nem kifejezett képregényragongók-vásárlók az újságosok kirakataiban, megvehetik, ha éppen valamelyik karakter filmje kijött, stb... (Nem véletlenül erőlteti a Marvel az aktuális filmek szereplőinek képregényeit. A filmnek is reklám, és a képregény fogyása is jobb olyankor).

Egyébként voltak próbálkozások a Marvel+, és a Batman bővítésére is, mindkettő sikertelen volt, mert visszaesett a fogyás miatta. Azaz nem "falból" nyomja a szöveget Kaine, ő kipróbálta, megpróbálta, nem ment. Nyilván nem akarja megkockáztatni, hogy újra megpróbálja, és esetleg emiatt utána meg kellene szüntetnie valamelyik kiadványt, mert olyan rosszul ment, deficites lett.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. - 18:32:57 írta petshop »

balumalu68

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 55
Re:Marvel +
« Válasz #5595 Dátum: 2017. Október 29. - 21:04:08 »
Talán ha azzal a szisztémával jelentetné meg a Kingpin, mint a Spawn kiadója, annyit ad ki amennyi  rendelés van .
Felveszi előre a rendeléseket és  annyi jelenik meg amennyi az aktuális fizetőképes kereslet.
És talán ezzel a szisztémával meglehetne jelentetni több exlusive kiadványt.
Gondolok itt olyan nagy sikerekre mint a Batman Dark Night , Watchman , stb, stb
Lehetne egy felhívást közzé tenni hogy pl egy Dark Knightre vagy más hasonló kaliberű HC-re mennyi rendelés jönne össze!
Biztos vagyok vagyok benne hogy "lennénk egy páran" akik rendelnénk ezekből a színvonalas Hc-ből , vagy füzetekből.
Persze nem a megvágott verzióra gondolok !:))
Biztos vagyok benne hogy lenne rá kereslet a magyar gyűjtők között!!!
Azért mert a marvel+ nem lenne nyereséges, azért még más lehet, csak ütős kiadványnak kell lennie.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 29. - 21:11:30 írta balumalu68 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #5596 Dátum: 2017. Október 30. - 00:11:50 »
Csakhogy a Marvel és a DC nem megy bele az ilyen kiadványokba. Náluk mennyiséget is kell teljesíteni. A kisebb kiadóknál ez oké, azok bármibe belemennek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #5597 Dátum: 2017. Október 30. - 16:25:01 »
A Spawnnál McFarlane örül, ha egyáltalán akad még bárki, aki pénzt ad érte. Még ő maga is leállt a figurák készítésével, annyira idejétmúlt az egész koncepció (csak ugye kis hazánk tényleg húsz évvel le van maradva mindentől, még az ízléstől is). Európai kiadóknál hallani néha, hogy hajlandóak belemenni még ilyen megoldásokba.

balumalu68

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 55
Re:Marvel +
« Válasz #5598 Dátum: 2017. Október 30. - 20:32:19 »
Csakhogy a Marvel és a DC nem megy bele az ilyen kiadványokba. Náluk mennyiséget is kell teljesíteni. A kisebb kiadóknál ez oké, azok bármibe belemennek.
Értem, rendben. DE akkor itt van a Batman füzet ami ugye DC . Na már most, nem tudom mennyi példányszámba jelenik meg
a füzet, de  azt a példányszámot lehetne produkálni más színvonalas kiadványoknál is !
Szerintem érdemes lenne egy felhívást közzé tenni hogy pl a Dark Knight Hc-re vagy füzetekre , vagy valami más nagy sikerű kiadványra mennyien fizetnének elő!
Én biztosan elővételben is:) Csak tessék előrukkolni egy ilyennel a facebokkon pl, és biztos vagyok benne hogy nagy sikere lenne a kezdeményezésnek. De ha meg sem próbáljátok, akkor könnyű azt mondani hogy nincs rá kereslet !
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 31. - 05:20:55 írta Sepi »

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #5599 Dátum: 2017. Október 30. - 21:52:53 »
A Spawnnál McFarlane örül, ha egyáltalán akad még bárki, aki pénzt ad érte. Még ő maga is leállt a figurák készítésével, annyira idejétmúlt az egész koncepció (csak ugye kis hazánk tényleg húsz évvel le van maradva mindentől, még az ízléstől is). Európai kiadóknál hallani néha, hogy hajlandóak belemenni még ilyen megoldásokba.

Ez "tetszik", hogy ha egy pillanatra is felmerül a Spawn, te rögtön szidni kezded + a rajongóit, ami kb. 1.000 ember országosan.
Nyilván mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
Indulhatnál a hogyan sértsünk meg egy kommentben minél több embert, illetve azok minél szélesebb rétegét, tuti nyernél. :)